Deryan — wytrzymałe i kompaktowe łóżeczko turystyczne

Deryan — wytrzymałe i kompaktowe łóżeczko turystyczne

Super wytrzymałe, solidne i kompaktowe łóżeczko turystyczne. Sprawdzi się w rodzinach, które sporo podróżują i nie lubią być zależne od dostępności łóżeczek dla dzieci w hotelach. U nas w użyciu od 6 lat i ciągle jest niezastąpione. Cena ok. 520 zł
4.5
Wygląd
5
Jakość
5
Cena
3.5

Kiedy chcemy znaleźć w internecie łóżeczko turystyczne, to mamy 95% szans, że trafimy na coś, co jest może i łóżeczkiem składanym, ale ciężko jakoś powiązać je z podróżowaniem — chyba że podróżujemy głównie ciężarówką. Długo szukałam czegoś, co jest lekkie, małe po złożeniu i mogę zabrać je ze sobą na każdy wyjazd, bez względu na to, czy jadę tirem, czy czymś nieco mniejszym. Okazało się, że oprócz ciężkich i dużych łóżeczek turystycznych, są też takie nieco mniejsze, lekkie, i małe po złożeniu, w sam raz dla często podróżujących rodziców, które bardziej przypominają mały namiot niż łóżeczko, ale świetnie sprawdzają się w trakcie wyjazdów.

Po długim poszukiwaniu zdecydowałam się kupić łóżeczko marki Deryan, bo miało najlepszą opinię. Korzystaliśmy z niego przez 3 lata, przez 3 kolejne służyło córeczce przyjaciółki, a teraz zastanawiam się, czy nie powinno wrócić do Feli :)

łóżeczko turystyczne

Łóżeczko, które my mamy to model Deryan Baby Luxe, który według producenta przeznaczony jest dla dzieci od urodzenia do 2.5 roku życia, chociaż na przykład Lila mieściła się w nim do 4 roku życia. Wymiary materaca to 120 × 60 cm, ale trzeba pamiętać, że łóżeczko jest namiotem, więc tak naprawdę wygodnie będzie w nim dziecku do ok. 100 cm wzrostu. Można też pokusić się o kupno modelu Deryan Toddler Lux, który jest o 10 cm dłuższy i zalecany jest dla dzieci od urodzenia do 4.5 lat. Szczerze mówiąc, gdybym miała kupować to łóżeczko jeszcze raz, to prawdopodobnie skusiłabym się właśnie na tę nieco większą wersję.

Łóżeczko Baby Lux ma bardzo stabilny i wytrzymały stelaż — trójka moich dzieci wyczyniała z tym łóżeczkiem różne rzeczy, a stelaż nadal trzyma formę. Wysokość łóżeczka (od podłogi do najwyższego punktu) to 50 cm — wygodna do siedzenia dla malucha, ale starsze dzieci już będą musiały ograniczyć w nim podnoszenie się. Model Toddler Lux jest nieco wyższy (65 cm), dzięki czemu nawet starszaki będą mogły w nim usiąść.

Tak to wyglądało przez większość czasu. Oni się wygłupiają w środku we trójkę, a łóżeczko ciągle stoi :)

Tropik przepuszcza światło i powietrze i w większości uszyty jest z siateczki, która chroni przed słońcem (UV 50+) i owadami. Łóżeczko można całkowicie zamknąć, dzięki czemu ominą nas takie atrakcje jak pogryzienie przez komary. Dzięki suwakowi możemy być też spokojni o to, że dziecko nie opuści łóżeczka samodzielnie. Oczywiście starszaki sobie z zamkiem świetnie poradzą, ale maluchy będą musiały w tej kwesti liczyć na nas lub starsze rodzeństwo.

łóżeczko turystyczne

Namiot rozkłada się w 2 sekundy, co jest bardzo pomocne, jeśli zależy nam na szybkim położeniu zmęczonego dziecka. Oczywiście składanie trwa znacznie dłużej, gdyż musimy umiejętnie powyginać wszystkie rurki. Przyznam się szczerze — na początku zabierało mi to bardzo dużo czasu, ale potem się wprawiłam i teraz zawsze udaje mi się je złożyć za pierwszym razem.

Sekunda przed rozłożeniem…
łóżeczko turystyczne
… i sekunda po rozłożeniu :)

Do łóżeczka dołączony jest cienki dmuchany materac (dokładnie taki, jak dmuchane karimaty), który wkłada się w kieszeń pod podłogą namiotu. Dzieci nigdy nie narzekały, że jest im na tym materacu niewygodnie, wręcz biły się o to, kto tam ma spać. Mimo to staram się zawsze łóżeczko rozłożyć na dywanie, żeby dodać nieco komfortu :)

Trzecim elementem łóżeczka jest, przypinane na rzepy, grube i miękkie prześcieradło, które od spodu ma materiał izolujący a z wierzchu przyjemną w dotyku bawełnę. Można je prać w pralce, co znacznie ułatwia sprawę. Po zamknięciu namiotu robi się w nim dość ciepło, więc nie należy przesadzać z kocykami, kołderkami i śpiworkami wkładanymi do środka.

Wszystkie elementy po złożeniu mieszczą się do okrągłej torby o średnicy 36 cm i grubości 13 cm. W przypadku modelu Toddler Lux, wymiary torby to 45 × 15 cm, więc nieco więcej. Waga całości to 2 kg (Toddler Lux 3.5 kg), więc jest naprawdę super lekkie i kompaktowe, prawdziwie turystyczne łóżeczko. Zawsze było to najczęściej zabierane przez nas łóżeczko, bo jest najmniejsze i najlżejsze ze wszystkich, które kiedykolwiek mieliśmy. Najszybciej się też rozkłada.

Największym problemem była dostępność tych łóżeczek. Ale od niedawna można je kupić przez internetowy sklep Decathlon! Co sprawia, że są super łatwo dostępne, a największą ich wadą stała się cena. Łóżeczko Baby kosztuje 519,95 zł, a łóżeczko Toddler 599,95 zł. Wiem, że cena może być zaporowa, ale naprawdę warto! Jeśli szukacie lekkiego i kompaktowego łóżeczka turystycznego dla malucha, to będzie to świetny wybór!

Spodobał Ci się mój artykuł? Poleć go znajomym :)


Zawarte w tym wpisie linki, to linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli klikając w nie, dokonasz zakupu, to ja otrzymam z tego tytułu drobną prowizję. W żaden sposób nie wpływa to na cenę, którą Ty zapłacisz, ale dla mnie będzie sygnałem, że cenisz moją rekomendację :)

Zobacz
więcej

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Jeśli sami w dzieciństwie uwielbialiście tworzyć konstrukcje z kartonu, to będziecie zachwyceni tą zabawką! Zestaw narzędzi do konstruowania Makedo, to zabawka, o której marzyliście w dzieciństwie i którą zapragniecie kupić swojemu dziecku!

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly to najnowszy model holenderskiego producenta, który ma być miejskim wózkiem przyszłości. Jeśli w związku z tym spodziewacie się, że lata i sam zajmuje się małym pasażerem, to niestety nic z tego.