Intelligent Potty – designerski nocnik z górnej półki

Intelligent Potty – designerski nocnik z górnej półki

Intelligent Potty to pięknie zaprojektowany, bardzo funkcjonalny (jedyny taki z dyktafonem!) nocnik z górnej półki. Cena: 199 zł
3.8
Wygląd
5
Jakość
5
Cena
1.5

Jesteśmy właśnie na etapie próby odpieluchowania Lili, w związku z tym korzystam z okazji przetestowania gadżetów, które mogą być w takim momencie pomocne. Lila jest w tej kwestii równie oporna, co jej brat, więc cały czas jesteśmy w lesie. Odniesiony został pierwszy sukces, bo zaczęła komunikować, że powinna skorzystać z toalety. Niestety komunikuje to już na godzinę przed dokonaniem właściwego aktu, wymuszając, co kilka minut wspólną wycieczkę do toalety, rozbieranie się, siadanie na nocniku, wstawanie z nocnika, pokazywanie, że nic nie ma i ubieranie się z powrotem. I tak 10 razy pod rząd. Przy 11 razie jesteśmy już nieco podenerwowani, więc oznajmiamy: „Nie Lila, Ty wcale nie chcesz nic do tego nocnika zrobić” i odmawiamy wspólnego wyjścia do toalety. Zgadnijcie jak się kończy ten 11 raz… Zazwyczaj wtedy okazuje się, że to była właśnie ta szansa na wykorzystanie posiadanego nocnika. Mam nieodparte wrażenie, że moja córka po prostu sprawdza jak bardzo można przesunąć granice mojej cierpliwości.

Wracając do testowanych gadżetów, to najnowszym wynalazkiem, który towarzyszy nam w tej wspólnej wędrówce jest nocnik Intelligent Potty. Muszę przyznać, że jest to zdecydowanie najbardziej stylowy nocnik, jaki mieliśmy. Naprawdę świetnie się prezentuje w naszej łazience. Jest to jedyny nocnik, którego nie chcę nigdzie chować, który nie kłuje mnie w oczy infantylną różowo-niebieską kolorystyką. Po prostu stoi w łazience w widocznym miejscu, tak jakby został zaprojektowany specjalnie do tego wnętrza. Jako jedyny znany mi nocnik jest dostępny w raczej niespotykanych wersjach kolorystycznych takich jak: miętowy, morski, mleczny, rubinowy (i pięciu innych!). Myślę, że da się go kolorystycznie dopasować do każdej łazienki :)

Intelligent Potty3

Oprócz wyjątkowego designu, nocnik charakteryzuje wyjmowana wewnętrzna wkładka, dzięki której nie musimy za każdym razem myć całego nocnika, ale właśnie tą wewnętrzną część plastiku. W takich najprostszych nocnikach jest to niespotykane, ale w tych nieco droższych jest to w zasadzie standard. Dla mnie to jest super ułatwienie i patent godny nagrody dla wynalazcy.

Na wyróżnienie zasługuje również wysokość nocnika, jest on wyższy niż takie standardowe najtańsze nocniki. Dzięki temu małe dzieci znacznie łatwiej mogą na nim usiąść oraz z niego wstać, co usprawnia próby odpieluchowania. No i co ważne przy małych chłopcach, z przodu znajduje się specjalna osłonka, która zapobiega sikaniu na zewnątrz nocnika.

20130930-152534.jpg
Nocnik rozebrany na części pierwsze – grafitowy nocnik, biała wkładka i czarny dyktafon

Nazwa Intelligent Potty nie wzięła się znikąd. Ten nocnik ma coś, czego nie ma żaden inny nocnik – posiada dyktafon, odtwarzacz i tajemniczy system, dzięki któremu wie, kiedy i co powinien odtwarzać. Ale zaczynając od początku – na dnie nocnika, pod wewnętrzną wkładką znajduje się dyktafon i głośnik w jednym. Możemy na niego nagrać dowolne dźwięki, które będą nagrodą dla dziecka za użycie nocnika zgodnie z przeznaczeniem. Możemy tam nagrać krótką piosenkę, albo zwykłe „Brawo!”, ważne żeby było to coś, co pozytywnie kojarzy się dziecku. Po nagraniu montujemy dyktafon na dnie nocnika, przykrywamy go białą wkładką i czekamy. Kiedy dziecko usiądzie na nocniku i zacznie robić siku to z głośnika wydobędzie się dźwięk spadającej wody, a kiedy dziecko wstanie z nocnika to najpierw usłyszy nagraną przez rodziców pochwałę, a następnie wesołą melodię. Lili kilkakrotnie udało się skorzystać z nocnika z sukcesem, i bardzo pozytywnie zareagowała na nagrane „Brawo Lila!”, ale niestety nie przekonało jej to do całkowitego zrezygnowania z pieluch :)

Nocnik ma niestety również wady – pierwsza z nich to jego ciężar. Ze względu na specjalne funkcje oraz jakość wykonania jest on cięższy od zwykłych plastikowych nocników. Małe dziecko nie będzie w stanie samodzielnie go podnieść (czasami jest to zaleta!). Kolejna wada to fakt, że nocnik uruchamia dźwięki wtedy, kiedy do nocnika wleje się około 40ml płynu, co nie zawsze się nam udawało.

Porównanie
Porównanie gabarytów ze zwykłym nocnikiem

Ostatnia wada nocnika to jego cena. Jest to chyba najdroższy nocnik dostępny na polskim rynku, bo za Intelligent Potty trzeba zapłacić prawie 200 zł, więc co zrozumiałe nie każdy będzie chciał w niego zainwestować.

Ja polecam go tym, którzy lubią dobrze wykonane, ładnie wyglądające przedmioty o niestandardowej funkcjonalności. Jest to też dobry pomysł na prezent dla tych, którzy szukają czegoś oryginalnego – jest duża szansa, że obdarowani nie będą mieć Intelligent Potty w domu :)

Jeśli ktoś chciałby zobaczyć jak nocnik działa w praktyce, to zapraszam do obejrzenia mojego pierwszego własnoręcznie nagranego i zmontowanego filmu:

 
Recenzja powstała przy współpracy z marką Ceba Baby.
 

Zobacz
więcej

Podpisane.pl – sposób na podpisanie rzeczy

Podpisane.pl – sposób na podpisanie rzeczy

O podpisane.pl usłyszałam w telewizji śniadaniowej — pomysł na sprzedawanie naklejek i naszywek na rzeczy maluchów był odpowiedzią na ciągłe gubienie się rzeczy dziecka w żłobkach i przedszkolach.