Leclerc Magicfold Plus – kompaktowa spacerówka, która sama się składa

Leclerc Magicfold Plus – kompaktowa spacerówka, która sama się składa

Leclerc Magicfold Plus to kompaktowa spacerówka, która świetnie sprawdzi się zarówno jako wózek miejski, jak i wózek dla podróżujących rodzin. Wózek składa się sam, a dzięki możliwości dokupienia gondoli można go używać od urodzenia. Cena: 1980 zł
4
Wygląd
5
Jakość
4
Cena
3

Leclerc to nowa marka holenderskich wózków, która od niedawna jest dostępna w Polsce. Wózki Leclerc zaprojektowane są z myślą o podróżujących rodzicach, w związku z tym wyróżniać je ma kompaktowy rozmiar, łatwość użytkowania i możliwość dostosowania do zmieniających się potrzeb rodziny. W moje ręce wpadł model Leclerc Magicfold Plus – zobaczcie, jak wypadł podczas naszych testów.

Co jest największą zaletą Leclerc Magicfold Plus?

Najważniejsza zaleta wózka Leclerc Magicfold Plus to (jak sama nazwa wskazuje) system składania, który przez producenta określony jest jako „magiczny”. I faktycznie, jak się patrzy na ten samoskładający się wózek, to człowiek w sumie nie wierzy, że on tak może sam z siebie :) Wózek składa się w taki sposób, że wystarczy wcisnąć przycisk w rączce i popchnąć ją w dół, reszta dzieje się sama, a złożony wózek stoi sam!

Ale to nie jedyne cechy, które wyróżniają ten wózek spośród innych kompaktowych bryk. To, na co moich zdaniem jeszcze warto zwrócić uwagę to możliwość dokupienia do wózka gondoli, dzięki czemu Leclerc może nam służyć od urodzenia. Ta opcja jest dostępna w niewielu podobnych gabarytowo wózkach. A drugi dodatek, który przykuł moją uwagę to specjalne łączniki do wózka, którymi możemy spiąć dwa wózki i zrobić z nich podwójny wózek dla bliźniąt lub rodzeństwa!

Stelaż i koła

Leclerc Magicfold Plus to wózek, który bardzo dobrze się prowadzi, jeździ lekko, jest bardzo skrętny. Super sprawdza się na płaskich nawierzchniach, nieco więcej siły trzeba włożyć w pchanie go po bardziej wymagającym terenie.

leclerc magicfold plus

Koła są niewielkie (przednie 13.5 cm, tylne 14.5 cm), ale amortyzowane. Należy jednak pamiętać, że to nie jest wózek terenowy – z lekkimi wybojami sobie świetnie poradzi, ale do lasu go nie bierzcie :)

Rączka nie ma regulowanej wysokości, znajduje się 99 cm nad ziemią, dzięki czemu będzie wygodna dla osób średniego wzrostu. Bardzo wysocy rodzice powinni szukać wózków, w których rączkę można ustawić nieco wyżej.

Kosz w Leclerc Magicfold Plus jest dość obszerny, biorąc pod uwagę, że wózek jest nieduży. Można w nim spokojnie zmieścić dużą torbę. Trzeba jednak uważać, by go nadmiernie nie obciążyć. Maksymalne obciążenie zgodne z instrukcją to 2 kg.

leclerc magicfold plus

Hamulec znajduje się między tylnymi kołami, jest to duży przycisk, który zawsze wciska się od góry, co jest super rozwiązaniem, bo można z niego korzystać bez względu na to czy jesteśmy w adidasach, czy sandałkach!

leclerc magicfold plus

Ogromną zaletą tego wózka jest składanie. Nie dość, że składa się go jedną ręką, to w zasadzie składa się sam, a po złożeniu sam stoi. Jest to naprawdę świetne rozwiązanie. Również rozkładanie jest bardzo proste, wystarczy złapać wózek za rączkę i energicznie podnieść go do góry!

Leclerc Magicfold Plus jest wózkiem kompaktowym, więc po złożeniu ma na tyle małe wymiary, że w zasadzie zmieści się wszędzie. Z całą pewnością może być też bagażem podręcznym w wybranych liniach lotniczych (ale to trzeba sprawdzić już w wymaganiach konkretnych przewoźników, bo różnią się one między sobą). Wymiary złożonego wózka wynoszą: 57 cm x 47 cm x 27 cm.

Siedzisko spacerowe

Siedzisko w wózku Leclerc Magicfold Plus skierowane jest tyłem do rodzica, bez możliwości obrócenia. W pozycji najbardziej leżącej nie jest rozłożone zupełnie na płasko, w związku z czym można w nim wozić dzieci od mniej więcej 6 miesiąca życia. Poza pozycją leżącą można ustawić siedzisko w pozycji półsiedzącej i siedzącej.

leclerc magicfold plus

Siedzisko nie jest zbyt długie – oparcie ma 46 cm, a całe siedzisko 85 cm, ale odległość między końcem siedziska a budką jest tak duża, że w wózku zmieszczą się też starsze dzieci.

Podnóżek w wózku można ustawić w dwóch pozycjach, dzięki czemu Leclerc Magicfold Plus będzie wygodny zarówno dla śpiącego niemowlaka, jak i siedzącego malucha.

leclerc magicfold plus

Bardzo podobają mi się w tym wózku pasy. Są pięciopunktowe, z możliwością odłączenia części biodrowej i naramiennej (dzięki czemu bez problemu zamontujemy w wózku każdą wkładkę i śpiworek), ustawić je można na trzech wysokościach w zależności od wzrostu dziecka, a klamra jest magnetyczna, co jest genialnym rozwiązaniem! Klamra w zasadzie sczepia się sama, jeśli tylko przysuniemy do siebie jej trzy części. Ułatwia to zapinanie wiercącego się malucha. Rozczepienie klamry nie jest już tak łatwe (i dobrze, bo dziecko nie powinno mieć możliwości samodzielnego wypięcia się z wózka), bo trzeba wcisnąć dwa duże przyciski. Bardzo fajne rozwiązanie!

leclerc magicfold plus

Jedyny zarzut, jaki mam do wózka to duża odległość pasa krokowego od oparcia siedziska bez możliwości regulacji tej odległości. To sprawia, że młodsze i drobniejsze dzieci, które już samodzielnie siedzą „zjeżdżają” w wózku aż do trzymającego je w kroku pasa, przez co ich pozycja siedząca wygląda na niezbyt wygodną. Przy starszych i większych dzieciach takiego problemu nie ma, bo po pierwsze ich pupy zajmują całą przestrzeń między oparciem a pasem, a po drugie potrafią samodzielnie poprawić swoją pozycję, jeśli jest im nie wygodnie.

Biorąc pod uwagę, że Leclerc Magicfold Plus to wózek kompaktowy, to godna pochwalenia jest całkiem spora budka, z możliwością dodatkowego powiększenia. Po rozpięciu zamka budka wydłuża się o jeden panel uszyty z przewiewnej siateczki. W budce ukryte jest też osiatkowane okienko do podglądu dziecka, które pozwala na dyskretne sprawdzenie, czy maluch w wózku śpi.

leclerc magicfold plus

Wózek standardowo ma dołączony pałąk (którego niestety nie zabrałam na sesję zdjęciową). Pokryty jest on skórą syntetyczną (wygląda bardzo elegancko) i jest ruchomy, dzięki czemu można go wypiąć tylko z jednej strony, co znacznie zwiększa wygodę korzystania z wózka.

Akcesoria i wersje kolorystyczne

Kupując Leclerc Magicfold Plus w zestawie dostajemy pałąk, folię przeciwdeszczową, torbę transportową i uchwyt na picie. Wózek dostępny jest w pięciu wersjach kolorystycznych – zielonym, beżowym, szarym, granatowym i czarnym.

leclerc magicfold plus

Do wózka można dokupić ogromną ilość akcesoriów! Między innymi gondolę, dzięki której wózek będzie się świetnie sprawdzał od urodzenia, adaptery do fotelików samochodowych, śpiworki, torby, moskitierę, a nawet łącznik, dzięki któremu możemy połączyć dwa wózki Magicfold i zrobić z nich wózek bliźniaczy!

Wszystkie akcesoria dostępne są w sklepie Muppetshop!

Gdzie kupić Leclerc Magicfold Plus i za ile?

Leclerc Magicfold Plus kosztuje w podstawowej wersji 1980 zł. Można go kupić na muppetshop.pl, a w stacjonarnym sklepie można zobaczyć go na żywo!

Specyfikacja techniczna

Wymiary stelaża po złożeniu: 57 cm x 47 cm x 27 cm

Maksymalny ciężar dziecka: 22 kg

Maksymalne obciążenie kosza: 2 kg

Waga wózka: 7.5 kg

Wysokość rączki: 99 cm

Średnica koła: 13.5 cm (przednie) i 14.5 cm (tylne)

Długość oparcia siedziska: 46 cm

Całkowita długość siedziska: 85 cm

Szerokość siedziska: 32 cm

Zdjęcia: Agnieszka Wanat

Zawarte w tym wpisie linki, to linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli klikając w nie, dokonasz zakupu, to ja otrzymam z tego tytułu drobną prowizję. W żaden sposób nie wpływa to na cenę, którą Ty zapłacisz, ale dla mnie będzie sygnałem, że cenisz moją rekomendację :)

Zobacz
więcej

Podpisane.pl – sposób na podpisanie rzeczy

Podpisane.pl – sposób na podpisanie rzeczy

O podpisane.pl usłyszałam w telewizji śniadaniowej — pomysł na sprzedawanie naklejek i naszywek na rzeczy maluchów był odpowiedzią na ciągłe gubienie się rzeczy dziecka w żłobkach i przedszkolach.