Poradnik Wakacyjny 2020

Poradnik Wakacyjny 2020

Dziwne w tym roku będziemy mieli wakacje, bo dziwny jest ten rok. Po tylu tygodniach siedzenia w domu człowiek chciałby tak po prostu wrócić do tego życia, które zna od zawsze. Ale nie każdy znajdzie w sobie tyle odwagi, może za bardzo się boimy, może jesteśmy zbyt ostrożni, a może wykazujemy się rozsądkiem. Raczej nie dowiemy się tego przed wakacjami.

Ten rok zabrał mi sporo moich planów, w każdym aspekcie życia. W kwietniu jeszcze krzyczałam, że oddałam mu już szkolenie narciarskie, na które zbierałam się tyle lat i moją ukochaną majówkę w Bieszczadach też mu oddałam, ale niech sobie nie myśli, że zabierze mi wakacje. Teraz już nie jestem taka odważna, bo wiem, że ten rok może się nie zawahać, kiedy stanie na drodze moich wyczekiwanych od dawna włoskich wakacji.

W końcu to ten rok sprawił, że Franek zamiast pierwszego trzytygodniowego obozu harcerskiego, pojedzie na tydzień do lasu (chwała za ten tydzień), a my będziemy jeździć między naszymi rodzinnymi miejscówkami wakacyjnymi, starając się ominąć wszelkie obce tłumy, które do tej pory były nam przecież niestraszne. Z całą pewnością w te wakacje będziemy mieć więcej czasu dla siebie samych i naszych bliskich niż kiedykolwiek wcześniej.

Kiedy planowałam tegoroczny Poradnik Wakacyjny, to miałam taką myśl, że przecież jedyne co nam z tych wakacji zostanie, to te na balkonie, w ogródku, albo na działce. Całe szczęście jest trochę lepiej i mamy szansę na działki, na góry i morze. Ba, nawet na zagranicę możemy (póki co) liczyć!

Przed wami, moi drodzy czytelnicy, Poradnik Wakacyjny – czyli zbiór dziesięciu wpisów na temat tego, co może się przydać podczas wyjazdów z dziećmi na wakacje. Piszę go co roku przede wszystkim z myślą o tych rodzicach, którzy jadą na wakacje z dzieckiem po raz pierwszy i nie do końca wiedzą, czego mogą się spodziewać. Wszystkie wpisy oparte są na moim własnym wakacyjnym doświadczeniu, a wszystko, co wam polecam, sprawdziłam osobiście!

Poradnik Wakacyjny 2020:

jak-spakowac-dziecko-na-wakacje
w co spakować dziecko na wakacje
przydatne w podróży
gry i zabawy podróżne
biwakowanie
wakacje w ogrodzie
górskie wędrówki z dzieckiem
plażowanie
ochrona przed słońcem
wakacyjna apteczka

Zobacz
więcej

Poradnik Wakacyjny: W co spakować dziecko na wakacje?

Poradnik Wakacyjny: W co spakować dziecko na wakacje?

Pakowanie dzieci na wakacje przez wiele lat było dla mnie zdecydowanie najsłabszą częścią wakacji. Kto zagląda do mnie dłużej, ten wie, że najlepszym towarzystwem podczas pakowania całej trójki (ze mną czwórki) był kieliszek wina, bądź tabliczka czekolady (polecam TEN WPIS).

Poradnik Wakacyjny: Jak spakować dziecko na wakacje?

Poradnik Wakacyjny: Jak spakować dziecko na wakacje?

Pakowanie rodziny na wyjazd to jedno z mniej lubianych przeze mnie zajęć. Może chodzi w tym o to, że nasza rodzina jest całkiem spora, a to oznacza, że przez długi czas każdy wyjazd oznaczał dla mnie pakowanie 4 osób, a nie tylko siebie samej.