30 pomysłów na tort urodzinowy dla chłopca

30 pomysłów na tort urodzinowy dla chłopca

Ponieważ urodziny Franka są już za miesiąc, to zaczęłam się rozglądać za pomysłem na urodzinowy tort. Byłoby łatwiej gdyby Franek powiedział, w jakim temacie ma być tort, ale niestety mniej więcej co 5 minut zmienia zdanie – miał być już Superman, Spidermen, pirat Jake, Angry Birds, Minionki i Ninjago. Postanowiłam, że poszukam w czeluściach Internetu (a dokładniej pinterestu) pomysłów na tort z różnymi bohaterami, a on wybierze sobie jeden spośród wszystkich pozycji. Następnie poszukam jakiegoś zdolnego cukiernika, który stawi czoła wymaganiom syna. No chyba, że Franek powie: „Mamo, nie ma znaczenia, jaki ładnie będzie zrobiony ten tort, ważne żebyś to Ty go zrobiła!”. Ha! Ha! Ha!

Oto torty, które zostały wybrane przeze mnie w celu okazania memu dziecku:

Piraci

Franek uwielbia piratów, głównie dzięki bajce „Jake i piraci z Nibylandii”. Bardzo często każe do siebie mówić per Jake i nie reaguje wtedy na swoje imię. Zeszłoroczne urodziny były właśnie pirackie (pomimo, że tort był ze Spidermanem), więc może tegoroczny tort będzie w kształcie pirata.

piracizestaw

Angry Birds (czyt. engły bełds)

Pierwsza gra, w którą Franek nauczył się grać – co prawda przez pierwsze pół roku naciągał procę w złą stronę, ale teraz jest w tym całkiem niezły. Za możliwość pogrania w Angry Birds jest w stanie posprzątać pokój, pościelić łóżko i leżeć rano w łóżku tak długo, jak my śpimy :)

angrybirdszestaw

Superbohaterowie

O dobrą znajomość wszystkich superbohaterów dba ojciec mego syna. Franek jest oczywiście fanem Spidermena („bo chodzi po ścianach”) i Hulka („to ten zielony bez koszulki”) i Ajłon Mena. Tort ze Spidermenem już był, więc myślałam, że Franek z chęcią skusi się na tort z większą ilością bohaterów :)

superbohaterowiezestaw

Minionki

To nowa miłość Franka – filmu nie widzieliśmy, więc w ogóle nie orientujemy się o czym są te Minionki, ale Franek namiętnie w nie gra. Po zobaczeniu tortów z Minionkami bardzo długo był przekonany o tym, że właśnie taki tort chce, oczywiście było tak do czasu, aż nie zobaczył innych ukochanych bohaterów z bajek.

MinionkiZestaw2

Star Wars i inne kosmiczne tematy

Gwiezdnych Wojen jeszcze Franek nie ogarnia, chociaż starsi koledzy próbują zaszczepić w nim zainteresowanie tym tematem. Dla Franka Gwiazda Śmierci i gwiazdka z nieba to póki co jedno i to samo. Ale jak każdy chłopak lubi statki kosmiczne, roboty i kosmos :)

starszestaw1

Ninjago

W październiku i listopadzie jest to temat numer jeden. Co prawda Franek nie ma jeszcze nawet pół Lego Ninjago, ale strasznie nas o nie męczy, więc pewnie w okolicy urodzin ulegniemy. Na razie torty z Ninjago są numerem jeden, ale nie wiem czy w przyszłym tygodniu Franek nadal będzie nimi zainteresowany :)

ninjagozestaw

Auta

Tutaj zebrałam kilka pomysłów na torty z różnymi motywami samochodowymi. Franek nie jest już takim wielbicielem filmu „Auta” jak kiedyś, więc nie był zbytnio zainteresowany tymi tortami. Ja osobiście bardzo lubię motyw z ciężarówką, więc kto wie może jak Franek nie zechce to sama sobie taki sprawię :)

autazestaw

Po pierwszym wspólnym oglądaniu tortów wygrywa pomysł na Ninjago, ale ponieważ mamy jeszcze trochę czasu, to za tydzień zorganizuje drugi pokaz, a potem zacznę szukać mistrza dekoracji tortowych w celu popełnienia tortu zgodnie z życzeniem księcia :)

Wszystkie zdjęcia pochodzą z serwisu Pinterest – żeby zobaczyć więcej wystarczy wystarczy kliknąć tutaj lub wejść w profil MamyGadżety.pl (przez kliknięcie ikonki na samym dole strony).

Zobacz
więcej

32 najlepsze pomysły na prezent z okazji Dnia Dziecka!

32 najlepsze pomysły na prezent z okazji Dnia Dziecka!

Do 1 czerwca został już niedużo czasu, a to oznacza, że już za chwileczkę dzieci zaczną wariować i pytać o to, co dostaną na Dzień Dziecka, albo przedstawią nam długą listę oczekiwań prezentowych, naiwnie licząc na to, że im dłuższa będzie lista, tym więcej prezentów dostaną.

Najlepsze pomysły na prezent z okazji 3. urodzin!

Najlepsze pomysły na prezent z okazji 3. urodzin!

Nie wiem, jak to się stało, ale moje najmłodsze dziecko, córka Felicja, ledwie niemowlak, skończyła 3 lata! Myślałam, że chociaż ona będzie bobasem przez znacznie dłuższy czas niż reszta, ale znowu się nie udało!