Bastama – wyjątkowe dekoracje do pokoju dziecięcego

Bastama – wyjątkowe dekoracje do pokoju dziecięcego

Nic tak nie cementuje przyjaźni między dziewczynami, jak wspólne lata spędzone w klasie o profilu matematyczno-fizycznym. Nie dość, że w takiej klasie 90% osobników jest płci męskiej, to dodatkowo nauczyciele przedmiotów ścisłych patrzą na te kilka dziewczyn, jak na kosmitki i dziwolągi, bo przecież dziewczyny są od poezji i haftowania, a nie od analizy i logiki! Spędziłam 4 lata w klasie, w której było 26 uczniów i 8 uczennic. Ze wszystkimi siedmioma dziewczynami lubiłam się bardzo, a moją najlepszą przyjaciółką po dziś dzień, jest jedna z towarzyszek wspólnej matematyczno-fizycznej niedoli (lub niewoli). Z częścią nie mam kontaktu od matury, ale nadal myślę o nich bardzo ciepło. Wiem też, że gdybym którąś z nich spotkała teraz, to pewnie miałybyśmy wrażenie, że od ostatniej rozmowy minęła długa przerwa, a nie 13 lat, 2 dyplomy, pięć porodów, 10 awansów i 8 milionów przewiniętych pieluch. Więc kiedy kilka miesięcy temu spotkałam Basię (z którą siedziałam w ławce na polskim i fizyce), to rozmowę zaczęłyśmy od pytania, co było zadane z matmy, a potem płynnie przeszłyśmy do omawiania dyplomów, awansów i pieluch.

Okazało się, że Basia, pani inżynier, oraz studentka ASP razem ze swoją siostrą Ewą (również panią inżynier), po latach pracy w męskiej branży budowlanej postanowiły zająć się tym, co proponowano nam, kobietom, już w liceum. Nie do końca jest to poezja i haftowanie, ale coś dużo bardziej kobiecego niż wyburzanie ścian i budowanie mostów. Otóż obrotne siostry postanowiły zająć się produkcją elementów wystroju wnętrz wykonanych ze stali. Kiedy pokazały mi swoje dzieła, to od razu wiedziałam, że muszę je zaprezentować na blogu, bo nie dość, że zaprojektowane przez Polki i wykonane przez Polaków, to jeszcze ładne, praktyczne i niedrogie, czyli wszystko to, co najbardziej cenię w produktach dla dzieci. Dlatego dzisiaj z dużą radością prezentuję wam nową markę Bastama :)

Moim ulubionym produktem są podpórki do książek w kształcie kotka, pieska i domków. Najbardziej spodobał mi się pies, który w zależności od ilości i wielkości książek może być jamnikiem albo wilczurem ;) Podpórki rozwiązują problem przewracających się książek i są uroczym elementem dekoracyjnym. Niebieski piesek na stałe zagości w nowym pokoju Lili i Heli (który jest w fazie projektowania :)). Każda podpórka kosztuje 99 zł.

bastamalight-2 bastamalight-3

kot różowy

domki kolory

Z kolei Lila zakochała się w swoich nowych wieszakach na papier do malowania i gotowe prace plastyczne. Małe spinacze są idealne nie tylko do uporządkowania panoszących się po całym pokoju kartek, ale bardzo ułatwiają dzieciom malowanie. Łatwo jest korzystać z czystych kartek, kiedy wiszą w zasięgu ręki i łatwiej jest skończoną pracę powiesić na miejscu. Możne też je wykorzystać jako wieszaki na torby czy kurtki. Spinacze występują w dwóch rozmiarach i mogą być użyte nie tylko w dziecięcym pokoju, ale posłużą również jako gazetnik, czy miejsce do składowania przeróżnych pism, listów i nieotwartych kopert, które rozprzestrzeniają się od drzwi wejściowych do najbardziej odległych zakątków domu. Małe spinacze kosztują 39 zł i występują w 5 kolorach, a duże kosztują 59 zł i są dostępne w 3 kolorach.

bastamalight-4

gazetniki duże biały grafit gazetniki małe (2)

Najbardziej klasycznym produktem są stalowe półki, które sprawdzą się zarówno jako półki na książki, jak i półki na przyprawy. Sprzedawane są w 2 różnych długościach – 50 cm (cena 59 zł) i 100 cm (cena 99 zł), w kilku różnych wersjach do wyboru. Jeśli szukacie czegoś bardziej dziecięcego, to dziewczyny mają też półki w kształcie chmurek (89 zł) i pociągu (129 zł).

bastama

półki proste na ścianie

chmurki

ciuchcia biała 2

Wszystkie produkty wykonane są ze stali malowanej proszkowo, mają w związku z tym dwie wady — pierwsza jest taka, że są ciężkie, druga jest taka, że farbę można uszkodzić. Żeby żadna z tych wad nam nie przeszkadzała, wystarczy, że półki będą dobrze przytwierdzone do ściany, wtedy na pewno półka nie odpadnie od ściany i się nie uszkodzi. Podpórki są bardzo stabilne, więc jeśli będą stały na odpowiednim podłożu, to na pewno nic im się nie stanie :)

Ze względu na długoletnią znajomość z właścicielkami Bastama, udało mi się wynegocjować bardzo dobrą zniżkę dla czytelniczek :) Przez najbliższe 2 tygodnie (czyli do 3 grudnia) w sklepie Bastama działa kod rabatowy mamygadzety, który daje 20% zniżki na wszystkie produkty, o których wspominam w tym wpisie. W sklepie dostępne są też produkty innych marek, i ich zniżka nie obejmuje :) Zapraszam :)

Zobacz
więcej

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Jeśli sami w dzieciństwie uwielbialiście tworzyć konstrukcje z kartonu, to będziecie zachwyceni tą zabawką! Zestaw narzędzi do konstruowania Makedo, to zabawka, o której marzyliście w dzieciństwie i którą zapragniecie kupić swojemu dziecku!

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly to najnowszy model holenderskiego producenta, który ma być miejskim wózkiem przyszłości. Jeśli w związku z tym spodziewacie się, że lata i sam zajmuje się małym pasażerem, to niestety nic z tego.