Rowerek biegowy Early Rider Classic

Rowerek biegowy Early Rider Classic

Piękny drewniany rowerek biegowy Early Rider przeznaczony jest dla dzieci od 2 do 4 roku życia. Ma regulowaną wysokość siodełka, blokadę skrętu kierownicy i niepowtarzalny design. Świetnej jakości — u nas służy już 12 lat! Cena: 659 zł
4.3
Wygląd
5
Jakość
5
Cena
3

Early Rider Classic to pierwszy rowerek biegowy, który kupiliśmy w 2011 roku dla niespełna dwurocznego Franka. Wtedy rowerki biegowe nie były tak popularne, jak teraz, a już taki drewniany rowerek wzbudzał ogromne zainteresowanie. Wcale mnie to nie dziwi, bo wciąż uważam, że jest to jeden z najładniejszych wizualnie rowerków biegowych. A biorąc pod uwagę to, że nasz egzemplarz jest w użyciu od 12 lat i właśnie jeździ na nim czwarte lub piąte dziecko, jest to również bardzo wytrzymały rower!

Early Rider to brytyjska marka, której pierwszym produktem był właśnie rowerek biegowy Classic, to od niego wszystko się zaczęło w 2005 roku. Prawie 20 lat później w ofercie Early Rider znajdziemy 9 różnych modeli rowerków w rozmiarach od malucha do nastolatka. Wspólną cechą wszystkich produktów tej marki jest wyjątkowy wygląd — drewniane rowerki (model Lite, Classic i Bonsai) nie przypominają wyglądem innych drewnianych rowerków, a te modele, które mają aluminiową ramę, dostępne są wyłącznie w jednym, srebrnym kolorze!

Czym wyróżnia się rowerek Early Rider Classic?

Cechą szczególną tego rowerka są pompowane koła o dwóch różnych rozmiarach. Przednie koło jest większe i ma średnicę 14″, a tylne jest mniejsze (średnica wynosi 12″). Dzięki temu środek ciężkości jest niżej, a to sprawia, że łatwo jest utrzymać równowagę nawet najmłodszym dzieciom. Franek ogarnął jak jeździć na tym rowerku, kiedy miał 1.5 roku i ledwo sięgał nogami do ziemi, kiedy miał 2 lata ciężko go było dogonić a jako 2.5-latek śmigał na Early Rider Classic z nogami w górze.

Drewniana rama rowerka sprawia, że nie jest on najlżejszy na świecie, bo waży około 4,5 kg, ale jeśli my sami nie musimy go nosić pod pachą, to waga jest w zasadzie nieodczuwalna dla dziecka. Przeciętny dwulatek spokojnie radzi sobie z takim rowerkiem, potrafi go podnieść czy prowadzić.

To, co bardzo lubię w Early Rider Classic to profilowane siedzisko z miękką nakładką obszytą ekoskórą. Siodełko jest naprawdę bardzo wygodne. Wysokość siedziska jest regulowana, można je zamontować na 4 wysokościach, najniższa znajduje się 31 cm od podłoża, a najwyższa 39 cm nad ziemią.

Jeśli chodzi o rekomendowany wiek kierowców, to producent zaleca go dla dzieci od 2 do 4 roku życia. Ważna jest tutaj długość nogi dziecka, która musi wynosić (w butach) 31 cm, żeby dziecko mogło swobodnie z rowerka korzystać. Oznacza to, że dzieci powyżej 82-85 cm powinny móc już bez problemu jeździć na Early Rider Classic.

Bardzo fajnie przy młodszych i nieco bardziej ostrożnych dzieciach sprawdza się możliwość ograniczenia skrętu kierownicy. Dzięki temu dziecko może na początku skupić się na nauce odpychania i jechania do przodu, a nie walczyć z uciekającą na boki kierownicą. Jak tylko dziecko załapie, jak się na rowerku jeździ, można odblokować kierownicę i szaleć na rowerze do woli. W naszym przypadku Franek korzystał z tej blokady bardzo krótko, ale Lila i Hela, które z dużą rezerwą podchodziły do jeżdżenia na rowerze, przez długi czas miały ograniczony skręt kierownicy po to, by nieco im jazdę na rowerze uprościć i umilić.

Franek na Early Rider

Ile kosztuje Early Rider Classic i czy warto go kupić?

Early Rider Classic zachwyca jakością wykonania i designem. Rower jest piękny i dopracowany w każdym szczególe, a do tego jest zupełnie bezawaryjny. U nas w ciągu 12 lat dość intensywnej eksploatacji nie zepsuło się w nim nic poza gąbkowymi rączkami, które zostały mocno poobijane przez częste porzucanie rowerka w biegu. Jedyne co przy rowerku robiliśmy to pompowanie kół i podnoszenie siodełka!

Early Rider Classic nie należy do najtańszych rowerków, bo trzeba za niego zapłacić ok. 659 zł, ale jest to rower, który posłuży nam latami, więc naprawdę warto. U nas po 12 latach nadal się dobrze sprawdza i służy kolejnym dzieciom :)


Jeśli szukasz recenzji innych rowerków biegowych dla najmłodszych albo chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę szukając rowerka biegowego, to zajrzyj do moich innych wpisów o rowerkach biegowych!

early rider classic

Zobacz
więcej

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Jeśli sami w dzieciństwie uwielbialiście tworzyć konstrukcje z kartonu, to będziecie zachwyceni tą zabawką! Zestaw narzędzi do konstruowania Makedo, to zabawka, o której marzyliście w dzieciństwie i którą zapragniecie kupić swojemu dziecku!

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly to najnowszy model holenderskiego producenta, który ma być miejskim wózkiem przyszłości. Jeśli w związku z tym spodziewacie się, że lata i sam zajmuje się małym pasażerem, to niestety nic z tego.