Kamuflaż – genialna gra logiczna

Kamuflaż – genialna gra logiczna

Świetna gra logiczna dla dzieci przedszkolnych i szkolnych. Dla dorosłych w sumie też. Cena: ok. 60 zł
4.6
Wygląd
5
Jakość
5
Cena
4

Tę grę polecałam wam w poradniku prezentowym. Franek dostał ją od Mikołaja i muszę powiedzieć, że to był strzał w dziesiątkę – „Kamuflaż” był tym świątecznym prezentem, który przechodził z rąk do rąk — nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Jeśli więc sami lubicie gry logiczne, szukacie czegoś, co zajmie dziecko i chcecie zobaczyć logiczne myślenie waszych dzieci na żywo, to koniecznie zastanówcie się nad kupnem Kamuflażu.

DSC_2817

Gra jest w sumie prosta. Mamy kilkadziesiąt kolorowych plansz z grubego papieru, na której namalowany jest mroźny ocean, ośnieżona ziemia i gdzieniegdzie ludzie. Oprócz tego mamy 6 przezroczystych, plastikowych klocków, na których namalowane są ryby i niedźwiedzie polarne. Gra polega na tym, by na planszy ułożyć klocki tak, żeby wypełniły całą planszę, uważając na to, żeby ryby były w wodzie, a niedźwiedzie na lądzie. I żeby żadne zwierze nie było na jednym polu z człowiekiem.

Plansz jest 48 i są one podzielone na 4 poziomy trudności (starter, junior, ekspert, mistrz). Oczywiście te na samym początku są proste, ale przy poziomie ekspert i mistrz nawet dorośli muszą się sporo nagimnastykować, żeby je skończyć i trwa to dłużej niż 5 minut :)

DSC_2818

Gra przeznaczona jest dla dzieci od 6 roku życia, ale Franek pierwszy poziom trudności (12 plansz) zrobił sam, jak tylko ogarnął zasady. Przy kolejnych już łatwo nie było, ale dał radę dojść do 15 planszy. Lila (niecałe 3 lata), ku mojemu maksymalnemu zdziwieniu też się wciągnęła. Wiadomo, że trzeba było jej podpowiadać, ale szybko ogarnęła, na czym gra polega.

kamuflaż

Dla mnie to jest jedna z lepszych zabawek logicznych dla dzieci. Kamuflaż jest fajniejszy niż setny zestaw puzzli, które większość ludzi traktuje jak prezent uniwersalny (a potem mamy 20 pudełek z puzzlami, każde nie w komplecie!). Do tego ma bardzo ładne i trwałe plastikowe pudełko, więc jest szansa, że przetrwa dłużej niż kilka miesięcy. Jedyny minus to plansze – niestety trzeba o nie dbać, bo jak się będzie je składać, miętosić, rysować i drapać, to się zniszczą. Ja mam zamiar kupować to w prezencie wszystkim dzieciom 5+, na których urodziny w tym roku będziemy zaproszeni. Gra kosztuje około 60 zł. Można też nas zaprosić na urodziny dziecka i wtedy dostanie się ją w prezencie ;)


Zobacz
więcej

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Jeśli sami w dzieciństwie uwielbialiście tworzyć konstrukcje z kartonu, to będziecie zachwyceni tą zabawką! Zestaw narzędzi do konstruowania Makedo, to zabawka, o której marzyliście w dzieciństwie i którą zapragniecie kupić swojemu dziecku!

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly to najnowszy model holenderskiego producenta, który ma być miejskim wózkiem przyszłości. Jeśli w związku z tym spodziewacie się, że lata i sam zajmuje się małym pasażerem, to niestety nic z tego.