Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Makedo to zestawy bezpiecznych narzędzi, dzięki którym dzieci (albo dorośli z dziećmi) będą mogły zbudować absolutnie wszystko z kartonu! W zestawach znajdziecie bezpieczną piłę do cięcia, plastikowe śrubki oraz śrubokręt do łączenia kartonu. Zabawka idealna! Cena: 110 zł za zestaw Makedo Explore
5
Wygląd
5
Jakość
5
Cena
5

Jeśli sami w dzieciństwie uwielbialiście tworzyć konstrukcje z kartonu, to będziecie zachwyceni tą zabawką! Zestaw narzędzi do konstruowania Makedo, to zabawka, o której marzyliście w dzieciństwie i którą zapragniecie kupić swojemu dziecku!

Makedo to zestaw bezpiecznych narzędzi, które ułatwią tworzenie małych i dużych kartonowych konstrukcji. Stworzone są z myślą o starszych dzieciach (7+), ale z mojego doświadczenia wynika, że nawet dużo młodsze dzieci świetnie sobie pod okiem rodziców z nimi radzą!

Narzędzia — piła i śrubokręt oraz plastikowe wkręty, które łączą ze sobą tekturę, dają w zasadzie nieograniczone możliwości tworzenia tekturowych konstrukcji. Mogą być to duże domki, rakiety, łódki czy samochody, ale i mniejsze: maski, miecze, elementy przebrań karnawałowych. W zasadzie ogranicza nas jedynie wyobraźnia (oraz liczba wkrętów).

Narzędzia Makedo można kupić w kilku zestawach, które przeznaczone są dla różnej liczby budowniczych. Ja kupiłam zestaw dla 1-2 osób, czyli Makedo Explore.

W zestawie Makedo Explore znajdziecie bezpieczną piłę do tektury — jej ząbki przetną tekturę, ale nie zranią palców dziecka! Piła przyda się również wtedy, kiedy będziemy chcieli zgiąć karton, bo można nią lekko naciąć tekturę, co ułatwi jej zginanie.

makedo

Drugie narzędzie to śrubokręt, dzięki któremu z łatwością wkręcimy w tekturę plastikowe wkręty, których w zestawie Explore mamy 48 (12 większych i 36 mniejszych). Żeby ułatwić wkręcanie, zarówno piła, jak i śrubokręt mają specjalne plastikowe kolce do nakłuwania tektury!

makedo

Dodatkowo w Makedo Explore znajdziemy też Mini Tool, czyli malutkie kółko z kolcem i końcówką do wkręcania, która sprawi, że dwójka dzieci będzie mogła łączyć tekturę, nie czekając na wolny śrubokręt.

Warto też dodać, że opakowanie tego zestawu po otwarciu staje się uroczą tekturową skrzynką na narzędzia!

Do tego, by się świetnie bawić narzędziami Makedo, potrzebne są też jasna wszelkiego rodzaju kartony, pudła, pudełka czy gruba tektura, ale tego zazwyczaj w domach jest pod dostatkiem! Jeśli nie mamy pomysłu na to, co możemy zbudować, to na opakowaniu znajdziemy kilkanaście rysunków, które mogą być dla nas inspiracją. Dużo pomysłów na budowle znajdziecie też na stronie make.do!

Zestawy Makedo bywają trudnodostępne, zwłaszcza w okresach, kiedy kupuje się sporo zabawek. Najłatwiej znaleźć je na Amazon oraz na Allegro. Zestaw Makedo Explore (czyli ten, który ja mam) kosztuje 110 zł i jest warty każdej ze stu dziesięciu złotówek!

Jeśli marzy wam się większy zestaw, to jest jeszcze Makedo Discover przeznaczony nawet dla 5 dzieci — ma 2 piły, 1 śrubokręt, 1 roller (narzędzie ułatwiające zginanie kartonu), 90 małych wkrętów, 30 dużych wkrętów i 2 mini toole. Ten zestaw kosztuje 210 zł.

Największy zestaw Makedo Invent przeznaczony jest nawet dla 24 dzieci i składa się z 360 elementów (40 narzędzi i 320 wkrętów!), więc idealnie nadaje się dla klasy czy grupy! Kosztuje 649 zł i kupicie go na przykład tutaj.

Spodobał Ci się mój artykuł? Poleć go znajomym :)


Zawarte w tym wpisie linki, to linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli klikając w nie, dokonasz zakupu, to ja otrzymam z tego tytułu drobną prowizję. W żaden sposób nie wpływa to na cenę, którą Ty zapłacisz, ale dla mnie będzie sygnałem, że cenisz moją rekomendację :)

Zobacz
więcej

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly to najnowszy model holenderskiego producenta, który ma być miejskim wózkiem przyszłości. Jeśli w związku z tym spodziewacie się, że lata i sam zajmuje się małym pasażerem, to niestety nic z tego.

Deryan — wytrzymałe i kompaktowe łóżeczko turystyczne

Deryan — wytrzymałe i kompaktowe łóżeczko turystyczne

Kiedy chcemy znaleźć w internecie łóżeczko turystyczne, to mamy 95% szans, że trafimy na coś, co jest może i łóżeczkiem składanym, ale ciężko jakoś powiązać je z podróżowaniem — chyba że podróżujemy głównie ciężarówką.