Pomysły na prezent dla przedszkolaka (3-6)

Pomysły na prezent dla przedszkolaka (3-6)

Zebraliśmy się tu wszyscy, by zrealizować niełatwe zadanie, a mianowicie znaleźć prezent dla przedszkolaka! Dzieci w wieku przedszkolnym, czyli tak mniej więcej od 3 do 6 roku życia to często bardzo wymagające osoby, które dokładnie wiedzą czego chcą i niejednokrotnie mogą nas zaskoczyć swoimi marzeniami prezentowymi. Warto być więc gotowym na wszystko!

Do dziś pamiętam, jak cztery lata temu Hela marzyła jedynie o nożyczkach i taśmie klejącej, i nie chciała słyszeć o niczym innym. Nie łatwo było z tego wybrnąć, ale wizja kilometrów taśmy klejącej oblepiającej każdy centymetr naszego domu jakoś mnie nie przekonywała. Przedszkolaki mają też zalety – są już w takim wieku, że bardzo często lubią zabawki, którymi sami będziemy chcieli się bawić. Bo wiecie, młodsze dzieci nie są złe, ale zabawa czteroelementowymi puzzlami to nie jest jakaś mega frajda. Przy przedszkolakach mamy już dużo większe możliwości spełniania własnych zabawkowych zachcianek oraz realizacji zabawkowych marzeń z naszego dzieciństwa.

Przed wami 32 pomysły na dobry prezent dla przedszkolaka (i jego rodzica też)!

Pomysły na prezent dla przedszkolaka za mniej niż 50 zł

Jeśli wasz budżet prezentowy jest nieduży, to nie ma co się przejmować, bo nawet za 20-40 złotych można kupić świetne książki i zabawki dla przedszkolaków. Wystarczy wiedzieć, czego szukać.

Drewniana dmuchajka Rex London (1) to nieduży prezent, który przyniesie mega dużo frajdy. W pudełku poza dmuchajką znajdują się dwie lekkie styropianowe piłeczki, które będą się unosić nad dmuchajką, jeśli będziemy w nią odpowiednio dmuchać. Super ćwiczenie logopedyczne i świetna zabawa. Dmuchajka kosztuje 29 zł i można ją kupić w sklepie Baby&Travel.

Little Puzzle (2) to świetna pierwsza gra karciana, w którą grać mogą już trzylatki. Gra polega na odnalezieniu dwóch takich samych połówek rybek i połączeniu ich w pary. Można w nią grać na wiele różnych sposobów, modyfikując zasady i dostosowując poziom trudności do wieku dzieci. Gra kosztuje 43 zł i można ją kupić w Edukatorku.

Jedną z pierwszych gier, w którą możemy grać z dzieckiem, jest memory, czyli prosta gra ćwicząca pamięć i spostrzegawczość. Jest to też świetny pomysł na prezent dla trzylatka. Gra Memory Dżungla (3) marki Djeco jest przepięknie wydana. W pudełku znajdziemy 30 kart do memory (15 par) przedstawiających dzikie zwierzęta. Ilustracje są przepiękne, wiec dodatkowo przykuwają uwagę. Kartoniki nie są małe (średnica 7 cm), więc nawet niewprawne ręce nie będą miały problemu z ich obracaniem. Gra kosztuje 40 zł i można ją kupić w Edukatorku.

Ostatnia propozycja z tych najtańszych prezentów to zestaw do wyklejania Kosmos marki Londji (4). W zestawie znajduje się dwustronna plansza, która będzie stanowić kosmiczne tło dla naklejek oraz 150 naklejek wielokrotnego użytku. Dzieciaki na planszy mogą wyklejać własny kosmos, wielokrotnie odklejać naklejki i przyklejać je ponownie. Świetna zabawa na kiepską pogodę, gdyż 150 naklejek zajmie każdego przedszkolaka na długi czas. Zestawy do wyklejania występują w dwóch wersjach — miasto i kosmos. Kosztują 41 zł i można je kupić w Edukatorku.

LINKI DO ZABAWEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Drewniana dmuchajka Rex London – 29 zł

(2) Gra karciana Little Puzzle – 43 zł

(3) Memory Djeco – 40 zł

(4) Naklejki wielorazowe Kosmos Londji – 41 zł

prezent dla przedszkolaka

Dokładnie 6 lat temu poleciłam w poradniku prezentowym ówczesną nowość, czyli „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, książkę, która stała się bestsellerem. W tegorocznym poradniku znajdziecie PIĄTĄ część tej serii, czyli „Sekretną historię ludz… skarpetek” (1), która przybliży młodemu czytelnikowi historię ludzkości oraz to, jak ogromny wpływ na rozwój naszej cywilizacji miały skarpetki! Ta książka chyba lepiej trafi do starszych przedszkolaków, więc jeśli szukacie książki dla 3-4 latków, to najlepiej zacząć od pierwszej części tej serii. Książka kosztuje 33 zł i można ją kupić w sklepie taniaksiazka.pl.

„Sekretne życie bąków i beków” (2) to obowiązkowa pozycja w biblioteczce każdego przedszkolaka. Wiek przedszkolny charakteryzuje się ogromnym zainteresowaniem tematyką fekalną, a najśmieszniejsze słowa dla przedszkolaka to „kupa” i „pierdzieć”. W książce odkrywamy tajemnice układu pokarmowego w szczególności puszczania gazów. Książka jest pięknie ilustrowana i odpowiada na wszelkie pytania, jakie na temat bekania i pierdzenia może zadać przedszkolak. No i jak wiadomo, nawet rodzice dowiedzą się z tej książki sporo nowych rzeczy. Książka kosztuje 26 zł i dostępna jest na taniaksiazka.pl.

„Mam oko na litery” (3) to świetna książka obrazkowa autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Na 11 dużych obrazkach roi się od szczegółów — postaci, przedmiotów i zwierząt, a zadaniem małego czytelnika jest znaleźć te rzeczy, których nazwy zaczynają się na literę podaną w rogu strony. Świetna książka dla dzieci poznających literki! Kosztuje 22 zł i można ją kupić na taniaksiazka.pl.

Książka „Jak to działa? Ciało” (4) to świetna propozycja na prezent dla 3-4 latków. Jest to kartonowa książeczka z wyciętymi dziurkami, z której możemy się dowiedzieć, jak zbudowane jest ciało człowieka — co widać, czego nie widać, co jest pod skórą. Nie jest to książka jakoś mocno rozbudowana pod kątem wiedzy, ale zaspokaja ciekawość młodszych przedszkolaków, a przede wszystkim fascynuje ich tym, że można sobie podejrzeć, co mamy pod skórą. Książeczka kosztuje 25 zł i można ją kupić na stronie taniaksiazka.pl.

LINKI DO KSIĄŻEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Sekretna historia ludz… skarpetek – 33 zł

(2) Sekretne życie bąków i beków – 26 zł

(3) Mam oko na litery – 22 zł

(4) Jak to działa? Ciało – 25 zł

Pomysły na prezent dla przedszkolaka za mniej niż 100 zł

Jeśli na prezent dla przedszkolaka planujecie wydać od 50 do 100 zł, to będzie wam jeszcze trudniej zdecydować się, co kupić, bo w takim budżecie mieści się mnóstwo świetnych zabawek!

prezent dla przedszkolaka

Jengi (1) chyba nikomu nie muszę przedstawiać. Jest to gra zręcznościowa dla całej rodziny, naprawdę świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Jenga, którą ja wam polecam, jest bardzo kolorowa, a dzięki dołączonym do niej kolorowym kostkom można wprowadzać w niej różne modyfikacje i uatrakcyjniać wspólne granie. Jenga marki Janod kosztuje 99 zł i dostępna jest w sklepie Edukatorek.

Gra „Cztery w rzędzie”(2) to idealny pomysł na pierwszą grę strategiczną! Jest bardzo prosta i wystarczy umieć w niej liczyć do czterech, ale dość szybko uczy planowania strategicznego w grze! Przedszkolaki dość szybko łapią, o co w niej chodzi i może się okazać, że ani się obejrzymy, a będziemy musieli wytężać własne głowy, żeby nie przegrać z kretesem z własnym dzieckiem. Dużym plusem tego wydania gry jest drewniana, składana plansza, która jest odporna na zniszczenie i wygodna do zabrania ze sobą np. na wyjazd do dziadków. Gra kosztuje 68 zł i można ją kupić w Edukatorku.

Drewniane domino Egmont (3) to świetny pomysł na prezent dla przedszkolaka. W pudełku znajdziemy 200 elementów — klasyczne kostki domina, mostek, schodki i dzwoneczek, z których można tworzyć przeróżne konstrukcje. Zresztą nic nie stoi na przeszkodzie, by do naszej układanki trafiły też inne, domowe przedmioty. Bardzo fajna zabawka, która z całą pewnością będzie rozchwytywana nie tylko przez przedszkolaków, ale i pozostałych domowników chętnych do przyłączenia się do zabawy. Zestaw kosztuje 89 zł i można go kupić w sklepie Edukatorek.

Kolejna ciekawą grą dla przedszkolaków jest gra obserwacyjna kioukoi marki Djeco (4). Jest to gra, w której na żetonach ze zwierzątkami będziemy poszukiwać różnych wspólnych cech. W zestawie znajdziemy 12 kart z cechami, 30 żetonów ze zwierzątkami oraz pudełko, do którego wrzucamy żetony. Gra jest bardzo prosta, więc idealnie nadaje się już dla trzylatków! Kosztuje 72 zł i można ją kupić w Edukatorku.

LINKI DO ZABAWEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Jenga z kolorami Janod – 99 zł

(2) Gra Cztery w rzędzie – 68 zł

(3) Drewniane domino Egmont – 89 zł

(4) Gra obserwacyjna kioukoi Djeco – 72 zł

Młodsze przedszkolaki na pewno ucieszą się z magnetycznych układanek Magnetibook (1) marki Janod. Wybór Magnetibooków jest ogromny, bo są tam śmieszne buzie, kostiumy, zwierzątka, pory roku, pojazdy — dosłownie wszystko! W przepięknym pudełku znajdziemy kilkadziesiąt magnetycznych elementów, z których można układać przeróżne obrazki, zarówno takie, które znajdziemy na gotowych kartach, jak i takie, które po prostu przyjdą dziecku do głowy. Całość jest bardzo estetycznie wykonana, więc jest to idealny pomysł na prezent. Magnetibooki kosztują 89 zł i można je kupić w Edukatorku.

Drewniana laweta ciężarowa Smiki (2) to super pomysł na prezent dla fanów motoryzacji. Laweta jest całkiem spora, bo ma aż 30 cm długości i mieszczą się na niej 4 mniejsze autka (o wymiarach 7 × 4 cm). Na lawecie znajdują się 4 mniejsze drewniane samochody. Górna część platformy jest ruchoma, dzięki czemu autka mogą wjeżdżać i zjeżdżać z lawety. Można ją kupić w Ekodrogerii, gdzie kosztuje 80 zł.

Kolejną wspaniałą drewnianą zabawką dla przedszkolaka będzie kolejka Ikea Lillabo (3). W tym zestawie znajdziemy 45 elementów, z którym można skonstruować całkiem duży tor kolejowy. A jeśli tego będzie mało, to można do niego kupować kolejne, mniejsze zestawy. Kolejka kosztuje 99,99 zł i można ją kupić w Ikei.

Ostatni pomysł na prezent dla przedszkolaka za mniej niż 100 zł to absolutnie genialne kolorowanki kredowe Jaq Jaq Bird (4). Książeczki o wymiarach 20 × 20 cm posiadają 8 stron, po których można dowolnie rysować kredą — w zestawie znajdziemy 4 sztuki niepylącej kredy ButterStix. Strony są rzecz jasna łatwo zmywalne, wystarczy przetrzeć je na mokro. Książeczki kosztują 68 zł i można je znaleźć na Allegro.

LINKI DO ZABAWEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Magnetibook Pory roku Janod – 89 zł

(2) Drewniana laweta ciężarowa z autkami Smiki – 80 zł

(3) Zestaw pociąg i tory Lillabo Ikea – 99,99 zł

(4) Książeczki kredowe Jaq Jaq Bird – 68 zł

Pomysły na prezent dla przedszkolaka za mniej niż 200 zł

Jeśli wasz prezentowy budżet dla dziecka wynosi do 200 zł, to praktycznie nie musicie się ograniczać. W zasadzie możecie kupić prawie wszystko, do tego super jakości!

Wiek przedszkolny to taki, w którym dzieci uwielbiają wcielać się w przeróżne role, bawią się w dom, szpital czy sklep. Dla mnie to są zawsze świetne zabawy do obserwacji, bo rzecz jasna dzieci w tych zabawach w całości odwzorowują zachowania najbliższych im dorosłych. Warto więc czasem spojrzeć na siebie okiem przyjaznego i nieświadomego krytyka!

Gdybyście poszukiwali prezentu dla przedszkolaka, który marzy o lalce-bobasie to po prostu musicie mu kupić bobasa francuskiej marki Minikane (1). To są absolutnie cudowne bobasy produkowane w Hiszpanii z pachnącego wanilią winylu. Są totalnie obłędne, a ilość akcesoriów i ubranek, które można dokupić, jest zdumiewająca. Bobasy mają różne kolory skóry, kolory oczu i włosy oraz płeć, więc każdy znajdzie tam coś dla siebie. Kupuje się je jako golaski, więc garderobę dobiera się wedle uznania — zwłaszcza że na takim etsy.com jest masa ubranek szytych dla lalek Minikane. Ja wam zostawiam link do lalki Jahia (golaska) o długości 34 cm, więc idealnego bobasa dla przedszkolaków! Golas Minikane kosztuje 132 zł i można go kupić na Allegro.

Kolejna propozycja prezentowa dla dzieci, które lubią się bawić w dorosłych to wózek dla lalek Pomea (2). Ta lekka i poręczna spacerówka będzie idealnym wyposażeniem mocno nieletnich rodziców — zarówno mam, jak i ojców w wieku przedszkolnym. Wózek wykonany jest bardzo starannie, ma aluminiową ramę, wygodne uchwyty i siedzisko uszyte z bawełny! Spacerówka ma 54 cm wysokości, więc będzie odpowiednia nawet dla trzylatków. W siedzisku znajdują się rzecz jasna pasy bezpieczeństwa, żeby żadna lalka, ani miś nie wypadły podczas spaceru. Wózek można złożyć, co jest istotne, jeśli nie macie w domu wielkiej bawialni. Spacerówka Pomea kosztuje 168 zł i znajdziecie ją w Edukatorku.

Drewniana waga Little Dutch (3) przyda się każdemu, kto często otwiera w swoim pokoju lub waszym salonie sklep! Waga ma ruchomą wskazówkę, która przesuwa się na skali po położeniu na wadze zakupów. Im więcej ciężkich sprawunków leży na wadze, tym większy numer waga wskazuje. Daje to szansę na to, że dziecko szybko zrozumie, jak działa waga i od czego zależą te numerki. Waga kosztuje 105 zł i można ją kupić w Edukatorku.

Jeśli dziecko wykazuje zainteresowanie światem medycznym, to z całą pewnością będzie wniebowzięte, jeśli pod choinką znajdzie przecudny drewniany zestaw małego lekarza (4)! W porządnej lekarskiej walizce znajdziemy wszystko, co jest niezbędne do badania i leczenia pacjentów — strzykawka, szpatułka laryngologiczna, maść, stetoskop, termometr, lekarstwa oraz młoteczek. Całość jest bardzo starannie wykonana i na pewno posłuży dzieciom przez długie lata. Zestaw można kupić w Edukatorku za 119 zł.

LINKI DO ZABAWEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Lalka Minikane Jahia – 132 zł

(2) Wózek dla lalek Pomea – 168 zł

(3) Drewniana waga Little Dutch – 105 zł

(4) Zestaw mały lekarz Kids Concept – 119 zł

„Puk, puk, tu lisek” (1) to świetna gra dla całej rodziny hiszpańskiej marki Londji. Jak wszystkie produkty tej marki jest przepięknie wydana, więc granie w nią jest ogromną przyjemnością. Jest to gra kooperacyjna, czyli wszyscy gracze, aby wygrać, muszą ze sobą współpracować. Gra polega na tym, by schować wszystkie jajka i kury, zanim lisek przyjdzie do kurnika. Bardzo fajne jest to, że w tę grę może grać nawet 8 osób, więc można ją zaproponować, kiedy przyjdzie do naszego domu cała banda przedszkolaków. Gra kosztuje 169 zł i można ją kupić w Edukatorku.

Jeśli szukacie pomysłu na prezent dla przedszkolaka, który lubi układanki, a wy lubicie piękne rzeczy, to polecam przepiękne puzzle Czerwony Kapturek marki Londji (2). Puzzle składają się z 36 elementów, są duże (po ułożeniu obrazek ma wymiar 69×48 cm) i wykonane są z tektury i papieru pochodzącego z recyklingu. Produkowane są w Barcelonie. A co więcej — wilk może być zupełnie oddzielną częścią tej układanki! Puzzle kosztują 109 zł i znajdziecie je w Edukatorku.

Łowienie rybek, to taki trochę must have dla przedszkolaków, więc specjalnie dla potrzeb prezentownika wybrałam absolutnie najładniejszą, drewnianą grę w łowienie rybek marki Babai (3). Dwie drewniane wędki ze sznureczkami i magnesem na końcu oraz 12 podmorskich zwierzątek w różnych kształtach i kolorach dają możliwość modyfikowania gry, tak by przedszkolak mógł się, jak najwięcej uczyć w trakcie zabawy (można np. prosić dziecko o łowienie tylko prostokątnych rybek, albo tylko tych w określonym kolorze). Całość zapakowana jest w płócienny woreczek, co sprawia, że jest to bardzo ekologiczna zabawka. No i warto wspomnieć, że Babai to marka ukraińska, która zabawki tworzy w pracowni w Kijowie. Gra kosztuje 115 zł i można ją kupić w sklepie Baby&Travel.

Ciekawym pomysłem na prezent dla przedszkolaka są magnetyczne rzutki Scratch (4), które są najlepszymi rzutkami, w jakie kiedykolwiek grałam! Plansza jest płócienna, magnetyczna i dwustronna, rzutki (w dwóch kolorach) są płasko zakończone, więc są całkowicie bezpieczne. Bardzo motywujące dla dzieci jest to, że praktycznie nie ma sytuacji, w której rzutka się odbija od tarczy i spada. Super pomysł na prezent, jeśli w domu jest rodzeństwo — w zimowe, ciemne i smogowe wieczory będzie fantastycznym źródłem analogowej zabawy. Rzutki kosztują 129 zł i można je kupić w sklepie Edukatorek.

LINKI DO ZABAWEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) „Puk, puk, tu lisek” gra rodzinna Londji – 169 zł

(2) Duże puzzle Czerwony Kapturek Londji – 109 zł

(3) Drewniana gra łowienie rybek Babai – 115 zł

(4) Magnetyczne rzutki Scratch – 129 zł

Pomysły na prezent dla przedszkolaka za ponad 200 zł

Nie ma chyba przedszkolaka, który nie marzy o dużym prezencie. A duży często oznacza drogi. A skoro dzieci mamy drogie, to prezenty też im takie możemy kupować! Zwłaszcza takie fajne!

prezent dla przedszkolaka

Klocki magnetyczne Connetix (1) to absolutnie wspaniała zabawka, dająca tak ogromne możliwości zabawy, że wciągniecie się w nią całą rodziną. Zestaw, który proponuję w prezentowniku składa się z 92 elementów i można z niego zbudować sporo różnych budowli, w tym imponujące kulodromy. Bardzo lubię te klocki dlatego, że w sklepach dostępne są różne zestawy, które można ze sobą łączyć. Dodatkowo jest to zabawka, która będzie służyła przez wiele lat, bo jest atrakcyjna dla trzylatka i ośmiolatka (a nawet jedenastolatki ;)). Zabawka nie jest tania, ale warto się na nią zrzucić większą grupą. Zestaw, który polecam, kosztuje 490 zł i znajdziecie go na Allegro.

ToddleRoad (2) to gumowe ulice, z których można zbudować kawałek miasta czy szosę prowadzącą przez bezdroża. Tory można układać w domu i na dworze, są wodoodporne, więc nic się nie stanie, jeśli ulice zostaną zalane przez ulewy, a jeśli się wybrudzą, to można je myć w zmywarce! ToddleRoad to produkt polskiej marki, który ma wszystkie niezbędne certyfikaty, dzięki czemu jest to zabawka odpowiednia nawet dla dzieci od 1 roku życia! A i warto wspomnieć, że opakowanie torów jest częścią zabawy, bo zmienia się w parking dla samochodów! Jest to prezent, który będzie ulubioną zabawką przez długi czas. W sklepie znajdziecie kilka zestawów do wyboru, ja polecam zestaw ToddleRoad City z dodatkami — w opakowaniu znajduje się 19 elementów, z których można zbudować drogę o długości 4 m. Taki zestaw kosztuje 349 zł i znajdziecie go na toddleroad.com.

Drewniana kuchnia do zabawy Janod Loft (3) to wspaniała zabawka dla kucharzy, którzy cały czas podbierają sprzęty kuchenne rodzicom. Jest duża (ma 60 cm wysokości), więc przedszkolaki mogą się przy niej swobodnie bawić. W kuchni znajdziemy piekarnik z drzwiczkami, półeczki, zlew z kranikiem i dwa palniki. Oprócz tego w skład zestawu wchodzą: garnuszek, patelnia, durszlak, rękawica kuchenna i 4 różne łyżki kuchenne. Jest tam więc wszystko, czego potrzebuje mały kucharz. Mnie totalnie urzekł blat kuchenny imitujący lastryko, a z praktycznych rzeczy — wygodne uchwyty do przenoszenia kuchni. Kuchnia kosztuje 499 zł i znajdziecie ją na Allegro.

Orkiestra symfoniczna B.Toys (4) znana również jako Pulpit dyrygenta to jedna z niewielu zabawek muzycznych, które polecam. A polecam ją, bo widzę, że jest to zabawka, którą dzieci naprawdę bardzo lubią. Pulpit dyrygenta składa się z dużego pulpitu oraz 13 instrumentów w 13 kolorach i kształtach, które mają swoje wyznaczone miejsce na podstawce. Jeśli włączymy urządzenie i postawimy któryś z instrumentów na środku pulpitu, to usłyszymy daną melodię graną wyłącznie przez ten jeden instrument. Możemy dowolnie dostawiać i zabierać instrumenty, słuchając, jak zmienia się grana melodia. Zabawka jest w stanie odczytać równocześnie 6 różnych instrumentów. Melodie, które usłyszymy w orkiestrze to 15 znanych kompozycji muzycznych. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia, natomiast u nas bawi się nią również 1.5-roczna Felicja. Orkiestra kosztuje 409 zł i znajdziecie ją na Allegro.

LINKI DO ZABAWEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Klocki magnetyczne kulodrom Connetix – 490 zł

(2) Zestaw Toddleroad City – 349 zł

(3) Kuchnia Janod Loft – 499 zł

(4) Orkiestra symfoniczna B.Toys – 409 zł

Święta to dobra okazja do sprezentowania wszelkich droższych sprzętów, o których marzy przedszkolak. Jeśli w waszym domu nie zagościła jeszcze żadna hulajnoga, to gorąco polecam trójkołowe składane hulajnogi Mini Micro Deluxe (1)! Są rewelacyjnej jakości i posłużą niejednemu dziecku! Dzięki nowemu mechanizmowi można ją bardzo szybko złożyć, więc nie zabiera za dużo miejsca ani w domu, ani w bagażniku. Kosztuje 449 zł i kupicie ją na Allegro.

Rowery co prawda kupujemy najczęściej na wiosnę, ale warto zrobić to zimą, skoro w grudniu trafia się tak wspaniała okazja prezentowa! Przedszkolaki, które świetnie jeżdżą na rowerkach biegowych, prawdopodobnie wiosną przesiądą się na dwa kółka i pedały, dlatego polecam przemyśleć taki rowerowy prezent dla przedszkolaka. Rowerków dziecięcych jest mnóstwo, wiec każdy może wybrać coś na swoją kieszeń, ale jeśli szukacie czegoś poniżej 1000 zł, to polecam rower Btwin 900 Alu (2) z Decathlonu. Rower ma aluminiową ramę, dzięki czemu jest w miarę lekki (waży 7 kg) i przeznaczony jest dla dzieci o wzroście od 104-120 cm. Kosztuje 899 zł i znajdziecie go tutaj.

Pamiętacie, jak wszyscy kupowaliśmy trampoliny do ogródka? No to teraz ku radości pracowników SORów możemy je schować, bo będziemy w ogródkach stawiać kopuły wspinaczkowe Climber (3)! Kopuły wykonane są z metalowych rurek, które po skręcaniu tworzą bardzo stabilną konstrukcję, dzięki czemu nie trzeba mocować jej do ziemi. Kopuła wspinaczkowa, którą ja wam polecam, nie jest wysoka (ma 90 cm wysokości i 180 cm średnicy) i przeznaczona jest właśnie dla dzieci w wieku przedszkolnym. Można się na nią wspinać, zwisać z niej, zrobić z niej bazę i znaleźć sto innych sposobów na zabawę na świeżym powietrzu. Maksymalne obciążenie kopuły to 350 kg, więc może się na niej bawić sporo dzieci w jednym czasie. Można kupić kopułę w większym rozmiarze, jeśli tylko mamy na to przestrzeń w ogrodzie i portfelu. Kopuła kosztuje 548 zł i można ją kupić na Allegro.

Co prawda nie do końca wiadomo, czy dane nam będzie w tym roku skorzystać ze śnieżnej zimy, ale sanki zawsze warto mieć! Dla mnie idealne sanki powinny być szybkie, bezpieczne i powinny znikać na 10 miesięcy roku, kiedy śniegu nie ma, a nie walać się w garażach, na strychach i schowkach. Dlatego polecam waszej uwadze sanki Davos z Decathlonu (4), które zachwyciły mnie genialnym mechanizmem składania — po sezonie można je złożyć na płasko i położyć na szafie! IDEAŁ!!! Jeśli macie taką potrzebę (czyli młodszego przedszkolaka), to do tych sanek można dokupić sznurek i oparcie dla dziecka (które trzeba odczepić przed złożeniem). W wersji bez oparcia kupicie je w Decathlonie za 299,99 zł. Oparcie kosztuje dodatkowo 89,99 zł, a sznurek 19,99 zł.

LINKI DO ZABAWEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Hulajnoga składana Mini Micro Deluxe – 449 zł

(2) Rower Btwin 900 Alu Decathlon – 899 zł

(3) Kopuła wspinaczkowa Climber – 548 zł

(4) Składane sanki Davos Decathlon – 299,99 zł

To wszystkie moje propozycje na prezent dla przedszkolaków pozostałych częściach Poradnika Prezentowego znajdzie 160 pomysłów na prezent dla dzieci w każdym wieku!

Pamiętajcie, że podsyłanie moich poradników swoim znajomym i rodzinie jest jak najbardziej pożądanym zachowaniem. Sama czynię tak od lat, dzięki czemu moje dzieci rzadko dostają w prezencie kiepskie jakościowo zabawki – bo nawet jeśli ktoś wydaje na prezent 20 zł, to jest to bardzo dobrze wydana dwudziestka!


JEŚLI INTERESUJĄ WAS PREZENTY DLA DZIECI W INNYM WIEKU, TO ZAPRASZAM DO LEKTURY POZOSTAŁYCH WPISÓW PORADNIKA PREZENTOWEGO.

Zawarte w tym wpisie linki, to linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli klikając w nie, dokonasz zakupu, to ja otrzymam z tego tytułu drobną prowizję. W żaden sposób nie wpływa to na cenę, którą Ty zapłacisz, ale dla mnie będzie sygnałem, że cenisz moją rekomendację :)

Zobacz
więcej

Pomysły na prezent dla nastolatka (11+)

Pomysły na prezent dla nastolatka (11+)

Zapraszam do lektury zdecydowanie najtrudniejszego poradnika, jaki co roku tworzę! Nastolatki to wyzwanie pod każdym względem, więc nie ma powodu, dla którego szukanie dla nich prezentu miałoby być łatwe.

Poradnik Prezentowy 2022

Poradnik Prezentowy 2022

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, co oznacza, że za chwilę każdy, z kim będziemy się w tym czasie widzieć, zapyta się, co kupić naszemu dziecku.