Pomysły na prezent dla starszaka (6-10)

Pomysły na prezent dla starszaka (6-10)

Przed wami kolejna, czwarta odsłona Poradnika Prezentowego, w którym pokażę wam moje pomysły na prezent dla starszaka. Ze starszymi dziećmi nierzadko jest tak, że po prostu wiedzą, co chcą dostać pod choinkę. Najczęściej chcą mieć to, co widziały u kolegów lub w jakiejś reklamie, co nie zawsze jest najszczęśliwszym wyborem dla rodziców, bo zdarza się, że są to rzeczy bardzo drogie i nie do końca spełniające rodzicielskie wymogi edukacyjne i wizualne. Trzeba więc sobie z tym jakoś radzić!

Ja mam na to swój sposób, bo po prostu sama pokazuję dzieciom reklamy czy zdjęcia zabawek, które moim zdaniem będą dla nich rewelacyjnym wyborem. Takie podejście całkiem dobrze się sprawdza. Oczywiście to nie jest tak, że torpeduję ich świąteczne marzenia, po prostu staram się być szybsza i mądrzejsza. Jeśli zobaczę gdzieś jakąś ciekawą zabawkę, to im ją od razu pokazuję z delikatną aluzją, że to może być całkiem dobry pomysł na prezent pod choinkę. I powiem wam, że jak już zaczynam czytać ich listy do Mikołaja, to najczęściej kiwam głową z uznaniem nad ich mądrością.

Jeśli martwicie się, czy dzieciom spodobają się prezenty, których wcześniej nie widziały, albo nie są aktualnie jakoś super modne, to mogę was uspokoić. Lila i Hela przejrzały tę część Poradnika swoim krytycznym okiem i zatwierdziły wszystkie propozycje. Przed wami 32 pomysły na dobry prezent dla starszaka, za który zapłacicie od 15 do 1399 zł!

Pomysły na prezent dla starszaka za mniej niż 50 zł

Gdybyście myśleli, że 50 zł to mało na dobry prezent dla starszaka, to muszę was rozczarować. Są takie rzeczy, które kosztują grosze, a bardzo ucieszą dzieci!

prezent dla starszaka

„Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują!” (1) to kolejna z bardzo popularnej serii książek o skarpetkach autorstwa Justyny Bednarek. Tym razem rolę głównego bohatera przejmuje detektyw Pinkerton, czyli skarpeta znana z wcześniejszych książek. Detektyw, który obecnie pełni zaszczytną rolę etui na telefon małej Be postanawia rozwikłać zagadkę zaginionego Zbigniewa, czyli papugi, która pewnego dnia znika z klatki, a jedynym co po niej zostało, jest zielone piórko. Jest to świetna książka zarówno dla tych dzieci, którym czytają jeszcze rodzice, jak i dla tych, które czytają same. Historie skarpetek wciągną i sześciolatka i dziesięciolatka. Książka kosztuje 26 zł i można ją kupić na taniaksiazka.pl.

„Czy ryby piją wodę?” (2) to niezwykle ciekawa książka napisana przez Dorotę Sumińską, która jest lekarką weterynarii. Jest to jej czwarta książka, w której odpowiada na mnóstwo bardzo ciekawych pytań dotyczących zwierząt. Dowiemy się z niej m.in. jak owady widzą świat? Co to jest żywiciel? Czy meduzy mają przeponę? Kto produkuje najwięcej śliny? Dlaczego psy zjadają kocie kupy? Czy bakteria myśli? Dlaczego sowy kręcą głową? Książka jest też przepięknie zilustrowana przez Joannę Żero. Bardzo polecam, bo nie tylko starszaki dowiedzą się z tej książki czegoś o życiu zwierząt. Książkę można kupić na taniaksiazka.pl gdzie kosztuje 33 zł.

„Atlas Podróżników” (3) to przepiękny album o odkrywcach i podróżnikach z różnych epok i różnych stron świata. Książka w 2019 roku została uhonorowana BolognaRagazzi Award za to, w jaki sposób przybliża dzieciom postaci bardziej i mniej znanych podróżników, przedstawia nie tylko ich wielkie odkrycia, ale ich motywacje oraz zarysowuje ich życie osobiste. „Atlas Podróżników” kosztuje 35 zł i można go kupić na taniaksiazka.pl.

Ostatnią polecaną przeze mnie książką jest „Rodzia Obrabków i urodzinowy skok” (4). Jest to pierwsza część szwedzkiej serii o rodzinie, która bardzo lubiła przywłaszczać cudze rzeczy. To znaczy prawie cała rodzina, gdyż syn Ture był w tej rodzinie czarną owcą i robił tylko to, co zgodne z prawem. Książka jest idealna dla początkujących czytaczy (ale też do głośnego czytania przez rodziców), zwłaszcza że można się spodziewać pojawienia się kolejnych przygód rodziny Obrabków (w Szwecji wyszło już 6 książek z tej serii). Książka kosztuje 25 zł i dostępna jest na taniaksiazka.pl.

LINKI DO KSIĄŻEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują! – 26 zł

(2) Czy ryby piją wodę? – 33 zł

(3) Atlas Podróżników – 35 zł

(4) Rodzina Obrabków i urodzinowy skok – 25 zł

Zestaw Bransoletka brazylijska DIY (1) marki Auzou zawiera wszystko by móc samodzielnie zapleść przepiękną kolorową bransoletkę z chwościkami, koralikami i rzemykami. Zestaw jest zapakowany w ładne, kartonowe pudełeczko z szybką, więc idealnie nadaje się na niedrogi prezent dla starszaka, który lubi tworzyć biżuterię! Kosztuje 45 zł i można go kupić w Edukatorku.

Origami 3D (2) marki Alexander to będzie moim zdaniem hit prezentowy w tym roku, bo zestawy są niedrogie, jest ich mnóstwo, a stworzone z papieru konstrukcje wyglądają imponująco. W pudełku znajdziemy wszystko, co potrzebne jest do złożenia tych trójwymiarowych rzeźb wraz ze szczegółową instrukcją papierową, ale do każdego zestawu jest też dostępna instrukcja video! Zobaczcie koniecznie jaki jest ogromny wybór origami 3D. Można je kupić na taniaksiazka.pl, gdzie kosztują ok. 15 zł za zestaw.

Gra edukacyjna „Sylaby. Nauka czytania” (3) to dobry pomysł na niedrogi prezent dla dzieci, które zaczynają naukę czytania. Gra składa się z dwóch talii kart, a także propozycji zabaw z dziećmi. Zabawy te mają dwa poziomy trudności, dlatego rozgrywkę można dostosować do wieku i możliwości graczy. Jedna z talii składa się z sylab, druga natomiast zawiera spółgłoski. Zabawa polega na układaniu z kart wyrazów. Grę można kupić na taniaksiazka.pl, gdzie kosztuje 30 zł.

Jeśli tak jak ja macie w najbliższym otoczeniu psychofanów i psychofanki Pippi i Emila, to mam wspaniałą propozycję na prezent. Desenio ma specjalną kolekcję plakatów Astrid Lindgren (4) z oryginalnymi rysunkami przedstawiającymi bohaterów przez nią stworzonych (Desenio ma też kolekcję muminkową jakby co :)). Plakaty w zależności od wielkości kosztują od 39 zł i znajdziecie je na desenio.pl.

LINKI DO ZABAWEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Bransoletka brazylijska DIY – 45 zł

(2) Origami 3D Skorpion – 15 zł

(3) Gra „Sylaby. Nauka czytania” – 30 zł

(4) Plakat Pippi Desenio – od 39 zł

Pomysły na prezent dla starszaka za mniej niż 100 zł

Jeśli na prezent dla starszaka chcecie wydać maksymalnie 100 zł, to mam dobrą wiadomość. W tej cenie jest tyle świetnych zabawek, że ciężko będzie wam się zdecydować na tę jedyną!

prezent dla starszaka

Gra „Rój”(1) to gra logiczna dla 2 graczy, której celem jest otoczenie królowej przeciwnika. Każdy gracz ma 11 płytek przedstawiających 5 różnych owadów. Każda płytka posiada unikalny sposób poruszenia naśladujący ruch przedstawionego na niej owada. Gra jest bardzo prosta, więc pomimo tego, że jest rekomendowana dla dzieci 9+ to można próbować grać w nią nawet z siedmiolatkami. Płytki przechowuje się w specjalnym materiałowym woreczku, więc jest to idealna gra podróżna. Kosztuje 99,99 zł i można ją kupić na Allegro.

Rummikuba (2) chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, jest to jedna z moich ulubionych gier i bardzo się cieszę, że mam w domu współfankę Rummikuba. Potrafimy z Lilą grać w niego przez długie godziny. Jest to gra, w której ważne jest szczęście, spostrzegawczość i umiejętność liczenia do 30 :) Rummikub kosztuje 68 zł, można go kupić na przykład na Allegro.

Gra logiczna Shadow Glyphs (3) to jednoosobowa przygodowa gra logiczna, w której układa się bloki, tworząc cienie pasujące do wzorów na kartach zadań. Każda karta zadania pokazuje namalowany obrys lub wzór na ścianie wewnątrz starożytnej świątyni i leżące w pobliżu bloki. Raz dziennie światło słoneczne wpada do świątyni przez małe otwory, oświetlając każdy ze wzorów. Jeśli bloki rzucą cień odpowiadający dokładnemu kształtowi wzoru, łamigłówka zostanie rozwiązana. Świetna zabawa dla dzieci, które lubią takie logiczne wyzwania! Gra kosztuje 94 zł i można ją kupić na taniaksiazka.pl.

Klocki magnetyczne Pixio (4) to super prezent dla wszystkich dzieci, które lubią konstruować. Klocki to nieduże sześciany (długość boku 8 mm) w różnych kolorach, które łączą się ze sobą magnetycznymi bokami. W opakowaniu mamy instrukcję z przykładowymi konstrukcjami, które można zbudować z danego zestawu, ale można też tworzyć własne projekty. Ja polecam na początek opakowanie z 50 pixelami, ale można je potem dokupować bez żadnych ograniczeń. Należy pamiętać, że tak małe magnetyczne klocki mogą być bardzo niebezpieczne dla maluchów, więc trzeba bardzo uważać jeśli w domu poza starszakiem są też dzieci poniżej 3 roku życia. Zestaw Pixio z 50 sześcianami kosztuje 99 zł. Znajdziecie go w Fabryce Wafelków.

LINKI DO ZABAWEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Gra Rój – 99 zł

(2) Rummikub – 68 zł

(3) Gra logiczna Shadow Glyphs – 94 zł

(4) Klocki magnetyczne Pixio – 99 zł

Jeśli chcecie znaleźć prezent dla starszaka, który jest fanem puzzli, to myślę, że bardzo dobrym wyborem będą puzzle obserwacyjne Mapa Europy Londji (1). Te puzzle mają 200 elementów, więc nie są jakieś bardzo skomplikowane, ale w pudełku znajdziemy również 34 karty obserwacyjne, które zmuszą nas do znalezienia na mapie świata różnych szczegółów. Wszystkie produkty Londji są przepięknie wykonane z dbałością o najmniejszy szczegół, więc będą naprawdę wspaniałym prezentem. Produkowane są w Hiszpanii z papieru pochodzącego z recyklingu. Kosztują 99,99 zł i kupicie je na Allegro.

Zestaw kreatywny do tworzenia biżuterii Janod (2) to super prezent dla starszych fanów tworzenia biżuterii. Pozwala stworzyć 6 sztuk biżuterii: bransoletkę, 2 naszyjniki, broszkę i 2 pierścionki z elementami typu kaboszon, czyli kamieniami, które z jednej strony są płaskie, a z drugiej wypukłe. Zestaw zawiera sporo różnych elementów, dzięki którym dziecko może pobawić się w jubilera. Idealna zabawka dla dzieci, które lubią prace manualne i lubią zabawy wyciszające i angażujące. Zestaw kosztuje 91 zł i można go kupić w Edukatorku.

Siatka do tenisa stołowego (3) to marzenie milionów dzieciaków, które budowały „siatki do pingponga” na jadalnianym stole z kaset, płyt DVD, książek i co tam jeszcze w ręce im wpadło. Każdy stół, którego blat ma szerokość mniejszą niż 170 cm i grubość do 5 cm można zamienić w stół do pingponga przy użyciu tej czaderskiej siatki. No mega sprawa dla każdego fana pingponga, który nie ma miejsca na postawienie profesjonalnego stołu do pingponga, a nie może się powstrzymać od grania w domu! Siatka kosztuje 78 zł i znajdziecie ją w Edukatorku.

Jeśli szukacie prezentu dla małych artystów, którzy lubią malować, to bardzo polecam zestawy malowanie po numerach marki Picasso (4). W sztywnej tekturowej teczce znajdziemy przygotowane do malowania bawełniane płótno naciągnięte na blejtram, drewniane pędzle i odpowiednio przygotowane farby we wszystkich potrzebnych kolorach. Zadanie jest proste i przypomina malowanie, które znamy z kolorowanek dla maluchów — trzeba malować farbą w odpowiednim kolorze po fragmentach oznaczonych odpowiednim numerem. Gwarantuje wam, że efekt będzie lepszy niż w kolorowankach dla maluchów, bo na płótnie pojawi się wspaniałe dzieło sztuki! Zestawy mają różny poziom trudności, więc dla starszaków warto wybierać takie nie za trudne (przynajmniej na początku). Obraz z berneńczykiem jest raczej łatwy, ma wielkość 30×40 cm i powstał z farb w 18 kolorach. Kosztuje 53 zł i znajdziecie go na Allegro.

LINKI DO ZABAWEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Puzzle „Discover Europe” Londji – 99,99 zł

(2) Zestaw kreatywny do tworzenia biżuterii Janod – 91 zł

(3) Siatka do tenisa stołowego – 78 zł

(4) Malowanie po numerach Picasso – 53 zł

Pomysły na prezent dla starszaka za mniej niż 200 zł

Kolejna porcja prezentowych inspiracji to zabawki za mniej niż 200 zł. Tutaj znajdziecie przede wszystkim mnóstwo gier. Są to absolutne klasyki, ale też trochę zachwycających nowości.

prezent dla starszaka

Binabo (1) to klocki konstrukcyjne pozwalające tworzyć zaokrąglone formy przestrzenne. Można z nich zbudować piłkę, kulodrom, dinozaura czy wszystko to, co przyjdzie dziecku do głowy, jak już zobaczy, w jaki sposób te klocki się wyginają i łączą ze sobą. Klocki zostały wyprodukowane z bioplastiku. Klocki dostępne są w zestawach różnej wielkości, ten zawierający 60 elementów kosztuje 129 zł i można go kupić w Edukatorku.

Równie świetnym pomysłem na prezent dla dzieci, które lubią budować, są zestawy Buduj z cegły (2) marki Trefl. Zestawów do wyboru jest wiele, o różnym stopniu trudności i różnej liczbie elementów. Warto rzecz jasna na początku zacząć od czegoś łatwego. Prawdziwe małe cegiełki i deseczki skleja się ze sobą przy pomocy specjalnego, rozpuszczalnego w wodzie kleju. Zabawa w murarza może wydawać się prosta, ale wymaga dużej cierpliwości i skupienia i naprawdę wiele można się z niej nauczyć (na przykład tego, że jedna niechlujnie przyklejona cegła może oznaczać katastrofę budowlaną!). Ogromnym plusem tej zabawki jest to, że jest wielokrotnego użycia. Jeśli znudzi się nam nasza budowla, to wystarczy rozpuścić klej przy pomocy wody i budować od nowa. A już w ogóle rewelacyjna jest seria „Podróże”, w której buduje się znane polskie budowle (np. Pałac Kultury i Nauki czy zamek w Malborku!). Tylko warto pamiętać, że ten Pałac Kultury może być zbyt dużym wyzwaniem jako pierwsza budowla i dla początkujących murarzy lepszym wyborem może być zestaw Loft. Duży wybór tych zestawów znajdziecie na Allegro, ceny są różne w zależności od zestawu, a Pałac Kultury kosztuje 122 zł.

Markę Oli&Carol być może kojarzycie z przepięknych gryzaków i zabawek do wody w kształcie owoców czy warzyw. Ja się zakochałam w tych zabawkach od pierwszego wejrzenia i co roku wrzucam je do prezentowników dla młodszych dzieci. Ale w tym roku Oli&Carol trafia też do poradnika prezentowego dla starszaków, bo w tym roku stworzył pluszowe zabawki DIY (3). Jeśli szukacie prezentu dla dziecka, które lubi, lub chciałoby się nauczyć szyć, to myślę, że taki pluszak to strzał w dziesiątkę. W pięknym kartonowym opakowaniu znajdziemy wszystko, co będzie potrzebne do uszycia obranego do połowy banana, plastra arbuza czy połówki awokado. Do wyboru mamy kilka różnych zestawów, więc może być to prezent na więcej niż jedną okazję. Zestawy Oli&Carol DIY kosztują 139 zł i kupicie je w muppetshop.

Jeśli lubicie polskie produkty i drewniane zabawki, a do tego szukacie pomysłu na prezent dla dziecka, które lubi układać puzzle, to koniecznie musicie poznać markę Stuka Puka, która tworzy przepiękne drewniane układanki, gry, a także akcesoria do domu. Do poradnika wybrałam przepiękną układankę „Nauka poszła w las” (4), dzięki której dzieciaki odkryją piętra lasu i jej mieszkańców, dowiedzą się, kto mieszka wysoko w koronach drzew, a kto w sąsiedztwie korzeni. Do puzzli dodawana jest książeczka, z dodatkowymi zadaniami i zagadkami. Układanka kosztuje 120 zł i kupicie ją na stukapuka.com.

LINKI DO ZABAWEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Klocki konstrukcyjne Binabo – 129 zł

(2) Buduj z cegły — Pałac Kultury i Nauki – 122 zł

(3) Pluszowe zabawki DIY Oli&Carol – 139 zł

(4) Drewniane puzzle Stuka Puka – 120 zł

Gra Win Win Winter (1) marki Londji to gra planszowa przeznaczona dla dzieci od 7 roku życia. W tej grze jesteśmy wiewiórkami, które zbierają zapasy żołędzi przed zimą i aby wygrać, trzeba zgromadzić w swojej dziupli jak najwięcej żołędzi. Fabuła jest prosta, ale gra wymaga planowania, przewidywania i myślenia strategicznego — trzeba równocześnie zbierać żołędzie z drzew, nie pozwolić innym graczom przechwycić naszych żołędzi i zabierać żołędzie innym. Będzie więc dobrym wstępem do bardziej skomplikowanych gier. Jak wszystkie zabawki Londji jest przepięknie wydana! Kosztuje 156 zł i można ją kupić w Edukatorku.

Gra Morphy (2) marki Fat Brain Toys to szybka gra strategiczna dla dzieci 8+ (chociaż moim zdaniem nieco młodsze dzieci też powinny ją ogarnąć). Gra nie jest skomplikowana, ale wymaga skupienia, spostrzegawczości i nieco strategicznego myślenia. Gra polega na zdjęciu z planszy jak największej liczby krążków, ale można to robić tylko wtedy, kiedy dwa kolejne krążki różnią się tylko 1 z 3 cech. Gra kosztuje 146 zł i można ją znaleźć na Allegro.

Gra planszowa „Wsiąść do pociągu. Pierwsza podróż” (3) to uproszczona wersja bardzo popularnej gry „Wsiąść do pociągu”. Została zaprojektowana tak, by najmłodsi, sześcioletni gracze mogli w nią grać razem z rodzicami. Ponieważ rozgrywki są krótkie (15-30 min), to nie ma szans, że nawet najmniej cierpliwy gracz zrezygnuje w połowie gry. Myślę, że jest to fajny wstęp do tego, by zachęcić dzieci do grania w planszówki. Gra kosztuje 120 zł i znajdziecie ją na taniaksiazka.pl.

„Tajemniczy ogród” (4) to gra karciana, w której zadaniem graczy jest zaprojektowanie ogrodu tak, by zdobyć jak najwięcej punktów. Jest to gra, która uczy strategicznego myślenia, trzeba w niej przewidywać nie tylko swoje ruchy, ale także posunięcia innych graczy. Gra jest przepięknie wydana, można w nią grać w trybie rywalizacji lub współpracy i może w nią grać nawet 7 graczy! Została stworzona z myślą o graczach od 8 roku życia. Kosztuje 160 zł i można ją kupić na Allegro.

LINKI DO ZABAWEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Gra Win Win Winter– 156 zł

(2) Gra Morphy – 146 zł

(3) Gra Wsiąść do pociągu – pierwsza podróż – 120 zł

(4) Gra Tajemniczy ogród – 160 zł

Pomysły na prezent dla starszaka za ponad 200 zł

Jak mawiają — najlepsze na koniec :) Przed wami najdroższe pomysły na prezent dla starszaka. Niektóre kosztują mniej niż 300 zł, a niektóre powyżej 1000 zł, ale jestem pewna, że wszystkie was zainteresują!

prezent dla starszaka

Bardzo ciekawym pomysłem na prezent dla szkolnych dzieci jest przepiękny podświetlany globus Dzień i Noc (1) marki Buki. Przedmiot chyba nieco zapomniany, choć w czasach mojego dzieciństwa obecny w każdym dziecięcym pokoju. Globus Buki o średnicy 21 cm w dzień wyświetla mapę polityczną świata, a w nocy 88 konstelacji gwiazd. Nocne światło jest delikatne, więc może być używany jako nocna lampka. Globus posiada czujnik zmierzchu, więc jeśli jest podłączony do prądu, to po zmroku automatycznie zmienia mapę świata w gwiezdne konstelacje. Globus kosztuje 229 zł i można go kupić na Allegro.

Roboty Dash i Dot (2) to od lat jedne z popularniejszych robotów do nauki programowania. Dzięki możliwości komunikowania się między sobą oraz dodatkowym akcesoriom mają naprawdę ogromne możliwości edukacyjne. Co prawda fakt, że aplikacje do ich obsługi są po angielsku, może być utrudnieniem, ale z naszego doświadczenia wiem, że dzieci szybko to ogarniają. Moim zdaniem roboty są super dla dzieci 8+, bo takie starsze dzieci w pełni odkryją ich potencjał, ale sześciolatki też znajdą sposób na zabawę robotami. Bardzo polecam każdemu, kto szuka prezentu, który posłuży dziecku przez kilka lat. Dash i Dot potrzebują smartfona lub tabletu z zainstalowanymi aplikacjami, by można było z nimi się uczyć. Pełny zestaw (2 roboty i dodatkowe akcesoria) kosztuje 1399 zł, ale można kupić też pojedynczego robota. Oba roboty i akcesoria kupicie na wonderpolska.pl.

Maszyna do szycia Łucznik Everday (3) dla dzieci to jest rewelacyjny pomysł na prezent dla tych dzieci, które wykazują zainteresowanie łączeniem kawałków materiałów przy pomocy nitki. Programowanie, programowaniem, ale jak się nauczyłam szyć ciuchy dla siebie w wieku 33 lat, to miałam wrażenie, że odkrywam jakąś nową rzeczywistość. Łucznik Everyday świetnie sprawdzi się, jako maszyna dla starszaków. Po pierwsze jest prawdziwa i nie kupuje się jej w sklepie z zabawkami, więc nie rozpadnie się przy pierwszym użyciu i będzie naprawdę szyła. Ma 16 programów szycia i zszyje wszystko poza wieloma warstwami grubych materiałów. Naprawdę świetna jako pierwsza prawdziwa maszyna do szycia. Kosztuje 355 zł i można ją kupić na Allegro.

Gravitrax Pro (4) to zabawka, w której projektuje się i konstruuje tor dla kulek. Budować można według własnego pomysłu lub według załączonej instrukcji. Gravitrax Pro pozwala na konstruowanie wysokich torów i prowadzenie kulek pomiędzy piętrami. My mamy podstawową wersję Gravitrax od ponad 3 lat i kiedy Franek zobaczył Gravitrax Pro, to od razu powiedział, że musi to mieć (chociaż ma już 12, a nie 9 lat!). Naprawdę bardzo fajny prezent dla dzieci, które lubią tworzyć przestrzenne konstrukcje. Zestaw startowy Gravitrax Pro kosztuje 270 zł i można go kupić na Allegro.

LINKI DO ZABAWEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Globus Dzień i Noc Buki – 229 zł

(2) Roboty do nauki programowania Dash i Dot – 1399 zł

(3) Maszyna do szycia Łucznik Everday – 355 zł

(4) Gravitrax Pro Zestaw startowy – 270 zł

Gdybyście szukali pomysłu na znalezienie sposobu na spożytkowanie nadmiaru energii u waszych dzieci, to z pomocą może wam przyjść trampolina z uchwytem Neo Sport (1). Nie została ona stworzona z myślą o dzieciach, bo jej maksymalne obciążenie to 100 kg, ale dzięki rączce z regulowaną wysokością (99/107/118 cm), będzie mógł z niej skorzystać każdy nieco większy domownik. Moim zdaniem to świetny prezent dla tych, którzy mają energiczne dzieci, ale nie bardzo mają ogródek, w którym można postawić dużą trampolinę. Trampoliny z uchwytem znajdziecie w Decathlonie, gdzie kosztują 261 zł.

Kolejna propozycja prezentowa dla starszaków to deska do balansowania Wobbel (2). Wykonana z bukowej sklejki i podbita filcem deska jest idealną zabawką wspierającą rozwój dziecka w każdym wieku. Uspokaja, wycisza, zachęca do aktywności fizycznej i wymyślania nowych zabaw! Super pomysł na prezent nie tylko dla dziecka, ale i całej rodziny! Można ją kupić w sklepie Baby&Travel za 639 zł.

Jeśli chcecie kupić prezent dla starszaka, który lubi jeździć na łyżwach, albo ma w planach polubienie tej jazdy, to myślę, że fajnym świątecznym prezentem będą łyżwy. Jeśli jeździ się sporadycznie, to zawsze można wypożyczać je na lodowisku, ale bardzo często dostępne są tam łyżwy, które nie są jakieś turbo wygodne, a to zniechęca do jeżdżenia. Bardzo fajne łyżwy można znaleźć w Decathlonie — łyżwy Oxelo FIT 500 (3). Mają miękki but, ale z długą sznurówką, która dobrze trzyma nogę i klamrą na górze buta. A co ważne przy kupowaniu tego typu sprzętu dla dzieci — but ma regulowaną długość, więc wystarczy na więcej niż jeden sezon (dzięki temu wydanie ponad 200 zł aż tak nie boli). Do tego występuje w dwóch wariantach — z płozami hokejowymi i figurowymi. Ten model kosztuje 239,99 zł i można go kupić w Decathlonie.

Początek szkolnej przygody to najwyższa pora na zmianę trzykołowej hulajnogi na dwukołówkę! U nas świetnie sprawdzają się hulajnogi Micro Sprite (4). Są one bardzo wytrzymałe i kompaktowe, i ciężko jest z nich wyrosnąć, bo maksymalne obciążenie wynosi 100 kg! My już mamy trzy hulajnogi Sprite — Franek ma swoją od 6 lat, Lila od ponad 3, a Hela od zeszłego roku. Wszystkie są w super stanie, więc podejrzewam, że posłużą im serio do końca życia. Ważne jest więc to, by przy zakupie wybrać taki kolor, z którego się nie wyrasta. Naprawdę gorąco polecam na prezent dla starszaka! Hulajnogi Micro Sprite kosztują 429 zł i można je kupić na Allegro.

LINKI DO ZABAWEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Trampolina z uchwytem Neo Sport – 261 zł

(2) Deska do balansowania Wobbel – 639 zł

(3) Łyżwy dziecięce Oxelo FIT 500 – 239,99 zł

(4) Hulajnoga Micro Sprite – 429 zł

To wszystkie moje propozycje na prezent dla starszaka, jutro na blogu znajdziecie 32 propozycje na prezent dla nastolatków i tym samy w Poradniku będzie w sumie 160 pomysłów na prezent dla dzieci w każdym wieku! Pomysły na prezenty dla młodszych dzieci znajdziecie w Poradniku Prezentowym.

Pamiętajcie, że podsyłanie moich poradników swoim znajomym i rodzinie jest jak najbardziej legalnym, wręcz pożądanym zachowaniem. Sama czynię tak od lat, dzięki czemu moje dzieci rzadko dostają w prezencie kiepskie jakościowo zabawki – bo nawet jeśli ktoś wydaje na prezent 20 zł, to jest to bardzo dobrze wydana dwudziestka!

JEŚLI INTERESUJĄ WAS PREZENTY DLA DZIECI W INNYM WIEKU, TO ZAPRASZAM DO LEKTURY POZOSTAŁYCH WPISÓW PORADNIKA PREZENTOWEGO.


Zawarte w tym wpisie linki, to linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli klikając w nie, dokonasz zakupu, to ja otrzymam z tego tytułu drobną prowizję. W żaden sposób nie wpływa to na cenę, którą Ty zapłacisz, ale dla mnie będzie sygnałem, że cenisz moją rekomendację :)

Zobacz
więcej

Co kupić dziecku na pierwsze urodziny?

Co kupić dziecku na pierwsze urodziny?

Ciężko powiedzieć, jak to się stało, że Felicja ma już rok. Jak daję słowo, byłam przekonana, że tym razem uda mi się na zawsze pozostać mamą niemowlaka. Niestety okazało się, że czwarte dziecko rośnie dokładnie tak samo szybko, jak pierwsze.