Zabawki do kąpieli — od niemowlaka do przedszkolaka

Zabawki do kąpieli — od niemowlaka do przedszkolaka

Kąpiel jest najbardziej radosnym momentem dnia zarówno dla dzieci, które uwielbiają zabawy w wannie, jak i dla rodziców, którzy wiedzą, że kąpiel oznacza wieczór, a wieczór oznacza, że już za momencik będziemy mieć wyczekany święty spokój. Niestety zdarza się, że dzieci i rodzice mają rozbieżne oczekiwania co do czasu trwania tej kąpieli, wiadomo, dzieci chcą jak najdłużej, dorośli jak najkrócej. Osobiście namawiam was na to, żeby za bardzo czasu poświęconego na kąpiel nie skracać, bo jak będziecie tak chcieli wszystko skończyć w 5 minut to, po pierwsze dzieci będą niedomyte, po drugie dzieci wyczują, że tak naprawdę chodzi wam tylko o to, żeby poszły już spać. A jak dzieci wyczują, że chcecie je jak najszybciej położyć spać, to wiecie, co się stanie, prawda?

Żeby dzieci się nie zorientowały, że jedyne, o czym marzycie to wieczorny święty spokój, warto im dostarczyć nieco rozrywki w kąpieli. Dzięki temu nie będą czuły się oszukane i być może raz na jakiś czas nie urządzą histerii z powodu tego, że dzień już się skończył, że są już najedzone, umyte i przebrane, i jedyne co ich w tym dniu czeka to łóżko. My od lat urozmaicamy kąpiel naszych milusińskich przy pomocy zabawek, dzięki czemu nie muszą one z nudów oblizywać wanny czy bawić się w topienie siostry. Poniżej przedstawiam 5 naszych kąpielowych faworytów, zarówno dla niemowlaków, jak i nieco starszych dzieci.

Gumowa kaczka Lullalove

zabawki do kąpieli

Gumowa kaczka to klasyk. Idealna zabawka do kąpieli dla najmłodszych, bo nie dość, że pływa, to można ją pomiętosić w rękach, a nawet w buzi. Z kaczkami problem jest taki, że większość z nich ma dziurkę, przez którą wpływa do środka woda, która tam zostaje, a w środku tworzy się pleśń. Dlatego żeby nie podpaść żadnej matce idealnej czy teściowej, warto kupić kaczkę bez takiej dziurki. Co prawda podczas pływania będzie częściej zaliczać wywrotki, ale będzie bardziej higieniczna. Moją kaczą faworytką jest królewska kaczka marki Lullalove, która wykonana jest z naturalnego kauczuku zabarwionego barwnikami spożywczymi, więc jest super ekologiczna. Kaczka dostępna jest w dwóch kolorach (białym i czarnym, ale czarny jest piękniejszy!), kosztuje 39 zł i można ją kupić między innymi w sklepie MamaGama.

Piankowe klocki

zabawki do kąpieli

Piankowe klocki to nasz kąpielowy faworyt od wielu lat. Pierwsze takie klocki dostaliśmy w prezencie i trochę czasu minęło, zanim zorientowaliśmy się, że są najfajniejsze do kąpieli, bo po zmoczeniu przyklejają się do siebie i do wanny. Można więc z nich tworzyć różne obrazy i konstrukcje. Jedyny minus — można je pogryźć (co bardzo wyraźnie widać na zdjęciu), a nawet trochę zjeść, więc trzeba z nimi uważać przy młodszych dzieciach, które mają fazę na gryzienie. Ogromny plusem jest cena. Są naprawdę super tanie, bo na Ceneo.pl można znaleźć komplet klocków za niecałe 20 zł. Łatwo jest też je myć, raz na jakiś czas można wrzucić je do zmywarki i wyparzyć :)

Wiaderka do przelewania Skip Hop

zabawki do kąpieli zabawki do kąpieli

Przelewanie to jedna z ulubionych wodnych zabaw każdego dziecka. Zestaw Skip Hop to 5 małych, kolorowych wiaderek, których dna są podziurawione. Wiaderka mają różne dziurki, więc obserwacja wody, która z nich wypływa, może być dla dzieci niezwykle interesująca. Z wiaderek można również zbudować wieżę, bo pasują one do siebie wielkością. Wiaderka są nieduże (9,5 cm wysokości), więc nie zajmują dużo miejsca, zwłaszcza że można je włożyć jedno w drugie. Zestaw kosztuje 63 zł i można go kupić między innymi w sklepie MamaGama.

Żółta łódź podwodna z prysznicem Yookidoo

zabawki do kąpieli zabawki do kąpieli

Łódź podwodna Yookidoo jest u nas już od ponad dwóch tygodni i jest przyczyną wielu ataków histerii. Histeria pojawia się za każdym razem, kiedy Helena nie może się nią bawić podczas kąpieli. Łódź podwodna jest genialna — ma własny zasilany na baterie prysznic, który można uruchomić za pomocą przycisku na słuchawce (lub przycisku na łodzi). Wodą z prysznica można polewać siebie lub rodzeństwo, lub można ją wlewać do dwóch otworów w małym centrum zabaw przyczepianym do wanny. Woda wylewa się stamtąd na różne sposoby, co wzbudza w małych dzieciach ogromny entuzjazm. To był bardzo trafiony prezent na drugie urodziny! Zabawka Yookidoo kosztuje 129 zł i można ją kupić między innymi w sklepie MamaGama.

Zestaw do łowienia B.Toys

zabawki do kąpieli

zabawki do kąpieli

A to kolejna atrakcja dla kilkulatków. Podbierak w kształcie paszczy rekina oraz cztery morskie „stwory” z włosami w formie gumowych wodorostów. Można nie tylko bawić się w łowienie stworów, ale podbierak może również pomóc w szybkim sprzątaniu zabawek, kiedy czas wyjść z wody. Najfajniej łowi się stwory w wannie wypełnionej pianą, kiedy widoczność jest ograniczona. Zestaw jest świetnej jakości, więc przetrwa nawet najbardziej burzliwe połowy. Zabawka kosztuje 79 zł , występuje w dwóch wersjach kolorystycznych (niebieska — rekin, fioletowa — hipopotam) i można ją kupić między innymi w sklepie MamaGama.


Zawarte w tym wpisie linki, to linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli klikając w nie, dokonasz zakupu, to ja otrzymam z tego tytułu drobną prowizję. W żaden sposób nie wpływa to na cenę, którą Ty zapłacisz, ale dla mnie będzie sygnałem, że cenisz moją rekomendację :)

Zobacz
więcej

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Jeśli sami w dzieciństwie uwielbialiście tworzyć konstrukcje z kartonu, to będziecie zachwyceni tą zabawką! Zestaw narzędzi do konstruowania Makedo, to zabawka, o której marzyliście w dzieciństwie i którą zapragniecie kupić swojemu dziecku!

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly to najnowszy model holenderskiego producenta, który ma być miejskim wózkiem przyszłości. Jeśli w związku z tym spodziewacie się, że lata i sam zajmuje się małym pasażerem, to niestety nic z tego.