5 powodów żeby w 2015 roku być matką, czyli co się wydarzyło w Vegas

5 powodów żeby w 2015 roku być matką, czyli co się wydarzyło w Vegas

Wczoraj zakończyły się targi dziecięce ABC Kids w Vegas, a dzisiaj zaczęły się targi Kind und Jugend w Kolonii – to są jedne z najważniejszych wydarzeń dla branży dziecięcej, gdzie co roku można zobaczyć nowości, które rodzice będą mogli podziwiać na żywo w sklepach w przyszłym roku.

Rok temu w Kolonii na własne oczy mogłam zobaczyć wiele świetnych gadżetów, w tym roku zbliżający się poród nie pozwolił na wyjazd do Kolonii (ani tym bardziej do Vegas :D), ale na szczęście jest Internet i mogłam w miarę na bieżąco obserwować na Facebooku i Instagramie wszystkie najciekawsze rzeczy, które zostały zaprezentowane na targach ABC Kids. Chciałam wam pokazać 5 najciekawszych nowości, które udało mi się wychwycić z relacji osób, które na tych targach były – zupełnie nie wiem dlaczego wszystkie to wózki, albo akcesoria wózkowe :D

1. Wózki do biegania – Orbit Baby & Bugaboo

Dwie marki wózków z segmentu premium zaprezentowały swoje pierwsze modele wózków do biegania. Pierwszy to Orbit Baby O2, drugi to Bugaboo Runner.

running

Orbit Baby O2 podoba mi się dużo bardziej niż jakikolwiek inny model Orbita :) Wózek jest oczywiście trójkołowy i ma możliwość ustawienia siedziska przodem lub tyłem do kierunku jazdy – co w wózkach biegowych jest niespotykane. Wózek pojawi się na rynku latem 2015 roku.

Bugaboo Runner to tak naprawdę stelaż wózka biegowego, do którego pasują siedziska wszystkich pozostałych modeli Bugaboo (nawet Bee)! Ma naprawdę badzo sportowy wygląd i to jedyny wózek biegowy, który mógłby swoim wyglądem przekonać mnie do biegania ;) Będzie można go kupić już wiosną 2015 roku.

2. Doona – fotelik samochodowy, który może być wózkiem

doona

To pierwszy wózko-fotelik, o którym słyszę. Myślę, że dla wielu rodziców pomysł na połączenie fotelika z wózkiem to wybawienie – można pojechać na wizytę do lekarza, czy szybką wizytę w sklepie i nie brać ze sobą wózka, adapterów i fotelika. Składanie i rozkładanie kół i rączki w Doonie można zrobić bez wyciągania dziecka z fotelika, więc ten fotelik to naprawdę kusząca propozycja. Oczywiście trzeba zwrócić uwagę na noty jakie otrzyma fotelik w trakcie testów zderzeniowych, bo rolą fotelika jest ochrona życia i zdrowia naszego dziecka, a nie wygoda w użytkowaniu. Należy też pamiętać, że pozycja, którą dziecko przyjmuje w foteliku 0-13kg nie jest pozycją komfortową i dziecko nie powinno przebywać w niej zbyt długo (na 2 tygodniowy urlop bierzemy wózek, nie fotelik), dlatego taki fotelik nigdy nie może być traktowany jak wózek! Niestety nie udało mi się znaleźć żadnych testów zderzeniowych, w których Doona brałaby udział. Pomimo tego, że fotelik można już kupić w Wielkiej Brytanii to sama z zakupem bym się wstrzymała.

3. Cybex Priam

X

A to pierwszy wózek marki Cybex, który mi się spodobał :) Wygląda nieco kosmicznie, więc dokładnie tak, jak lubię :) Naprawdę zakochałam się – super siedzisko rozkładane na płasko, piękne koła i stelaż. Nie wiem kiedy dokładnie Priam będzie dostępny na rynku, ale ja MUSZĘ go przetestować!!!

4. Bugaboo – stojak do gondoli i siedziska

bugaboostand

Kolejna nowość od Bugaboo to specjalny stojak do którego można przytwierdzić gondolę albo siedzisko spacerowe Cameleona, Buffalo lub Donkey. Dzięki temu w podróż oprócz wózka i stojaka nie będziemy musieli zabierać ani łóżeczka turystycznego dla niemowlaka, ani krzesełka dla starszaka. Pomysł fajny, ale ja szczerze mówiąc wolę własne patenty na łóżeczko i krzesełko turystyczne :)

5. Baby Jogger City Mini Zip

bjzip

To już w sumie nie taka nowość, ale ciągle możliwość zakupu jest mocno ograniczona :( Zachwyca ogromną budką (jak wszystkie Baby Joggery) i małym rozmiarem po złożeniu. Gdybym tylko mogła to dawno bym go przetestowała, bo to może być całkiem poważna konkurencja dla Babyzen Yoyo :)

Teraz czekam na to, co zostanie pokazane w Kolonii, pewnie sporo rzeczy się powtórzy, ale liczę na kreatywność tych wystawców, którzy do Vegas nie dotarli :)

Zobacz
więcej

32 najlepsze pomysły na prezent z okazji Dnia Dziecka!

32 najlepsze pomysły na prezent z okazji Dnia Dziecka!

Do 1 czerwca został już niedużo czasu, a to oznacza, że już za chwileczkę dzieci zaczną wariować i pytać o to, co dostaną na Dzień Dziecka, albo przedstawią nam długą listę oczekiwań prezentowych, naiwnie licząc na to, że im dłuższa będzie lista, tym więcej prezentów dostaną.

Najlepsze pomysły na prezent z okazji 3. urodzin!

Najlepsze pomysły na prezent z okazji 3. urodzin!

Nie wiem, jak to się stało, ale moje najmłodsze dziecko, córka Felicja, ledwie niemowlak, skończyła 3 lata! Myślałam, że chociaż ona będzie bobasem przez znacznie dłuższy czas niż reszta, ale znowu się nie udało!