Baby Puzzle Trefl – pierwsze puzzle dla malucha

Baby Puzzle Trefl – pierwsze puzzle dla malucha

Świetny pomysł na pierwsze puzzle dla małych dzieci i sprawdzony pomysł na niedrogi prezent na pierwsze urodziny. Cena 27-32 zł.
4.6
Wygląd
4
Jakość
5
Cena
5

Puzzle to była zawsze jedna z bardziej lubianych przeze mnie zabawek. Zresztą do tej pory uwielbiam je układać, chociaż teraz bardziej interesują mnie takie, które mają więcej niż 1000 elementów, a na obrazku jest coś w stylu woda lub niebo :) Bardzo mi zależało na tym, żeby moje dzieci też lubiły układać puzzle. Mam nieodparte wrażenie, że jest to jeden z lepszych sposobów na ćwiczenie logicznego myślenia. Franek i Lila zaczęli układać puzzle bardzo wcześnie, bo mając trochę ponad rok. Lila została zdecydowanym maniakiem układankowym. Franek lubi układać puzzle, ale nie jest pasjonatem – no chyba, że puzzle są z Supermanem, albo jakimś innym bohaterem Disneya lub Marvela.

20131013-195305.jpg
Zestaw czterech układanek Baby Puzzle – Kubuś Puchatek

Wybór pierwszych puzzli, z którymi poradzi sobie roczne albo nieco starsze dziecko nie jest łatwy, bo w Polsce ciężko jest znaleźć coś odpowiedniego dla takiego malucha. My zaczęliśmy od Treflowych Baby Puzzle. Jest to komplet czterech układanek, które składają się z dwóch, trzech bądź czterech dużych elementów. Na takich puzzlach jesteśmy w stanie pokazać dziecku, o co w układaniu chodzi, a dziecko szybko powinno zacząć odnosić sukcesy, co zachęci go do dalszych zabaw z puzzlami.

20131013-195258.jpg
Ostatni element

Wszystkie elementy układanek Baby Puzzle są duże, sztywne i grube (4mm) – trudno jest je dziecku zniszczyć, połamać lub porwać. Obrazki są duże i mają wyraźne kolory, co ułatwia ich układanie.

Baby Puzzle dostępne są w dziesięciu różnych rodzajach – część to układanki z bohaterami bajek dla dzieci – Bob Budowniczy, Kubuś Puchatek a pozostałe to układanki ze zwierzętami, pojazdami lub zawodami. Cena puzzli waha się od 27 zł do 32zł (więcej kosztują te wymagające licencji).

20131013-195250.jpg
3 minuty i po zabawie :)

Zgodnie z oznaczeniem producenta te układanki przeznaczone są dla dzieci powyżej drugiego roku życia, ale moim zdaniem spokojnie można je układać z dzieckiem znacznie młodszym. Lila w wieku 18 miesięcy układała je bezbłędnie bez mojej pomocy, a Franek w wieku 2 lat układał puzzle 35 elementowe, więc moim zdaniem wiele zależy od tego, kiedy dziecko zacznie przygodę z puzzlami.

Jeśli chcecie, żeby wasze małe dziecko zaczęło układać puzzle to Baby Puzzle Trefla są zdecydowanie bardzo dobrym pomysłem na początek. Moim zdaniem jest to też świetny pomysł na niedrogi prezent z okazji pierwszych urodzin.


Zobacz
więcej

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Jeśli sami w dzieciństwie uwielbialiście tworzyć konstrukcje z kartonu, to będziecie zachwyceni tą zabawką! Zestaw narzędzi do konstruowania Makedo, to zabawka, o której marzyliście w dzieciństwie i którą zapragniecie kupić swojemu dziecku!

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly to najnowszy model holenderskiego producenta, który ma być miejskim wózkiem przyszłości. Jeśli w związku z tym spodziewacie się, że lata i sam zajmuje się małym pasażerem, to niestety nic z tego.