BABYBJÖRN Balance – leżaczek dla niemowląt

BABYBJÖRN Balance – leżaczek dla niemowląt

Prosty, ale bardzo funkcjonalny, ładny i lekki leżaczek dla niemowląt. W kilka sekund składany na płasko, idealnie sprawdzi się podczas wyjazdów, można przerobić go na fotelik dla starszych dzieci. Cena od 609 zł
4.5
Wygląd
5
Jakość
5
Cena
3.5

Leżaczki nie są obowiązkową częścią wyprawki, ale przydają się wtedy, kiedy rodzice potrzebują dwóch wolnych rąk, a odłożenie dziecka do łóżeczka nie wchodzi w grę. Niektóre leżaczki świetnie sprawdzą się też podczas wyjazdów, jako tymczasowe zabawiacze i zajmowacze ruchliwych maluchów. Ja zniechęcona nieco drogimi wielofunkcyjnymi, masywnymi i grającymi leżaczko-huśtawkami koniecznie chciałam znaleźć coś, co będzie funkcjonalne, ale mniejsze, ładniejsze i bardziej poręczne. BABYBJÖRN Balance był moim wymarzonym gwiazdkowym prezentem i jest już w użyciu prawie rok, w tym czasie przekonałam się, że wszystkie pochwalne opinie ich posiadaczy nie wzięły się z niczego :)

BABYBJÖRN Balance zauroczył mnie tym, że jest chyba najprostszym w użyciu leżaczkiem, który w kilka sekund składa się na płasko. Nie atakuje grającymi zabawkami, kolorową tapicerką i melodyjką odtwarzaną w rytmie bujania. Ot zwykły, ładny, bezpieczny i nieskomplikowany leżaczek, który możemy zabrać ze sobą na wyjazd, bo wejdzie do najbardziej zapchanego bagażnika i dużej walizki.

babybjorn-2

Leżaczek składa się z podstawki, ramy i naciągniętego na ramę materiału, na którym leży dziecko. Materiał ma wszyte niewielkie wgłębienie, które sprawia, że dziecko delikatnie się w leżaczek zapada. Głowa i plecy mają bardzo dobrą podporę, a materiał dostosowuje się kształtem do dziecka. Materiał jest dwustronny, z jednej strony wszyte jest specjalne miękkie zapięcie, które ma zapewnić małemu dziecku bezpieczeństwo, druga strona to fotelik dla starszych, bardziej samodzielnych dzieci, które nie potrzebują zapięcia. Oparcie leżaczka regulowane jest w 3 pozycjach, które dodatkowo pochylają się pod wpływem ciężaru dziecku.

bouncer-balance-soft-rustorange-cotton-2 balance

Cechą, która różni BABYBJÖRN Balance od wszystkich pozostałych leżaczków jest jego giętkość. Rama kołysze się pod wpływem ruchów dziecka, więc tak naprawdę to dziecko decyduje o tym, czy się buja, czy nie. Oczywiście dzieci zupełnie malutkie (ok. 3 miesięczne) nie są w stanie leżaczka mocno rozbujać, ale takie 9 miesięczne potrafią się na leżaczku kołysać już bardzo mocno (jeśli oczywiście lubią). Bujać mogą też rodzice lub starsze rodzeństwo, wystarczy lekko kołysać ramą :)

babybjorn-4 babybjorn-6

Możliwość bardzo szybkiego złożenia go na płasko sprawia, że jest to jeden z moich ulubionych gadżetów turystycznych. Kiedy jeździliśmy na wyjazdy z sześciomiesięczną Helą, to leżaczek był zawsze z nami, wykorzystywany zawsze wtedy, kiedy potrzebowałam dwóch wolnych rąk i pewności, że Hela jest bezpieczna. Dzięki domontowanemu pałąkowi z zabawkami Hela nigdy się w leżaczku nie nudziła, bo albo się huśtała, albo bawiła. Wymiary złożonego leżaczka to 39 x 89 x 11 cm, a waga to 2 kg.

babybjorn-7

Mam doświadczenie z bardziej skomplikowanymi leżaczkami, z huśtawką, melodyjką, na baterie i muszę powiedzieć, że w ogóle za nimi nie tęsknie :) BABYBJÖRN Balance znacznie lepiej spełnia moje wymagania :) Obecnie najczęściej korzystam z niego w łazience, kiedy szykuję się rano, a Hela nie śpi. Mam ją na oku, jest bezpieczna i mogę się w spokoju ogarnąć. Kiedy przestaję z niego korzystać, to mogę go złożyć i postawić za szafkę, więc nikomu nie wadzi.

Według informacji producenta leżaczek przeznaczony jest dla dzieci o wadze od 3.5 do 13 kg. My używaliśmy leżaczka, gdy Hela miała już skończone 3 miesiące i na początku były to krótkie momenty, bo Hela zdecydowanie bardziej wolała być na rękach :) Tak naprawdę, gdy miała 6 miesięcy, to się całkowicie do leżaczka przekonała, bo zaczęła się w nim huśtać i bawić, i widać było, że leży w nim z przyjemnością.

Największym minusem BABYBJÖRN Balance, jest cena, chociaż porównując z podobnymi produktami innych firm, to wcale nie jest tak źle. W wersji podstawowej leżaczek kosztuje 609 zł i w takiej cenie można go kupić TUTAJ. W wersji z materiału siatkowanego (ponoć lepszy w upały) kosztuje nieco więcej, bo 719 zł i można go również kupić TUTAJ.

 

Zawarte w tym wpisie linki do sklepu, to linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli klikając w nie dokonasz zakupu, to ja otrzymam z tego tytułu drobną prowizję. W żaden sposób nie wpływa to na cenę, którą Ty zapłacisz, ale dla mnie będzie sygnałem, że cenisz moją rekomendację :)

Zobacz
więcej

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Jeśli sami w dzieciństwie uwielbialiście tworzyć konstrukcje z kartonu, to będziecie zachwyceni tą zabawką! Zestaw narzędzi do konstruowania Makedo, to zabawka, o której marzyliście w dzieciństwie i którą zapragniecie kupić swojemu dziecku!

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly to najnowszy model holenderskiego producenta, który ma być miejskim wózkiem przyszłości. Jeśli w związku z tym spodziewacie się, że lata i sam zajmuje się małym pasażerem, to niestety nic z tego.