bambino mio – majtki treningowe

bambino mio – majtki treningowe

Majtki treningowe, dzięki którym odpieluchowywane dzieci będa mogły nosić "dorosłe" majtki, które równocześnie chronią przed zalaniem najbliższe otoczenie. Cena: 30 zł
3.6
Wygląd
3
Jakość
4.5
Cena
3.5

Odpieluchowanie było chyba najtrudniejszym wyzwaniem rodzicielskim, przed jakim musiałam do tej pory stanąć. Wyjęło mi miesiąc z mojego życia, a poziom frustracji spowodowanej wiecznymi porażkami sięgał zenitu. Trzeba też przyznać, że moje dziecko było wyjątkowo oporne w tym temacie i w żaden sposób nie dawało się przekonać do korzystania z toalety, dlatego zaczęliśmy szukać sposobu na pokazanie mu, że sikanie do pieluchy jest niefajne.

Zaczęłam od tego, że zamiast zwykłych pieluch używaliśmy pieluchomajtek (czyli pielucha jednorazowa zakładana jak majtki) z nadzieją, że dziecko potrafiąc ściągnąć pieluchę, będzie sobie siadało na nocnik i sikało. Niestety okazało się, że nie wyczuło ono różnicy między pieluchą a pieluchomajtkami i nie miało zamiaru przestać sikać w pieluchę. Później wymieniłam używane przez nas pieluchy na najtańsze na rynku, żeby mokra pielucha zaczęła mu przeszkadzać, ale okazało się, że pieluchy były nagminnie przesikiwane, więc ono nawet nie miał okazji poczuć wilgoci. Następnie przerzuciłam się na pieluchy tetrowe, ale one słabo się trzymały na pupie, i historia była podobna do tej z tanimi pieluchami jednorazowymi.

bambinomio

Ostatnim i najbardziej skutecznym sposobem okazało się użycie majtek treningowych BAMBINO MIO, stworzonych właśnie z myślą o odpieluchowaniu dzieci. Majtki te wyglądają jak zwykłe majtki, więc dziecko spokojnie może uczyć się samoobsługi przy ściąganiu i wciąganiu majtek na pupę, a do tego czuje się „dorosłe”, bo nie nosi już żadnych pieluch, tylko majtki tak, jak rodzice. W środku majtek znajduje się specjalny wkład — jest gruby i bardzo chłonny, co powoduje, że nic nie przecieka (oczywiście należy pamiętać, że majtki to nie pielucha!).

Chodzenie w majtkach bardzo się dziecku spodobało, chłonny wkład sprawiał, że nawet przy lekkim zasikaniu majtek nie trzeba było przebierać go w całości. Do codziennego używania majtek treningowych wystarczył mi zakup 3 par (w nocy używaliśmy pieluch jednorazowych). Po 3 tygodniach korzystania z majtek potomek ogarnął temat i majtki treningowe przestały być potrzebne — ku jego radości zostały zamienione na normalne majtki z Zigzakiem McQueenem :)

Majtki bambino mio dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych i w trzech kategoriach wagowych (11-13kg, 13-16kg, 16+kg). Jeśli chodzi o cenę, to przy zakupie 3szt. zapłacimy tyle, ile mniej więcej średnio wydaje się na pieluchy jednorazowe w ciągu jednego miesiąca (75 zł), więc jest to zakup ekonomicznie neutralny dla kieszeni rodzica :)

Bardzo polecam bambino mio wszystkim tym, którzy planują odpieluchowywać dziecko stosując którąś z moich metod. Zachęcam do tego, żebyście nie przechodzili przez wszystkie kroki po kolei, ale od razu przeszli do majtek treningowych. Dzięki temu będziecie mogli zaoszczędzić trochę czasu i pieniędzy.

Zobacz
więcej

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Jeśli sami w dzieciństwie uwielbialiście tworzyć konstrukcje z kartonu, to będziecie zachwyceni tą zabawką! Zestaw narzędzi do konstruowania Makedo, to zabawka, o której marzyliście w dzieciństwie i którą zapragniecie kupić swojemu dziecku!

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly to najnowszy model holenderskiego producenta, który ma być miejskim wózkiem przyszłości. Jeśli w związku z tym spodziewacie się, że lata i sam zajmuje się małym pasażerem, to niestety nic z tego.