bambino mio – majtki treningowe

bambino mio – majtki treningowe

Majtki treningowe, dzięki którym odpieluchowywane dzieci będa mogły nosić "dorosłe" majtki, które równocześnie chronią przed zalaniem najbliższe otoczenie. Cena: 30 zł
3.6
Wygląd
3
Jakość
4.5
Cena
3.5

Odpieluchowywanie było chyba najtrudniejszym wyzwaniem rodzicielskim przed jakim musiałam do tej pory stanąć. Wyjęło mi miesiąc z mojego życia, a poziom frustracji spowodowanej wiecznymi porażkami sięgał zenitu. Trzeba też przyznać, że Franek był wyjątkowo oporny w tym temacie i w żaden sposób nie dawał się przekonać do korzystania z toalety, dlatego zaczęliśmy szukać sposobu na pokazanie mu, że sikanie do pieluchy jest niefajne.

Zaczęłam od tego, że zamiast zwykłych pieluch używaliśmy pieluchomajtek (czyli pielucha jednorazowa zakładana jak majtki) z nadzieją, że Franek potrafiąc ściągnąć pieluchę będzie sobie siadał na nocnik i sikał. Niestety okazało się, że nie wyczuł różnicy między pieluchą a pieluchomajtkami i nie miał zamiaru przestać sikać w pieluchę. Później wymieniłam używane przez nas pieluchy na najtańsze na rynku, żeby mokra pielucha zaczęła Frankowi przeszkadzać, ale okazało się, że pieluchy były nagminnie przesikiwane, ja musiałam Franka przebierać z mokrych ubrań, więc on nawet nie miał okazji poczuć wilgoci. Następnie przerzuciłam się na pieluchy tetrowe, ale one słabo się trzymały na pupie, i historia była podobna do tej z tanimi pieluchami jednorazowymi.

bambinomio
Majtki treningowe bambino mio

Ostatnim i najbardziej skutecznym sposobem okazało się użycie majtek treningowych BAMBINO MIO, stworzonych właśnie z myślą o odpieluchowaniu dzieci. Majtki te wyglądają jak zwykłe majtki, więc dziecko spokojnie może uczyć się samoobsługi przy ściąganiu i wciąganiu majtek na pupę, a do tego czuje się „dorosłe”, bo nie nosi już żadnych pieluch tylko majtki tak, jak rodzice. W środku majtek znajduje się specjalny wkład – jest gruby i bardzo chłonny, co powoduje, że nic nie przecieka (oczywiście należy pamiętać, że majtki to nie pielucha!).

Frankowi chodzenie w majtkach bardzo się podobało, chłonny wkład sprawiał, że nawet przy lekkim zasikaniu majtek nie trzeba było przebierać Franka w całości. Do codziennego używania majtek treningowych wystarczył mi zakup 3 par (w nocy używaliśmy pieluch jednorazowych). Po 3 tygodniach korzystania z majtek Franek ogarnął temat i majtki treningowe przestały być potrzebne – ku jego radości zostały zamienione na normalne majtki z Zigzakiem McQueenem :)

Majtki bambino mio dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych i w trzech kategoriach wagowych (11-13kg, 13-16kg, 16+kg). Jeśli chodzi o cenę, to przy zakupie 3szt. zapłacimy tyle ile mniej więcej średnio wydaje się na pieluchy jednorazowe w ciągu jednego miesiąca (75 zł), więc jest to zakup ekonomicznie neutralny dla kieszeni rodzica :)

Bardzo polecam bambino mio wszystkim tym, którzy planują odpieluchowywać dziecko stosując którąś z moich metod. Zachęcam do tego, żebyście nie przechodzili przez wszystkie kroki po kolei, ale od razu przeszli do majtek treningowych. Dzięki temu będziecie mogli zaoszczędzić trochę czasu i pieniędzy.

Training Pants Dark Blue

Zobacz
więcej

Podpisane.pl – sposób na podpisanie rzeczy

Podpisane.pl – sposób na podpisanie rzeczy

O podpisane.pl usłyszałam w telewizji śniadaniowej — pomysł na sprzedawanie naklejek i naszywek na rzeczy maluchów był odpowiedzią na ciągłe gubienie się rzeczy dziecka w żłobkach i przedszkolach.

Chicco Next2Me Forever — czyli dostawka nie tylko dla niemowląt

Chicco Next2Me Forever — czyli dostawka nie tylko dla niemowląt

Kiedy zobaczyłam dostawkę Chicco Next2Me Forever po raz pierwszy, miałam w domu noworodka i planowałam, że z dostawki do naszego łóżeczka będziemy korzystać maksymalnie 6 miesięcy, więc nawet nie myślałam, by taka duża dostawka, jak model Forever, sprawdziła się u nas w domu.