Basen dmuchany Bestway – o tym jak spełnić marzenie z dzieciństwa

Basen dmuchany Bestway – o tym jak spełnić marzenie z dzieciństwa

Tani sposób na spełnienie marzenia o domu z basenem. Cena: 100zł
4.6
Wygląd
5
Jakość
5
Cena
4

Własny basen w ogródku to moje największe niezrealizowane marzenie z dzieciństwa. Pamiętam, że mój tata planował je spełnić i u babci na wsi postawił drewniany stelaż, do którego miała zostać przyczepiona folia. Niestety stelaż nigdy nie doczekał się folii i przez kolejne 15 lat starzał się samotnie na łące, a mi pozostało kąpać się w ogromnej blaszanej balii. Teraz, kiedy mam kawałeczek ogródka, a małżonek cały czas wspominał o ogromnym ogrodowym basenie wepchniętym pomiędzy nasze ogrodzenie, nachodziła mnie myśl o nawale pracy i zniszczeń, jakie ten basen wyrządzi na naszym skrawku trawnika. Dlatego zapierałam się rękami i nogami, żeby żaden basen się u nas nie pojawił.

123
1. Małe pudełko 2. Duża folia 3. Ogromny basen

Zbieg okoliczności sprawił, że na początku wakacji zostaliśmy obdarowani basenem Bestway. W sumie się cieszyłam, ale moja pedantyczność kazała sobie wyobrażać zniszczenia w ogrodzie, fizyczną pracę związaną z wlewaniem i wylewaniem wody, mokre i ociekające wodą dzieciaki biegające po domu. No, ale stało się i basen jest, więc trzeba go użyć, bo jeszcze bardziej niż bałaganu nie lubię marnotrawstwa. Z małej paczki wyciągnęliśmy kawałek plastiku, który po rozłożeniu okazał się wielkim okrągłym basenem o średnicy 201cm i wysokości 53cm. Basen gigant, który jakimś cudem zmieścił się na tarasie, co uratowało nasz trawnik przed destrukcją. Jest przepiękny. Dmuchane boki są przezroczyste z namalowanymi rybkami i innymi wodnymi formami życia. Po nalaniu wody wygląda jakbyśmy w ogrodzie mieli kawałek oceanu. Nie muszę wspominać, że Lila i Franek oszaleli jak zobaczyli na tarasie efekt końcowy – wcale im się nie dziwie, sama chętnie bym z niego skorzystała. Pierwsza kąpiel to było istne szaleństwo i pewnie nie daliby się wyciągnąć z wody gdyby nie zaczęli przymarzać do dna basenu – niestety woda w ogródku ma temperaturę Morza Bałtyckiego, więc czekamy na upały, żeby te 1000 litrów wody się nagrzało.

Zabawa pod czujnym okiem psa.
Zabawa pod czujnym okiem psa.

Patrząc z praktycznego punktu widzenia to basen urzekł mnie swoją jakością. Jest wykonany z porządnych materiałów i nie ma nic wspólnego z basenami, które zdarzało mi się kupić podczas letnich wyjazdów, i które nie zawsze dotrwały do końca tygodnia, bo się rozklejały, dziurawiły, przecierały. Brzeg basenu składa się z trzech dość szerokich okręgów, o które dorosła osoba spokojnie może się oprzeć plecami bez ryzyka, że fiknie kozła do tyłu razem z całym basenem. Wielkość jest idealna – dorośli w basenie mogą usiąść, wyciągnąć nogi i rozkoszować się chwilą. Jedyny minus to brak korka w dnie basenu – łatwiej pozbyć się 1000 litrów dołem niż górą, chociaż ja i tak pewnie nie wylałabym tego morza na mój taras i trawnik.

Basen Bestway o wielkości takiej jak nasz kosztuje około 100zł, co moim zdaniem jest adekwatne do jego jakości. Więc jeśli macie kawałek ogródka, działki, podwórka czy innego terenu na świeżym powietrzu to bardzo polecam ten zakup na upalne dni. Nie tylko wasze dzieci będą wniebowzięte, ale może i wam dadzą skorzystać z tego luksusu.

Zobacz
więcej

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Jeśli sami w dzieciństwie uwielbialiście tworzyć konstrukcje z kartonu, to będziecie zachwyceni tą zabawką! Zestaw narzędzi do konstruowania Makedo, to zabawka, o której marzyliście w dzieciństwie i którą zapragniecie kupić swojemu dziecku!

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly to najnowszy model holenderskiego producenta, który ma być miejskim wózkiem przyszłości. Jeśli w związku z tym spodziewacie się, że lata i sam zajmuje się małym pasażerem, to niestety nic z tego.