Stokke Flexi Bath – składana wanienka

Stokke Flexi Bath – składana wanienka

Flexi Bath to doskonała wanienka turystyczna lub wanienka do małej łazienki — wygodna dla dziecka, no i płaska po złożeniu. Cena: 229 zł
3.6
Wygląd
5
Jakość
4
Cena
2

Staram się nie kupować przedmiotów, których będę używać bardzo okazjonalnie, bo wydaje mi się, że jest to rozrzutność (w przeciwieństwie do posiadania kilku wózków ;)). Ale kiedy zmuszona okolicznościami dokonuję takiego zakupu, to potem bardzo często zastanawiam się jak to możliwe, że udało mi się przeżyć tyle czasu bez posiadania tego przedmiotu. Dokładnie tak było z wanienką Flexi Bath.

Pierwszą wanienkę dla Franka dostaliśmy od znajomych — była to zwykła mała wanienka z Ikei. Sprawdzała się super w domu, ale gorzej było na wyjazdach. Nie chcieliśmy zabierać wanienki do bagażnika, bo wiadomo, że ogranicza trochę miejsce, natomiast podróż samolotem z wanienką w walizce była czystą abstrakcją. Jakoś nam się zawsze udawało znaleźć na miejscu rozwiązanie typu kąpiel w misce czy dmuchanym basenie. Niestety nadszedł ten dzień, kiedy wybierałam się z potworami nad morze do przyczepy kempingowej, w której łazienka była tak mała, że balia nie chciała się tam zmieścić, a w misce nie dałabym rady umyć Lili, która wtedy jeszcze nie siedziała. Pojechałam do sklepu i kupiłam składaną wanienkę Flexi Bath za 139 zł (7 razy drożej niż wanienka z Ikei!). Wydatek duży, ale trzeba przyznać, że wanienka dobrze się sprawdza i na pewno długo będzie nam służyć jako wanienka wyjazdowa.

To, co w tej wanience jest niezwykłe to fakt, że jest składana zupełnie na płasko (szerokość po złożeniu to 4 cm!), a po rozłożeniu jest wanienką o normalnych rozmiarach (24 cm x 66,5 cm x 39 cm) i standardowej pojemności (39 l). Dla porównania wymiary wanienki z Ikei to 20 cm x 70 cm x 43 cm. Flexi Bath tym się też różni od standardowych wanienek, że posiada korek, dzięki któremu łatwiej można pozbyć się wody z wanienki. Rozkładanie i składanie wanienki jest dziecinnie proste i można to zrobić, trzymając dziecko na rękach. Producent twierdzi, że w wanience można kąpać dzieci od urodzenia do 4 lat. Z mojego doświadczenia wynika, że trzylatek nie będzie miał w tej wanience dużo miejsca na zabawę (ale na pewno będzie w stanie się w niej umyć).

flexibathikona

Kanciasty kształt wanienki nieco utrudnia kąpanie w niej niemowląt, które trzeba podtrzymywać przy kąpieli, chociaż być może jest to kwestia wprawy i mojego przyzwyczajenia do owalnych wanienek. To, co może pomóc przy kąpieli malutkich dzieci to wkładka dla niemowląt, która podtrzymuje dziecko w wanience w pozycji półleżącej (ja niestety nie sprawdziłam tego w praktyce, ale na zdjęciach wygląda to całkiem wygodnie).

Jedynym minusem wanienki (oprócz ceny) jest fakt, że klamerkę służącą do zapięcia złożonej wanienki można łatwo urwać (jeśli się jest dwulatkiem, który nie wie co zrobić z rękami) i później trzeba uważać, żeby dziecko się nie podrapało o pozostałość po klamerce.

Obecnie wanienka Flexi Bath należy do marki Stokke. Jej cena w ciągu ostatnich 6 lat (ja ją kupiłam 6 lat temu!) urosła do 229 zł, ale z perspektywy czasu uważam, że warto ją kupić. Polecam Flexi Bath tym rodzicom, którzy wyjeżdżają z dziećmi pod namiot albo w inne mało cywilizowane miejsca. Myślę, że wanienka sprawdzi się również w małych łazienkach, gdzie nie ma miejsca na przechowywanie standardowej wanienki (po złożeniu Flexi Bath zmieści się dosłownie wszędzie: za szafką, za pralką, na szafce, pod łóżkiem itp.).

Pierwsza recenzja wanienki została opublikowana 13 marca 2013 roku. Obecna wersja to aktualizacja tej recenzji z września 2019 roku.

Zobacz
więcej

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Jeśli sami w dzieciństwie uwielbialiście tworzyć konstrukcje z kartonu, to będziecie zachwyceni tą zabawką! Zestaw narzędzi do konstruowania Makedo, to zabawka, o której marzyliście w dzieciństwie i którą zapragniecie kupić swojemu dziecku!

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly to najnowszy model holenderskiego producenta, który ma być miejskim wózkiem przyszłości. Jeśli w związku z tym spodziewacie się, że lata i sam zajmuje się małym pasażerem, to niestety nic z tego.