Greentom Classic – świetna miejska ekologiczna spacerówka

Greentom Classic – świetna miejska ekologiczna spacerówka

Najbardziej ekologiczny wózek na świecie przeznaczony dla siedzących dzieci i starszaków. Wygodny, lekki i łatwo się prowadzi, mimo że w wyglądzie przypomina zabawkowe wózki dla lalek. Cena 1099 zł
4.3
Wygląd
5
Jakość
4
Cena
4

Tygodniowe zwiedzanie Niemiec i Szwajcarii było idealnym momentem na testy wózka. Ponieważ wiedziałam, że będziemy poruszać się głównie po miastach, to wybór padł na nowy model Greentom Upp Classic. Starszy model pokazywałam na blogu rok temu, ale ponieważ w ostatnim czasie zostało wprowadzonych kilka zmian, to chciałam uaktualnić recenzję. Nowy Greentom Classic jest jedną z fajniejszych miejskich spacerówek dla starszaków, więc warto go rozważyć, wybierając wózek na wiosnę.

Co jest największą zaletą tego wózka?

Marka Greentom zadebiutowała kilka lat temu z najbardziej ekologicznymi wózkami na świecie. Od tego czasu sporo innych producentów stara się produkować wózki, coraz bardziej myśląc o ochronie środowiska, ale żaden z nich nie jest w całości produkowany z materiałów pochodzących z recyklingu, oprócz Greentoma.Greentom Classic

Oprócz tego, że są to wózki bardzo ekologiczne, charakteryzują się one też tym, że są bardzo lekkie (7.3 kg) i wyglądają dość nietypowo. W zasadzie wizualnie bardziej kojarzą się z wózkiem dla lalek niż wózkiem niemowlęcym. Greentom Classic przejechał z nami przez całą Szwajcarię i szczerze mówiąc, bardzo zwracał na siebie uwagę — wyglądał zupełne inaczej niż najpopularniejsze tam Babyzen Yoyo czy Bugaboo Cameleon i nawet nasi dawni szwajcarscy sąsiedzi, którzy mają już duże dzieci, pytali się co to za cudo.

Stelaż

W Greentomie najbardziej urzeka lekkość prowadzenia, dzięki niskiej wadze prowadzi się go wyjątkowo łatwo. Nie ma problemu z podbijaniem, nawet przy większym pasażerze. Zresztą znacznie lepiej prowadzi się go z obciążeniem niż bez :)

Greentom Classic

Greentom Classic

Koła są piankowe i nie mają wyczuwalnej amortyzacji, ale wózek jest bardzo miękki, więc w mieście sprawdza się znacznie lepiej niż typowe parasolki. Powiem szczerze, że na genewskich idealnie prostych asfaltowych chodnikach ten wózek to marzenie. W Polsce oczywiście o braku kostki możemy pomarzyć, ale też nie jest źle. Najtrudniej jest się nim poruszać po brukowej kostce w starszych częściach miast, zdarza się, że przednie koła wpadają w dziury między kostki i się w nich blokują.

Greentom Classic ma nożny hamulec pod prawą nogą, można go łatwo zaciągnąć i odblokować. Między kołami znajduje się nieduży kosz, nie ma szans, żeby zmieścić tam wielką torbę z zakupami, ale my podczas wyjazdu wrzucaliśmy tam zapasowe pieluchy, picie, przekąski oraz aparat i wszystko się bez problemu tam mieściło.

Greentom Classic Greentom Classic

Rączka w Classicu jest nieregulowana i znajduje się na wysokości 100 cm, jest to wygodna wysokość dla rodziców średniego wzrostu, wysocy mogą się już męczyć.

Bardzo lubię łatwość składania Greentom Classic, wystarczy wcisnąć dwa przycisku znajdujące się po bokach stelaża i można wózek złożyć, po złożeniu jest on dość mały, a co najważniejsze sam stoi, co idealnie sprawdzało się podczas wszelkich wizyt w restauracjach. Można też go bez większego problemu podnieść i wrzucić do bagażnika.

Greentom Classic

Siedzisko spacerowe

W nowszym modelu Greentoma Classic zostało poprawione siedzisko. Nadal jest bardzo duże i obszerne i bez problemu zmieści nawet duże dziecko owinięte puchową kurtką, ale pozycja do spania jest teraz znacznie wygodniejsza. Przy najmocniej opuszczonym oparciu maluch spokojnie się w wózku wyśpi. Nie jest to pozycja płaska, więc wózek nie jest zalecany dla niesiedzących dzieci.

Pasy są pięciopunktowe, można je łatwo zapiąć i odpiąć, jet też łatwa regulacja wysokości pasów. Względem poprzedniego modelu poprawiono detale i nowsza wersja jest zdecydowanie przyjaźniejsza w obsłudze.

Greentom Classic Greentom Classic

Również budka została poprawiona — na końcu znajduje się dodatkowy daszek, który chroni przed słońcem leżące dziecko. Teraz budka jest naprawdę spora, więc w słoneczne dni nie trzeba ratować się dodatkowymi osłonkami. Daszek można też bez problemu schować pod budkę, jeśli dziecku zależy na lepszych widokach.

Budka i siedzisko połączone są odczepianym materiałem, dzięki czemu po odpięciu go mamy w upalne dni lepszy przewiew w wózku, a w chłodniejsze lepszą ochronę przed wiatrem.

Greentom Classic

Pałąk w wózku jest odczepiany (łatwiej niż w poprzednim modelu), więc jeśli go nie potrzebujemy, to można go zdjąć. U nas się bardzo przydał — z racji braku regulowanego podnóżka, Hela spała z nogami zarzuconymi na pałąku.

Czym się różni nowy model Greentom Classic od starszego?

Jeśli będziecie kupować Classica, to upewnijcie się, że jest to nowszy model, bo jednak nachylenie oparcia jest w nim znacznie lepsze. Jak rozróżnić te dwa modele? Najprościej przy pomocy budki (nowszy model ma na końcu taką dodatkową przedłużkę) i mechanizmu do opuszczania oparcia siedziska — wyglądają one zupełnie inaczej.

Akcesoria i wersje kolorystyczne

Najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że Greentom występuje w ogromnej ilości wersji kolorystycznych — ja jeździłam 4 różnymi Greentomami i każdy był w zupełnie innym kolorze. Stelaż dostępny jest w 3 kolorach – białym, szarym lub czarnym. Do tego trzeba wybrać tapicerkę w jednym z dziesięciu dostępnych kolorów. Wózek na zdjęciach ma biały stelaż i granatową tapicerkę.

Greentom Classic

Do wózka można też dokupić całkiem sporo akcesoriów – śpiworek, osłonę przeciwdeszczową, adaptery do fotelika samochodowego oraz dwa rodzaje toreb montowanych do wózka.

Warto pamiętać o tym, że jeśli kupicie Greentom Upp Classic, to można do niego później łatwo dokupić samą gondolę czy obracane siedzisko, więc jest to na pewno wózek przygotowany do rozwoju sytuacji rodzinnej :)

Gdzie kupić Greentom Classic?

Jeśli szukacie lekkiego i wygodnego wózka dla malucha i starszaka coś, co posłuży wam w drodze do żłobka czy podczas wakacji, to naprawdę warto przyjrzeć się temu wózkowi, zwłaszcza że nie bardzo bije po kieszeni. Greentom Upp w wersji Classic kosztuje 1099 zł, można go znaleźć miedzy innymi na ceneo. Zwróćcie tylko uwagę, czy zamawiacie nowszy model – z przedłużaną budką i opuszczanym oparciem.

Specyfikacja techniczna

Wymiary stelaża po złożeniu: 72 cm x 55 cm x 25 cm

Waga wózka: 7.3 kg

Wysokość rączki: 100 cm

Średnica kół przednich: 16.5 cm

Średnica kół tylnych: 20 cm

Wysokość siedziska: 44 cm

Całkowita długość siedziska: 92 cm

Szerokość siedziska: 34 cm

Pojemność kosza na zakupy: 10 l

Maksymalne obciążenie siedziska spacerowego: 18 kg

 

Jeśli szukacie ekologicznego wózka dla malucha, to być może zainteresuje was Greentom Up Carrycot & Reversible czyli Greentom 2w1 :) TUTAJ znajdziecie jego recenzję!

 

Zdjęcia: Franek Górecki – prawie wszystkie zdjęcia robił Franek <3 Dlatego nie każde jest super ostre ;)



Zawarte w tym wpisie linki, to linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli klikając w nie dokonasz zakupu, to ja otrzymam z tego tytułu drobną prowizję. W żaden sposób nie wpływa to na cenę, którą Ty zapłacisz, ale dla mnie będzie sygnałem, że cenisz moją rekomendację :)

Zobacz
więcej

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Jeśli sami w dzieciństwie uwielbialiście tworzyć konstrukcje z kartonu, to będziecie zachwyceni tą zabawką! Zestaw narzędzi do konstruowania Makedo, to zabawka, o której marzyliście w dzieciństwie i którą zapragniecie kupić swojemu dziecku!

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly to najnowszy model holenderskiego producenta, który ma być miejskim wózkiem przyszłości. Jeśli w związku z tym spodziewacie się, że lata i sam zajmuje się małym pasażerem, to niestety nic z tego.