Klocki MODU – rewelacyjne duńskie klocki

Klocki MODU – rewelacyjne duńskie klocki

Świetna zabawka, którą bawić się może raczkujący niemowlak i dziecko, które poszło niedawno do szkoły. Z klocków można tworzyć pojazdy i budowle, jedynym ograniczeniem jest wielkość zestawu i wyobraźnia dzieci i dorosłych. Cena 569-1139 zł
4.5
Wygląd
5
Jakość
4.5
Cena
4

Powoli zbliża się ten czas w roku, kiedy kupujemy zdecydowanie więcej zabawek niż w jakimkolwiek innym momencie. Dlatego chciałam wam pokazać bardzo fajną zabawkę, która może być świetnym prezentem zarówno dla roczniaka, jak i sześciolatka! A że tania nie jest, to warto pomyśleć o tym, by nasze dziecko zamiast kilku mniejszych prezentów dostało jeden, którym będzie się bawić przez naprawdę długi czas.

Klocki MODU to duński produkt, który na chwilę przez pandemią dostał chyba wszelkie możliwe nagrody, jakie może dostać innowacyjna i świetnie zaprojektowana zabawka. Ja miałam okazję przyjrzeć się tym klockom z bliska w 2019 roku na targach Kind und Jugend. Spodobały mi się wtedy bardzo, więc cieszę się, że pomimo niezbyt niskiej ceny są dostępne w Polsce.

Jeszcze na początku dodam, że jeśli dla was cena tych klocków jest zaporowa, to mam tańszy sposób na to, żeby wasze dzieciaki mogły się pobawić MODU :) Szczegóły na dole wpisu!

MODU – co to w ogóle jest?

MODU są to dość duże klocki wykonane ze specjalnej pianki. Najmniejszy klocek ma wymiar 20x20x10 cm, zaś największy 50x30x10 cm, dzięki temu z zaledwie kilku klocków można stworzyć całkiem pokaźną budowlę. Pianka, z których wykonane są klocki jest przyjemna w dotyku, nieco podatna na wgniecenia i obłażenie różnymi paprochami, ale na tyle twarda, że nie da się jej odgryźć (co ważne, jeśli klockami ma się bawić maluch). Klocki nie są jakoś specjalnie odporne na zabrudzenia, ale można myć je w zmywarce dzięki czemu w ogóle nie ma się co tymi zabrudzeniami przejmować – wszystkie zejdą podczas mycia.

Poza klockami w zestawie są też łączniki (plastikowe walce różnej długości, którymi można łączyć klocki) oraz koła, dzięki którym każda z naszych budowli może stać się pojazdem. Dla ułatwienia w zestawie jest też książeczka z inspiracjami, z których można skorzystać, jeśli nie przychodzi nam do głowy żaden pomysł budowalny. Książeczka przydaje się szczególnie na początku, kiedy dopiero poznajemy możliwości MODU, potem dzieci zazwyczaj nabierają pewności i budują sobie wszystko samodzielnie!

Budowanie z tych klocków jest raczej łatwe, chociaż wiadomo, że roczniakom to my będziemy w większości pomagać w łączeniu klocków (albo robić to za nich), natomiast 3-4 latki nie potrzebują już niczyjej pomocy, chociaż MODU to taka zabawka, że i tak najczęściej rodzice też chcą się nią bawić.

Zestawy MODU – który wybrać?

Zestawów do wyboru jest kilka. Z naszego doświadczenia wiem, że im więcej klocków tym lepiej. Gdybym nie miała żadnych ograniczeń, co do wydatków to kupiłabym wszystkie trzy i jeszcze dokupiła dodatkowe klocki. Ale ponieważ zazwyczaj mamy jakieś ograniczenia, to na początek można kupić jeden z trzech zestawów:

MODU Dreamer Kit 12in1 zawiera 7 klocków, 4 kółka obrotowe i 4 kółka piankowe a także łączniki niezbędne do budowania. Jest to największy zestaw, z którym możemy zbudować naprawdę wszystko!

klocki modu

MODU Explorer Kit 8in1 zawiera 5 klocków, 4 kółka obrotowe i łączniki niezbędne do budowania. To właśnie tym zestawem bawiły się moje dzieci. Czasem brakowało nam klocków, ale generalnie ten zestaw wystarczał do dobrej zabawy i budowania bez większych ograniczeń.

klocki modu

MODU Curiosity Kit 4in1 zawiera 3 klocki, 4 obrotowe kółka i łączniki niezbędne do budowania. Ten zestaw nie pozwoli nam za bardzo poszaleć z pomysłami, ale można stworzyć z niego kilka podstawowych budowli. Myślę, że jest dobry na początek, ale jak się dziecko wkręci to będzie bardzo mu brakować większej liczby klocków.

klocki modu

Oprócz tego można dokupić pojedyncze klocki, kółka czy łączniki, ale jak wiadomo w zestawie wychodzi to dużo taniej!

Ile kosztują klocki MODU?

Najtańszy zestaw Curiosity kosztuje 569 zł. Zestaw Explorer, który jest większy o 2 klocki i 4 łączniki kosztuje 759 zł. Natomiast wypasiony zestaw Dreamer kosztuje 1139 zł. Gdybym sama miała kupić któryś zestaw, to byłby to Explorer albo Dreamer, bo wiem, że w tym najmniejszym brakowało by moim dzieciom klocków. Aczkolwiek zestaw Curiosity na zachętę też zapewne się sprawdzi, chociaż moim zdaniem trzeba się liczyć z tym, że przy następnej okazji i tak trzeba będzie kupić dodatkowe klocki lub większy zestaw.

klocki modu

Nie chcesz kupować klocków MODU? Możesz je wypożyczyć!

Jakiś czas temu dołączyliśmy do wspaniałej inicjatywy – wypożyczalni zabawek FIGLISTO, gdzie co miesiąc płacimy abonament i w ramach tego abonamentu (oraz kosztu wysyłki wybranej zabawki) możemy wypożyczać różne wspaniałe zabawki. Jedną z nich jest tam właśnie zestaw klocków MODU Explorer Kit. Moim zdaniem jest to genialny pomysł na to, by dziecko miało okazję pobawić się różnymi świetnymi (i nierzadko bardzo drogimi zabawkami). Dzięki temu możemy sprawdzić, czy taka zabawka to jest w ogóle coś fajnego dla naszego dziecka. Jeśli się okaże, że miesiąc zabawy MODU wystarczy naszemu dziecku to super, a jeśli nasze dziecko zakocha się w MODU na zabój, to przynajmniej kupując mu zestaw na własność będziemy mieć pewność, że to dobry wydatek!

Jeśli interesuje was dołączenie do wypożyczalni FIGLISTO, to zajrzyjcie TUTAJ.

Komu klocki MODU spodobają się najbardziej?

Klocki MODU to moim zdaniem idealny prezent dla 3-6 latków do takiej nieco bardziej samodzielnej zabawy w konstruowanie. Jeśli mamy w domu przedszkolaka, który lubi budować, to na pewno zakocha się w MODU. Jeśli myślicie o tym, by kupić MODU młodszemu dziecku (1-2), to też jest to świetny pomysł, ale warto pamiętać, że w tym wypadku to raczej my, rodzice (albo starsze rodzeństwo) będziemy budować różne konstrukcje i pojazdy, a mały człowiek będzie po prostu z nich korzystał! W obu przypadkach MODU na pewno stanie się ulubioną zabawką!

Zdjęcia: Agnieszka Wanat


Zawarte w tym wpisie linki, to linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli klikając w nie, dokonasz zakupu, to ja otrzymam z tego tytułu drobną prowizję. W żaden sposób nie wpływa to na cenę, którą Ty zapłacisz, ale dla mnie będzie sygnałem, że cenisz moją rekomendację :)

Zobacz
więcej

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Jeśli sami w dzieciństwie uwielbialiście tworzyć konstrukcje z kartonu, to będziecie zachwyceni tą zabawką! Zestaw narzędzi do konstruowania Makedo, to zabawka, o której marzyliście w dzieciństwie i którą zapragniecie kupić swojemu dziecku!

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly to najnowszy model holenderskiego producenta, który ma być miejskim wózkiem przyszłości. Jeśli w związku z tym spodziewacie się, że lata i sam zajmuje się małym pasażerem, to niestety nic z tego.