Klocki – pudełka, czyli prosta zabawka od Barbo Toys

Klocki – pudełka, czyli prosta zabawka od Barbo Toys

Świetna zabawka dla dzieci - do tego lekka, mała i w przystępnej cenie. Można układać wieże, wkładać pudełka jedno w drugie lub wymyślić zupełnie inny sposób na zabawę pudełkami. Cena: 67 zł
4.5
Wygląd
4.5
Jakość
4.5
Cena
4.5

Zawsze zastanawiało mnie, dlaczego dzieci do zabawy wybierają najprostsze przedmioty, pomimo że w ich pokoju znajduje się tysiąc kolorowych, plastikowych, grających zabawek. U nas w domu tendencja jest taka, że im bardziej kolorowa, świecąca i interaktywna zabawka tym mniej jest chętnych do zabawy. Największy problem zawsze jest z Lilą, bo oprócz puzzli żadne normalne zabawki jej nie interesują – Franek bawi się samochodami, pociągami, kuchnią czy klockami, a Lila akceptuje tylko coś, co da się razem złożyć. Klocki – pudełka z Muminkami były więc czymś co dawało szansę na zróżnicowanie jej zabawy.

Klocki – pudełka to zestaw 11 pudełek, które da się włożyć jedno w drugie, a na każdym boku znajduje się inny rodzaj rysunku – figury geometryczne, liczby, bohaterowie bajki o Muminkach oraz drzewo o łącznej wysokości 100cm. Pudełka można stawiać jedno na drugie, wkładać jedno w drugie, dopasowywać rysunki, parkować w nich samochody itp. Dziecko robi z tymi pudełkami to, co chce, przy okazji odkrywając różne możliwości tej zabawki.

zestaw

Lila w pudełkach się zakochała, i jest to jedyna zabawka, która jest ją w stanie na długo oderwać od puzzli. Na zmianę ustawia je w wieżę, przewraca i wkłada jedno w drugie, ucząc się przy okazji, że aby złożyć pudełka należy je dopasować rozmiarem.

Dużą zaletą tej zabawki jest to, że zajmuje ona mało miejsca, bo po złożeniu jest wielkości największego pudełka, do tego jest lekka i ma uchwyt, więc każde dziecko jest w stanie ją przenieść. Pudełka są bardzo dobrej jakości, są dość sztywne, więc nie da się ich łatwo zgnieść – Lila stanęła na jednym z pudełek i nic mu się nie stało. Cena nie jest bardzo wygórowana, bo piramida z muminkami kosztuje 67 zł.

Moim zdaniem jest to doskonały pomysł na prezent dla dziecka w wieku powyżej 18 miesięcy, który będzie miłą odskocznią od standardowych, plastikowych, grających zabawek. Rodzice preferujący zabawki edukacyjne mogą z całą pewnością zakupić takie pudełka swojemu dziecku.


Zobacz
więcej

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Jeśli sami w dzieciństwie uwielbialiście tworzyć konstrukcje z kartonu, to będziecie zachwyceni tą zabawką! Zestaw narzędzi do konstruowania Makedo, to zabawka, o której marzyliście w dzieciństwie i którą zapragniecie kupić swojemu dziecku!

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly to najnowszy model holenderskiego producenta, który ma być miejskim wózkiem przyszłości. Jeśli w związku z tym spodziewacie się, że lata i sam zajmuje się małym pasażerem, to niestety nic z tego.