Moje ulubione blogi, czyli Share Week 2014

Moje ulubione blogi, czyli Share Week 2014

Share Week to pomysł Andrzeja Tucholskiego z bloga jestkultura.pl. Raz w roku poleca najlepsze jego zdaniem blogi i zachęca swoich czytelników oraz innych blogerów do zrobienia tego samego. Patrząc jak na kolejnych blogach pojawiają się wpisy polecające, sama postanowiłam się przyłączyć. Dzięki Share Week te najlepsze, najbardziej interesujące blogi mają szansę trafić do szerszej grupy odbiorców. No i wy, moi drodzy czytelnicy, będziecie mogli się dowiedzieć, które blogi czytam najczęściej :)

Miałam wybrać tylko 3, ale stanęło na pięciu, chociaż lista mogłaby być znacznie dłuższa :)

ZORKOWNIA

Nie łatwo jest tam wejść, bo każda wizyta kończy się łzami. Ale wchodzić tam muszę, bo to daje mi kontakt z prawdziwym światem, utrzymuje we mnie przekonanie, że to, co codziennie zajmuje mi głowę nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Zorka pracuje w hospicjum i pisze o hospicjum, o tym jak ludzie odchodzą i jak ważne jest mieć w tym odchodzeniu towarzysza. Śmierć to trudny temat, bo w dzisiejszych czasach nie ma na nią miejsca, ale trzeba się z nią oswajać, bo nawet, jeśli uda nam się ją wyrzucić z głowy, to ona nas kiedyś znajdzie.

RADOMSKIE MACIERZYŃSTWO

Ola Radomska jest moją ulubioną świeżo upieczoną mamą. Kiedy była jeszcze w ciąży była dokładnie tak samo irytująca jak każda ciężarna, ale jej zderzenie z macierzyństwem jest zdecydowanie warte czytania. Dla mnie każdy jej wpis to powrót do moich pierwszych miesięcy bycia mamą :) Ola potrafi opisać to zagubienie i niepewność w cudownie sarkastyczny i zabawny sposób. Polecam lekturę szczególnie tym mamom, które nie są ani Matką Boską, ani Matką Polką, tylko normalną dziewczyną, która nie zawsze i wszystko ogarnia.

OSIEMGWIAZDEK

Pierwszy czytany przeze mnie polski blog (nie licząc naszego rodzinnego bloga mikemary.pl :)). To jest blog o fotelikach samochodowych pisany przez absolutnego pasjonata fotelikowego, którego wiele razy już polecałam. Lubię autora Osiemgwiazdek nie tylko za jego wiedzę i ogromną otwartość na czytelników, ale za jego cięty język i zamiłowanie do ironii.

NISHKA

Nishka jest fantastyczna nie tylko na poprawę humoru, bo czytając jej dialogi z córkami ciężko się nie zaśmiać. Ale czytając jej wpisy o macierzyństwie można zmądrzeć. Nishka jest mamą już kilkanaście lat i ma w sobie mądrość doświadczonej mamy. Kiedy poznałam ją osobiście to nie mogłam uwierzyć, że ta dziewczyna, która wygląda na 19letnią maturzystkę to jest właśnie ta mądra i zabawna Nishka. Wymarzona mama dla wszystkich zbuntowanych nastolatek ;)

MAKÓWECZKI

Bardzo lubię wchodzić na Makóweczki, bo wiem, że zawsze znajdę tam piękne zdjęcia pięknie ubranych dzieci (które też są śliczne). Nie wiem czy jest w Polsce ktoś, kto ładniej stylizuje dzieci. Makówka i Maczek są zawsze ubrani modnie, ale nigdy nie wyglądają jak mali dorośli. Fantastyczny kontrast z moimi rozczochrańcami :) Osobiście bardzo chciałabym żeby moje dzieci tak ładnie się prezentowały, ale niestety 10 sekund po założeniu czegoś fajnego lądują w błocie albo w farbie, więc póki co główna zawartość ich szafy to worki jutowe ;)

Jeśli wy też macie swoje ulubione blogi (oprócz tego, który właśnie czytacie rzecz jasna ;)) to wrzucajcie adresy w komentarzach :)

Zobacz
więcej

Bezpieczna droga do żłobka, szkoły i przedszkola

Bezpieczna droga do żłobka, szkoły i przedszkola

Już za chwilkę będziemy znowu odprowadzać swoje dzieci do szkoły, przedszkola czy żłobka. Zapewne jeśli pogoda pozwoli, to będziemy chodzić pieszo, czy jeździć rowerem, ale jeśli mamy daleko, albo pogoda zacznie zawodzić, to prawdopodobnie zaczniemy w tym celu używać samochodu.