Isara – nasza nowa nosidełkowa miłość

Isara – nasza nowa nosidełkowa miłość

Isara to rumuńskie nosidła ergonomiczne z płynną regulacją szerokości i wysokości panelu. Możemy je w pełni dostosować do gabarytów dziecka, dzięki czemu pozwalają na wygodne i bezpieczne noszenie. Sprzedawane w rozmiarze Standard i Toddler w cenie od 519 do 599 zł.
4.6
Wygląd
5
Jakość
5
Cena
4

Isara to nowa w Polsce marka nosidełek, która pochodzi z Rumunii. Stworzona została przez Monicę Olariu — mamę dwójki dzieci i doradcę noszenia. Jest więc to odpowiedź na potrzeby rodziców, z dbałością o prawidłowy rozwój dzieci. Mnie Isara przekonała do siebie nosidłem Toddler z regulacją szerokości i długości panelu, które pasuje na dzieci od ok. 80 cm wzrostu, aż do 104 cm. Jest to jedyne (poza Fidellą Fusion) nosidło, które mogę idealnie dopasować do drobniutkiej, niespełna trzyletniej Heli.

Im dłużej czytałam o tych nosidłach, tym bardziej chciałam je mieć, a jak już zobaczyłam na żywo moją Isarę Fanquisite w te cudne wachlarze, to zapomniałam o pozostałych nosidłach, które mamy :) Dlatego, jeśli szukacie nosidła, które nie tylko będzie dobrze uszyte, bezpieczne dla malucha, ale również piękne, to zachęcam do przyjrzenia się Isarze.

Isara Toddler

CZYM WYRÓŻNIA SIĘ NOSIDŁO ISARA?

Isara, jako jedna z niewielu marek sprzedaje nosidła, w których szerokość i wysokość panelu można płynnie regulować. Dzięki temu nosidło to można idealnie dostosować do dziecka, tak by panel pod pupą sięgał od jednego do drugiego dołu podkolanowego i by okrywał całe plecy dziecka.

Szerokość panelu reguluje się przy pomocy rzepów. Jest to regulacja płynna, więc rzepy możemy sczepić ze sobą dokładnie w tym miejscu, w którym potrzebujemy. Wysokość panelu reguluje się paskami przy pasach naramiennych. Tę regulację można zmieniać, nawet gdy dziecko siedzi w nosidle, co daje nam możliwość dostosowania wysokości panelu do potrzeb dziecka.

Isara Standard
Regulacja szerokości panelu w Isara Standard

Pasy naramienne w nosidłach Isara można odpiąć, dzięki czemu dziecko może być w nim noszone nie tylko z przodu i z tyłu, ale również na biodrze. Podczas noszenia dzieci z przodu pasy naramienne można skrzyżować na plecach, co może wpływać na komfort noszenia, zwłaszcza gdy mamy wrażenie, że pasy nam zjeżdżają z ramion.

Nosidło sprzedawane jest razem z odpinanym kapturkiem, który dobrze podtrzymuje główkę śpiącego dziecka.

Warto też wspomnieć o tym, że nosidła szyte są z dwóch różnych rodzajów tkanin. Większość nosideł Isara (między innymi moje Fanquisite) szyta jest z tkaniny o splocie prostym. Jest to tkanina używana do szycia większości nosidełek dla dzieci. Można też kupić Isarę uszytą z tkaniny o splocie skośno-krzyżowym. Jest to tkanina, która wykorzystywana jest do produkcji najlepszych chust tkanych. Splot skośno-krzyżowy sprawia, że tkanina się lekko wyciąga po skosie i lepiej dostosowuje się do kształtów motanego dziecka. Nosidła Isara Full Wrap Conversion jest w całości szyte z tkaniny chustowej, a Isara Half Wrap Conversion (niebieskie nosidło na zdjęciach) ma panel uszyty z tkaniny o splocie skośno-krzyżowym, a pasy uszyte z tkaniny o splocie prostym (dzięki czemu jest nieco tańsze).

Isara Standard
Isara Standard Half Wrap Conversion, czyli z panelem uszytym z tkaniny chustowej

DLA KOGO JEST NOSIDŁO ISARA?

Isara ma nosidła w dwóch wielkościach Standard i Toddler, które szyte jest z myślą o dzieciach młodszych (Standard) i starszych (Toddler).

ISARA STANDARD

Isara Standard przeznaczona jest dla siedzących niemowlaków. Zdarza się, że rodzice noszą w nim młodsze dzieci, ale nie zaleca się tego ze względu na przebieg pasów naramiennych, które są wszyte w połowie panelu. Takie poprowadzenie pasów sprawia, że wymuszamy na dziecku wyprostowanie kręgosłupa na odcinku piersiowym, a dziecko niesiedzące nie jest jeszcze na to gotowe. Dzieciom niesiedzącym lepiej będzie w chuście tkanej, a w ostateczności w nosidłach, których pasy naramienne nie łączą się z panelem, ale dochodzą do pasa biodrowego (np. Mei Tai, Bondolino, Fidella Fusion czy Strochenwiege).

isara standard
Isara Standard z lalką niemowlęcą z panelem o najkrótszej szerokości i długości.

Szerokość panelu w modelu Standard może być regulowana w zakresie 26-38 cm, a wysokość w zakresie 32-45 cm. Dla porównania szerokość panelu w Tuli Standard wynosi 38 cm, a wysokość 39 cm. Isara Standard pozwoli nam na wygodne noszenie dziecka do rozmiaru 86/92 cm.

Na zdjęciu poniżej zmęczona, prawie trzyletnia Hela (ok. 92 cm) pozuje w nosidle Standard. Jak widać, panel jest już trochę za wąski, więc moje zdanie jest takie, że jeśli szukacie nosidła dla dziecka powyżej 80 cm, to lepiej przymierzyć się do Isara Toddler, bo prawdopodobnie będzie pasowało już na takiego malucha, a wystarczy na dłużej.

ISARA TODDLER

Isara Toddler jest przeznaczona dla dzieci starszych noszących ubranka na minimum 80 cm. Oczywiście przy takim granicznym wzroście lepiej się do nosidła przymierzyć, bo jak wiadomo, dzieci mają różną budowę. W nosidłach Toddler szerokość panelu można regulować w zakresie 35-45 cm, a wysokość od 39 do 50 cm. To nosidło będzie więc idealne dla dzieci od mniej więcej 80 cm do 104 cm wzrostu. Dzięki długiemu panelowi będzie też w pełni przykrywać plecy dużego dziecka. Nie będzie też problemu ze skróceniem panelu, jeśli dziecko będzie chciało trzymać ręce ponad nosidłem.

U nas Isara Toddler sprawdza się świetnie głównie z uwagi na to, że Hela jako drobne dziecko jest od dłuższego czasu w takim przejściowym wzroście. Standardowe nosidła są już na nią nieco przymałe, a do Toddlera jeszcze nie dorosła. Szczerze mówiąc, poza Isarą idealnie pasuje na nią teraz tylko Fidella Fusion. Pewnie za jakiś czas dorośnie do Tula Toddler czy LennyLamb Toddler, ale na razie panele są w nich po prostu za szerokie.

Isara Toddler jest u nas teraz najczęściej używanym nosidłem nie tylko ze względu na możliwość dostosowania szerokości i wysokości panelu, ale również ze względu na prostą obsługę.

GDZIE KUPIĆ NOSIDEŁKO ISARA I ILE KOSZTUJE?

Nosidła Isara można kupić w sklepie merinodzieciaki.pl, który jest prowadzony przez bardzo doświadczoną doradczynię noszenia Patrycję Klimek-Wierzbicką. Bardzo polecam nie tylko zakupy u niej, ale również konsultacje (chustowe i nosidłowe).

Isara Standard kosztuje 519 zł (w wersji half wrap conversion 539 zł) a Isara Toddler 559 zł (w wersji half wrap conversion 579 zł, a full wrap conversion 599 zł). Nie jest to mało, chociaż każdy, kto siedzi trochę w temacie nosideł, ten wie, że dokładnie tyle kosztują te najlepsze :)

 


Zdjęcia: Agnieszka Wanat

Zobacz
więcej

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Jeśli sami w dzieciństwie uwielbialiście tworzyć konstrukcje z kartonu, to będziecie zachwyceni tą zabawką! Zestaw narzędzi do konstruowania Makedo, to zabawka, o której marzyliście w dzieciństwie i którą zapragniecie kupić swojemu dziecku!

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly to najnowszy model holenderskiego producenta, który ma być miejskim wózkiem przyszłości. Jeśli w związku z tym spodziewacie się, że lata i sam zajmuje się małym pasażerem, to niestety nic z tego.