Pomysły na prezent dla dziadków

Pomysły na prezent dla dziadków

Do Dnia Dziadka i Babci zostało zaledwie kilka dni, więc najwyższy czas przygotować prezenty. Zawsze staramy się, aby prezenty dla dziadków były bardzo mocno spersonalizowane i w jak największym stopniu wykonane przez dzieci. Bo dziadków dużo bardziej ucieszy laurka zrobiona przez wnuki niż coś, co zostało kupione w sklepie. Ponieważ nie do końca miałam pomysł na to, co zrobimy w tym roku, to postanowiłam poszukać inspiracji w sieci i jak zwykle znalazłam kilka naprawdę fantastycznych pomysłów. Mam nadzieję, że uda nam się przygotować nasze prezenty w weekend i dostarczyć je dziadkom w dniu ich święta :)

1. Tablica wnucząt

Wiadomo, że dziadkowie najbardziej lubią chwalić się wnukami. Główna atrakcja podczas przyjmowania w domu gości to opowiadanie o wnukach i pokazywanie ich zdjęć. Specjalna tablica z pięknie przyczepionymi zdjęciami wnuków i wnuczek może zawisnąć w honorowym miejscu i prowokować niezliczone rozmowy na temat wyjątkowości wnuków.

tablica1

tablica2

tablica3

2. Zdjęcie pokoleń

Rewelacyjny pomysł i fantastyczna pamiątka nie tylko dla dziadków. Do wykonania tego prezentu trzeba zaangażować dziadków, rodziców, dzieci, aparat fotograficzny, ramkę i kogoś do obsługi aparatu. Nie koniecznie trzeba mieć pełną męską/żeńską linię w rodzinie, wersji może być tak dużo, jak chcecie. Najważniejsze, żeby każdy członek rodziny miał takie zdjęcie :)

pokolenia5

3. Ramka ze zdjęciami z pierwszego roczku

Bardzo fajny pomysł na pierwszy Dzień Babci i Dzień Dziadka po narodzinach wnuka. Ramka ma miejsce na odcisk stópki małego dziecka oraz na dwanaście zdjęć dziecka robionych co miesiąc. Moi rodzice i teściowie byli zachwyceni tym prezentem. Cała nasza recenzja i więcej zdjęć jest tutaj.

babyart8

4. Koszulka

Własnoręcznie wykonana koszulka to bardzo dobry pomysł na prezent dla tych dziadków, którzy w koszulkach chodzą. Do wykonania prezentu konieczne są specjalne farby, bawełniany T-shirt i trochę wyobraźni. Na koszulce można odbijać ślady dłoni, stóp, narysować dziadka. Ważne żeby na koniec napisać, że dziadek jest najlepszy. Im więcej dziecięcej kreatywności tym lepiej. Ma być od serca :)

dziendziadka2

5. Zakładka do książki

Coś dla moli książkowych. Wiadomo zakładki cały czas się gubią, więc należy mieć ich dużo. Najczęściej zakładkami są paragony ze sklepów, więc warto dziadków zapatrzeć w specjalne zakładki z wnukami. Można zrobić specjalną sesję zdjęciową i powymyślać różne zabawne zakładki. Dziadkom z pewnością przyjemniej będzie się czytało książki mogąc od czasu do czasu popatrzeć na wnuka.

zakladki1 zakladki2

6. Przytulenie na odległość

Bardzo oryginalny pomysł na prezent dla tych dziadków, z którymi nie możemy spotkać się osobiście. Najfajniejsza laurka jaką udało mi się kiedykolwiek zobaczyć, a do tego banalnie prosta w wykonaniu. Prezent w całości wykonany przez rodzica i dziecko. Wyobraźcie sobie miny dziadków po otwarciu koperty :)

hug3

hug2

Zobacz
więcej

32 najlepsze pomysły na prezent z okazji Dnia Dziecka!

32 najlepsze pomysły na prezent z okazji Dnia Dziecka!

Do 1 czerwca został już niedużo czasu, a to oznacza, że już za chwileczkę dzieci zaczną wariować i pytać o to, co dostaną na Dzień Dziecka, albo przedstawią nam długą listę oczekiwań prezentowych, naiwnie licząc na to, że im dłuższa będzie lista, tym więcej prezentów dostaną.

Najlepsze pomysły na prezent z okazji 3. urodzin!

Najlepsze pomysły na prezent z okazji 3. urodzin!

Nie wiem, jak to się stało, ale moje najmłodsze dziecko, córka Felicja, ledwie niemowlak, skończyła 3 lata! Myślałam, że chociaż ona będzie bobasem przez znacznie dłuższy czas niż reszta, ale znowu się nie udało!