Pomysły na prezent dla dziadków

Pomysły na prezent dla dziadków

Do Dnia Dziadka i Babci zostało zaledwie kilka dni, więc najwyższy czas przygotować prezenty. Zawsze staramy się, aby prezenty dla dziadków były bardzo mocno spersonalizowane i w jak największym stopniu wykonane przez dzieci. Bo dziadków dużo bardziej ucieszy laurka zrobiona przez wnuki niż coś, co zostało kupione w sklepie. Ponieważ nie do końca miałam pomysł na to, co zrobimy w tym roku, to postanowiłam poszukać inspiracji w sieci i jak zwykle znalazłam kilka naprawdę fantastycznych pomysłów. Mam nadzieję, że uda nam się przygotować nasze prezenty w weekend i dostarczyć je dziadkom w dniu ich święta :)

1. Tablica wnucząt

Wiadomo, że dziadkowie najbardziej lubią chwalić się wnukami. Główna atrakcja podczas przyjmowania w domu gości to opowiadanie o wnukach i pokazywanie ich zdjęć. Specjalna tablica z pięknie przyczepionymi zdjęciami wnuków i wnuczek może zawisnąć w honorowym miejscu i prowokować niezliczone rozmowy na temat wyjątkowości wnuków.

tablica1

tablica2

tablica3

2. Zdjęcie pokoleń

Rewelacyjny pomysł i fantastyczna pamiątka nie tylko dla dziadków. Do wykonania tego prezentu trzeba zaangażować dziadków, rodziców, dzieci, aparat fotograficzny, ramkę i kogoś do obsługi aparatu. Nie koniecznie trzeba mieć pełną męską/żeńską linię w rodzinie, wersji może być tak dużo, jak chcecie. Najważniejsze, żeby każdy członek rodziny miał takie zdjęcie :)

pokolenia5

3. Ramka ze zdjęciami z pierwszego roczku

Bardzo fajny pomysł na pierwszy Dzień Babci i Dzień Dziadka po narodzinach wnuka. Ramka ma miejsce na odcisk stópki małego dziecka oraz na dwanaście zdjęć dziecka robionych co miesiąc. Moi rodzice i teściowie byli zachwyceni tym prezentem. Cała nasza recenzja i więcej zdjęć jest tutaj.

babyart8

4. Koszulka

Własnoręcznie wykonana koszulka to bardzo dobry pomysł na prezent dla tych dziadków, którzy w koszulkach chodzą. Do wykonania prezentu konieczne są specjalne farby, bawełniany T-shirt i trochę wyobraźni. Na koszulce można odbijać ślady dłoni, stóp, narysować dziadka. Ważne żeby na koniec napisać, że dziadek jest najlepszy. Im więcej dziecięcej kreatywności tym lepiej. Ma być od serca :)

dziendziadka2

5. Zakładka do książki

Coś dla moli książkowych. Wiadomo zakładki cały czas się gubią, więc należy mieć ich dużo. Najczęściej zakładkami są paragony ze sklepów, więc warto dziadków zapatrzeć w specjalne zakładki z wnukami. Można zrobić specjalną sesję zdjęciową i powymyślać różne zabawne zakładki. Dziadkom z pewnością przyjemniej będzie się czytało książki mogąc od czasu do czasu popatrzeć na wnuka.

zakladki1 zakladki2

6. Przytulenie na odległość

Bardzo oryginalny pomysł na prezent dla tych dziadków, z którymi nie możemy spotkać się osobiście. Najfajniejsza laurka jaką udało mi się kiedykolwiek zobaczyć, a do tego banalnie prosta w wykonaniu. Prezent w całości wykonany przez rodzica i dziecko. Wyobraźcie sobie miny dziadków po otwarciu koperty :)

hug3

hug2

Zobacz
więcej

Co kupić dziecku na pierwsze urodziny?

Co kupić dziecku na pierwsze urodziny?

Ciężko powiedzieć, jak to się stało, że Felicja ma już rok. Jak daję słowo, byłam przekonana, że tym razem uda mi się na zawsze pozostać mamą niemowlaka. Niestety okazało się, że czwarte dziecko rośnie dokładnie tak samo szybko, jak pierwsze.

Pomysły na prezent pod choinkę od Limango

Pomysły na prezent pod choinkę od Limango

Limango to jedno z moich ulubionych miejsc na zakupy w sieci! Jeśli potrzebuję kupić coś do domu, czy dla dzieci, to odruchowo najpierw sprawdzam, czy nie znajdę jakiejś super oferty na Limango, a dopiero później przeczesuję resztę internetu.