Pomysły na prezent dla malucha (1-3)

Pomysły na prezent dla malucha (1-3)

Przed wami druga części Poradnika Prezentowego! Jeśli poszukiwania pomysłu na prezent dla malucha spędzają wam sen z oczu, to jestem waszym wybawieniem! Ja uwielbiam wybierać prezenty dla takich kilkulatków, przede wszystkim dlatego, że takie dzieci nie do końca mają sprecyzowane potrzeby prezentowe, a nawet jeśli to nie do końca potrafią je wyrazić. No i cieszą się ze wszystkiego, co dostaną, jest to więc idealny moment, na kupowanie wszystkiego, co podoba się przede wszystkim nam!

Jak wiadomo, potem jest tylko gorzej, bo dzieci uczą się mówić, widzą, co mają inne dzieci i same chciałyby to mieć, a jeszcze później to już nie proszą, tylko żądają i już nie jest tak milusio jak z kilkulatkami. Chociaż są też plusy, bo te starsze nie noszą już pieluch i same ogarniają sobie jedzenie. Korzystajmy więc, póki możemy sami decydować o tym, czym bawią się nasze dzieci.

Szukając prezentów dla maluchów, starałam się jakoś opamiętać, ale nie było łatwo, bo jest naprawdę mnóstwo wspaniałych zabawek dla takich dzieci! Poniżej znajdziecie absolutnie najlepsze 32 pomysły na prezent dla malucha, za który zapłacicie od 15 do 880 zł!

Pomysły na prezent dla malucha za mniej niż 50 zł

Jeśli myślicie, że fajny prezent dla malucha musi kosztować dużo pieniędzy, to mam nadzieję, że zaraz się przekonacie, że wcale tak nie musi być! Ja mam zawsze problem z tym, by się w tej kategorii cenowej ograniczyć, zwłaszcza że jest tyle wspaniałych, niedrogich książek dla maluchów!

Na początku tego roku pokazywałam na blogu piękną kartonową książeczkę „Liczyświnki” idealną dla maluchów, które uczą się liczyć. Tym razem polecę wam „Kolorysie” (1) tej samej autorki. Jest to kartonowa książeczka, w której dzieci poznają kolory. Tekst jest rymowany, a dla utrwalenia kolorów dzieci co chwilę słyszą jakąś kolorystyczną zagadkę. Świetnie się to czyta i ogląda! Książkę można kupić w Taniej Książce za 30,84 zł.

„Pucio mówi pierwsze słowa” (2) to idealna książka dla maluchów, które uczą się mówić. W tej książeczce maluch ma okazję zobaczyć, jak wygląda dzień Pucia i jego siostry Misi oraz uczy się nowych słów. Ponieważ mamy szansę zobaczyć, jak Pucio spędza czas w przedszkolu, może być to też świetna książka, która ułatwi maluchom adaptację w żłobku czy przedszkolu. „Pucio mówi pierwsze słowa” w księgarni Tania Książka kosztuje 31,43 zł.

„Jano i Wito. Zapach świąt” (3) to jedna z siedmiu absolutnie wspaniałych książek stworzonych przez Wiolę Wołoszyn. Wszystkie książki z tej serii wspierają rozwój mowy u maluchów. W tej części mamy szansę zobaczyć, jak u chłopców wyglądają przygotowania do świąt, a w trakcie tych przygotowań natykamy się na prawdziwie pachnące elementy! Jeśli kupiliście tę książeczkę przed ubiegłorocznymi świętami, to pamiętajcie, że w tym roku pojawiły się kolejne dwie części: „Jano i Wito na wsi” oraz „Jano i Wito na wakacjach”, które również warto mieć w biblioteczce malucha. „Jano i Wito. Zapach świąt” w księgarni Tania Książka kosztuje 20,03 zł.

„Mały, mały smyk” (4) szwedki Lotty Olsson to cudnie ilustrowana kartonowa książeczka dla kilkunastomiesięcznych dzieci, w której mamy okazję zobaczyć, jak wygląda świat, który otacza takiego malucha. W serii „Co wokoło” ukazały się też inne książeczki „Auto robi brum”, „Sweter włóż i już” oraz „Bardzo wielki nos”. Książki z tej serii można kupić w Taniej Książce za 14,93 zł.

LINKI DO KSIĄŻEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Kolorysie – 30,84 zł

(2) Pucio mówi pierwsze słowa – 31,43 zł

(3)  Jano i Wito. Zapach świąt – 20,03 zł

(4)  Mały, mały smyk – 14,93 zł

prezent dla malucha

Wszyscy mali fani Pucia na pewno będą wniebowzięci, jeśli pod choinką znajdą pluszowego Pucia do tulenia (1), w sam raz do zasypiania, tulenia i zabierania ze sobą na spacer. Maskotka ma 18 cm wzrostu, więc jest na tyle niedużych gabarytów, by można ją było mieć zawsze przy sobie. Pucio do tulenia kosztuje 44,90 zł i można go kupić na przykład w Fabryce Wafelków.

Słoń do kąpieli Yookido (2) to świetny pomysł na prezent dla małych amatorów długich kąpieli w wannie. Głowa słonia to duży lejek, a jego wielkie uszy to idealne uchwyty do trzymania. Do trąby słonia można przyczepić jedną z trzech końcówek, które sprawią, że woda wlewana do lejka będzie wypływać z niego na trzy różne sposoby. Dzięki temu dziecko będzie miało mnóstwo frajdy z obserwowania płynącej wody. Oprócz lejka i końcówek w pudełku znajdziemy też przyssawkę (przyczepianą do wanny), na której można powiesić głowę słonia, dzięki czemu łatwiej będzie nam utrzymać w łazience względny porządek. Słoń do kąpieli kosztuje 49 zł i można go kupić w sklepie Mama Gama.

Puzzle Skip Hop Zoo Park (3) to idealne pierwsze puzzle dla malucha, które sprawdzą się już przy rocznych dzieciach. Zestaw składa się z 9 elementów: 8 wyjmowanych figurek oraz kolorowej planszy. Zadaniem dziecka jest dopasowanie zwierzątek do odpowiednich miejsc na planszy. Dodatkową atrakcją jest fakt, że postaci z planszy to znani dzieciom bohaterowie z serii produktów Skip Hop Zoo. Puzzle kosztują 49 zł i można je kupić na Allegro.

Play Doh Elastix (4) to ciastolina bezpieczna dla dzieci od drugiego roku życia. Nowa formuła sprawia, że masa jest bardzo elastyczna, łatwiej więc coś z niej ulepić nawet niewprawionym rączkom. Play Doh Elastix ma konsystencję nieco bardziej przypominającą popularny slajmy, ale jest zdecydowanie mniej brudząca. Można jej używać z klasycznymi zestawami Play Doh, zestaw 4 pudełek kosztuje 32,90 zł i można go kupić na Allegro.

LINKI DO ZABAWEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Pucio do tulenia – 44,90 zł

(2) Słoń do kąpieli Yookido – 49 zł

(3) Puzzle Skip Hop Zoo Park – 49 zł

(4) Play Doh Elastix – 32,90 zł

Pomysły na prezent dla malucha za mniej niż 100 zł

Jeśli na prezent dla malucha planujecie wydać mniej niż 100 zł, to macie ogromne pole do popisu, bo duża część świetnych zabawek kosztuje właśnie tyle! I możecie w nich przebierać, ile się da. Ja w trakcie poszukiwań znalazłam tak dużo świetnych zabawek w tej cenie, że wybranie tylko ośmiu było sporym wyzwaniem!

prezent dla malucha

Pracowita pszczółka (1) to świetna zabawka marki Fisher Price, którą bawić się mogą nawet najstarsze niemowlaki. Główną częścią zabawki jest duży plaster miodu, w którym znajdują się różne przeszkody. Trzy plastikowe krążki wrzuca się w otwór znajdujący się na górze plastra, a potem można obserwować, którędy krążek spada na dół, potrącając przy tym różne elementy plastra. Świetna zabawka dla roczniaka! Pracowita pszczółka kosztuje 84,80 zł i można ją kupić na Allegro. [W ramach Black Week na Allegro Pracowita Pszczółka kosztuje teraz 72,49 zł]

Lego Duplo przedstawiać nikomu nie trzeba! Myślę, że każdy rodzic nie może się doczekać momentu, w którym będzie mógł sprezentować dziecku pierwszy zestaw Lego, więc pozostaje tylko pytanie, kiedy można zacząć przygodę z tymi klockami? Najprostsze zestawy Lego Duplo przeznaczone są dla dzieci od mniej więcej 18 miesiąca życia (1.5 roku), takim zestawem jest na przykład Lego Duplo – Ciężarówka z alfabetem (2). W pudełku znajduje się w sumie ponad 30 klocków – ciężarówka z naczepą, dwa ludziki, miś oraz 26 klocków z literami angielskiego alfabetu, które można załadować na ciężarówkę! Zestaw więc jest na tyle prosty, by nawet taki maluch potrafił go ułożyć, ale na tyle bogaty, by z tego składania klocków było dużo frajdy! Ciężarówka z alfabetem kosztuje 99,99 zł i można ją kupić na Allegro.

Nieduże figurki zwierzątek to bardzo popularna zabawka wśród maluchów, pewnie każdy z nas miał nieduże plastikowe zwierzątka, które ustawialiśmy w zagrodach. Ale mnie totalnie urzekł zestaw drewnianych zwierzątek zagrodowych Tender Leaf Toys (3). W bawełnianym woreczku z nadrukowaną stodołą znajduje się 10 drewnianych figurek zwierzątek, drewniany snopek oraz taczka. Zwierzątka można nie tylko użyć do zabawy w farmę, ale ustawiać jeden na drugim, sprawdzać kiedy wieża się przewróci i które zwierzątko można, na którym postawić. Świetna zabawka za 99 zł! Zestaw można kupić w sklepie Mama Gama.

Kolorowe kartonowe piramidy (4) to jest kolejna niezwykle popularna wśród maluchów zabawka. Kolorowe pudełka można wkładać jedno w drugie, ustawiać jedno na drugim, budować z nich mury, no i rzecz jasna najważniejsze – przewracać wszystko na ziemię. Zabawy jest przy tym mnóstwo, a dodatkowym plusem jest fakt, że całość można schować do największego pudełka i jeśli zabawka nie jest akurat używana, to zajmuje bardzo mało miejsca. Piramida 4 pory roku marki Janod to 10 pudełek, które razem można ułożyć w wieżę o wysokości 87 cm. Na boku każdego pudełka znajdują się rysunki związane z porami roku, dzięki którym dziecko może poznawać nowe wyrazy i dopasowywać przedmioty do jednej z pór. Piramida kosztuje 72 zł i można ją kupić w sklepie Mama Gama.

LINKI DO ZABAWEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Pracowita Pszczółka Fisher Price – 84,90 zł

(2) Lego Duplo Ciężarówka z alfabetem – 99,99 zł

(3) Drewniane zwierzątka zagrodowe Tender Leaf Toys – 99 zł

(4) Piramida 4 pory roku Janod – 72 zł

Jeśli szukacie prezentu dla nieco starszych maluchów, to polecam tablicę dźwiękopis Dumel (1), która ucieszy dzieci spragnione rysowania. Na plastikowej podkładce umieszcza się kartkę A4, a następnie można po niej rysować przy pomocy specjalnych 3 markerów, w kształcie grzybków, które przystosowane są do zdolności motorycznych takich maluszków. Na brzegu tablicy znajduje się 8 kolorowych przycisków, po uderzeniu których tablica zaczyna wydawać dźwięki – może nazywać kolory, instrumenty muzyczne czy emocje. Jeśli pragniemy, by dziecko rysowało w ciszy, to można wyłączyć dźwięk! Tablica kosztuje 79,90 zł i można ją kupić na Allegro.

Puzzle z labiryntem Petit Collage (2) to jedne z ciekawszych puzzli dla maluchów, jakie widziałam. Składają się z 10 dużych elementów, ale ich ułożenie to dopiero początek zabawy! Po ułożeniu możemy zachęcić dziecko do poszukiwania na obrazku wybranych elementów, a te poszukiwania odbywają się poprzez wodzenie palcem po wyżłobionym w puzzlach labiryncie. Piękna i oryginalna zabawka, drukowana na papierze z recyklingu za pomocą farb na bazie warzyw! Puzzle można kupić w 3 wersjach (dom, farma, miasto). Kosztują 69,90 zł i można je kupić w sklepie Mama Gama.

Jeśli kupujecie prezent dla malucha, który jakimś cudem nie ma jeszcze drewnianej kolejki, to koniecznie powinniście nadrobić te braki! Drewniany pociąg Janod (3) to niedrogi zestaw składający się z 4 elementów – lokomotywy i trzech wagonów (cysterny z wodą, wagonu z wysięgnikiem oraz wagonu przewożącego dwóch strażaków), które sczepiają się ze sobą przy pomocy magnesów. Idealny zestaw na początek przygody fanów kolejnictwa! Drewniany pociąg Janod kosztuje 68 zł i można go kupić w sklepie Mama Gama.

Fani kąpieli w wannie na pewno ucieszą się, jeśli w prezencie dostaną zestaw do wędkowania Janod (4). Na drewnianą wędkę z bezpiecznym haczykiem będą łowić dwie gumowe kaczuszki i dwie gumowe łódki z tak dużymi dziurkami, by nawet początkującym wędkarzom łowienie nie sprawiało zbyt dużych trudności. Zestaw kosztuje 59 zł i można go kupić w sklepie Mama Gama.

LINKI DO ZABAWEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Tablica dźwiękopis Dumel – 79,90 zł

(2) Puzzle z labiryntem Petit Collage – 69,90 zł

(3) Drewniany pociąg Janod – 68 zł

(4) Zestaw do wędkowania w kąpieli Janod – 59 zł

Pomysły na prezent dla malucha za mniej niż 200 zł

Przy budżecie do 200 zł można kupić już praktycznie wszystko. Bez względu, jaki prezent dla malucha planujecie kupić, to w tym budżecie na pewno znajdziecie coś, co was zachwyci!

prezent dla malucha

Duża lalka Rose (1) marki Lilliputiens to idealny pomysł na pierwszą lalkę dla dwulatka! Jest przede wszystkim uszyta z niezwykłą starannością i zachwyca wizualnie! Jest sporych rozmiarów (36 cm), więc nawet dwuletnie rączki poradzą sobie z jej przebieraniem i przewijaniem, gdyż lalka ma zdejmowane ubranko. Wspaniały pomysł na świąteczny prezent dla malucha! Kosztuje 145 zł i można ją kupić w sklepie Mama Gama.

Jeśli szukacie prezentu dla amatora aut, to mam wspaniałą propozycję. Zestaw 3 samochodów budowlanych B.Toys (2) to coś, co ucieszy każdego małego fana wielkich ciężarówek! Ciężarówka, betoniarka i dźwig mają ruchome elementy oraz kierowców (którzy mogą opuścić kabinę samochodu). Są na tyle nieduże, by nawet roczniak mógł je bez problemu chwycić w rękę i jeździć nimi po podłodze (albo piaskownicy). Wykonane są z przyjemnego w dotyku plastiku w ładnych, żywych kolorach. Zestaw kosztuje 110 zł i można go kupić w sklepie Mama Gama.

Zabawkę z serii Linkimals Fisher Price polecałam już wśród prezentów dla niemowlaka. Teraz polecam wam kolejną zabawkę z tej serii dla nieco starszych dzieci. Linkimals Koala (3) to świetna zabawka dla roczniaków. Ma takie elementy, które będą atrakcyjne nawet dla starszych niemowląt (szeleszczące uszko czy obracająca się grzechotka), ale z walorów edukacyjnych, czyli nauki liczenia i kształtów skorzystają dopiero starsze dzieci. Koala śpiewa, liczy, mówi wierszyki, a jeśli spotka się z inną zabawką z serii Linkimals to zaczyna się z nią komunikować, wspólnie śpiewać i rozmawiać! Koalę Linkimals można kupić na Allegro za 129,99 zł.

Kolejna polecana przeze mnie zabawka, która świetnie sprawdzi się jako prezent dla malucha to silikonowa tęcza Dena (4). Dwanaście dużych silikonowych łuków w bardzo mocnych kolorach tworzy tęczę o wymiarach 17 × 9 cm. Jest to zabawka, która bardzo pobudza wyobraźnię dzieci, dlatego, że tak naprawdę można się nią bawić dokładnie tak, jak sobie wymyślimy. Możemy ją składać w tęczę, ustawiać tunel, układać różne obrazki czy tor dla autek. Nie ma absolutnie żadnych ograniczeń. A maluchy mogą sobie z niej zrobić nawet gryzak, bo wykonana jest z bezpiecznego silikonu. Tęcza kosztuje 189 zł i można ją kupić w sklepie Mama Gama.

LINKI DO ZABAWEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Duża lalka Rose Lilliputiens – 145 zł

(2) Zestaw 3 samochodów budowlanych B.Toys – 110 zł

(3) Linkimals Koala Fisher Price – 129,99 zł

(4)  Duża silikonowa tęcza Dena – 189 zł

Jeśli lubicie drewniane zabawki, to z całą pewnością zakochacie się w tej wieży-gruszce (1) duńskiej marki Konges Slojd. Zabawka składa się z drewnianej podstawki, siedmiu drewnianych krążków z dziurką oraz filcowego listka. Zabawa oczywiście polega na tym, by ułożyć krążki w takiej kolejności, aby na końcu całość przypominała gruszkę, ale nie trzeba się tego jakoś sztywno trzymać! Zabawka jest tak cudnie wykonana, że będzie też wspaniałą ozdobą dziecięcego pokoju. Jeśli gruszka to nie jest wasz ulubiony owoc, to możecie kupić także pomarańczę! Kosztuje 169 zł i można ją kupić w sklepie Muppetshop.

Kolejne drewniane cudo to zestaw klasycznych klocków Pure&Nature (2) marki Little Dutch. Zestaw zawiera 45 klocków w cudnych kolorach ziemi zapakowanych w drewniane pudełko, które ułatwia przechowywanie. Żeby było łatwiej ułożyć klocki w pudełku, na jego dnie znajduje się podpowiedź – narysowane kształty klocków, które powinny trafić w dane miejsce. Dzięki temu układanie klocków będzie kolejną zabawą. Zestaw kosztuje 145 zł i można go kupić w Fabryce Wafelków.

Sorter to kolejna klasyczna zabawka dla maluchów. W tym roku polecam wam przepiękny drewniany sorter do ciągnięcia Petit Collage (2) w kształcie aligatora! W zestawie oprócz aligatora na kółkach (i rzecz jasna ze sznureczkiem) znajduje się 5 drewnianych klocków w różnych kształtach i kolorach, które można wrzucać do aligatora przez odpowiednie otwory. Zabawka jest tak cudna ładna, że naprawdę ciężko się powstrzymać przed zakupem. Kosztuje 109 zł i można ją kupić w sklepie Mama Gama.

Kostki aktywizujące (zwane też edukacyjnymi) to popularny prezent dla malucha, dlatego w tym roku polecam wam kostkę aktywizującą Little Dutch (4), która na pewno będzie udanym prezentem. Zabawka w kształcie sześcianu składa się z kilku części – sortera z 4 klockami, wygiętych łuków z drewnianymi elementami do przesuwania i ćwiczenia uchwytu, labiryntu z drewnianymi kółkami, kolorowych kwadracików, które można przekręcać, kilku kółek zahaczających o siebie i wydających dźwięki. Jest bardzo starannie wykonana, a górną część kostki, można ściągnąć, obrócić i schować do środka, dzięki czemu zajmuje mniej miejsca, jeśli maluch z niej nie korzysta. Kosztuje 169 zł i można ją kupić w Fabryce Wafelków.

LINKI DO ZABAWEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Drewniana wieża-gruszka Konges Slojd – 169 zł

(2) Drewniane klocki Pure & Nature Little Dutch – 145 zł

(3)  Drewniany sorter do ciągnięcia Petit Collage – 109 zł

(4)  Kostka aktywizująca Little Dutch – 169 zł

Pomysły na prezent dla malucha za mniej za ponad 200 zł

Jeśli nie jesteście ograniczeni żadną kwotą kupując prezent dla malucha, tu hulaj dusza, piekła nie ma! Będziecie mieli w czym wybierać i w sumie zostaje mi tylko pozazdrościć :)

prezent dla malucha

Duży zestaw Lego to coś, o czym marzy każdy rodzic. Maluch też by o tym marzył, gdyby miał świadomość, że taki zestaw istnieje! Jeśli chcecie takie marzenie spełnić, to polecam zestaw Lego Duplo Żuraw wieżowy i budowa (1), idealny dla dzieci od 2 roku życia. W zestawie znajdziecie aż 123 elementy, z których można zbudować żurawia, buldożer, wywrotkę, koparkę, a nawet budkę z hot dogami dla głodnych robotników. Zestaw zawiera elementy interaktywne – światła i dźwięki, co dodatkowo uatrakcyjnia zabawę. Bardzo polecam! Zestaw kosztuje 427,99 zł i można go kupić na Allegro.

Kolejny pomysł na fantastyczny prezent, o którym sami będąc dzieckiem marzyliśmy to drewniana kolejka Deluxe Classic World Brio (2). Kolejki marki BRIO to absolutna klasyka, a ilość zestawów, które można kupić, robi wrażenie. Na początek polecam zaś zestaw odpowiedni nawet dla dwulatków. W pudełku znajdziemy 25 elementów, z których można zbudować tory z pętlą, dworzec kolejowy i wiadukt. Jeśli do tego dodamy lokomotywę z dwoma wagonami, to wiadomo, że zabawy będzie mnóstwo. No a jak się dziecko wciągnie, to odpadnie nam kłopot z wymyślaniem prezentów na każdą kolejną okazję. Zestaw można kupić w sklepie Mama Gama, gdzie kosztuje 299 zł.

Konika na biegunach chyba miał w dzieciństwie każdy. Ten, którego ja pamiętam, nie był nawet w połowie tak ładny, jak zabawki, które można kupić teraz, ale i tak był najlepszym koniem na świecie. Jeśli chcecie podarować taką zabawkę swojemu dziecku, to bardzo polecam wam lisa na biegunach Kids Concept (3), który totalnie skradł moje serce. Mechanizm jest bardzo klasyczny – mamy drewniane płozy, na których stoi lis, a dzięki drewnianym uchwytom dziecko będzie mogło samodzielnie się na lisie utrzymać. Siedzisko znajduje się na wysokości 30 cm, dzięki czemu dość szybko dzieci potrafią samodzielnie się na niego wdrapać. Lis na biegunach kosztuje 349 zł i można go kupić w sklepie Mama Gama.

ToddleRoad (4) to kauczukowe ulice, z których można zbudować kawałek miasta, tory do wyścigów samochodowych, lub szosę prowadzącą przez bezdroża. Tory można układać w domu i na dworze, są wodoodporne, więc nic się nie stanie jeśli ulice zostaną zalane przez ulewy, a jeśli się wybrudzą, to można je myć w zmywarce! ToddleRoad produkowany jest w Europie, testowany w Polsce i ma wszystkie niezbędne certyfikaty, dzięki czemu jest to zabawka odpowiednia dla dzieci od 1 roku życia! A i warto wspomnieć, że opakowanie torów jest częścią zabawy, bo zmienia się w parking dla samochodów! Jest to prezent, który będzie ulubioną zabawką przez długi czas. W sklepie znajdziecie kilka zestawów do wyboru, ja na początek polecam zestaw ToddleRoad City za 265 zł.

LINKI DO ZABAWEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Duży zestaw Lego Duplo Żuraw wieżowy – 427,99 zł

(2) Kolejka Deluxe Classic World BRIO – 299 zł

(3) Lis na biegunach Kids Concept – 349 zł

(4) ToddleRoad City – 265 zł

Święta warto potraktować jako okazję do sprezentowania wszelkich droższych sprzętów. Wiadomo, że skoro te prezenty daje Mikołaj, to nie ma co ich kupować z własnej kieszeni! Takim fajnym większym prezentem może być jeździk Aiden marki Kids Concept (1). Jeździk wykonany jest prawie w całości z drewna (wyłącznie z certyfikatem FSC), jedynie opony wykonane są z gumy, dzięki czemu jeździk nie niszczy podłogi i jest cichy! Jest on nie tylko ładny, ale również bardzo wytrzymały, bo maksymalne dopuszczalne obciążenie wynosi aż 50 kg! Jeździk kosztuje 399 zł i można go kupić w sklepie Mama Gama.

Zima to nie sezon na rower, ale święta to idealny pretekst do kupienia droższego prezentu. Pierwszym rowerkiem powinien być rzecz jasna rowerek biegowy! Banwood First Go! (2) to rowerek niezwykle stylowy i przepięknie wykonany! Rama jest metalowa, koła pompowane a siodełko i kierownica mają regulację wysokości! Dzwonek i wiklinowy koszyczek to wisienka na torcie! Drugiego, tak pięknego rowerka nie znajdziecie! Nadaje się dla dzieci od 2 roku życia, chociaż warto pamiętać, że dzieci są różne, niektóre będą na nim śmigać z prędkością światła w wieku 18 miesięcy, a inne do 3 roku życia będą raczej przy nim tuptać! Rowerek kosztuje 599 zł i można go kupić w Fabryce Wafelków.

Drewniany bujak z drabinką Good Wood (3) pojawił się w naszym domu półtora roku temu i od tego czasu jest to ulubiona zabawka wszystkich dzieci, które do nas przychodzą, bez względu na wiek. Młodsze dzieci najchętniej z niego korzystają, gdy staje się zjeżdżalnią, ale starszaki kombinują, jak mogą, robią z bujaka równoważnię, próbują zbadać, ile osób może na nim stanąć, by utrzymać równowagę. Nie jest to tani prezent, ani mały, ale jeśli tylko macie miejsce w domu na taki mały plac zabaw, to polecam. Zwłaszcza w okresie, w którym jesteśmy zamknięci w domach. Bujak pozwala nieco zapanować nad zbyt energicznymi dziećmi! Bujak z drabinką kosztują 880 zł i można go kupić na goodwoodpoland.pl.

Hulajnogi Mini Micro Deluxe Baby 3w1 (4) są ubóstwiane przez właścicieli i ich rodziców! W wersji 3w1 sprawdzą się już przy półtoraroczniaku, a posłużą do 6-7 roku życia, kiedy dziecko przesiądzie się na dwa kółka! Przygodę z Mini Micro zaczyna się od jeździka, czyli hulajnogi z siedziskiem, następnie przechodzimy na hulajnogę z niską rączką i specjalnym uchwytem dla maluchów, a potem, około 3 roku życia przerzucamy się na hulajnogę z regulowaną rączką. Ja kupiłam ten gadżet dopiero dla trzeciego dziecka i serio nie mogę zrozumieć, czemu takiej hulajnogi nie miał Franek, Lila, a dopiero potem Hela :) Hulajnoga 3w1 kosztuje 479 zł i można ją kupić na Allegro.

LINKI DO PREZENTÓW WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Jeździk Aiden Kids Concept – 399 zł

(2) Rowerek biegowy First Go Banwood – 599 zł

(3) Drewniany bujak z drabinką Good Wood – 880 zł

(4)  Hulajnoga Mini Micro Deluxe Baby 3w1 – 479 zł


Pamiętajcie, że podsyłanie moich poradników swoim znajomym i rodzinie jest jak najbardziej legalnym, wręcz pożądanym zachowaniem. Sama czynię tak od lat, dzięki czemu moje dzieci rzadko dostają w prezencie kiepskie jakościowo zabawki – bo nawet jeśli ktoś wydaje na prezent 20 zł, to jest to bardzo dobrze wydana dwudziestka!

Będzie mi też bardzo miło jeśli klikniesz „Lubię to!”, bo jest to dla mnie znak, że komuś ten Poradnik się przydał :)


JEŚLI INTERESUJĄ WAS PREZENTY DLA DZIECI W INNYM WIEKU, TO ZAPRASZAM DO LEKTURY POZOSTAŁYCH WPISÓW PORADNIKA PREZENTOWEGO.


Zawarte w tym wpisie linki, to linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli klikając w nie, dokonasz zakupu, to ja otrzymam z tego tytułu drobną prowizję. W żaden sposób nie wpływa to na cenę, którą Ty zapłacisz, ale dla mnie będzie sygnałem, że cenisz moją rekomendację :)

Partnerem Poradnika Prezentowego jest Allegro.

Zobacz
więcej

Jak urządzić kącik zabaw dla niemowlaka?

Jak urządzić kącik zabaw dla niemowlaka?

Pojawienie się w domu dziecka zmienia krajobraz wszystkich pomieszczeń, w których przebywamy. W łazience nagle pojawia się wanienka, gąbeczki, kremy, oliwki, klocki, autka i piłeczki.

Nasza nowa kuchnia, czyli serce naszego domu

Nasza nowa kuchnia, czyli serce naszego domu

Kojarzycie syndrom wicia gniazda? Kobiety pod koniec ciąży, pomimo wielkiego brzucha i miliona dolegliwości, dostają jakąś niewiarygodną energię, którą skupiają najczęściej na urządzaniu miejsca dla mającego pojawić się w domu dziecka.