Pomysły na prezent dla przedszkolaka (3-6)

Pomysły na prezent dla przedszkolaka (3-6)

Zapraszam na kolejną odsłonę Poradnika Prezentowego. Dzisiaj na tapecie prezent dla przedszkolaka! Dzieci w wieku przedszkolnym, czyli tak mniej więcej od 3 do 6 roku życia to często bardzo wymagające osoby, które dokładnie wiedzą czego chcą i niejednokrotnie mogą nas zaskoczyć swoimi marzeniami prezentowymi. Warto być więc gotowym na wszystko!

Do dziś pamiętam, jak dwa lata temu Hela marzyła jedynie o nożyczkach i taśmie klejącej, i nie chciała słyszeć o niczym innym. Nie łatwo było z tego wybrnąć, ale wizja kilometrów taśmy klejącej oblepiającej każdy centymetr naszego domu jakoś mnie nie przekonywała. Jednak warto pamiętać, że przedszkolaki mają też zalety – są już w takim wieku, że bardzo często lubią zabawki, którymi sami będziemy chcieli się bawić. Bo wiecie, młodsze dzieci nie są złe, ale zabawa czteroelementowymi puzzlami to nie jest jakaś mega frajda. Przy przedszkolakach mamy już dużo większe możliwości spełniania własnych zabawkowych zachcianek!

Przed wami 32 pomysły na dobry prezent dla przedszkolaka (i jego rodzica), za który zapłacicie od 22 do 829 zł!

Pomysły na prezent dla przedszkolaka za mniej niż 50 zł

Jeśli wasz budżet prezentowy jest nieduży, to nie ma co się przejmować, bo nawet za 20-30 złotych można kupić świetne książki i zabawki dla przedszkolaków. Wystarczy wiedzieć, czego szukać :)

prezent dla przedszkolaka

Jano i Wito uczą mówić. Różowy rower (1) to najnowsza książka Wioli Wołoszyn, autorki serii kartonowych książeczek dla maluchów wspierających naukę mowy. Ta książka przeznaczona jest dla dzieci nieco starszych, bo przedszkolnych, które potrzebują nieco wsparcia przy ćwiczeniu głoski „r”. Ale to nie wszystko, bo oprócz ćwiczeń logopedycznych, książka może pomóc dzieciom radzić sobie z trudnymi uczuciami. Kupiłam ją specjalnie przed stworzeniem tego poradnika i muszę przyznać, że bardzo się nam spodobała, zwłaszcza że Hela akurat pracuje nad prawidłową wymową „r”. Książkę można kupić w księgarni Tania Książka, gdzie kosztuje 22,21 zł.

Julka i Szpulka (2) to wydana niedawno książka autorstwa Mai Strzałkowskiej. Jest to historia detektywistyczna, w której pomagamy małej Julce rozwikłać zagadkę zaginięcia jej lalki Lulu. Mali czytelnicy razem ze Szpulką (czyli kłębkiem nerwów Julki) szukają tropów mogących doprowadzić do rozwiązania zagadki. Książka jest przecudnie wydana, na grubym papierze z pięknymi ilustracjami. Zachęca do aktywnego słuchania poprzez możliwość wybrania kolejności, w jakiej badamy tropy. Bardzo podoba mi się również specjalne miejsce w książce do narysowania portretu pamięciowego poszukiwanej lalki. Rewelacyjny pomysł i wykonanie, idealna na prezent dla przedszkolaka! Można ją kupić na JulkaSzpulka.pl, gdzie kosztuje 39,90 zł. Do 4 grudnia trwa promocja i na hasło MIKOŁAJ książka kosztuje 34,90 zł.

Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki (3) to wspaniała opowieść o pięcioletniej Malinie, której rodzice próbują znaleźć miejsce w przedszkolu. Niestety nie jest to łatwe, bo nigdzie nie ma miejsc. Z pomocą przychodzi przedszkole imienia Barbary Wiewiórki, które z chęcią Malinę przyjmie, ale dość szybko okazuje się, że jest to przedszkole wyjątkowe, bo przyjmuje nie tylko ludzkie dzieci. Razem z Maliną do przedszkola chodzą małe kotki, pieski, króliki czy fretki! Jak się domyślacie, to rodzi mnóstwo niecodziennych przygód, które łączy nauka empatii i szacunku do zwierząt. Książka składa się z 22 niedługich rozdziałów, więc jest idealna do wieczornego czytania. Kosztuje 30,72 zł i można ją kupić w Taniej Książce.

Ostatnia książkowa propozycja prezentowa to coś dla młodszych przedszkolaków. „Plac zabaw” (4) to duża kartonowa książka obserwacyjna z kolorowymi ilustracjami zapełniającymi całe rozkładówki. Obrazki są pełne detali, postaci, zwierząt, można śledzić na nich przygody wybranych bohaterów lub wyszukiwać szczególnych elementów. Takie książki obserwacyjne są lubiane nie tylko przez młodsze dzieci, również starszaki lubią do nich wracać, szukając detali, które wcześniej im umknęły. „Plac zabaw” kosztuje 22,44 zł i można go kupić w Taniej Książce.

LINKI DO KSIĄŻEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Jano i Wito uczą mówić. Różowy rower – 22,21 zł

(2) Julka i Szpulka – 39,90 zł

(3) Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki – 30,72 zł

(4) Plac zabaw – 22,44 zł

Gra zręcznościowa „Drewniane patyczki” (1) to niedroga zabawka marki Rex London. Do drewnianego pierścienia wkładamy kolorowe patyczki i ustawiamy całość na blacie. Następnie gracze po kolei rzucają kostką i wyjmują z pierścienia wybrany patyczek w wylosowanym kolorze. Celem gry jest utrzymanie pierścienia z patyczkami tak, by się nie przewrócił. Gra jest bardzo prosta, można w nią grać w kilka osób, a rozgrywka nie trwa długo, więc przedszkolaki nie zdążą się przy niej znudzić. Gra kosztuje 45 zł i można ją kupić w sklepie Baby&Travel.

Jeśli szukacie prezentu dla przedszkolaka, który uwielbia prace manualne, to świetnym pomysłem będzie zestaw do robienia biżuterii marki Janod (2). Drewniane koraliki (w zestawie jest ponad 200 sztuk) i zawieszki nawleka się na nylonową nić. Zestawy są dostępne w kilku kolorystykach i kosztują tylko 45 zł. Można je kupić na przykład w sklepie Mama Gama. Świetny prezent za nieduże pieniądze!

Zestaw kreatywny okrągłe naklejki Janod (3) został stworzony z myślą o najmłodszych przedszkolakach. W bardzo eleganckim pudełku znajdziemy 5 plansz z obrazkami przedstawiającymi kwiaty, ptaki i owady. Ilustracje te można ozdobić, naklejając na nie okrągłe naklejki w różnych kolorach i wielkościach. Jest to świetna zabawa ćwicząca nie tylko sprawność manualną, ale wyciszająca, ucząca skupienia na wykonywanym zadaniu. Zestaw kreatywny kosztuje 49 zł i można go kupić w Fabryce Wafelków.

Ostatnia propozycja z tych najtańszych prezentów to zestaw do wyklejania Moje Miasto marki Londji (4). W zestawie znajduje się dwustronna plansza, która będzie stanowić miejskie tło dla naklejek oraz 150 naklejek wielokrotnego użytku. Dzieciaki na planszy mogą wyklejać swoje miasto, wielokrotnie odklejać naklejki i przyklejać je ponownie. Świetna zabawa na kiepską pogodę, gdyż 150 naklejek zajmie każdego przedszkolaka na długi czas. Zestawy do wyklejania występują w dwóch wersjach – miasto i kosmos. Kosztują 39 zł i można je kupić w Fabryce Wafelków.

LINKI DO ZABAWEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Gra zręcznościowa drewniane patyczki – 45 zł

(2) Drewniany zestaw do tworzenia biżuterii Janod – 45 zł

(3) Zestaw kreatywny okrągłe naklejki Janod – 49 zł

(4) Zestaw do wyklejania Moje Miasto Londji – 39 zł

Pomysły na prezent dla przedszkolaka za mniej niż 100 zł

Jeśli na prezent dla przedszkolaka planujecie wydać od 50 do 100 zł, to będzie wam jeszcze trudniej zdecydować się, co kupić, bo w takim budżecie mieści się mnóstwo świetnych zabawek!

prezent dla przedszkolaka

Jedną z pierwszych gier, w którą możemy grać z dzieckiem jest memory, czyli prosta gra ćwicząca pamięć i spostrzegawczość. Jest to też świetny pomysł na prezent dla trzylatka. Gra Memo Dzikie Zwierzęta (1) katalońskiej marki Londji jest przepięknie wydana i wyprodukowana na papierze pochodzącym z recyklingu. W cudnym pudełku znajdziemy 32 karty do memory (16 par) przedstawiających dzikie zwierzęta. Ilustracje są przepiękne, wiec dodatkowo przykuwają uwagę. Kartoniki nie są małe (7 × 7 cm), więc nawet niewprawne ręce nie będą miały problemu z ich obracaniem. Gra kosztuje 79 zł i można ją kupić w Edukatorku.

O grze Ryzyko pewnie większość z was słyszała, jest to gra strategiczna, w której próbujemy podbić świat. Jest to gra bardzo popularna, ale jej klasyczna wersja została stworzona raczej z myślą o dorosłych. Ryzyko Junior (2) to mocno uproszczona wersja tej gry, w której wcielamy się w piratów i szukamy ukrytych skarbów oraz zdobywamy wojenne łupy. Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy od piątego roku życia. Fajnie się w nią gra całą rodziną, chociaż rodzice nie są tutaj niezbędni, jeśli dzieci opanują zasady! Gra Ryzyko Junior kosztuje 99,99 zł i można ją kupić na Allegro.

Drewniana gra zręcznościowa Balansujący Biegun (3) marki Tender Leaf Toys to nowość, która od razu podbiła moje serce! W pudełku znajdziemy balansujące koło polarne (tudzież okrągłą krę lodową), na której musimy umieścić figurki mieszkańców rejonów arktycznych. Mamy małą Innuitkę łowiącą ryby, pingwiny, wieloryba, niedźwiedzia polarnego, morsa i polarną mewę, a nawet całkiem sporą górę lodową. Zadaniem dziecka jest umieszczenie na balansującym biegunie tych wszystkich elementów i pilnowanie by zachował on równowagę. Świetna zabawka, która może stać się elementem innych zabaw – drewniane figurki ze zwierzątkami mają w końcu dużo zastosowań! Grę Balansujący Biegun można kupić w sklepie Mama Gama, gdzie kosztuje 95 zł.

Kolejna świetna gra zręcznościowa idealna dla przedszkolaków to Lody marki BS Toys (4), w której z drewnianych elementów układa się lody. Można grać w nią samemu, można grać we dwójkę. Sposobów na tę grę też jest mnóstwo — można układać dokładnie takie lody, jakie narysowane są na kartach, można próbować ułożyć jak najwyższą lodową wieżę, a można się ścigać, kto pierwszy ułoży swoje lody. Nie jest to proste, ponieważ każda dołożona gałka lodów może zniszczyć naszą konstrukcję i trzeba będzie zaczynać od nowa. Super pomysł na prezent dla dzieci od 4 roku życia. Gra kosztuje 93 zł i można kupić w sklepie Mama Gama.

LINKI DO ZABAWEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Gra Memo Dzikie Zwierzęta Londji – 79 zł

(2) Gra Ryzyko Junior – 99,99 zł

(3) Drewniana gra zręcznościowa Balansujący Biegun Polarny – 95 zł

(4) Gra zręcznościowa Lody BS Toys – 93 zł

Osobiście uważam, ze puzzle są jak książki, czyli zawsze są dobrym pomysłem na prezent. Nie wiem w sumie czy każdy je lubi, ale mnie osobiście puzzle zawsze cieszą. Na idealny prezent dla przedszkolaka polecam puzzle Krówka Moo marki Londji (1)! Grafika w stylu vintage przedstawia krówkę Moo, która jest dojona przez małą farmerkę. Za nimi widzimy całą gamę zwierząt, osób, roślin oraz przedmiotów, które można znaleźć na farmie. Puzzle składają się z 36 elementów, zarówno pudełko, jak i układanka zrobione są z powtórnie przetworzonej tektury malowanej barwnikami pochodzenia roślinnego. Opakowanie (jak wszystkie marki Londji) jest równie cudne, co sama układanka. Puzzle kosztują 99 zł i można je kupić w sklepie Mama Gama.

Jeśli zwracacie uwagę na to, by zabawki przez was kupowane były jak najbardziej ekologiczne, to na pewno spodobają wam się sanki BIO (2) duńskiej marki Dantoy. Sanki w całości wykonane są z trzciny cukrowej, chociaż tak naprawdę wizualnie nie różnią się niczym od popularnych plastikowych sanek. Są lekkie (ważą 900 g) a maksymalne dopuszczalne obciążenie to aż 50 kg! Jest to jeden z ciekawszych produktów wykonanych z bioplastiku, do tej pory spotykałam się głównie z mniejszymi zabawkami wyprodukowanymi z tego materiału, a tu taka niespodzianka. I super, zawsze cieszy mnie szukanie nieco bardziej ekologicznych alternatyw w produktach dla dzieci. Sanki kosztują 99 zł i znajdziecie je na Allegro.

Lego City to chyba jedna z bardziej popularnych serii Lego, od których zaczyna się przygodę z tymi klasycznymi klockami. Taki zestaw będzie więc świetnym prezentem dla starszego przedszkolaka! Terenówka komendantki straży pożarnej Lego City (3) to zestaw z ponad 200 elementami przeznaczony dla pięciolatków. Można z niego zbudować strażacki samochód terenowy z odpinaną drabiną i armatką wodną z funkcją strzelania oraz skrzynkę elektryczną. Godny uwagi jest fakt, że w mieście Lego strażą pożarną zawiaduje kobieta – Freya McCloud, której figurka jest rzecz jasna dołączona do zestawu. Idealny prezent dla współczesnych dziewczynek i chłopców! Zestaw kosztuje 69 zł i znajdziecie go na Allegro!

Ostatni pomysł na prezent dla przedszkolaka za mniej niż 100 zł to absolutnie genialne kolorowanki kredowe Jaq Jaq Bird (4). Książeczki o wymiarach 20 × 20 cm posiadają 8 stron, po których można dowolnie rysować kredą – w zestawie znajdziemy 4 sztuki niepylącej kredy ButterStix. Strony są rzecz jasna łatwo zmywalne, wystarczy przetrzeć je na mokro. Książeczki występują w dwóch wersjach Doodle it Book (książeczka z czystymi stronami) oraz Color it Book (na stronach są już na stałe narysowane obrazki do samodzielnego kolorowania)! Książeczki kosztują 85 zł lub 95 zł w zależności od wersji i można je kupić w Fabryce Wafelków.

LINKI DO ZABAWEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Puzzle Krówka Moo Londji – 99 zł

(2) Sanki z trzciny cukrowej BIO – 99 zł

(3) LEGO CITY Terenówka komendantki straży – 69 zł

(4) Kolorowanka kredowa Jaq Jaq Bird – 85/95 zł

Pomysły na prezent dla przedszkolaka za mniej niż 200 zł

Jeśli wasz prezentowy budżet dla dziecka wynosi do 200 zł, to praktycznie nie musicie się ograniczać. Starałam się znaleźć takie droższe zabawki i wcale nie było to łatwe, bo wszystko, co mi się spodobało, kosztowało raczej bliżej 100 zł niż 200 zł.

prezent dla przedszkolaka

Wiek przedszkolny to taki, w którym dzieci uwielbiają wcielać się w przeróżne role, bawią się w dom, szpital czy sklep. Dla mnie to są zawsze świetne zabawy do obserwacji, bo rzecz jasna dzieci w tych zabawach w całości odwzorowują zachowania najbliższych im dorosłych. Warto więc czasem spojrzeć na siebie okiem przyjaznego i nieświadomego krytyka!

Jeśli dziecko wykazuje zainteresowanie światem medycznym, to z całą pewnością będzie wniebowzięte, jeśli pod choinką znajdzie przecudny drewniany zestaw małego lekarza (1)! W materiałowej torbie lekarskiej zapinanej na zamek znajdziemy wszystko, co jest niezbędne do badania i leczenia pacjentów – strzykawka, nożyczki, dwie maści, ciśnieniomierz, stetoskop, termometr, lekarstwa oraz drewniane serduszko (prawdopodobnie do przeszczepu ;)). Całość jest bardzo starannie wykonana i na pewno posłuży dzieciom przez długie lata. Zestaw można kupić w Fabryce Wafelków za 145 zł.

Kolejnym świetnym prezentem dla dzieci lubiących odgrywać rolę jest przepiękny porcelanowy serwis z Pippi Pończoszanką (2). W komplecie jest dzbanek na herbatę, cztery filiżanki (jak przystało na Pippi każda w innym kształcie), cztery talerzyki i cztery łyżeczki. Całość jest przepięknie wykonana! Hela dostała tę zastawę na czwarte urodziny i od ponad dwóch lat nie wychodzi ona u nas z użycia. Serwis można kupić w sklepie Strefa Psotnika. Cena zestawu to 129 zł.

Drewniana waga (3) przyda się każdemu, kto często otwiera w swoim pokoju lub waszym salonie sklep! Waga ma ruchomą wskazówkę, która przesuwa się na skali po położeniu na wadze dołączonych do wagi owoców (jest tam jabłko, pomarańcza i truskawka, które można podzielić na pół). Im więcej owoców leży na wadze, tym większy numer waga wskazuje. Daje to szansę na to, ze dziecko szybko zrozumie, jak działa waga i od czego zależą te numerki. Waga kosztuje 115 zł i można ją kupić w Fabryce Wafelków.

Ostatnia propozycja prezentowa dla dzieci, które lubią się bawić w dorosłych to wózek dla lalek Barrutoys (4). Ta poręczna spacerówka będzie idealnym wyposażeniem mocno nieletnich rodziców – zarówno mam, jak i ojców w wieku przedszkolnym. Wózek wykonany jest bardzo starannie, ma aluminiową ramę, wygodne piankowe uchwyty i siedzisko uszyte z bawełny! Spacerówka ma 50 cm wysokości, więc będzie odpowiednia nawet dla trzylatków. W siedzisku znajdują się rzecz jasna pasy bezpieczeństwa, żeby żadna lalka, ani miś nie wypadły podczas spaceru. Wózek można złożyć, co jest istotne jeśli nie macie w domu wielkiej bawialni. Spacerówka Barrutoys kosztuje 199 zł i znajdziecie ją w Fabryce Wafelków.

LINKI DO ZABAWEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Drewniany zestaw małego lekarza Tender Leaf Toys – 145 zł

(2) Porcelanowy serwis Pippi – 129 zł

(3) Drewniana waga Tender Leaf Toys – 115 zł

(4) Wózek spacerówka Barrutoys – 199 zł

Drewniane Miasteczko Wonder Makers (1) marki Fisher Price to klocki konstrukcyjne składające się z drewnianych i plastikowych elementów, z których można samodzielnie zbudować zaprojektowane przez siebie miasteczko. Oczywiście możemy korzystać z gotowych rozwiązań, ale mam wrażenie, że przedszkolaki postawią raczej na kreatywność. W zestawie znajduje się ponad 75 elementów, z których możemy budować ulice czy budynki. Moim zdaniem są to rewelacyjne klocki dla trzylatków, którzy lubią już konstruować, ale niekoniecznie jakieś bardzo skomplikowane budowle. Jeśli miasteczko Wonder Makers się spodoba, to prawdopodobnie przy każdej następnej okazji nie będziecie mieć problemu z wyborem prezentu dla dziecka! Zestaw klocków Miasteczko Wonder Makers kosztuje 109 zł i znajdziecie je na Allegro. [W ramach Black Week na Allegro Dewniane Miasteczko kosztuje teraz 69 zł]

Czy znacie jakiegoś przedszkolaka, który nie lubi budować baz i kryjówek? U mnie w domu cała trójka (pomimo że już żadne przedszkolakiem nie jest) jest zawsze chętna do rozwalenia poduszek na kanapie, wyciągnięcia koców i prześcieradeł z szaf i zamelinowania się gdzieś w kącie salonu. Przyznam szczerze, że wyciąganie tych poduszek spod mojej pupy jest mocno irytujące. W związku z tym jestem wielką fanką zwariowanego namiotu (2). Z plastikowych rurek dzieci mogą zbudować sobie konstrukcje swoich baz. Wygląda to naprawdę bosko! Oczywiście problem powyciąganych z szaf prześcieradeł i koców nie znika, ale kanapy i krzesła zostaną oszczędzone! W zestawie znajduje się 45 pałąków oraz 27 łączników, dzięki czemu można zbudować sobie całkiem pokaźne pałace! Zabawka jest przeznaczona dla dzieci od 5 roku życia, chociaż moim zdaniem, tak czy inaczej, przy tworzeniu pierwszych budowli potrzebny będzie rodzic, bo nie jest to jakieś super łatwe. Zwariowany namiot kosztuje 155 zł i można go znaleźć na przykład na Allegro.

Jeśli wasze dziecko wpadło w fazę bycia fanem świnki Peppy to z całą pewnością długo z niej nie wyjdzie, co ma rzecz jasna swoje plusy. Mianowicie, nie musicie się w ogóle zastanawiać nad tym, co takiemu dziecku kupić! Od siebie proponuję duży domek świnki Peppy (3), czyli przenośny zamykany domek z parterem i pierwszym piętrem, czterema umeblowanymi pokojami oraz figurką świnki Peppy. Do kompletu można dokupić kolejne figurki i akcesoria! Domek kosztuje 155 zł i znajdziecie go na Allegro.

Ciastolina to jedna z moich najulubieńszych zabawek przedszkolaków. Jestem ogromną fanką przeciskania kolorowej masy przez te wszystkie formy i foremki, w związku z czym moje dzieci miały tej ciastoliny naprawdę sporo. Na nieszczęście już z niej wyrosły! Nie mniej jednak polecam wam taki duży zestaw ciastoliny, jak Play Doh Wielka Fabryka Czekolady (4), który pozwoli wam na wyprodukowanie masy ciastolinowych słodyczy – ciastek, kolorowych żelków czy czekolady. Jestem przekonana, że miętolenie ciastoliny w rękach ma właściwości terapeutyczne, więc naprawdę żal nie skorzystać z fazy na Play Doh u własnego dziecka. W zestawie poza fabryką czekolady znajdziecie 5 tub ciastoliny, które na początek wystarczą. Ta zabawka kosztuje 113,50 zł i można ją kupić na Allegro. [W ramach Black Week na Allegro Wielka Fabryka Czekolady Play Doh kosztuje teraz 100 zł]

LINKI DO ZABAWEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Drewniane miasteczko Wonder Makers Fisher-Price – 109 zł

(2) Zwariowany namiot – 155 zł

(3) Duży domek świnki Peppy – 155 zł

(4) Play Doh Wielka Fabryka Czekolady – 113,50 zł

Pomysły na prezent dla przedszkolaka za ponad 200 zł

Nie ma chyba przedszkolaka, który nie marzy o dużym prezencie. A duży często oznacza drogi. A skoro dzieci mamy drogie, to prezenty też im takie możemy kupować! Zwłaszcza takie fajne!

prezent dla przedszkolaka

Lalki Lullu Dolls (1) to przecudne lalki, ręcznie szyte w Polsce. Będą idealnym prezentem dla dzieci od 3 roku życia, które uwielbiają zabawę lalkami. Lullu Dolls ma w swojej ofercie kilkadziesiąt różnych lalek (również lalki-chłopców), więc ciężko jest się zdecydować, bo jedna jest piękniejsza od drugiej. Dużym plusem jest możliwość dokupienia ubranek i akcesoriów do swojej lalki, dzięki czemu łatwiej jest się pogodzić z faktem, że posiadamy tylko jedną lalkę! Lullu Dolls mogą służyć nie tylko do zabawy, ale również jako dekoracja pokoju (lalki same stoją, mają ruchome nogi i głowę). Lalki kosztują 295 zł, można je zamówić na stronie lulludolls.com. Warto pamiętać, że czas oczekiwania na wysyłkę wynosi do 10 dni.

Tę cudną dwustronną kuchnię z pralnią Janod (2) miałam możliwość obejrzeć z bliska na targach Kids’ Time w lutym tego roku i od tego czasu jestem pod absolutnym wrażeniem tej zabawki. Projekt nawiązuje stylistyką do lat 60. XX wieku, co dodaje mu uroku i mocno odróżnia od innych kuchni do zabawy. Jest pięknie wykonana i w zależności od tego, z której strony bawią się dzieci, może być albo kuchnią, albo pralką. Można ją ustawić pod ścianą i obracać w razie potrzeby lub na środku pokoju jeśli dzieci potrzebują swobodnego dostępu z obu stron. Od strony kuchni znajduje się metalowy zlew, dwa palniki, piekarnik, dolna szafka z drzwiczkami oraz górna otwarta półka z mikrofalą. Po drugiej stronie w dolnej części jest pralka z pokrętłami i trzema półkami obok, wąski blat, a w górnej części, obok otwartych półek, jest zegar. Do kuchni dołączone są też akcesoria: rękawica i naczynia z metalu – patelnia, garnek, durszlak, szpatułka, łyżka do makaronu, łyżka do odcedzania i chochla. Absolutnie przecudna zabawka, która zachwyci nie tylko przedszkolaków, ale też ich rodziców. Kuchnia kosztuje 829 zł i można ją kupić w Fabryce Wafelków.

Kolejna propozycja to klasyka, czyli duży zestaw Lego Classic (3)! Nie żadne różowe przyjaciółki czy groźni ninja, tylko duże pudło kolorowych klocków, z których można zbudować to, co się chce! Super pomysł na prezent dla kreatywnych dzieci, które nie potrzebują konkretnego zestawu Lego. W zestawie poza klockami znajdują się również pomysły na budowle, które można z klocków złożyć. Zachwycająca jest cena — pudełko klocków z ponad 1500 elementami kosztuje niecałe 300 zł! Gdybyśmy chcieli w tej cenie kupić taki „gotowy” zestaw Lego, to elementów byłoby w nim minimum o połowę mniej! Duży zestaw Lego Classic można kupić na Allegro za 296,38 zł.

Hot Wheels to jedna z bardziej lubianych przez starsze przedszkolaki zabawek. Nic dziwnego, gdyż te zestawy torów mocno uatrakcyjniają zabawę resorakami. Zestaw Hot Wheels Wieża Podniebne kraksy (4) to duży zestaw kaskaderski o wysokości ponad 75 cm, który ucieszy każdego fana samochodowych akrobacji! Bramka napędzająca posyła samochody w górę wieży, a równocześnie na torze może być kilka resoraków, co dodatkowo urozmaica zabawę. Z całą pewnością jest to zabawka, którą chciałby dostać każdy fan Hot Wheelsów! Zestaw kosztuje 229,90 zł i można go kupić na Allegro.

LINKI DO ZABAWEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Ręcznie szyta lalka Lullu Dolls – 295 zł

(2) Dwustronna drewniana kuchnia z pralką 2w1 Janod – 829 zł

(3)  Klocki Lego Classic – 296,38 zł

(4)  Zestaw Hot Wheels Wieża Podniebne Kraksy – 229,90 zł

Święta to dobra okazja do sprezentowania wszelkich droższych sprzętów, o których marzy przedszkolak. Jeśli w waszym domu nie zagościła jeszcze żadna hulajnoga, to gorąco polecam trójkołowe hulajnogi Mini Micro Deluxe (1)! Nie znam nikogo, kto nie byłby zadowolony z tej hulajnogi. Wiem, że cena jest dość wysoka w porównaniu do marketowych sprzętów, ale zapewniam was, że jest adekwatna do rewelacyjnej jakości. Mini Micro będzie waszym dzieciom świetnie służyć przez kilka lat, do czasu aż się przesiądą na hulajnogę dwukołową. Hulajnogę można kupić na Allegro za 399 zł.

Rowery co prawda kupujemy najczęściej na wiosnę, ale warto zrobić to zimą, kiedy są nieco tańsze i łatwiej jest kupić je w promocji. Przedszkolaki, które świetnie jeżdżą na rowerkach biegowych, prawdopodobnie wiosną przesiądą się na dwa kółka i pedały, dlatego polecam przemyśleć taki rowerowy prezent dla przedszkolaka. Idealnym pierwszym rowerkiem z pedałami (2), będzie taki z 14″ lub 16″ kołami. Przed świętami bez problemu dostaniecie je w Decathlonie za 449,99 zł – 499,99 zł. Jeśli chcecie więc oszczędzić sobie rowerowego polowania na wiosnę, to może warto kupić rower już teraz?

Co prawda nie do końca wiadomo, czy dane nam będzie w tym roku skorzystać ze śnieżnej zimy, ale sanki zawsze warto mieć! Dla mnie idealne sanki powinny być szybkie, bezpieczne i powinny znikać na 10 miesięcy roku, kiedy śniegu nie ma, a nie walać się w garażach, na strychach i schowkach. Dlatego polecam waszej uwadze sanki Davos z Decathlonu (3), które zachwyciły mnie genialnym mechanizmem składania — po sezonie można je złożyć na płasko i położyć na szafie! IDEAŁ!!! Jeśli macie taką potrzebę (czyli młodszego przedszkolaka), to do tych sanek można dokupić sznurek i oparcie dla dziecka (które trzeba odczepić przed złożeniem). Po takim tuningu kupicie je w Decathlonie za 229,97 zł.

Ostatnia propozycja prezentowa dla przedszkolaków to deska do balansowania Wobbel (4). Wykonana z bukowej sklejki i podbita filcem deska jest idealną zabawką wspierającą rozwój dziecka w każdym wieku. Uspokaja, wycisza, zachęca do aktywności fizycznej i wymyślania nowych zabaw! Super pomysł na prezent dla całej rodziny! Można ją kupić w sklepie Baby&Travel za 639 zł.

LINKI DO PREZENTÓW WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Hulajnoga Mini Micro Deluxe – 399 zł

(2) Rowerek Decathlon 14″/16″ – 449,99 zł – 499,99 zł

(3) Składane sanki Davos z oparciem – 229,97 zł

(4) Deska do balansowania Wobbel – 639 zł


Pamiętajcie, że podsyłanie moich poradników swoim znajomym i rodzinie jest jak najbardziej legalnym, wręcz pożądanym zachowaniem. Sama czynię tak od lat, dzięki czemu moje dzieci rzadko dostają w prezencie kiepskie jakościowo zabawki – bo nawet jeśli ktoś wydaje na prezent 20 zł, to jest to bardzo dobrze wydana dwudziestka!

Będzie mi też bardzo miło jeśli klikniesz „Lubię to!”, bo jest to dla mnie znak, że komuś ten Poradnik się przydał :)


JEŚLI INTERESUJĄ WAS PREZENTY DLA DZIECI W INNYM WIEKU, TO ZAPRASZAM DO LEKTURY POZOSTAŁYCH WPISÓW PORADNIKA PREZENTOWEGO.


Zawarte w tym wpisie linki, to linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli klikając w nie, dokonasz zakupu, to ja otrzymam z tego tytułu drobną prowizję. W żaden sposób nie wpływa to na cenę, którą Ty zapłacisz, ale dla mnie będzie sygnałem, że cenisz moją rekomendację :)

Partnerem Poradnika Prezentowego jest Allegro.

Zobacz
więcej

Wyprawka szkolna 2.0

Wyprawka szkolna 2.0

Czas, kiedy do szkoły potrzebny był plecak, książki, zeszyty i piórnik minął już dawno, o czym dość boleśnie przekonaliśmy się na początku 2020 roku, gdy zupełnie niespodziewanie szkoła przeniosła się do świata wirtualnego.

Jak urządzić kącik zabaw dla niemowlaka?

Jak urządzić kącik zabaw dla niemowlaka?

Pojawienie się w domu dziecka zmienia krajobraz wszystkich pomieszczeń, w których przebywamy. W łazience nagle pojawia się wanienka, gąbeczki, kremy, oliwki, klocki, autka i piłeczki.