Pomysły na prezent dla starszaka (6-10)

Pomysły na prezent dla starszaka (6-10)

Przed wami kolejna, czwarta odsłona Poradnika Prezentowego, w którym pokażę wam moje pomysły na prezent dla starszaka. Ze starszymi dziećmi nierzadko jest tak, że po prostu wiedzą, co chcą dostać pod choinkę. Najczęściej chcą mieć to, co widziały u kolegów lub w jakiejś reklamie, co nie zawsze jest najszczęśliwszym wyborem dla rodziców, bo zdarza się, że są to rzeczy bardzo drogie i nie do końca spełniające rodzicielskie wymogi edukacyjne i wizualne. Trzeba więc sobie z tym jakoś radzić!

Ja mam na to swój sposób, bo po prostu sama pokazuję dzieciom reklamy czy zdjęcia zabawek, które moim zdaniem będą dla nich rewelacyjnym wyborem. Takie podejście całkiem dobrze się sprawdza. Oczywiście to nie jest tak, że torpeduję ich świąteczne marzenia, po prostu staram się być szybsza i mądrzejsza. Jeśli zobaczę gdzieś jakąś ciekawą zabawkę, to im ją od razu pokazuję z delikatną aluzją, że to może być całkiem dobry pomysł na prezent pod choinkę.

Jeśli martwicie się, czy dzieciom spodobają się prezenty, których wcześniej nie widziały, albo nie są aktualnie jakoś super modne, to mogę was uspokoić. Zawsze przed opublikowaniem poradnika pokazuję go moim dzieciom, które sprawdzają, czy na pewno wszystkie zabawki im się podobają. Przed wami 32 pomysły na dobry prezent dla starszaka, za który zapłacicie od 22 do 1499 zł!

Pomysły na prezent dla starszaka za mniej niż 50 zł

Gdybyście myśleli, że 50 zł to mało na dobry prezent dla starszaka, to muszę was rozczarować. Są takie rzeczy, które kosztują grosze, a bardzo ucieszą dzieci!

prezent dla starszaka

Jeśli szukacie prezentu dla fanów serii książek Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, to koniecznie kupcie najnowsze świąteczne wydanie „Święta w Valleby. Wielka Awaria prądu”(1), czyli świąteczne opowiadanie z łamigłówkami do rozwiązania. Książka kosztuje 26 zł i można ją kupić na stronie taniaksiazka.pl.

„Rodzina Obrabków i psia sprawa” (2) to trzecia część szwedzkiej serii o rodzinie, która bardzo lubiła przywłaszczać cudze rzeczy. To znaczy prawie cała rodzina, gdyż syn Ture był w tej rodzinie czarną owcą i robił tylko to, co zgodne z prawem. Książka jest idealna dla początkujących czytaczy (ale też do głośnego czytania przez rodziców), zwłaszcza że jeśli się spodoba, to jest szansa, że dziecko się wciągnie i będzie chciało czytać kolejne części. Książka kosztuje 22 zł i dostępna jest na taniaksiazka.pl.

Kolejna książkowa propozycja dla starszaków to „Ale odlot!” (3) czyli rysunkowa historia lotnictwa. Wszystkie dzieci zafascynowane samolotami i innymi latającymi maszynami na pewno będę tę książkę czytać i przeglądać godzinami! Również rodzicom przypadnie ona do gustu, bo w końcu się dowiemy, dlaczego samoloty nie spadają! Książkę znajdziecie w sklepie taniaksiazka.pl za 49 zł.

Ostatnia propozycja książkowa dla starszaków to „Gucio, Łobuz i afera z kotami” (4). Bohaterem książki jest Gucio, który od dawna marzy o psie, a kiedy jego marzenie się spełnia w kamienicy, w której mieszka zaczynają dziać się dziwne rzeczy — po kolei znikają wszystkie mieszkające w niej koty. Gucio, jego siostra i sąsiad postanawiają wyjaśnić tę dziwną zagadkę. Książka jest wciągająca, mnie urzekły też ilustracje Agaty Królak, a twarda oprawa sprawia, że to super pomysł na prezent! Książka kosztuje 33 zł i znajdziecie ją tutaj.

LINKI DO KSIĄŻEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Święta w Valleby. Wielka Awaria prądu – 26 zł

(2) Rodzina Obrabków i psia sprawa – 22 zł

(3) Ale odlot! Rysunkowa historia lotnictwa – 49 zł

(4) Gucio, Łobuz i afera z kotami – 33 zł

prezent dla starszaka

Piękne przybory papiernicze to wspaniały prezeny dla każdego, kto skończył 7 lat. Kochają je zarówno szkolne dzieci, jak i dawno już nieszkolni dorośli. A akcesoria marki Ooly są tak piękne, że nikt się im nie oprze i całkiem możliwe, że kupując zestaw flamastrów dla dziecka, weźmiecie też coś dla siebie. Switch-Eroo (1) to zestaw 12 flamastrów zmieniających kolory. Każdy flamaster ma dwie końcówki, jedną malujemy, a drugą możemy zmienić kolor tego, co właśnie namalowaliśmy. Zestaw kosztuje 48 zł i znajdziecie go w Edukatorku.

Origami 3D (2) marki Alexander polecałam na prezent rok temu i zostawiam je w Poradniku również w tym roku, bo zestawy są niedrogie, jest ich mnóstwo, a stworzone z papieru konstrukcje wyglądają imponująco. To jest idealny pomysł na niedrogi prezent dla starszaków! W pudełku znajdziemy wszystko, co potrzebne jest do złożenia tych trójwymiarowych rzeźb wraz ze szczegółową instrukcją papierową, ale do każdego zestawu jest też dostępna instrukcja video! Zobaczcie koniecznie jaki jest ogromny wybór origami 3D. Można je kupić na taniaksiazka.pl, gdzie kosztują od 15 do 50 zł za zestaw.

Niedrogi prezentem, który może cieszyć się dużym zainteresowaniem, są karty do gry (3). Marka Rex London ma talie kart zapakowane w bardzo trwałe aluminiowe puszki, które mają szansę ocalić karty przed zniszczeniem i zgubieniem! Karty mają bardzo atrakcyjne graficznie „koszulki” w kilku różnych wariantach. Karty do gry Rex London kosztują 29 zł i można je kupić w sklepie Baby&Travel.

Kupno pierwszego scyzoryka dziecięcego było u nas w domu dość długo omawiane, kiedy Franek miał niecałe 7 lat. Podpatrzył na zuchowej zbiórce, że starsza koleżanka używa scyzoryka do strugania drewnianych kijków i sam też zapragnął go posiąść. Ulegliśmy przed wyjazdem na kolonię zuchową, ale wybraliśmy rozwiązanie dość bezpieczne, czyli nóż My first Opinel (4) z zaokrąglonym czubkiem i blokowanym ostrzem. Franek był zachwycony, ale oczywiście przez pierwszych kilka dni był pod czujną obserwacją, gdyż nóż bardzo kusił, by wypróbować go na wszystkim, co wpadło w ręce. Od tego czasu taki pierwszy scyzoryk dostała też Lila i Hela, kiedy były w mniej więcej podobnym wieku. Jeśli wasze dziecko też marzy o swoim pierwszym nożu to polecam właśnie tego Opinela, bo krzywdę ciężko sobie nim zrobić, a postrugać kijki jak najbardziej można. My first Opinel kosztuje 50 zł i znajdziecie go na Allegro.

LINKI DO ZABAWEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Flamastry zmieniające kolory Switch-Eroo Ooly – 48 zł

(2) Origami 3D Flaming – 37 zł

(3) Karty do gry w puszce Rex London – 29 zł

(4) My first Opinel – 50 zł

Pomysły na prezent dla starszaka za mniej niż 100 zł

Jeśli na prezent dla starszaka chcecie wydać maksymalnie 100 zł, to mam dobrą wiadomość. W tej cenie jest tyle świetnych zabawek, że ciężko będzie wam się zdecydować na tę jedyną!

prezent dla starszaka

Seria Terra Kids marki Haba to zestawy zabawek, które mają zachęcać dzieci do zabawy na łonie przyrody. Zestaw Terra Kids Connectors (1) to ponad 60 różnych części, które mają pomóc budować dziecku przeróżne konstrukcje z patyków, szyszek, kawałków drewna czy liści. W zestawie poza plastikowymi łącznikami znajduje się również ręczne wiertło, które pomoże wywiercić w drewienkach odpowiednie otwory. Jest to naprawdę świetna zabawka dla dzieci, które lubią wszelkie leśne zabawy! Zestawów do wyboru jest sporo, ja do poradnika wybrałam taki, który kosztuje niecałe 100 zł. Znajdziecie go na Allegro.

Jeśli chcecie znaleźć prezent dla starszaka, który jest fanem puzzli, to myślę, że bardzo dobrym wyborem będą puzzle Mapa Świata Czuczu (2). Te puzzle mają 300 elementów, więc na pewno ich ułożenie będzie wyzwaniem dla starszaków. Na ułożonym obrazku o wymiarach 98 × 68 cm można znaleźć masę szczegółów i ciekawostek o świecie, więc można wykorzystać wspólne układanie puzzli do sprawdzania informacji o różnych krajach, kulturach i zwierzętach żyjących na całym świecie. Puzzle kosztują 90 zł i kupicie je na Allegro.

Zestaw do uszycia torebki Petit Collage (3) to super pomysł na prezent dla dzieci, które mają ochotę na przygodę z szyciem. Jest to urocza metalowa walizeczka, w której znajdziemy wszystko, co jest potrzebne do uszycia równie uroczej filcowej torebki. Kawałki filcu są już odpowiednio przycięte i nawet mają już dziurki na igłę w odpowiednich miejscach, wystarczy więc nawlec mulinę na bezpieczną igłę i postępować zgodnie z instrukcją! Jest to bardzo wciągające, a efekt w postaci gotowej torebki jest niesamowicie satysfakcjonujący! Zestaw kosztuje 85 zł i można go kupić w sklepie Edukatorek.

Inny pomysł na kreatywny prezent to zestaw do robienia bransoletek z minikoralików (4) marki Djeco. W zestawie znajduje się specjalne małe krosno, 2 sznureczki i kilka fiolek z minikoralikami. Na krośnie można wyplatać bardzo ładne bransoletki. Wyplatanie nie jest trudne, ale potrzeba do niego trochę cierpliwości i czasu. Poza tworzeniem ładnej biżuterii takie zajęcie działa wyciszająco i relaksująco! Po zużyciu sznureczków i koralików z zestawu można wciąż korzystać z krosna, wystarczy dokupić brakujące akcesoria. Zestaw kosztuje 94 zł i można go kupić w Edukatorku.

LINKI DO ZABAWEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Zestaw Terra Kids Connectors – 99,99 zł

(2) Puzzle Mapa Świata Czuczu – 89,99 zł

(3) Zestaw do uszycia torebki Petit Collage – 85 zł

(4) Zestaw do robienia bransoletek z minikoralików Djeco – 94 zł

prezent dla starszaka

Jeśli chcecie starszakowi sprezentować grę, to mam kilka propozycji. Home Sweet Home marki Londji (1) to matematyczna gra karciana. Nie jest trudna, bo tak naprawdę trzeba w niej umieć jedynie dodawać. Jak wszystkie produkty Londji jest przecudnie wydana. Gra polega na tym, by ułożyć z kart domki, ale w taki sposób by suma liczb na kartach pięter była równa liczbie, którą mamy na dachu. Nic trudnego, a fajnie się w nią gra i przy okazji ćwiczy dodawanie. Gra kosztuje 99 zł i można ją kupić w Edukatorku.

Recto Verso (2) to bardzo ciekawa gra kooperacyjna, która wymaga nie tylko współpracy i dobrej komunikacji, ale też wyobraźni przestrzennej. Gra polega na tym, że para graczy układa figurę z klocków, ale każdy z graczy widzi tylko połowę tej figury i musi ułożyć tę połowę figury, której nie widzi. Gra przeznaczona jest dla dzieci od 8 roku życia, ale można spróbować grać z młodszymi, bo na pewno część sześciolatków ją ogarnie. Bardzo fajne jest to, że można grać zarówno w trybie kooperacyjnym, jak i w trybie rywalizacji (przy więcej niż 2 graczach). Gra kosztuje 77 zł i dostępna jest w sklepie taniaksiazka.pl.

Kocham gry logiczne Smart Games i jakiej byście nie wybrali, będziecie zachwyceni (jeśli lubicie gry logiczne), ale sześciolatkom polecam grę Pingwiny na lodzie (3), w której jeden gracz może zmierzyć się z aż 80 różnymi zadaniami, w których korzystając ze specjalnej planszy, musi umieścić pingwiny tak, by żaden z nich nie skończył kąpielą w wodzie. Poziomy mają różny stopień trudności, więc w połowie gry wy ją przejmujecie i już się z nią nie rozstajecie. Gra kosztuje 92 zł i można ją znaleźć na Allegro.

I jeszcze jedna gra, tym razem zręcznościowa. Gra Szyj szybko (4) marki Fat Brain Toys to gra, w której w jak najszybszym czasie trzeba wyszyć na specjalnej planszy wzór z 3 kolorów nitek. Graczy jest dwóch, a kart ze wzorami do wyszycia 40 (o 3 poziomach trudności), więc zabawy jest przy tym dużo, a przy okazji ćwiczymy spostrzegawczość, zręczność i koordynację ruchową :) Gra kosztuje 99 zł i można ją kupić w sklepie Edukatorek.

LINKI DO ZABAWEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Home Sweet Home marki Londji – 99 zł

(2) Gra kooperacyjna Recto Verso – 77 zł

(3) gra Pingwiny na lodzie Smart Games – 92 zł

(4) Gra Szyj szybko Fat Brain Toys – 99 zł

Pomysły na prezent dla starszaka za mniej niż 200 zł

Kolejna porcja prezentowych inspiracji to zabawki za mniej niż 200 zł. Tutaj znajdziecie przede wszystkim mnóstwo gier. Są to absolutne klasyki, ale też trochę zachwycających nowości.

Jeśli szukacie prezentów dla konstruktorów i majsterkowiczów, to mam kilka polecajek. Zestaw Stwórz dzwonek do drzwi (1) Koa Koa to zestaw, z którego można zbudować dzwonek działający na korbkę. Zabawka uczy prostej mechaniki, jest prawie w całości wykonana z drewna i jest jedną z wielu z tej serii, więc jak się spodoba, to będziemy mieć pomysły na kolejne prezenty. Zestaw kosztuje 119 zł i można go kupić w sklepie Baby&Travel.

Mali majsterkowicze będą zachwyceni zestawami Stanley Jr., w których znajdą prawdzie narzędzia w dziecięcym rozmiarze! Zestaw Domek dla ptaków + narzędzia (2) składa się z młotka, dwóch śrubokrętów, miarki, okularów ochronnych oraz elementów potrzebnych do zbudowania domku dla ptaków! Ten zestaw jest naprawdę świetnie wykonany, a narzędzia zostają z małym majsterkowiczem na stałe, dzięki czemu może zacząć tworzyć swój własny warsztat! Zestaw kosztuje 129 zł i znajdziecie go na Allegro.

Kolejny pomysł na prezent to coś dla wielbicieli śniegu. Absolutnie najlepsze na świecie „sanki”, czyli materac do zjeżdżania na śniegu (3). Wykonany jest z PVC, w środku wyściełany jest miękką gumą, dzięki czemu jeździ szybko i jest na nim miękko i wygodnie. Materac ma wymiary 100 × 50 cm, więc może z niego skorzystać również osoba dorosła, a dla łatwiejszego wciągania materaca na górkę zamontowany jest na nim długi pasek, za który można się trzymać podczas zjazdu w dół. Zdradzę wam, że w zeszłym roku dzieciaki przetestowały takie materace na śniegu i na zwykłe sanki nie chciały już wchodzić. Materac można kupić na Allegro, gdzie kosztuje 199 zł, ale można go też znaleźć stacjonarnie w sklepach Jula za 129 zł.

Kolejna propozycja to coś dla miłośników akcesoriów papierniczych. Kuferek z zestawem papierniczym (4) marki Djeco zawiera w sobie papeterie, notesy, ozdobne naklejki, kolorową taśmę, zakładki, ołówek i gumkę. Kuferek ma wymiary 22,5 × 18 × 5,5 cm, więc będzie się pięknie eksponował na biurku, a po wykorzystaniu całej papeterii i zapisaniu notesów będzie można go wypełnić nowymi akcesoriami. Kuferek kosztuje 149 zł i można go kupić w Edukatorku.

LINKI DO ZABAWEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Zestaw Stwórz dzwonek do drzwi Koa Koa – 119 zł

(2) Zestaw Domek dla ptaków + narzędzia Stanley Jr. – 129 zł

(3) Materac do zjeżdżania na śniegu– 199 zł

(4) Kuferek z zestawem papierniczym Djeco – 149 zł

„Scottie Go! Labirynt” (1) to świetna gra do nauki programowania. Wymaga ona posiadania telefonu lub tabletu z aplikacją Scottie, bo to właśnie w aplikacji dziecko widzi czy dobrze zaprogramowało Scottiego, ale całe programowanie odbywa się na tekturowej planszy, poprzez układanie po kolei puzzli-komend, które następnie są skanowane telefonem. Jest to świetne wprowadzenie do programowania, znacznie tańsze od robotów. W grze rozwiązuje się 52 zadania o rosnącym poziomie trudności, więc im więcej czasu dziecko poświęci na tę grę, tym lepiej będzie sobie radzić z programowaniem. Gra kosztuje 120 zł i można ją kupić tutaj.

Kolejna propozycja prezentowa dla starszaków to gra Rakieta (2), która przeznaczona jest dla graczy od ósmego roku życia. Gracze wcielają się w postać szalonych naukowców, którzy z materiałów znalezionych na wysypisku śmieci próbują skonstruować rakiety. Wygrywa ten gracz, który jako pierwszy zbuduje rakietę. Gra kosztuje 145 zł i można ją kupić na Allegro.

Dixit (3) to świetna gra, w którą mogą grać zarówno dorośli, jak i dzieci. Ponieważ gra polega na szukaniu skojarzeń do kart z obrazkami, to okazuje się, że dzieci są w nią często znacznie lepsze i ogrywają rodziców bez skrupułów. Jest to świetny prezent dla starszego dziecka, zasady są proste, a gra jest tak wciągająca, że szybko może stać się ulubioną. Istnieje też duża szansa, że rodzice będą ją często pożyczać lub że będziecie grać w nią całą rodziną! Dixit kosztuje 112 zł i można go kupić w sklepie taniaksiazka.pl.

Kolejną grą, która jest dobrym pomysłem na prezent dla dzieci od mniej więcej 7 roku życia, jest gra „Climb the Mountain” (4) marki Londji. Jest to gra strategiczna, w której gracze muszą, podejmując decyzję, wspinać się na wierzchołek tworzonej przez siebie w trakcie gry góry. Gra jest pięknie wydana, świetnie się w nią gra nawet w 5 osób i dobrze się przy niej bawią i dzieci i dorośli. Gra kosztuje 169 zł i można ją kupić w Edukatorku.

LINKI DO ZABAWEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Scottie Go! Labirynt – 156 zł

(2) Rakieta – 145 zł

(3) Dixit – 112 zł

(4) Climb the Mountain – 169 zł

Pomysły na prezent dla starszaka za ponad 200 zł

Jak mawiają — najlepsze na koniec :) Przed wami najdroższe pomysły na prezent dla starszaka. Niektóre kosztują mniej niż 300 zł, a niektóre powyżej 1000 zł, ale jestem pewna, że wszystkie was zainteresują!

Bardzo ciekawym pomysłem na prezent dla szkolnych dzieci jest przepiękny globus interaktywny Parlamondo (1). Globus o średnicy 30 cm pokazuje polityczną mapę świata i w nocy może służyć jako nocna lampka. Natomiast w ciągu dnia dzięki specjalnemu interaktywnemu długopisowi może uczyć dzieci geografii! Po dotknięciu długopisem wybranego państwa dowiemy się, jak nazywa się ten kraj, posłuchamy jego hymnu i otrzymamy mnóstwo informacji na temat języka, kultury i innych faktów i ciekawostek na jego temat! Globus kosztuje 399 zł i można go kupić tutaj.

Zestaw Djeco Zig&Go (2) to świetny pomysł na tor kulkowy dla starszaków! W zestawie znajduje się kilkadziesiąt elementów, z których można zbudować naprawdę bardzo skomplikowany tor. Zabawa polega przede wszystkim na konstruowaniu toru i obserwowaniu jak kulki zachowują się na stworzonym przez nas torze. Tor oprócz walorów edukacyjnych jest też przepięknie wykonany, więc już samym swoim wyglądem zachęca do zabawy! Dostępne są różne zestawy Zig&Go. Ten, który ja polecam kosztuje w Edukatorku 270 zł.

Gra Shuffleshot (3) marki Brio to takie połączenie gry w bule z curlingiem. Dwóch graczy ma do dyspozycji po cztery dyski, które powinni popchnąć po planszy tak, by trafić nim, jak najbliżej środka. Poza próbą wcelowania w środek warto też wypychać dyski przeciwnika, żeby zwiększyć swoją szansę na wygraną. Gra jest dość duża, bo plansza ma wymiary ok. 70 × 40 cm. Kosztuje 229 zł i jest dostępna w Edukatorku.

Robot Dash (4) to od lat jeden z popularniejszych robotów do nauki programowania. Moim zdaniem Dash jest świetny dla dzieci 8+, bo takie starsze dzieci w pełni odkryją jego potencjał, ale sześciolatki też znajdą sposób na zabawę Dashem. Bardzo polecam robota każdemu, kto szuka prezentu, który posłuży dziecku przez kilka lat. Dash potrzebuje smartfona lub tabletu z zainstalowanymi aplikacjami, by można było z nim się uczyć. Dash kosztuje 1239 zł i można dokupić do niego dodatkowe akcesoria. Robota i akcesoria kupicie na wonderpolska.pl.

LINKI DO ZABAWEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Globus interaktywny Parlamondo – 399 zł

(2) Zestaw Djeco Zig&Go – 270 zł

(3) Gra Shuffleshot – 229 zł

(4) Robot do nauki programowania Dash – 1239 zł

Czas na te propozycje, które w większej mierze skupiają się na ruchu i rozwoju fizycznym. Drabinka gimnastyczna Małpiszon (1) to sprzęt, z którego korzystać będą nie tylko dzieci, ale również wy i który zapewni waszym dzieciom trochę ruchu, nawet wtedy, gdy nie można wyjść z domu! Drabinki Małpiszon zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o starszych dzieciach. Oprócz drabinki montowanej do ściany w zestawie znajduje się drążek przesuwny, koła gimnastyczne, drabinka linowa oraz talerz-huśtawka. Drabinkę można kupić w Decathlonie, gdzie kosztuje 1499 zł.

Zestaw łuczniczy Geologic Softarchery 100 (2) odkryliśmy dzięki Helenie, która w zeszłorocznym liście do Mikołaja wymieniła między innymi łuk. Szukałam czegoś, co będzie dla dzieci, ale nie będzie zabawką. Zestaw Softarchery okazał się strzałem w 10! Ze względu na wielkość łuku (135 cm) przeznaczony jest dla dzieci od 8 roku życia, w zestawie poza łukiem są 2 strzały z przyssawkami oraz duża tarcza, która równocześnie jest pudełkiem na łuk i strzały. Jest to świetna rozrywka dla całej rodziny, chociaż warto dokupić więcej strzał (2 sztuki kosztują 49,99 zł). Zestaw można kupić w Decathlonie, gdzie kosztuje 229,99 zł.

Kolejna propozycja na prezent dla starszaka to deska do balansowania Wobbel (3). Wykonana z bukowej sklejki i podbita filcem deska jest idealną zabawką wspierającą rozwój dziecka w każdym wieku. Uspokaja, wycisza, zachęca do aktywności fizycznej i wymyślania nowych zabaw! Super pomysł na prezent nie tylko dla dziecka, ale i całej rodziny! Można ją kupić w sklepie Baby&Travel za 739 zł.

Początek szkolnej przygody to najwyższa pora na zmianę trzykołowej hulajnogi na dwukołówkę! U nas świetnie sprawdzają się hulajnogi Micro Sprite (4). Są one bardzo wytrzymałe i kompaktowe, i ciężko jest z nich wyrosnąć, bo maksymalne obciążenie wynosi 100 kg! My już mamy trzy hulajnogi Sprite — Franek ma swoją od 7 lat, Lila od ponad 4, a Hela od 2. Wszystkie są w super stanie, więc podejrzewam, że posłużą im serio do końca życia. Ważne jest więc to, by przy zakupie wybrać taki kolor, z którego się nie wyrasta. Naprawdę gorąco polecam na prezent dla starszaka! Hulajnogi Micro Sprite kosztują 449 zł i można je kupić na Allegro.

LINKI DO ZABAWEK WYBRANYCH PRZEZE MNIE:

(1) Drabinka gimnastyczna Małpiszon – 1499 zł

(2) Zestaw łuczniczy Geologic Softarchery 100 – 229,99 zł

(3) Deska do balansowania Wobbel – 739 zł

(4) Hulajnoga Micro Sprite – 449 zł

To wszystkie moje propozycje na prezent dla starszaka, w sumie w Poradniku Prezentowym znajdziecie w sumie 160 pomysłów na prezent dla dzieci w każdym wieku!

Pamiętajcie, że podsyłanie moich poradników swoim znajomym i rodzinie jest jak najbardziej pożądanym zachowaniem. Sama czynię tak od lat, dzięki czemu moje dzieci rzadko dostają w prezencie kiepskie jakościowo zabawki – bo nawet jeśli ktoś wydaje na prezent 20 zł, to jest to bardzo dobrze wydana dwudziestka!


JEŚLI INTERESUJĄ WAS PREZENTY DLA DZIECI W INNYM WIEKU, TO ZAPRASZAM DO LEKTURY POZOSTAŁYCH WPISÓW PORADNIKA PREZENTOWEGO.

Zawarte w tym wpisie linki, to linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli klikając w nie, dokonasz zakupu, to ja otrzymam z tego tytułu drobną prowizję. W żaden sposób nie wpływa to na cenę, którą Ty zapłacisz, ale dla mnie będzie sygnałem, że cenisz moją rekomendację :)

Zobacz
więcej

Pomysły na prezent dla młodej mamy

Pomysły na prezent dla młodej mamy

Kobiety ciężarne i świeżo upieczone mamy często nie mają łatwego życia w czasie Świąt. Każdy się pyta o samopoczucie, termin porodu, chce dotykać brzucha albo dziecka, dzielić się własnymi pomysłami na imię, sposób karmienia, noszenia i przewijania.

Pomysły na prezent dla nastolatka (11+)

Pomysły na prezent dla nastolatka (11+)

Zapraszam do lektury zdecydowanie najtrudniejszego poradnika, jaki co roku tworzę! Nastolatki to wyzwanie pod każdym względem, więc nie ma powodu, dla którego szukanie dla nich prezentu miałoby być łatwe.