Prince Lionheart PottyPOD — nocnik królów

Prince Lionheart PottyPOD — nocnik królów

Nocnik zaprojektowany z myślą o wygodzie dziecka i rodzica, dopracowany w najmniejszym szczególe. Niestety za luksus trzeba sporo zapłacić, ten kosztuje 149 zł
4
Wygląd
5
Jakość
5
Cena
2

Wiadomo, że posiadanie dziecka w pieluchach jest nieekonomiczne i uciążliwe dla rodziców, i każdy rodzic stara się jak najwcześniej zainteresować swoje dziecko tematem nocnika. Chociaż ci, którzy mają większe doświadczenie wiedzą, że znacznie gorzej jest mieć dziecko, które nie chodzi w pieluchach, ale nie zawsze potrafi ogarnąć swoje potrzeby.

Mnie akurat przypadły w wychowaniu takie dzieci, które nie wykazywały żadnego zainteresowania siadaniem na takim wynalazku – Franek preferował nakładki na deskę sedesową, a Lila (14 miesięcy) akceptuje tylko pieluchy. Doszłam do wniosku, że brak zainteresowania Lili wynika z faktu, że nocnik, który posiadamy, jest absolutnie najzwyklejszym plastikowym nocnikiem (który jest niewygodny, i na którym ja bym nie usiadła) i spróbowałam ją zachęcić do zrzucenia pieluch przy pomocy wypasionego nocnika Prince Lionheart PottyPOD.

Moje pierwsze wrażenie były bardzo pozytywne. Nocnik jest bardzo duży i stabilny, dzięki czemu 1.5 roczne dziecko może na nim spokojnie usiąść na normalnej wysokości (nie tak jak w przypadku zwykłych nocników, kiedy dziecko siada 10 cm nad ziemią). Cała górna część nocnika jest wykonana z miękkiego materiału, więc nawet dłuższe siedzenie na nocniku jest wygodne i nie ma efektu przyklejenia się nocnika do pupy (co w zwykłych nocnikach zdarzało się bardzo często).

Największą zaletą jest wyciągany środek – który można łatwo wyciągnąć, wylać zawartość do toalety i umyć wkładkę (w zwykłych nocnikach przeszkadzało mi to, że trzeba było myć cały nocnik, który nie mieścił się między kranem i umywalką, i musiałam go myć pod prysznicem albo w wannie). Nocnik posiada GENIALNĄ osłonkę dla chłopców, która ma chronić otoczenie przed obsikaniem (tylko mamy chłopców wiedzą, że korzystanie z nocnika często kończy się przebieraniem dziecka i myciem podłogi).

pottyPOD - nakładka dla chłopców
3

Niestety nocnik okazał się zbyt duży dla Lili (jest raczej drobna), która nie była w stanie, ani sama na nim usiąść, ani z niego zejść (zresztą na opakowaniu napisane jest 18+ i nam tych 4 miesięcy ewidentnie zabrakło). Wadą może być też fakt, że nocnik zabiera więcej miejsca niż zwykłe nocniki, ale pewnie każdy z nas ma takie miejsce w łazience, w którym nawet duży nocnik może się zmieścić. Nocnik do najtańszych nie należy, bo kosztuje 150 zł, ale za wygodę i miękką wkładkę pod pupą trzeba zapłacić.

pottyPOD - wyciągany środek
pottyPOD - miękkie siedzisko

Miałam też przemyślenia dotyczące tego, że w ogóle bez sensu jest inwestować w nocnik, bo przecież i tak dziecko zaraz zaczyna korzystać z toalety. Ale później przyszło mi do głowy, że to, co jest łatwe dla chłopców (czyli samodzielne sikanie do toalety), dziewczynkom nie przyjdzie z taką łatwością (bo żeby się wspiąć na toaletę, trzeba być większym i sprawniejszym). I jeśli chcemy mieć 2-latkę, która sama radzi sobie w toalecie, to pewnie potrzebny jest do tego nocnik, z którego można samodzielnie i wygodnie skorzystać.

Porównanie ze zwykłym nocnikiem
Porównanie ze zwykłym nocnikiem

Jeśli ktoś się zastanawia nad kupnem nocnika Prince Lionheart PottyPOD dla co najmniej 18 miesięcznego dziecka (albo młodszego dużego dziecka) i jest w stanie przeboleć cenę, to na pewno będzie z niego bardzo zadowolony, bo nocnik jest bardzo wygodny i funkcjonalny.

Zobacz
więcej

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Jeśli sami w dzieciństwie uwielbialiście tworzyć konstrukcje z kartonu, to będziecie zachwyceni tą zabawką! Zestaw narzędzi do konstruowania Makedo, to zabawka, o której marzyliście w dzieciństwie i którą zapragniecie kupić swojemu dziecku!

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly to najnowszy model holenderskiego producenta, który ma być miejskim wózkiem przyszłości. Jeśli w związku z tym spodziewacie się, że lata i sam zajmuje się małym pasażerem, to niestety nic z tego.