Przewodnik „Spaceruj z dzieckiem” – Warszawiaku musisz to mieć!

Przewodnik „Spaceruj z dzieckiem” – Warszawiaku musisz to mieć!

Absolutnie obowiązkowy zakup dla warszawskich rodziców. Dzięki temu przewodnikowi na nowo, razem z dziećmi odkryjecie Warszawę. Cena: 30 zł
4.8
Wygląd
5
Jakość
4.5
Cena
5

Nadeszła wiekopomna chwila i udało nam się przetestować „Spaceruj z dzieckiem”, czyli 30 pomysłów na spacer po Warszawie z kilkuletnimi dziećmi (dokładnie według rekomendacji 3-8 latkami). Nie było łatwo, bo chciałam przetestować, co najmniej dwa spacery, a pogoda w ostatnie weekendy była raczej zmienna.

Ze względu na posiadanie psa i dwójki pełnych energii dzieci zawsze w weekendy chodzimy na kilkugodzinne spacery, które staramy się w miarę możliwości jakoś urozmaicać. Nie jest to łatwe, bo nie wiedzieć czemu ciągle do głowy przychodzą nam te same pomysły. Ten przewodnik okazał się dla nas wybawieniem i początkiem fantastycznej przygody. Zresztą wcale mnie to nie zdziwiło, bo to była miłość od pierwszego zobaczenia:)

„Spaceruj z dzieckiem” to mapa Warszawy i zestaw 30 kart z pomysłami na wycieczki rozsianymi po całej stolicy. Każdy spacer jest bardzo dokładnie opisany na karcie – znajdziemy tam podstawowe informacje: jak w dane miejsce dojechać komunikacją miejską, o jakiej porze roku warto się tam wybrać, czy wstęp jest płatny oraz ile mniej więcej czasu powinniśmy zaplanować na spacer (2-5h). Główną zawartością karty jest mapka okolicy, którą będziemy oglądać oraz opis ciekawych punktów znajdujących się na naszej trasie (maksymalnie 7 punktów na spacer).

Nasz spacer nr 1 Tak wygląda opis spaceru

My na pierwszy ogień wybraliśmy spacery po parku Żeromskiego i parku Skaryszewskim, i każda z tych wycieczek wyglądała inaczej. Na Żoliborzu zrobiliśmy Frankowi mini grę miejską (oczywiście na miarę jego wieku i możliwości) i wspólnie bawiliśmy się w detektywów szukając po kolei punktów zaznaczonych na mapie. Po odnalezieniu każdego z punktów czytaliśmy mu ciekawostki związane z tym miejscem. Wyprawę zakończyliśmy na odkrytym dzięki temu spacerowi fantastycznym placu zabaw.

Wycieczka do parku Skaryszewskiego wyglądała inaczej, bo po pierwsze nie mieliśmy 5 godzin, na które zaplanowany był spacer, a po drugie Franek szalał na rowerze, więc nie bardzo mógł się bawić w detektywa. Po prostu szliśmy razem mniej więcej wzdłuż zaplanowanej trasy i zatrzymywaliśmy się przy niektórych punktach. Pomimo że w parku Skaryszewskim jesteśmy stosunkowo często to tym razem po raz pierwszy byliśmy na przykład w przepięknym rosarium – wcześniej zawsze przechodziliśmy niedaleko, ale nie bardzo mieliśmy powód żeby zobaczyć co tam jest :)

Tajemniczy pomnik Pierwszy punkt odnaleziony!

To, co mi się w tym przewodniku bardzo podoba to fakt, że jest on stworzony specjalnie dla dzieci i wszelkie, nawet na pierwszy rzut oka nieciekawe informacje, napisane są tak, aby dzieci zaciekawiły się danym miejscem. A przy odrobinie zaangażowania rodzica, który wie, czym jego dzieci się interesują można uczynić te spacery fantastyczną przygodą. W przewodniku bardzo lubię też to, że spacery opisane są na 30 osobnych kartach, bo dzięki temu małe dziecko przez cały spacer może trzymać w ręku kartę i samodzielnie szukać miejsc pokazanych na mapie.

Franek zdążył polubić karty i często sam je przegląda wybierając kolejne cele naszych wypraw. Propozycje są bardzo różnorodne, bo możemy spacerować po parkach, muzeach, zabytkowych częściach miasta i niezabytkowych, ale ciekawych okolicach.

Zwiedzamy rosarium A to jest w środku

Cena jest bardzo przystępna, bo przewodnik kosztuje 30 zł, więc pewnie mniej niż większość posiadanych przez dzieci zabawek. Można go kupić między innymi TUTAJ.

Dla mnie jest to fantastyczna propozycja na spędzenie lata w mieście. Nie tylko wasze dzieci podejdą do takich wypraw z entuzjazmem, ale wszyscy na pewno dowiecie się wielu bardzo ciekawych rzeczy o Warszawie. A ponieważ propozycji jest aż 30, to spacerując nawet raz w tygodniu, macie zapewnione ponad pół roku rozrywki :) Jeśli mimo wszystko 30 spacerów to dla was za mało, to można znaleźć ich więcej tutaj. Mam nadzieje, że już niedługo w weekendy na trasach spacerowych będzie można spotkać mnóstwo rodzin z tym przewodnikiem :)


Zobacz
więcej

Podpisane.pl – sposób na podpisanie rzeczy

Podpisane.pl – sposób na podpisanie rzeczy

O podpisane.pl usłyszałam w telewizji śniadaniowej — pomysł na sprzedawanie naklejek i naszywek na rzeczy maluchów był odpowiedzią na ciągłe gubienie się rzeczy dziecka w żłobkach i przedszkolach.