„Moto Świat” – fantastyczne połączenie puzzli i gry edukacyjnej

„Moto Świat” – fantastyczne połączenie puzzli i gry edukacyjnej

Bardzo pomysłowe puzzle edukacyjne w bardzo przystępnej cenie. Cena: 21 zł.
4.5
Wygląd
4.5
Jakość
4
Cena
5

Jestem puzzlową maniaczką, o czym najlepiej wie mój mąż, który już nie raz przyłapał mnie na tym, jak zamiast bawić się z dziećmi wymykałam się układać puzzle z 3000 elementów. Pomimo że puzzle dla siebie potrafię kupić w ilościach hurtowych, to zawsze miałam problem żeby wybrać coś dla dzieci. Mam wrażenie, że takie zwykłe puzzle po pierwsze szybko się nudzą, a po drugie nie zmuszają rodzica do układania ich razem z dzieckiem – a ja najbardziej lubię takie zabawki i zabawy, które wymagają od rodzica zaangażowania, bo skoro widzimy dziecko tylko kilka godzin dziennie, to powinniśmy ten czas maksymalnie wykorzystać. Dlatego sama staram się wyszukiwać puzzle, które nie tylko uczą dzieci czegoś nowego, ale które mogą być świetną zabawą rodzica z dzieckiem.

moto światPuzzle Maxim „Moto Świat” to bardzo ciekawe połączenie puzzli i gry edukacyjnej, które spełnia moje wszystkie puzzlowe wymagania:) Ta układanka nie służy tylko ułożeniu obrazka, ale jest to ciekawa podróż z naszym dzieckiem przez świat przeróżnych pojazdów – rolniczych, wojskowych, szynowych, miejskich, wodnych i powietrznych. Dziecko układając puzzle ma szanse zobaczyć i dowiedzieć się czegoś nowego o świecie motoryzacji.

Bardzo ciekawy jest kształt puzzli, które układa się w kształt koła wokół okrągłego elementu z narysowanym słońcem i przyczepioną, kręcącą się wskazówką. Ta wskazówka pozwoli nam na wymyślenie tysiąca różnych zabaw z dzieckiem – my na przykład w trakcie układania puzzli kręciliśmy strzałką i staraliśmy się dopasować jakiś element w miejsce wskazane przez nią, a po ułożeniu puzzli wymienialiśmy nazwy pojazdów wskazane przez strzałkę. Pół godziny zabawy i wasze dziecko potrafi powiedzieć jak wygląda i do czego służy wózek widłowy ;)

Tą strzałką kręcimy :)Z tej samej serii są też puzzle „Planeta Zwierząt”, dzięki którym nasze dziecko może się nauczyć nazywać kilkadziesiąt różnych gatunków zwierząt. Zresztą dla mnie cała oferta zabawek Maxim jest bardzo atrakcyjna, bo można tam znaleźć bardzo ciekawe i niedrogie gry i puzzle.

Cena puzzli jest moim zdaniem bardzo kusząca, bo za piękne pudełko z 65 elementami układanki zapłacimy jedynie 26.50zł. Jest to fantastyczny pomysł na niedrogi prezent dla 3-5 latka :)


Zobacz
więcej

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Jeśli sami w dzieciństwie uwielbialiście tworzyć konstrukcje z kartonu, to będziecie zachwyceni tą zabawką! Zestaw narzędzi do konstruowania Makedo, to zabawka, o której marzyliście w dzieciństwie i którą zapragniecie kupić swojemu dziecku!

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly to najnowszy model holenderskiego producenta, który ma być miejskim wózkiem przyszłości. Jeśli w związku z tym spodziewacie się, że lata i sam zajmuje się małym pasażerem, to niestety nic z tego.