Rowerek biegowy Cruzee

Rowerek biegowy Cruzee

Najlżejszy dostępny rowerek biegowy dla maluchów. Idealny dla drobnych i niewysokich dzieci, które zaczynają swoją rowerową przygodę. Dzięki regulowanej wysokości siodełka i kierownicy może na nim jeździć zarówno dwulatek, jak i pięciolatek. Cena: 649 zł
4.3
Wygląd
5
Jakość
5
Cena
3

Rowerek amerykańskiej marki Cruzee to najlżejszy na rynku rowerek biegowy, na którym mogą jeździć nawet 1.5 roczne maluchy. Jeśli szukacie rowerka dla niespełna dwulatka albo dla bardzo drobnego dziecka, to prawdopodobnie Cruzee szybko stanie się waszą wymarzoną biegówką!

Swoją niską wagę (niecałe 2 kg) Cruzee zawdzięcza przede wszystkim bardzo lekkiej aluminiowej ramie. Kolor ramy uzyskany jest w procesie anodowania aluminium, a nie malowania proszkowego, co oznacza, że kolor jest zdecydowanie trwalszy, a sama rama jest dużo bardziej odporna na korozję. To sprawia, że rower ma szansę przetrwać długie lata i przewieźć znaczną liczbę pasażerów!

cruzee

Czym wyróżnia się rowerek Cruzee?

Poza niską wagą istotną cechą rowerka biegowego Cruzee jest bardzo duży zakres regulacji siodełka rowerowego. Kupując Cruzee dostajemy w komplecie dwie sztyce (krótszą i dłuższą), a to oznacza, że siodełko można ustawić na wysokości od 30 do 50 cm nad ziemią! Również kierownica ma regulowaną wysokość, dzięki czemu na Cruzee może jeździć zarówno drobny dwulatek, jak i 6-latek!

Zresztą na poniższych zdjęciach możecie zobaczyć 2.5-letnią Helenę o wzroście 86 cm, jak i 5-letnią Lilę o wzroście 106 cm. Ten sam rowerek, pasuje na tak różne dzieci!

To, o czym warto wspomnieć to łatwość zmiany wysokości kierownicy i siodełka. Cruzee jest wyposażony w dwa szybkozamykacze, więc nie musimy mieć ze sobą żadnych kluczy. Jest to naprawdę znaczne ułatwienie, bo niby nie często podnosimy siodełko wyżej, ale zazwyczaj zauważamy, że rowerek jest za mały już w trakcie spaceru.

Koła w Cruzee są piankowe, co ma swoje plusy i minusy. Na pewno zaletą takich kół jest niska waga oraz to, że nie da się ich przebić. Jednak jeśli na Cruzee jeździ mały Kubica, który nie boi się niczego, to może się boleśnie przekonać, że piankowe koła przy dużej prędkości i na śliskiej nawierzchni nie trzymają się zbyt dobrze. Tacy rajdowcy zdecydowanie lepiej będą się czuć na kołach pompowanych (zwłaszcza że można z nich lekko spuścić powietrze, żeby zmniejszyć prędkość małego rowerzysty).

Bardzo niska waga będzie kluczową zaletą dla tych rodziców, którzy (szczególnie na początku) często będą nosić rower pod pachą. Niestety miłość do rowerka nie u każdego przychodzi od razu i bywa tak, że dziecko chce jeździć, ale tylko przez 5 minut, potem rower trafia w ręce rodzica. Prowadzić się go nie da, bo jest za niski, można go wcisnąć pod wózek, jeśli mamy na spacerze również wózek, ale czasem trzeba go nieść i wtedy te niecałe 2 kg są prawdziwym błogosławieństwem.

To, czego w Cruzee mi brakuje to blokada skrętu kierownicy dla początkujących rowerzystów. Tym najmłodszym dzieciom ciężko jest na początku ogarnąć równocześnie siedzenie, odpychanie się nogami i kierowanie. Dzieci podjarane jazdą na rowerze często kręcą kierownicą na prawo i lewo bez zrozumienia, do czego ona służy. Łatwiej jest, jeśli kierownica jest częściowo zablokowana i można nią obracać o np. 30°, a nie 360°. No, ale żeby rower mało ważył, to musi mieć ograniczoną do minimum liczbę dodatków. Na pewno bez tej blokady da się nauczyć jeździć na rowerze, chociaż na początku by się przydała.

Ile kosztuje Cruzee i czy warto go kupić?

Cruzee nie należy do tanich rowerków, jest to raczej średnia półka, bo trzeba zapłacić za niego ok. 649 zł, ale moim zdaniem jest wart tych pieniędzy! Przede wszystkim jest tak skonstruowany, że przetrwa lata, więc można przewieźć na nim wszystkie własne i zaprzyjaźnione dzieci, a potem sprzedać za dobre pieniądze. Można też go kupić z drugiej ręki, bo nawet kilkuletni Cruzee może wyglądać jak nowy!

zdjęcia: Agnieszka Wanat


Jeśli szukasz recenzji innych rowerków biegowych dla najmłodszych albo chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę szukając rowerka biegowego, to zajrzyj do moich innych wpisów o rowerkach biegowych!

cruzee

Zobacz
więcej

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Jeśli sami w dzieciństwie uwielbialiście tworzyć konstrukcje z kartonu, to będziecie zachwyceni tą zabawką! Zestaw narzędzi do konstruowania Makedo, to zabawka, o której marzyliście w dzieciństwie i którą zapragniecie kupić swojemu dziecku!

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly to najnowszy model holenderskiego producenta, który ma być miejskim wózkiem przyszłości. Jeśli w związku z tym spodziewacie się, że lata i sam zajmuje się małym pasażerem, to niestety nic z tego.