Shnuggle Toddler — świetna wanienka dla maluchów

Shnuggle Toddler — świetna wanienka dla maluchów

Snuggle Toddler, to bardzo wygodna (dla rodziców i dzieci) wanienka, która świetnie sprawdzi się do kąpieli siedzących niemowlaków i maluchów! Cena 215 zł
4.3
Wygląd
5
Jakość
5
Cena
3

Jako osoba zakochana w wanience Shnuggle Baby, która wspaniale nam się sprawdzała od narodzin Felki do momentu, w którym zaczęła z niej wychodzić (tutaj możecie znaleźć jej recenzję), bardzo chciałam sprawdzić, czy będziemy równie zadowoleni z jej większej wersji — Shnuggle Toddler. I ta wersja dla maluchów jest już u nas 3 miesiące, więc wystarczająco długo, by móc napisać jej recenzję.

To, co w wanienkach Shnuggle mnie urzekło to kształt, który pozwala na wygodne wykąpanie dziecka. Jest to ważne szczególnie przy młodszych niemowlakach. Przy siedzących maluchach wysokie, lekko pochylone oparcie nie jest już tak istotne, ale mimo wszystko doceniam to, że w modelu Shnuggle Toddler też takie jest. Super opcją jest to, że oparcie pokryte jest przyjemną w dotyku pianką.

Dno wanienki jest po pierwsze profilowane — na środku wanienki jest wybrzuszenie, dzięki czemu nawet w największym szaleństwie kąpielowym maluch się nie wślizgnie pod wodę, bo zatrzyma się właśnie na tym wybrzuszeniu. Po drugie dno jest w całości pokryte takimi antypoślizgowymi kropkami, więc nawet największy kąpielowy dzikus będzie w wanience bezpieczny.

Z punktu widzenia wygody użytkowania dla rodzica, to najfajniejszy jest zatykany korek w dnie wanienki Shnuggle Toddler. Żeby wylać wodę, nie trzeba wanienki podnosić, co jest o tyle istotne, że wanienka napełniona wodą jest dosyć ciężka (ponad 20 kg) i podnoszenie jej nie jest dobre dla naszych kręgosłupów. Jeśli w trakcie kąpieli wanienka stoi pod prysznicem albo w wannie, to wystarczy wyciągnąć korek, żeby pozbyć się wody.

Kształt wanienki jest dopasowany zarówno do tego, by używać jej w dużej wannie, jak i pod prysznicem. Wewnętrzne wymiary wanienki wynoszą 54 × 40 cm i jest ona moim zdaniem wystarczająco duża, by można było w niej wykąpać dziecko, i odpowiednio mała, by nie zużywać podczas kąpania dziecka hektolitrów wody.

Wanienka Shnuggle Toddler ma też oznaczenie maksymalnego poziomu wody, jaki należy wlać podczas kąpieli, co dla mnie jest mega ułatwieniem, bo gdybym miała lać tej wody tak na oko, to wlewałabym jej znacznie więcej — co po pierwsze jest mniej ekologiczne, a po drugie może być mniej bezpieczne dla dziecka. A dzięki tej jednej kresce na oparciu wanienki Felka podczas kąpieli zużywa zawsze mniej więcej 20 l wody.

Wanienka dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych — biała z jasnoszarym bądź ciemnoszarym oparciem. Kosztuje 215 zł, ale w sklepie muppetshop jest obecnie w promocyjnej cenie 172 zł. Do najtańszych zdecydowanie nie należy, ale moim zdaniem, jeśli ktoś może sobie na taki zakup pozwolić, to będzie bardzo zadowolony!


Zawarte w tym wpisie linki, to linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli klikając w nie, dokonasz zakupu, to ja otrzymam z tego tytułu drobną prowizję. W żaden sposób nie wpływa to na cenę, którą Ty zapłacisz, ale dla mnie będzie sygnałem, że cenisz moją rekomendację :)

Zobacz
więcej

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Jeśli sami w dzieciństwie uwielbialiście tworzyć konstrukcje z kartonu, to będziecie zachwyceni tą zabawką! Zestaw narzędzi do konstruowania Makedo, to zabawka, o której marzyliście w dzieciństwie i którą zapragniecie kupić swojemu dziecku!

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly to najnowszy model holenderskiego producenta, który ma być miejskim wózkiem przyszłości. Jeśli w związku z tym spodziewacie się, że lata i sam zajmuje się małym pasażerem, to niestety nic z tego.