Sock Ons – czyli jak utrzymać skarpetki niemowlaka na jego stopach

Sock Ons – czyli jak utrzymać skarpetki niemowlaka na jego stopach

Praktyczne rozwiązanie problemu ściąganych skarpet. Dla rodziców, którym przeszkadzają gołe stopy. Cena: 23 zł.
4
Wygląd
4
Jakość
5
Cena
3

Nie wiem, jak to jest, że maleńkie dzieci, które nie potrafią nic poza prostymi czynnościami pozwalającymi zaspokoić tylko podstawowe potrzeby, świetnie sobie radzą ze ściąganiem skarpetek z nóg. Specjalistką w tym zakresie jest Lila, która nauczyła się ściągać skarpetki, kiedy miała 2 miesiące i robi to nagminnie do tej pory. Niestety Lila jest strasznym zmarzluchem z wiecznie zimnymi stopami, poza tym ściąga skarpetki zawsze, bez względu na warunki atmosferyczne. Moja walka z brakiem skarpetek na zimnych stopach zaczęła się od cierpliwego zakładania skarpetek za każdym razem, kiedy je ściągała. Następnie wpadłam na pomysł zakładania rajstop zamiast spodni i skarpetek, co nie było niestety możliwe, kiedy robiło się zbyt ciepło. Aż któregoś dnia, zupełnie przez przypadek trafiłam na pomysłowe nakładki na skarpetki firmy Sock Ons, które uniemożliwiają ściągnięcie czegokolwiek co się pod nimi znajdzie :)

Nakładki po 8 miesiacach używania :)
Nakładki po 8 miesiacach używania :)

Jak to działa? Nakładki są wykonane z miękkiego i elastycznego materiału, i wyglądają jak skarpetki, ale z wycięciem na palce i piętę. Mocny materiał, który przylega do stopy, sprawia, że dziecko nie jest w stanie zdjąć skarpetek, ale równocześnie nakładki w żaden sposób nie uciskają małej stopy, bo materiał jest miękki i elastyczny. U nas miały 100% skuteczność — nie ma możliwości, żeby maluchowi udało się ściągnąć skarpetkę, kiedy znajduje się na niej nakładka Sock Ons.

Jak to działa?

Nakładki dostępne są w dwóch rozmiarach 0-6 miesięcy i 6-12 miesięcy. Jest też oczywiście kilka wersji kolorystycznych do wyboru. Jeśli ktoś ma taką potrzebę, to może sobie kupić kilka nakładek w różnych kolorach i dopasowywać je do ubioru:) Jedna para nakładek — bez względu na rozmiar — kosztuje 27 zł. Nam nakładki służyły 8 miesięcy i były w bardzo częstym użyciu, więc wydatek zwrócił się z nawiązką :)

Nakładki na stopach trochę za dużej już Lili :)

Jeśli walczycie z wiecznie ściąganymi z nóg skarpetkami i wielokrotnie szukaliście ich na trasie spaceru, bo wasz słodki potomek po ściągnięciu skarpetki postanowił ją wyrzucić za pokład wózka, to bardzo polecam nakładki Sock Ons. Dzięki nim będziecie mieli 100% pewność, że skarpetki są na nogach waszego dziecka bez względu na jego poczynania.

Gdzie je można kupić? Na przykład TUTAJ.

Zobacz
więcej

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Jeśli sami w dzieciństwie uwielbialiście tworzyć konstrukcje z kartonu, to będziecie zachwyceni tą zabawką! Zestaw narzędzi do konstruowania Makedo, to zabawka, o której marzyliście w dzieciństwie i którą zapragniecie kupić swojemu dziecku!

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly to najnowszy model holenderskiego producenta, który ma być miejskim wózkiem przyszłości. Jeśli w związku z tym spodziewacie się, że lata i sam zajmuje się małym pasażerem, to niestety nic z tego.