Sum Sum – gra planszowa dla maluchów od Beleduc

Sum Sum – gra planszowa dla maluchów od Beleduc

Świetna gra dla 3-4 latków. Fantastycznie nadaję się jako pierwsza gra, która ma zapoznać dzieci z rzucaniem kostką, przestrzeganiem zasad gry i kolejnością grania. Cena: 77 zł
4.6
Wygląd
5
Jakość
5
Cena
4

Uwielbiam gry planszowe i już nie mogę się doczekać, aż będę mogła grać z własnymi dziećmi w „Monopol” i „Magię i Miecz”. W tej chwili gra z Frankiem w najbardziej popularne gry (takie jak chińczyk) kończy się dość szybko, bo 3.5 latek nie ma wystarczającej cierpliwości do chodzenia wokół planszy, nie wspominając o tym, że w liczeniu nie jest jeszcze bardzo biegły, no a jeśli oprócz liczenia trzeba trafiać w pola, to już ogóle gra nudzi się zanim zaczniemy grać.

Skuszona promocją na limango.pl postanowiłam kupić grę planszową „Sum Sum” marki Beleduc, która jest przeznaczona dla dzieci od lat 4. Szczerze mówiąc nie spodziewałam się, że gra w „Sum Sum” będzie ulubioną formą spędzania czasu razem zarówno dla mnie, jak i dla Franka. W zasadzie gramy w nią codziennie, jeśli tylko uda nam się uciec od Lili na 15 minut.

Gra jest bardzo prosta. Każdy z graczy jest pszczołą, której zadaniem jest zebranie jak największej ilości nektaru z kwiatów. Żeby móc grać w grę wystarczy umieć rzucać kostką i rozróżniać kolory. W grze ćwiczy się pamięć (ma w sobie elementy gry „Memory”) i myślenie strategiczne (ale to jak już się gra z trochę starszym dzieckiem :)). Ponieważ zasady gry są bardzo proste, to 3 latek bez problemu jest w stanie grać w grę samodzielnie (i ma spore szanse na ogranie dorosłego :)). Co najważniejsze gra jest też atrakcyjna dla dorosłych – może nie jest najbardziej skomplikowaną grą w jaką grałam, ale naprawdę dobrze się przy niej bawię.

Gra Sum Sum

Gra jest bardzo porządnie wykonana (jak wszystkie gry Beleduc). Kwiatki, z których zbiera się nektar są drewniane, plansza (łąka) zrobiona jest z zielonego materiału, kostka jest duża i dobrze oznaczona. Moim zdaniem gra jest idealnym prezentem na 3 urodziny.

Cena nie jest wygórowana (mi udało się ją kupić za 59 zł, cena u dystrybutora to 77 zł).  Udało mi się też znaleźć dystrybutora produktów Beleduc w Poznaniu.

Gra Sum SumZdecydowanie zachęcam, żeby przyjrzeć się grom tego producenta, bo są to przepięknie i solidnie wykonane gry edukacyjne, przy których cała rodzina może się świetnie bawić. Jedyna uwaga z mojej strony jest taka, żeby dla dzieci poniżej 4 lat nie kupować gier ze zbyt skomplikowaną planszą, bo jest duża szansa, że jej nie ogarną (my się niestety negatywnie zaskoczyliśmy grą Piazza, której plansza okazała się zbyt trudna dla Franka).

 


Zobacz
więcej

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Jeśli sami w dzieciństwie uwielbialiście tworzyć konstrukcje z kartonu, to będziecie zachwyceni tą zabawką! Zestaw narzędzi do konstruowania Makedo, to zabawka, o której marzyliście w dzieciństwie i którą zapragniecie kupić swojemu dziecku!

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly to najnowszy model holenderskiego producenta, który ma być miejskim wózkiem przyszłości. Jeśli w związku z tym spodziewacie się, że lata i sam zajmuje się małym pasażerem, to niestety nic z tego.