Top 5 aplikacji mobilnych dla dzieci

Top 5 aplikacji mobilnych dla dzieci

Tytułem wstępu chciałam od razu uprzedzić, że jako rodzice nowocześni staramy się nie wychować naszych dzieci na amiszów, w związku z czym mają one dostęp do takich osiągnięć techniki jak smartfon i tablet. Jednakże staramy się ten kontakt ograniczać, jeśli widzimy pierwsze oznaki mocnego przywiązania do tych przedmiotów. Dzieci zaczynają się wtedy awanturować i stają się niegrzeczne, co dla nas jest raczej męczące i nieprzyjemne. Poniższe zestawienie to wybrane przez Franka aplikacje, które potrafią go zająć w najbardziej kryzysowych momentach, takich jak lot samolotem czy siedzenie w poczekalni do lekarza. Aplikacje są jak najbardziej rekomendowane przeze mnie, bo są to aplikacje edukacyjne, dzięki którym Franek przyswoił sobie sporo nowych informacji i poćwiczył logiczne myślenie.

5. Pocoyo TV (Zinkia Entertainment)

pocoyo

Jeśli nie znacie hiszpańskiej bajki telewizyjnej Pocoyo to czas nadrobić zaległości :) W bajce chłopiec o imieniu Pocoyo razem z przyjaciółmi poznaje świat. Aplikacja Pocoyo TV to ponad 50 odcinków bajki, które można oglądać w kilku wersjach językowych (w wersji angielskiej narratorem jest Stephen Fry!). Wasze dziecko nie tylko ma szansę osłuchać się z językami obcymi, ale razem z Pocoyo dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o otaczającym nas świecie.

Język: angielski, hiszpański, włoski, portugalski, chiński, japoński

Dostępne na: iPhone/iPad (darmowa), Android (14.59zł), Windows Phone (2.99$), BlackBerry (darmowa)

4. Baby Pad ABCs & Animals (Mezmedia)

ABClogo

Pierwsza aplikacja, którą Franek wprost uwielbiał. Pewnie dlatego, że została stworzona z myślą o najmłodszych (dla dzieci od 10 miesiąca życia). Do zabawy nie potrzeba umieć nic więcej poza uderzaniem palcem o ekran, na którym w kolejności alfabetycznej pojawiają się różne przedmioty i zwierzęta. Po dotknięciu ekranu przedmioty (lub zwierzęta) zaczynają wydawać odgłosy. Oprócz nauki odgłosów dziecko może też nauczyć się kilku(nastu) angielskich słówek.

Język: angielski

Dostępne na: iPhone/iPad (wersja lite darmowa, wersja pełna 1.99$)

3. Traktor Ben i zaginione owce (ZigZag – studio)

traktor Ben

Fantastyczna polska aplikacja, w której trzeba pomóc rolnikowi pozbierać zagubione owce. Dziecko nie tylko ćwiczy spostrzegawczość, ale i uczy się liczyć.

Język: polski, angielski, hiszpański, francuski, niemiecki, włoski, rosyjski

Dostępne na: iPhone/iPad (wersja lite darmowa, wersja pełna 1.99$)

2. Układanka dla dzieci – Zabawna gra edukacyjna dla dzieci (Tailmind)

ukladanka

Bardzo proste puzzle ze zwierzętami dla dzieci, które nie tylko uczą dopasowywania elementów, ale również odgłosów wydawanych przez zwierzęta. Ma kilka stopni trudności, więc nadaje się zarówno dla maluchów jak i kilkulatków.

Język: polski

Dostępne na: iPhone/iPad (0.89€)

1. Zabawy dla Dzieci (RosMedia)

zabawy

Zabawy dla dzieci to zestaw piętnastu edukacyjnych gier dla dzieci, które polegają na dopasowywaniu, odgadywaniu odgłosów zwierząt, znajdowaniu różnic i podobieństw, odgadywaniu, czym żywi się dane zwierzątko, liczeniu, rozpoznawaniu literek itd. Po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi dziecko otrzymuje pochwałę. Wszystkie zgadywanki są dokładnie tłumaczone przez lektora, więc dziecko szybko orientuje się, jakie zadanie przed nim stoi. Uczy i wciąga na długie minuty.

Dostępne na: iPhone/iPad (0.89€)

Język: polski

Jeśli wasze dzieci mają własne ulubione aplikacje edukacyjne to zachęcam to dzielenia się nimi w komentarzach :)

Zobacz
więcej

AKARDO – polskie buty, które pokochacie

AKARDO – polskie buty, które pokochacie

Zawsze bardzo chętnie pokazuję na blogu polskie marki i cieszę się, gdy znajdę polskie produkty świetnej jakości, które bez cienia wątpliwości mogę polecić moim czytelnikom.

Leclerc Magicfold Plus – kompaktowa spacerówka, która sama się składa

Leclerc Magicfold Plus – kompaktowa spacerówka, która sama się składa

Leclerc to holenderskie wózki, które od niedawna są dostępne w Polsce. Wózki Leclerc zaprojektowane są z myślą o podróżujących rodzicach, w związku z tym wyróżniać je ma kompaktowy rozmiar, łatwość użytkowania i możliwość dostosowania do zmieniających się potrzeb rodziny.