Top 5 dziecięcych ekogadżetów

Top 5 dziecięcych ekogadżetów

Wśród produktów dziecięcych coraz częściej można natknąć się na takie, które określane są jako ekologiczne. Nic dziwnego, moda na ekoprodukty trwa i rodzice często szukają rzeczy, które są wyprodukowane z materiałów naturalnych, przez firmy, które dużą uwagę przykuwają nie tylko do jakości produktu, ale również do warunków, w jakich zostały stworzone. Ponieważ ostatnio trudno znaleźć jakąkolwiek kategorie produktów, w której choćby jeden nie jest „eko”, to chciałam się podzielić z wami moimi gadżetowymi ekofaworytami.

1. Greentom Upp – ekologiczny wózek

greentom-14
fot. Agnieszka Wanat

Zanim go zobaczyłam pierwszy raz, to wyobrażałam sobie, że „najbardziej ekologiczny wózek na świecie” zrobiony jest z papieru i bawełny, a jego funkcjonalność jest bliska zeru. Tymczasem do produkcji wózka został wykorzystany recyklingowany plastik (z czego materiał siedziska powstał z przetworzonych butelek PET) a wózek jest tak samo funkcjonalny, jak inne wózki. Jedynie wyglądem nieco przypomina zabawkę, bo rama jest plastikowa, a nie aluminiowa. Jest to zdecydowanie najlepszy wózek dla wszystkich, którzy zorientowani są na ekologię. Oprócz tego, że powstał z czegoś, co już raz zostało wykorzystane, to jeszcze po kilku latach może zostać w całości ponownie przetworzony. Myślę, że Greentom przeciera szlaki innym producentom i za kilkanaście lat takie ekowózki będą czymś zupełnie normalnym.

Więcej na temat wózka pisałam w mojej RECENZJI.

2. Nanaf Organic – ubranka dla dzieci

nanafSzukając ubranek dla naszego dziecka bardzo często mamy do wyboru albo tanie ciuszki z sieciówek, wykonane z kiepskich materiałów, często będące dziełem źle opłacanych rąk, albo ubrania uszyte w Polsce z dobrych materiałów, ale w kosmicznych cenach. Nanaf Organic to polska marka, która oferuje klasyczne ubranka dziecięce uszyte z bawełny organicznej, a więc takiej, która powstała bez pestycydów, maszyn i wyzysku. Przy uprawie certyfikowanej bawełny organicznej używa się tylko naturalnych substancji podlegających degradacji, zbiera się ją ręcznie, a pracownicy zatrudnieni na plantacjach są pełnoletni i dostają godziwą zapłatę za swoją pracę. Bardzo dużym plusem ubranek Nanaf Organic jest ich cena, za większość z nich zapłacimy maksymalnie 30 zł. Moja ulubiona letnia sukienka Lili kosztuje 35 zł, jakością jestem zachwycona – trzyma kształt po kilkunastu praniach, a wszystkie plamy ładnie z niej schodzą pomimo jasnego koloru.

3. Hevea – kauczukowe smoczki, gryzaki i zabawki kąpielowe

hevea2

Hevea to duńska marka, której produkty — smoczki, gryzaki i zabawki są w całości wykonane z naturalnego kauczuku drzewa kauczukowego (łac. hevea). Wszystkie produkty Hevea są naturalne i biodegradowalne, a ich opakowania są wykonane z papieru z odzysku. Kauczuk pozyskiwany z drzewa Hevea jest wolny od BPA, PVC oraz ftalanu. Żeby rozwijać ekologiczne podejście Hevea zaczęła zbierać zużyte smoczki i już wkrótce w sprzedaży znajdzie się produkt, który w 60% wykonany jest z przetworzonego kauczuku :) Co więcej, każdy, kto odsyła stary smoczek Hevea otrzymuje zniżkę na kolejne zakupy – 1% zniżki za każdy smoczek :)

W sklepie Muppetshop można kupić smoczki oraz gryzaki Hevea, natomiast pełna gama produktów dostępna jest na stronie producenta (z wysyłką do Polski za 10 €)

4. Nati naturali – materacyki do wózków i fotelików

wedrowanie-4

Nati Naturali w swojej ofercie ma głównie wkładki i materacyki do fotelików i wózków, ale nie tylko, bo tekturowe łóżeczko, które jakiś czas temu pokazywałam na blogu, to też ich dzieło (o tutaj można je zobaczyć). Wszystkie materacyki Nati Naturali szyte są ręcznie we Włoszech z certyfikowanej bawełny, a wypełnione są łuskami jęczmienia, które nie tylko są naturalne, ale również mają właściwości termoregulacyjne. Zapakowane są w piękne kartonowe pudełka, które po użyciu będzie można ponownie przetworzyć :)

Cała gama produktów Nati Naturali dostępna jest w sklepie Bimboshop.pl.

5. Close – pieluchy wielorazowe

close

Pieluchy wielorazowe to podstawa ekologicznego podejścia do rodzicielstwa, bo zrezygnowanie z jednorazówek, to kilka tysięcy mniej pieluch wyrzuconych do śmieci, czyli cała góra śmieci, która nie powstanie. Im więcej pieluch testuję, tym bardziej upewniam się, że wybór marki Close to był strzał w dziesiątkę — drogie, ale nieprzeciekające, szybkoschnące i wygodne, tak samo idealne, jak najlepsze jednorazówki, ale znacznie ładniejsze i ekologiczne. Bardzo skutecznie zachęcają mnie do jak najrzadszego używania jednorazówek. Jeśli ktoś z was zastanawia się nad wielorazówkami, to na początek polecam zakup jednej pieluszki Close, szybko przekonacie się, że jest tak samo skuteczna, jak jednorazówki.

Pieluszki Close kosztują ok. 89 zł za sztukę.

Zobacz
więcej

Pomysły na prezent pod choinkę od Limango

Pomysły na prezent pod choinkę od Limango

Limango to jedno z moich ulubionych miejsc na zakupy w sieci! Jeśli potrzebuję kupić coś do domu, czy dla dzieci, to odruchowo najpierw sprawdzam, czy nie znajdę jakiejś super oferty na Limango, a dopiero później przeczesuję resztę internetu.