Alphanova Kids – ekologiczne kosmetyki dla dzieci

Alphanova Kids – ekologiczne kosmetyki dla dzieci

Rok temu byłam z wielkim brzuchem na rejsie w Chorwacji i na tym rejsie poznałam bardzo fajną dziewczynę, którą można określić mianem człowieka o wysokiej świadomości ekologicznej. Na początku trochę się przeraziłam, kiedy razem z nią, na naszym jachcie pojawił się ekologiczny płyn do mycia naczyń czy organiczny płyn do czyszczenia toalet, ale na szczęście okazało się, że wspólny rejs będzie wolny od przymusowej ekologicznej ewangelizacji, a my będziemy mogli zatrzymać swoje kosmetyki i żyć dalej, tak jak żyliśmy. Rok temu zupełnie nie zakładałam, że moja kosmetyczno-ekologiczna ignorancja będzie ewoluować w kierunku kosmetyczno-ekologicznej świadomości, ale w życiu już jest tak, że ludzie, którzy nas otaczają, nie pozostają bez wpływu na nasze życie.

Drugą osobą, która zmusiła mnie do większego zainteresowania się tym, czym smaruję własną rodzinę, była moja starsza córka hipiska. Lila nie tylko ma jakiś niezwykły kontakt z przyrodą, ale równocześnie ma bardzo wrażliwą skórę, o czym pisałam już TUTAJ. I jej problemy z bardzo suchą skórą były kroplą, która przelała czarę kosmetycznej ignorancji i wzmogła potrzebę edukacji. Wtedy właśnie przyjęłam do wiadomości, że niektóre składniki zawarte w większości normalnych kosmetyków tak naprawdę Lili szkodzą i jeśli mam pod opieką skórnego wrażliwca, to najlepiej szybko się z tym pogodzić i zmienić przyzwyczajenia zakupowe.

Wtedy właśnie dzięki eko-koleżance w naszym domu pojawiły się kosmetyki Alphanova Kids, które już od pół roku są jedynymi, których używamy do mycia naszych dzieci. Mnie przekonały swoim składem i certyfikatem Ecocert (możecie między innymi TUTAJ przeczytać o wymaganiach, które muszą spełniać kosmetyki, żeby dostać ten certyfikat). Dzieci zostały kupione tym, że kosmetyki występują w dwóch kolorystykach — różowej i niebieskiej, w związku z czym każdy może mieć swoje mydło i szampon :)

Przez naszą łazienkę przewinęły się chyba wszystkie dostępne produkty.

Z serii różowej: szampon, żel do mycia ciała i płyn do kąpieli

Z serii niebieskiej: żel myjący 3w1 do mycia ciała i włosów, antybakteryjny żel do mycia rąk

Oto nasza cała seria myjąca
Oto nasza cała seria myjąca

Chyba największym hitem jest żel 3w1, bo oprócz tego, że ma świetny skład i bardzo przyjemny zapach (delikatna wanilia z brzoskwinią), to jest łatwy do użycia przez dzieci, które myją się samodzielnie — nie muszą pamiętać, która butelka, do czego służy, tylko używają tego samego kosmetyku do ciała i włosów :) Bardzo wygodne!

Seria różowa, która jest oczywiście ukochana przez Lilę ma nieco słodszy zapach, który mi nie przypadł do gustu, ale jej się bardzo podoba, więc nie dyskutuję :)

W pogotowiu mamy również szampon odstraszający wszy i spray odstraszający wszy, ale nie mogę się wypowiedzieć na temat ich skuteczności, bo od kiedy mamy w domu te kosmetyki, to nie było żadnych epidemii w przedszkolu :)

alphanova-2
Kosmetyki odstraszające wszy

Jedyną wadą tych kosmetyków, jest ich cena. Są droższe od podobnych produktów popularnych marek, bo za buteleczki o pojemności 200 – 300 ml przyjdzie nam zapłacić ok. 37 zł. Dzięki temu zaczęłam dzieciom zwracać uwagę, że powinny nakładać niewielką ilość płynu na gąbkę czy włosy i nie pozwalam im tego wylewać w nieograniczonych ilościach :) Jeśli szukacie dobrych i ekologicznych kosmetyków, to całą gamę kosmetyków Alphanova Kids możecie kupić między innymi w sklepie Ekodrogeria. Tam też możecie znaleźć szczegółowe informacje na temat składu tych kosmetyków.

Warto pamiętać, że Alphanova Kids to kosmetyki dla dzieci powyżej 3 roku życia. Maluchom można kupić kosmetyki Alphanova Bebe. Hela szczególnie poleca Dermo żel do mycia ciała i włosów, który jest jej jedynym kosmetykiem myjącym od początku życia :)

Zobacz
więcej

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Jeśli sami w dzieciństwie uwielbialiście tworzyć konstrukcje z kartonu, to będziecie zachwyceni tą zabawką! Zestaw narzędzi do konstruowania Makedo, to zabawka, o której marzyliście w dzieciństwie i którą zapragniecie kupić swojemu dziecku!

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly to najnowszy model holenderskiego producenta, który ma być miejskim wózkiem przyszłości. Jeśli w związku z tym spodziewacie się, że lata i sam zajmuje się małym pasażerem, to niestety nic z tego.