Co będę robić w weekend w Gdańsku?

Co będę robić w weekend w Gdańsku?

Dzisiaj lecimy na Blog Forum Gdańsk, czyli najważniejszą konferencję poświęconą blogosferze w Polsce. Lecimy tam z Helą, która zaliczy swój lotniczy oraz konferencyjny debiut :) Mam nadzieję, że da mi co nieco posłuchać i przede wszystkim porozmawiać chociaż z częścią tych wszystkich osób, które tam będą :) Z doświadczenia wiem, że wystąpienia na BFG mogą być interesujące nie tylko dla blogerów, dlatego gorąco zachęcam każdego chętnego do obejrzenia streamingu z konferencji o tutaj: www.blogforumgdansk.pl. Z programu całej imprezy (który można zobaczyć o TUTAJ), wybrałam kilka punktów programu, których sama doczekać się nie mogę i, które być może zainteresują też moich czytelników :) Oto one:

SOBOTA

25.10 – sobota – 12.10 Za kurtyną: warsztat blogera Autorka zdjęć do wystawy „Mój B(v)log. Moja pasja. Moja praca” rozmawia z b(v)logerami – bohaterami jej prac. Czy prowadzenie bloga to 15 minut dziennie na tekst czy może kawał roboty na cały etat? – w trakcie BFG będzie miała miejsce premiera wystawy zdjęć Renaty Dąbrowskiej, podobno wystawa robi wrażenie, przebieram więc nogami, żeby ją zobaczyć :)

25.10 – sobota – 13.30 Konstruktywna krytyka b(v)logosfery Tomek Tomczyk versus Karolina Korwin-Piotrowska – Tomek znany jeszcze jako Kominek, czyli najbardziej rozpoznawalna i najbardziej kontrowersyjna twarz blogosfery będzie dyskutował ze znaną z hejtowania celebrytów dziennikarką. No cóż, będzie na pewno mnóstwo emocji i podejrzewam, że ta dyskusja może trafić na Pudelka. Na czas tej rozmowy zamierzam sobie kupić popcorn. Wam też polecam popcorn i wygodną miejscówkę przed komputerem ;)

25.10 – sobota – 14.00 Na to czekam najbardziej, czyli blok na temat roli blogosfery w Egipcie (Rewolucja w Egipcie – i co dalej?, godzina 14.00), na Ukrainie (Rola blogerów na Majdanie, godzina 14.55), w Rosji (Wolność słowa w państwie cenzury, godzina 15.25) i w Chinach (Blogosfera w Państwie Środka, godzina 15.55) z udziałem blogerów z tych państw. Bardzo chciałabym zobaczyć jak blogowanie wygląda w krajach o zupełnie innej sytuacji politycznej niż Polska. My mamy ten luksus, że możemy sobie blogować o sukienkach, kremach i pieluchach wielorazowych, ale są takie miejsca na świecie, gdzie prowadzenie bloga ma zupełnie inny wymiar.

NIEDZIELA

26.10 – niedziela – 11.00 W masce czy bez maski? Rzecz o prywatności b(v)logera. Panel z udziałem m.in. Nishki, Oli Radomskiej (Mam wątpliwość, Radomskie macierzyństwo) oraz Michała Góreckiego (znanego z tego, że jest moim mężem ;)) na temat tego czy warto odsłaniać swoje prywatne życie przed czytelnikami bloga. Myślę, że będzie bardzo ciekawie, bo rozmawiać ze sobą będą osoby o skrajnych podejściach do prywatności :)

Oczywiście wymieniłam tylko kilka punktów programu, ale jeśli poziom konferencji będzie taki jak w zeszłym roku, to tak naprawdę wszystkie wystąpienia i panele będą interesujące. Mam więc zamiar przez 2 dni siedzieć na krześle, słuchać i szukać inspiracji, ale jak tylko kamery będą robić zbliżenia na mnie, to będę wam machać ;) Poza tym mam zamiar obejrzeć sobie dokładnie od środka Teatr Szekspirowski, w którym tegoroczny Blog Forum Gdańsk się odbędzie, oraz wrzucać zdjęcia na Instagram, więc jeśli macie ochotę trochę mnie podglądać to zapraszam na www.instagram.com/marysia_gorecka :)

Zobacz
więcej

Rodzinne wakacje w Arłamowie, czyli relaks dla każdego

Rodzinne wakacje w Arłamowie, czyli relaks dla każdego

Nasze tegoroczne wakacje rozpoczęły się z przytupem, bo zaczęliśmy je rodzinnym wyjazdem na kilka dni do hotelu Arłamów. Gdyby dwa lata temu ktoś mi powiedział, że zakocham się w tym miejscu, to bym nie uwierzyła.