Bugaboo Donkey – luksusowy wózek podwójny

Bugaboo Donkey – luksusowy wózek podwójny

Bardzo drogi i bardzo funkcjonalny podwójny wózek dla bliźniaków, rodzeństwa albo jedynaka. Potrafi wszystko. Cena Donkey Twin: 6689 zł
3.6
Wygląd
5
Jakość
5
Cena
1

Każdy rodzic dwójki dzieci z niewielką różnicą wieku prędzej czy później dochodzi do wniosku, że jedyne co umożliwi mu swobodne poruszanie się poza domem to podwójny wózek. Takich wózków jest dużo, ale mało który dostosowuje się do potrzeb podwójnych rodziców w zależności od tego, czy mają bliźniaki, czy rodzeństwo z małą różnicą wieku. Bugaboo Donkey to pierwszy wózek (ale nie jedyny) z siedziskami obok siebie, który można przekształcić z wózka pojedynczego w wózek podwójny, w zależności od potrzeb.

Mam dwoje pierwszych dzieci z dwuletnią różnicą wieku i dwoje ostatnich z trzyletnią różnicą. Wózek testowałam dwa razy – najpierw, kiedy Franek obchodził trzecie urodziny, a Lila miała 11 miesięcy. Główną użytkowniczką wózka była oczywiście Lila. Podwójnego wózka potrzebowaliśmy do odbierania dzieciaków z przedszkola/klubu malucha i do wyjść w weekendy (jeśli wychodziliśmy w porze snu Franka). Chciałam mieć wózek, który ma możliwość przekształcania się z wózka pojedynczego w podwójny. Drugie testy (nowszego modelu) zakończyliśmy dzisiaj — nie mamy już zbyt częstej potrzeby korzystania z podwójnego wózka, ale są takie momenty, kiedy trzyletnia Lila nie daje rady wytrzymać na nogach i wtedy dodatkowe miejsce na usadzenie pupy jest wybawieniem.

donkey-5

Pierwsze wrażenia po otrzymaniu wózka były mieszane, wizualnie mi się nie podobał, wydawał mi się strasznie kobylasty. Generalnie musiałam się przyzwyczaić do jego wyglądu :) Ale po pierwszych testach terenowych zakochałam się w nim. Okazało się, że jest bardzo zwrotny i bardzo łatwo się go prowadzi — nawet jeśli w wózku jedzie ponad 30 kilo dzieci.

Co jest największą zaletą wózka?

Bugaboo Donkey jest wózkiem, który dostosowuje się do potrzeb rodziców. Macie bliźniaki? Świetnie. Będziecie mieć najpierw dwie niezależne gondole, a później dwa niezależne siedziska spacerowe. Jeśli zdarzy się tak, że gdzieś będziecie musieli pójść tylko z jednym dzieckiem, to nie ma problemu, bo zrobicie sobie z Donkeya wózek pojedynczy.

Masz dzieci rok po roku? Nie ma problemu. Starszak ląduje w spacerówce, a młodsze dziecko w gondoli. Jak podrośnie, to przerzucisz go do spacerówki. Jeśli starszak jest w żłobku, a Ty często spacerujesz tylko z niemowlakiem, to nie ma problemu, bo Donkey będzie wtedy pojedynczy. Jedno z dzieci lubi jeździć przodem do świata, a drugie przodem do Ciebie? Da się zrobić.

bugaboo_donkey
Bugaboo Donkey – Twin/Duo/Mono

Stelaż

Jak już wspominałam wózek bajecznie się prowadzi — jest bardzo zwrotny i lekko jedzie nawet przy bardzo dużym obciążeniu. Można go pchać jedną ręką i jedzie bez najmniejszego oporu. Jedyny minus to krawężniki — jeśli obciążenie jest duże, to trzeba włożyć więcej siły w panowanie nad wózkiem przy zjeżdżaniu z krawężnika.

Stelaż dopracowany jest w każdym calu. Powiększenie wózka do wymiarów podwójnego zajmuje 10 sekund — odpinamy 3 klapki, wciskamy przycisk i rozszerzamy ramę. Rączka ma teleskopowo regulowaną wysokość (87 – 105 cm), a na dole jest mega wielki kosz, z bardzo praktycznymi kieszonkami na drobne rzeczy. Dzięki temu nic nam z kosza nie wyleci.

donkey-9
Wózek Mono
donkey-8
Wózek Duo

Koła są duże i pompowane. Tylne mają średnice 30 cm, a przednie (skrętne z możliwością blokady) aż 25 cm. Oczywiście to sprawia, że wózek jest ciężki (w wersji Mono waży 13 kg, w wersji Twin 15 kg), ale po wózkach podwójnych nie powinniśmy spodziewać się czegoś innego. W wózku jest wygodny i łatwy do zablokowania hamulec nożny.

Składanie wózka nie jest trudne, ale ze względu na jego gabaryty trzeba się nieco do niego przyłożyć. Plusem jest to, że można go złożyć w jednym kawałku (bez wypinania siedzisk i gondoli), ale bagażnik musi być spory, żeby się zmieścić z wózkiem do środka (w naszym Peugeocie 5008 tak złożony wózek zajmuje cały bagażnik). Jeśli złożymy osobno stelaż, koła i siedziska, to wózek zabiera tyle samo miejsca co standardowy pojedynczy wózek. Wielkość złożonego stelaża wynosi 87 × 60 × 40 cm.

donkey-10
Złożony wózek podwojny
donkey-11
Wózek złożony do najmniejszych rozmiarów

Amortyzacja jest dobra, choć wypadła słabiej niż amortyzacja w Bugaboo Cameleon, ale krzywda dziecku na nierównościach się nie dzieje. Wózek rewelacyjnie sprawdza się w terenie, nawet przy dużym obciążeniu świetnie sobie radzi na wertepach — idealny na polskie dziurawe chodniki.

Wózek ma standardową szerokość zarówno w wersji podwójnej (74 cm), jak i pojedynczej (60 cm). Jeżdżąc podwójnym wózkiem, nie miałam żadnych problemów ze zmieszczeniem się w drzwi, czy do windy. Jedyny problem to samochody zaparkowane na chodnikach tak, że piesi powinni nad nimi fruwać.

Gondola

Gondola jest dość długa (78 cm), ale niestety wąska (34 cm na gorze i 28 cm na dole), więc jeśli nasze dziecko będzie duże, to być może wcześniej niż myśleliśmy, będzie trzeba przesiąść się do spacerówki. W gondoli jest przedłużana budka, dzięki czemu słońce w żadnej sytuacji nie będzie świeciło w oczy.

donkey-12

Spacerówka

Siedzisko spacerowe jest kubełkowe, niestety również jest wąskie (27 cm), co sprawia, że dużym dzieciom może być w nich ciasno. Ale zdjęciach widzicie, że 95 cm Lila całkiem dobrze się w nim mieści. Siedzisko jest przekładane, więc można je obracać przodem i tyłem do kierunku jazdy. Siedzisko można odchylać w 3 pozycjach (leżąca, półsiedząca i siedząca). Siedzisko ma pałąk, który niestety pokryty jest pianką (dzieci uwielbiają ją obgryzać). Niestety w przeciwieństwie do nowego modelu Cameleona, Donkey nie ma ruchomego pałąka, co nieco utrudnia wypinanie go z wózka. Pasy są pięciopunktowe, każdy z nich wpinany jest osobno w klamrę, co może być upierdliwe, ale dla mnie osobiście jest wygodniejsze w użyciu :)

donkey-2

donkey-4

donkey-3

Boczna torba

Mega fajną częścią tego wózka jest torba, którą montuje się obok siedziska w pojedynczej wersji wózka. Jest bardzo pojemna i wytrzymała (max. obciążenie to 5 kg). Można ją ściągnąć ze stelaża i powiesić sobie na ramieniu. W końcu miałam wygodne miejsce do trzymania zabawek, kocyka i mojej torebki!

donkey-6

Specyfikacja techniczna

Wymiary wózka rozłożonego: 105 cm wysokość x 60/74 cm  szerokość x 95 cm długość

Wymiary wózka po złożeniu: ok. 40 cm wysokość  x 60 cm  szerokość x  87 cm długość

Waga wózka (mono/twin): 13/15 kg

Średnica kół przednich: 25 cm

Średnica kół tylnych: 30 cm

Wielkość gondoli: 78 cm x 28-34 cm (gondola ma inną szerokość na górze i dole)

Gdzie kupić i za ile

Bugaboo Donkey jest najdroższym modelem tej marki. W wersji dla bliźniaków TWIN (2 x gondola, 2 x spacerówka) kosztuje 6689 zł, w wersji dla rodzeństwa DUO (1 x gondola, 2 x spacerówka) kosztuje 6049 zł, a wersja pojedyncza MONO (1 x gondola, 1 x spacerówka) kosztuje 4849 zł. Każdą z tych wersji możecie kupić między innymi w sklepie Muppetshop.

Zobacz
więcej

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Jeśli sami w dzieciństwie uwielbialiście tworzyć konstrukcje z kartonu, to będziecie zachwyceni tą zabawką! Zestaw narzędzi do konstruowania Makedo, to zabawka, o której marzyliście w dzieciństwie i którą zapragniecie kupić swojemu dziecku!

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly to najnowszy model holenderskiego producenta, który ma być miejskim wózkiem przyszłości. Jeśli w związku z tym spodziewacie się, że lata i sam zajmuje się małym pasażerem, to niestety nic z tego.