Kavka Handy — pierwsze nosidełko Feli

Kavka Handy — pierwsze nosidełko Feli

Kavka Handy to polskie nosidło hybrydowe, które świetnie sprawdzi się jako pierwsze nosidło, w którym z powodzeniem można nosić dzieci od 62 do 104 cm wzrostu. Świetnie zaprojektowane i uszyte, dostępne w kilku różnych tkaninach. Cena 569-589 zł
4.6
Wygląd
5
Jakość
5
Cena
4

Kiedy wybierałam pierwsze nosidło dla Felicji, miała ona dopiero 4 miesiące. Nosiłam ją wtedy w chustach, ale wybieraliśmy się na tydzień do Norwegii i wiedziałam, że nie będę jedyną osobą noszącą małą Felkę. Chciałam więc zabrać ze sobą na wyjazd również dobrane do niej nosidełko ergonomiczne, które byłoby najlepszym wyborem dla takiego malucha i pozwalałoby na wygodne noszenie Felki przez kilka różnych osób. Wybór padł na polskie nosidło hybrydowe — Kavka Handy.

Jeśli szukacie dobrych nosideł, to w sklepie 24hugs.pl z kodem MAMYGADZETY kupicie je 10% taniej!

Co to jest nosidło hybrydowe?

Zacznę od wyjaśnienia, czym jest nosidło hybrydowe. Jest to taki kompromis między nosidłem klamrowym (najpopularniejsza Tula ma właśnie nosidła klamrowe, których pas biodrowy i pasy naramienne zapinane są na klamry) a nosidłem Mei Tai, w którym do prostokątnego panelu doszyte są wiązane pasy naramienne i wiązany pas biodrowy. Nosidła hybrydowe mają zapinany pas biodrowy, oraz wiązane pasy naramienne. Nie będę się tutaj jakoś bardziej na ten temat rozpisywać, ale jeśli was temat interesuje, to możecie poczytać o nim TUTAJ. Z mojej perspektywy nosidła hybrydowe dają większą możliwość w dopasowaniu nosidła do młodszych niemowlaków. Nie są one tak dobre dla takich maluszków, jak chusta, ale maluszki przyjmują w nich zdecydowanie lepszą pozycję niż w nosidłach klamrowych. Dlatego, kiedy szukałam nosidełka dla czteromiesięcznej Feli, to wiedziałam, że będzie to hybryda.

Drugim istotnym plusem nosideł hybrydowych jest łatwość dostosowania nosidła do gabarytów noszącego. Jeśli nosicie dziecko z kimś na zmianę, to nie trzeba za każdym razem przepinać, skracać czy wydłużać pasów naramiennych, bo za każdym razem wiąże się je po prostu od nowa, a one idealnie dopasowują się do naszego rozmiaru.

kavka handy
Siedmiomiesięczna Felicja w Kavka Handy

Markę Kavka kojarzyłam wcześniej, ale że nie miałam kogo nosić w nosidle, to jakoś nie przyglądałam się jej za bardzo. I trochę żałuję, bo Kavka w 100% zasługuje na milion poleceń! Ponieważ chciałam mieć pewność, że wybrane nosidło będzie odpowiednie dla Feli, to wybrałam się na osobiste przymiarki do sklepu 24hugs, gdzie pod okiem doradczyń noszenia mogłam sobie wszystko pomierzyć i pooglądać, a potem kupić. Ze wszystkich nosideł, które mierzyłam zdecydowanie najlepiej leżały dwa — Storchenwiege oraz Kavka Handy. Trochę mi zajęło podjęcie decyzji, które z tych nosideł wybrać, ale Kavka podbiła moje serce mnogością materiałów, wzorów i kolorów. Wybór padł na lnianą Kavkę w kolorze oliwkowym.

Czym wyróżnia się Kavka Handy?

Dla mnie najważniejszą cechą tych nosideł jest to, że da się je całkiem dobrze dopasować do młodszych niemowląt. Według producenta Kavka Handy jest odpowiednia dla dzieci powyżej 1 miesiąca, które potrafią same trzymać główkę, aczkolwiek sama raczej polecałabym przymiarki takich maluszków pod okiem doradcy noszenia, bo zalecenia producenta nie zawsze będą kompatybilne z nami i naszym dzieckiem. Ale jest to propozycja godna rozważenia dla rodziców, którzy muszą/chcą nosić, ale polegli przy chuście (chociaż warto wtedy rozważyć dość prostą w obsłudze chustę kółkową).

Kogo możemy nosić w nosidle Kavka Handy?

Kavka Handy ma regulowany panel, oznacza to tyle, że możemy zmieniać jego szerokość i wysokość tak, by nosidło dobrze służyło maluszkom noszącym ubranka w rozmiarze 62, jak i 104-centymetrowym starszakom. Aczkolwiek moje wrażenie z noszenia jest takie, że Kavka Handy dużo lepiej sprawdza się przy młodszych i lżejszych dzieciach. Całkiem możliwe, że jest to związane z tym, że młodsze niemowlaczki są jeszcze mało ruchliwe i nieuciekające, a wiązanie nosidła hybrydowego wymaga jednak chwili czasu. Ze starszakiem jest trudniej, bo kiedy my staramy się zawiązać pasy naramienne, to on może starać się oswobodzić i zwiać.

Nosidło ma też limity wagowe. Najmłodsze dzieci powinny ważyć minimum 3.5 kg, natomiast górny limit wagi to 20 kg. Warto jednak pamiętać o tym, że to wcale nie oznacza, że musimy nosić te 20 kg na plecach, gdyż kręgosłup mamy jeden i raczej nie wymieniają go na nowy, nawet jeśli bardzo nam by się przydał. Takie starszaki to jednak najczęściej już same śmigają całkiem szybko na nogach, więc noszenie ich na plecach to raczej ostateczność.

Jak wygląda regulacja panelu w Kavka Handy?

Panel w Kavka Handy regulowany jest zarówno na szerokość, jak i wysokość. Regulacja jest bardzo prosta, bo polega na odklejeniu rzepów na wewnętrznej stronie pasa biodrowego i przyklejenie ich na szerokości odpowiadającej rozmiarowi ubrań, jakie nosi nasze dziecko. Długość panelu reguluje się w tym samym miejscu (czyli na pasie biodrowym) przeklejając rzepy w górę lub w dół, w zależności od tego, czy panel ma być krótszy, czy dłuższy.

Panel w Kavka Handy może mieć szerokość od 28 do 49 cm, więc faktycznie jest to spora ponad 20 cm różnica! Natomiast wysokość panelu można regulować w zakresie od 31 do 42 cm. Nie wiem, jak Kavka to robi, ale nawet przy dopasowaniu nosidła do czteromiesięcznej, drobnej Felci, na panelu nie pojawiły się żadne luzy, nadmiarowy materiał, ani nic z tych rzeczy, które sprawiają, że nosidło nie daje odpowiedniego podparcia plecom malucha. No po prostu sztos!

kavka handy
Czteromiesięczna Felicja w Kavka Handy

Czy Kavka Handy jest wygodna dla noszącego?

Kiedy przymierzaliśmy Kavkę Handy po raz pierwszy, to moje strasze córki koniecznie chciały się też przymierzyć do tego noszenia. No i powiem wam, że ku mojemu zdumieniu okazało się, że Kavka Handy pasuje nie tylko na rodziców, ale i na dzieci w wieku 8-12 lat! Co prawda najmłodsza Helenka nigdy Feli nie nosiła przez dłuższy czas, ale już Franek i Lila jak najbardziej tak. Zdarzyły się takie wycieczki, podczas których błagali o możliwość ponoszenia najmłodszej siostry. Za każdym razem Kavka Handy świetnie zdała egzamin, można ją było z łatwością dopasować w taki sposób, by wygodnie było i noszonej i noszącym.

Sześciomiesięczna Fela w Kavka Handy u brata i taty na plecach

Jedyne zastrzeżenie, jakie mam do Kavki Handy to zbyt mała sztywność pasów naramiennych. Teraz kiedy Fela ma już ponad rok, dużo wygodniej mi się ją nosi w Kavce Multi-Age, która ma sztywniejsze pasy naramienne. Czuję, że nosidło klamrowe znacznie lepiej odciąża mój kręgosłup niż hybrydowa Kavka Handy, której pasy naramienne są zdecydowanie mniej sztywne. Aczkolwiek przez pierwsze miesiące noszenia, gdy Fela była lżejsza, w ogóle mi pasy w Kavce Handy nie przeszkadzały.

Gdzie kupić Kavkę Handy i ile trzeba za nią zapłacić?

Dobre nosidła kupuje się w dobrych sklepach z nosidłami, więc polecam wam szczególnie sklep 24hugs.pl, bo wiem, że pracują tam bardzo kompetentne doradczynie noszenia! Do sklepu można się wybrać osobiście, można też zrobić zakupy przez internet. Jeśli zdecydujecie się na drugą opcję, to z kodem rabatowym MAMYGADZETY dostaniecie 10% zniżki!

Z kodu warto skorzystać, bo nosidło Kavka Handy w zależności od materiału, z jakiego zostało uszyte, kosztuje od 569 do 589 zł. Nie jest to mała kwota, aczkolwiek porównywalna do innych nosideł najlepszej jakości!


Bardzo polecam wam Kavkę Handy, szczególnie jeśli szukacie pierwszego nosidełka dla niemowlaka! A jeśli chcecie poznać też inne nosidła, to zachęcam was do lektury innych recenzji!

Zobacz
więcej

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Jeśli sami w dzieciństwie uwielbialiście tworzyć konstrukcje z kartonu, to będziecie zachwyceni tą zabawką! Zestaw narzędzi do konstruowania Makedo, to zabawka, o której marzyliście w dzieciństwie i którą zapragniecie kupić swojemu dziecku!

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly to najnowszy model holenderskiego producenta, który ma być miejskim wózkiem przyszłości. Jeśli w związku z tym spodziewacie się, że lata i sam zajmuje się małym pasażerem, to niestety nic z tego.