Mebby – pojemnik na zabawki kąpielowe

Mebby – pojemnik na zabawki kąpielowe

Bardzo praktyczny i estetycznie wyglądający pojemnik na zabawki. Z wewnętrznym ociekaczem, dzięki któremu zabawki na dnie nie leżą w wodzie. Cena: 50zł
4.5
Wygląd
5
Jakość
5
Cena
3.5

Porządek w zabawkach kąpielowych to wyzwanie, które dzieci rzucają matce po około 6 miesiącach życia. Zaczyna się niewinnie, najczęściej od jednej gumowej kaczki, ale w szybkim tempie przybywa rybek, wędek, klocków, samochodów, łódek i wszystkich innych przedmiotów, które nie ulegają dezintegracji przy kontakcie z wodą (chociaż z tym też różnie bywa). Problemem nie jest trzymanie tych zabawek w jednym miejscu (do tego wystarczy zwykły plastikowy pojemnik), ale fakt, że albo trzyma się te zabawki w stanie mokrym i pozwala im się kisić w tej wilgoci aż do wyschnięcia, albo przed wrzuceniem do pojemnika osusza się dokładnie wszystkie zabawki (pokażcie mi chociaż jedną matkę, która zrobiła tak częściej niż raz!).

Szukając rozwiązania mogłam wybrać zwykły, estetycznie wyglądający pojemnik, bez Myszki Miki i Zigzaka McQueena, który będzie cieszył moje oko oraz umożliwi wyhodowanie jakiegoś grzyba albo pleśni (w związku z brakiem systemu ociekania). Mogłam też skusić się na przeróżne kolorowe siateczki, pojemniczki w kształcie rybek, autek i domków, które przyczepia się przyssawkami do wanny, albo ściany łazienki i do których dzieci po kąpieli wrzucają ociekające wodą i pianą zabawki. Plus jest taki, że jest szansa na brak pleśni, ale osobiście mam problem z akceptacją nadmiernej ekspansji przedmiotów dziecięcych poza wyznaczony pokój. Samolubnie zakładam, że łazienka to pomieszczenie, w którym dobrze powinni się czuć również dorośli, w związku z czym nie akceptuję wody ściekającej z zabawek rozlanej dookoła wanny oraz zabawek w siateczce na stałe wiszącej w/nad moją wanną (czasami mam ochotę z niej skorzystać bez zabawy w wędkarza albo nurka) – czyli jednym słowem – moje dzieci mają zabawki kąpielowe, które w trakcie kąpieli zajmują pół łazienki, ale po kąpieli mają być schowane w pojemniku, który ma system ociekania, ale nie wygląda jak pojemnik na zabawki dla dzieci.

pojemnik2 pojemnik1

Okazało się, że takich rodziców jak ja jest trochę więcej i, że znalazł się producent, który o nas pomyślał. Pojemniki na zabawki kąpielowe Mebby to podwójne (dwukolorowe) wiaderka, z których wewnętrzne wiaderko ma dziurki oraz nóżki (dzięki czemu woda z zabawek wypływa poza wiaderko) a zewnętrzne pełni funkcję zbiornika na wodę. Co więcej wewnętrznym wiaderkiem można spokojnie wyławiać zabawki, bez konieczności wrzucania ich pojedynczo do pojemnika (co przy dużej ilości zabawek usprawnia sprzątanie). A gdy woda ścieknie już z zabawek można ją wylać z zewnętrznego wiaderka, bez konieczności wyrzucania zabawek z pojemnika.

Pojemniki są dosyć duże (szer. 24cm, głęb. 20cm, wys. 28cm) i wystepują w 4 różnych wersjach kolorystycznych. Niestety nie są tanie (50zł), zwłaszcza jeśli ilość zabawek zmusza do kupienia większej ilości (u nas zabawki mieszczą się w 2 pojemnikach), ale moim zdaniem każdy kto oprócz porządku i higieny ceni sobie walory estetyczne, będzie zadowolony.

Ja po kupieniu pojemników Mebby przestałam szukać innego/nowego/lepszego sposobu na przechowywanie zabawek. Jestem w 100% zadowolona, co przy mojej miłości do gadżetów i zmian nie zdarza się często :)

Zobacz
więcej

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Jeśli sami w dzieciństwie uwielbialiście tworzyć konstrukcje z kartonu, to będziecie zachwyceni tą zabawką! Zestaw narzędzi do konstruowania Makedo, to zabawka, o której marzyliście w dzieciństwie i którą zapragniecie kupić swojemu dziecku!

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly to najnowszy model holenderskiego producenta, który ma być miejskim wózkiem przyszłości. Jeśli w związku z tym spodziewacie się, że lata i sam zajmuje się małym pasażerem, to niestety nic z tego.