Zerówkowo-szkolna wyprawka z Faber-Castell [+kod rabatowy]

Zerówkowo-szkolna wyprawka z Faber-Castell [+kod rabatowy]

Uwielbiam szkolne zakupy w sklepach papierniczych, nie ma chyba dla mnie lepszego szkolnego wspomnienia, niż godziny spędzone w dużych sklepach, gdzie można było kupić absolutnie wszystko! No i to wrześniowe postanowienie — z tymi nowymi zeszytami, piórem i kredkami będzie zupełnie inaczej niż wcześniej! Zeszyty będą piękne, kredki zawsze zatemperowane, a pióro będzie kreślić wyłącznie okrągłe litery. Oczywiście w miarę upływu tygodni i miesięcy, obietnica coraz bardziej odchodziła w zapomnienie, ale dzięki temu kolejny wrzesień był znowu taki ekscytujący!

Kiedyś tak to właśnie wyglądało, teraz wiadomo — czasów już nie ma, więc coraz trudniej o duży i dobrze wyposażony sklep papierniczy. Szkolne zakupy robi się w supermarketach albo dyskontach, które nie mają w sobie ani odrobiny wrześniowej magii. Ja od lat odmawiam takich zakupów, bo lubię mieć wybór, no i co jak co, ale wybieranie najlepszych kredek i najpiękniejszych flamastrów wymaga jednak nieco celebracji. Dlatego te szkolne zakupy robimy w internecie, co też ma rzecz jasna swoje wady (nie można dotykać tych wszystkich pięknych rzeczy), ale przynajmniej możemy w tych sklepach siedzieć tak długo, jak chcemy!

Od kiedy Franek poszedł do szkoły, najczęściej w naszych szkolnych wyprawkach królują produkty Faber-Castell. Cztery lata temu podczas kompletowania malarsko-pisarskiego ekwipunku dla Franka miałam duży problem ze znalezieniem kredek i flamastrów bez żadnych nadruków czy postaci z kreskówek, a wymagania w naszej szkole były takie, by takich „rozpraszaczy” nie było. W końcu trafiłam na sklep Faber-Castell, gdzie mogłam skompletować absolutnie wszystko, co było na liście i absolutnie wszystko mogłam kupić w jednolitych kolorach, a (co się później okazało) jakość tych wszystkich szkolnych gadżetów była z najwyższej półki! Chociaż to dzieciom nie do końca się podoba, bo na przykład Franek już kolejny rok korzysta z dokładnie tych samych kredek, a jak mówi — chciałby mieć już jednak nowe!

Nożyczki Grip | Gumka dust free | Ołówek automatyczny Apollo | Pióro wieczne Scribolino | Ołówki Jumbo | Kredki trójkątne Jumbo

W tym roku większość naszych zerówkowo-szkolnych gadżetów to sprawdzone produkty Faber-Castell – ulubione kredki, najlepsze na świecie kredki świecowe, farbki akwarelowe, super kubeczek do malowania, pierwsze pióro Lili czy flamastry, które można ze sobą sczepić!

Jeśli lubicie kredki, którymi z jednej strony dobrze się rysuje, ale z drugiej nie są tak miękkie, że po kilku miesiącach nic z nich nie zostanie, to pokochacie Faber-Castell. Ja uwielbiam w nich to, że mają dwie grubości (standardową i Jumbo) i że część z nich ma miejsce na wpisanie imienia dziecka. Przyznam szczerze, że dzięki temu moje dzieci mają ten sam komplet kredek od września do czerwca!

Ołówek automatyczny Apollo | Pióro wieczne Scribolino | Ołówki Jumbo | Kredki trójkątne Jumbo

Faber-Castell ma też moim zdaniem najlepsze kredki świecowe! Dopóki ich nie kupiłam 4 lata temu, uważałam, że kredki świecowe to pomyłka – szybko się łamią i większość z nich słabo maluje. Kredki świecowe Jumbo są grube, mają przekrój trójkąta i naprawdę przepięknie malują. Co więcej, Frankowi przez ostatnie lata nie udało się żadnej złamać, więc w tym roku swój własny komplet dostała Hela.

faber castell

Kredki świecowe Jumbo

Jeśli szukacie do szkoły ołówków, które są podstawowym wyposażeniem każdego ucznia, to Faber-Castell ma taki wybór, że głowa mała – cienkie, grube, zwykłe, automatyczne. Nam się na tym trochę zeszło i w końcu kupiliśmy różne ołówki automatyczne (to było marzenie Lili) i kilka zwykłych drewnianych. Najbardziej podoba mi się ten grubaśny ołówek Scribolino – ma trójkątny uchwyt i gruby rysik odporny na duży nacisk, więc będzie idealny dla Heli, która w zerówce będzie zapewne kreślić pierwsze litery!

faber castell

Ołówek automatyczny Scribolino | Ołówek automatyczny Apollo | Ołówek automatyczny Grip

Faber-Castell ma też nasze ulubione flamastry Connector, które można łączyć ze sobą skuwkami, a dzięki dodatkowym ruchomym łącznikom można tworzyć z nich różne konstrukcje. Są więc flamastro-klockami, które być może uratują dziecko przed szkolną nudą. Można je kupić zarówno w mniejszych szkolnych zestawach, jak i w takich bardziej wypasionych – w aluminiowej puszce w kształcie samochodu czy pirackiej skrzyni!

faber castell
faber castell

Flamastry Connector

No i na koniec – nasze ulubione farby akwarelowe Connector z najfajniejszym składanym kubeczkiem na wodę! Farby sprzedawane są w pięknym plastikowym pudełku i można je kupić w wersji dwupoziomowej (24 kolory) bądź jednopoziomowej (12 kolorów). W zestawie poza farbkami znajdziemy pędzelek, a wieczko pudełka możemy zamienić w paletę do mieszania kolorów! Co więcej, każdy kolor znajduje się na swojej własnej podstawce, którą można sczepić z innymi kolorami, albo od nich odczepić. Jest przy tym bardzo dużo zabawy! Do farbek warto kupić kubek Clic&Go, który po pierwsze ma lekko pofalowane brzegi, dzięki czemu można o niego wygodnie oprzeć pędzelek, a po drugie można go złożyć na płasko, dzięki czemu jest najlepszym kubkiem do szkoły, bo zajmuje mało miejsca!

Jeśli jeden pędzelek to dla was za mało, to bardzo polecam pędzelki Faber-Castell! Model Clic&Go ma przesuwaną skuwkę, dzięki czemu pędzelek nie zniszczy się w piórniku – taki najlepiej sprawdza się w przypadku Franka, który nie do końca przejmuje się tym, w jakich warunkach przechowuje swoje rzeczy. Dziewczyny wybrały zestaw przecudnych pastelowych pędzelków z miękkim uchwytem.

faber castell

Farby Connector 12 kolorów | Zestaw pędzli pastelowych | Kubek Clic&Go

Farby Connector 24 kolory | Pędzelek Click&Go | Kubek Click&Go

Jeśli szukacie rzeczy, które posłużą waszemu dziecku więcej niż jeden semestr, to bardzo polecam Faber-Castell! Używamy tych produktów od czterech lat, więc wiem, że są świetnej jakości! Jeśli więc wasze dziecko nie ma tendencji do gubienia wszystkiego i wszędzie, to będziecie bardzo zadowoleni z tych produktów.

Robiąc zakupy w sklepie Faber-Castell, koniecznie skorzystajcie z mojego kodu rabatowego! Z kodem: mamygadzety dostaniecie 10% zniżki na wszystkie nieprzecenione produkty!


Zawarte w tym wpisie linki, to linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli klikając w nie, dokonasz zakupu, to ja otrzymam z tego tytułu drobną prowizję. W żaden sposób nie wpływa to na cenę, którą Ty zapłacisz, ale dla mnie będzie sygnałem, że cenisz moją rekomendację :)

Zobacz
więcej

Co kupić dziecku na pierwsze urodziny?

Co kupić dziecku na pierwsze urodziny?

Ciężko powiedzieć, jak to się stało, że Felicja ma już rok. Jak daję słowo, byłam przekonana, że tym razem uda mi się na zawsze pozostać mamą niemowlaka. Niestety okazało się, że czwarte dziecko rośnie dokładnie tak samo szybko, jak pierwsze.

Pomysły na prezent pod choinkę od Limango

Pomysły na prezent pod choinkę od Limango

Limango to jedno z moich ulubionych miejsc na zakupy w sieci! Jeśli potrzebuję kupić coś do domu, czy dla dzieci, to odruchowo najpierw sprawdzam, czy nie znajdę jakiejś super oferty na Limango, a dopiero później przeczesuję resztę internetu.