Polecam do czytania, czyli Share week 2015

Polecam do czytania, czyli Share week 2015

Taka już jest nasza polska blogowa tradycja, że raz w roku mamy tak zwany „share week”, czyli tydzień polecania blogów. Ta szczytna akcja została zapoczątkowana przez Andrzeja Tucholskiego z bloga jestkultura.pl, a ja biorę w niej udział drugi raz. Dlatego dzisiaj podzielę się z wami 3 blogami, które sama podczytuję i polecam do czytania. Najpierw myślałam, że powinnam wybierać małe blogi, żeby pomóc im rosnąć, ale zażywając porannej kąpieli zdałam sobie sprawę, że nie ma czegoś takiego jak „za duża liczba czytelników”, a dobre treści trzeba promować w związku z czym będę po prostu polecać dobre blogi.

HALO ZIEMIA

Konrad Kruczkowski pisze rzadko, ale zawsze mądrze. Pisze o społeczeństwie i rodzicielstwie, często poruszając tematy trudne, których nikt inny nie chce podejmować. Przy tym bardzo dużo myśli, nigdy nie płynie po powierzchni, zawsze stara się dotrzeć głębiej, do sedna problemu. Do tego całym sercem zaangażowany jest w Stowarzyszenie Wiosna, promując Szlachetną Paczkę i Akademię Przyszłości. Anioł, nie człowiek! :)

MISS FERREIRA

Sara, autorka bloga to pod względem temperamentu przeciwieństwo Konrada. Szaleństwo to jej drugie imię, a ironia jest jej matką. Uwielbiam jej teksty, bo nawet pozornie banalne historie są bardzo wartościowe. Niech was nie zmylą piękne zdjęcia i modne ubrania – ten blog nie jest o modzie i urodzie, ale o życiu pięknej i modnie ubranej kobiety. I nie o życiu w rozumieniu „co jadłam, gdzie byłam”, ale raczej „o czym myślę i dokąd zmierzam” (chociaż najczęściej zmierza z dziećmi na plac zabaw albo zrobić pranie ;))

RENATA RUSNAK

Styl życia Renaty jest przynajmniej w części zupełnie inny od mojego, ale mimo wszystko czasami nie potrafię się od tego bloga oderwać :) Renata pisze o ekologii, świadomej konsumpcji, powrocie do tego co naturalne – a wszystko to bez negowania wyborów innych ludzi, nachalnego namawiania do zmiany stylu życia. Autorka jest po prostu na tyle dojrzała żeby rozumieć, że własny przykład jest najlepszym sposobem na szerzenie każdej idei :)

Jeśli sami czytacie blogi, które chcielibyście polecić, to wrzucajcie linki w komentarzach :) I zachęcam również do wzięcia udziału w akcji na jestkultura.pl!

Zobacz
więcej

Bezpieczna droga do żłobka, szkoły i przedszkola

Bezpieczna droga do żłobka, szkoły i przedszkola

Już za chwilkę będziemy znowu odprowadzać swoje dzieci do szkoły, przedszkola czy żłobka. Zapewne jeśli pogoda pozwoli, to będziemy chodzić pieszo, czy jeździć rowerem, ale jeśli mamy daleko, albo pogoda zacznie zawodzić, to prawdopodobnie zaczniemy w tym celu używać samochodu.