Share Week 2019 — blogi, które polecam

Share Week 2019 — blogi, które polecam

Jak co roku na początku wiosny biorę udział w akcji Share Week, którą od lat organizuje bloger Andrzej Tucholski. Wymaga to ode mnie pełnej mobilizacji, gdyż muszę dokładnie przemyśleć, które blogi chciałabym polecić moim czytelnikom. Co roku wybieram trzy blogi, których nie polecałam wcześniej (bo w przeciwnym razie co roku polecałabym zapewne Miss Ferreirę, Nishkę i Janina Daily :D), które sama czytam, lubię i, które warto czytać i lubić!

I jak tak sobie przeanalizowałam co ja bym chciała polecić wam w tym roku, to mi wyszło, że są to blogi wnętrzarskie albo DIY, bo sama po godzinach ostatnio tylko tym się zajmuje. Ale, że tak się składa, iż czytają mnie głównie rodzice małych dzieci, to postanowiłam dorzucić jeden blog parentingowy! Jego też warto czytać!

Wnętrza zewnętrza to jedyny blog wnętrzarski, na który zaglądam regularnie od sześciu lat! Magdę i Piotrka, którzy tworzą ten blog, poznałam prawie sześć lat temu podczas Blog Forum Gdańsk i od samego początku wydali mi się niesamowicie sympatycznymi ludźmi z fantastycznym okiem do wnętrz. Uwielbiam oglądać wnętrze ich domu, bo jest tam niesamowicie przytulnie i bardzo naturalnie. Inne domy, które pokazują to bardzo oryginalne przestrzenie, w których można znaleźć mnóstwo inspiracji! Wiem, że jeśli jakieś mieszkanie trafi na ich bloga, to jest to niesamowita perełka! Jeśli od formy pisanej wolicie obraz, to mam dobrą wiadomość — Wnętrza Zewnętrza to też kanał na YT! Poza blogiem jest też sklep i marka FIDO Design, czyli przepiękne dewocjonalia — polecam zajrzeć tam każdemu, kto szuka najpiękniejszej szopki bożonarodzeniowej czy bardzo klasycznego drewnianego krzyża!

Na blog Gu tworzy trafiłam kilka lat temu, gdy chciałam zrobić na szydełku okrągły dywan (ten wpis, stworzony ponad 3 lata temu, jest cały czas najpopularniejszym wpisem na blogu!). Dzięki Adze nie tylko zrobiłam pierwszy szydełkowy dywan, ale znalazłam w sobie odwagę do robienia rzeczy, które wydają się zbyt trudne dla kogoś początkującego. Blog przez ostatnie lata mocno ewoluował, bo o ile kiedyś był głównie o dekoracjach (szczególnie tych ręcznie robionych) o tyle, od kiedy Gu buduje dom jest też mocno wnętrzarski i to w dość wyjątkowy sposób, bo Gu jest absolutnie najlepszym poławiaczem meblowych pereł na OLX! Jeśli więc lubicie patrzeć na wnętrza niebanalnie urządzone, w których zawsze króluje jakiś mebel wyszperany w cudzym garażu, to lećcie na Gu tworzy! Polecam śledzić ją również na Instagramie, bo tam jest jej więcej i można sobie podpatrzeć, jak odnawia meble albo olejuje podłogę.

Mamo, co robimy? to całkiem młody blog pisany przez dwie mamy — Anię i Kasię, które mają mnóstwo pomysłów na to, w co bawić się z dziećmi — dziewczyny wymyślają zabawy, które można zorganizować z niczego (coś jak Pani Kredka w Domowym Przedszkolu), recenzują książki i zabawki dla dzieci, a także opisują najciekawsze warszawskie miejsca dla dzieci. Jest to więc świetne miejsce dla rodziców (i opiekunów) maluchów, którzy szukają inspiracji na wspólne spędzenie czasu! Zachęcam do zaglądania na Mamo, co robimy? zawsze, kiedy wam i waszym dzieciom się nudzi i coś byście razem zmajstrowali!

 

To tyle jeśli chodzi o moje blogowe typy na Share Week 2019! Bardzo chętnie dowiem się co wy czytacie i polecacie, bo dzięki temu zawsze odkrywam jakieś dobre miejsca w sieci:)

A jeśli chcecie sprawdzić, które blogi polecałam w ostatnich 5 edycjach Share Weeka, to kliknijcie TUTAJ.

Tagi:

Zobacz
więcej

Pierwsza podróż z niemowlakiem — mój niezbędnik

Pierwsza podróż z niemowlakiem — mój niezbędnik

Ręka do góry, kto z rodziców zastanawiał się nad tym, kiedy jest dobry moment na pierwszą podróż z niemowlakiem? Czy na pierwsze wakacje można zabrać ze sobą dwumiesięczne niemowlę, czy lepiej poczekać, aż nieco podrośnie?