Share Week 2020 — blogi, które Wam polecam!

Share Week 2020 — blogi, które Wam polecam!

Co roku wiosną Andrzej Tucholskie organizuje blogowy Share Week, czyli taki tydzień, kiedy blogerzy polecają innych blogerów. Ja biorę w nim udział od 2014 roku, więc sporo tych blogowych poleceń już się tutaj przewinęło. Co roku wybieram inną trójkę moich ulubionych blogów, co nie jest trudne, bo z czasem zmieniają się moje preferencje co do tematyki, chociaż oczywiście są takie blogi i tacy blogerzy, których śledzę i czytam od lat, i których mogłabym polecać co roku (jak Miss Ferreira czy Nishka) <3

W tym roku chciałam wam polecić twórczość trzech super fajnych dziewczyn, które czytam, oglądam i obserwuję i sprawia mi to zawsze dużą frajdę!


Ania Kęska to jest dziewczyna-rakieta. Pewna siebie, świadoma i niesamowicie odważna! Uwielbiam oglądać jej relacje z samotnych podróży po świecie, kiedy robi takie rzeczy, które nam dziewczynom zawsze się odradza, bo dziewczynom nie wypada, bo to jest niebezpieczne albo nierozsądne. Po prostu robi to, na co ma ochotę, a nie to, co jest odpowiednie dla dziewczyn. Szczerze mówiąc, to otwiera oczy każdej z nas, której w domu czy w szkole zawsze powtarzano, co dziewczyny mogą, a czego nie mogą. Ania jest dla mnie wzorem prawdziwego kobiecego wyzwolenia. Bardzo wam polecam zarówno obserwowanie Ani na Instagramie, jak i czytanie jej bloga. Jestem pewna, że dostaniecie od niej dużo pewności siebie, nauczycie się samoakceptacji i zrozumiecie, że to, co wy chcecie, jest naprawdę dużo ważniejsze od tego, co od was chcą inni.


Justyna Stasiek-Harabin, autorka bloga Minerva to chyba najbardziej znana muzealniczka w Polsce! Jest historykiem sztuki i na co dzień pracuje w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu, ale najwięcej dla sztuki robi zapewne w internecie, przybliżając ją zwykłemu człowiekowi, który o zainteresowanie sztuką by się nawet nie podejrzewał. Uwielbiam, kiedy Justyna pokazuje nam takie malarskie arcydzieła, które idealnie oddają nasz obecny stan duszy albo odkrywa przed nami malarzy, o których nigdy nie słyszeliśmy. Bardzo polecam Minervę, szczególnie teraz, kiedy szukamy czegoś, co pozwoli nam się oderwać od rzeczywistości!


Weronikę Truszczyńską poznałam dzięki mojemu mężowi, który poznał ją bodajże podczas Blog Forum Gdańsk kilka lat temu. Po raz pierwszy spotkałam ją ponad 2 lata temu w Szanghaju, gdzie Weronika studiuje i mieszka. W sumie najpierw poznałam ją osobiście, dopiero potem zaczęłam oglądać to, co tworzy w sieci. Weronika niezwykle zaimponowała mi tym, jak świetnie odnajduje się w kulturze, która jest tak inna od naszej. Mnie Chiny przerażały, serio bałam się tam wszystkiego, co nie było wystarczająco europejskie, a tymczasem Weronika, która po chińsku mówi tak, że niejednemu chińczykowi szczęka opada z wrażenia, w Chinach czuje się jak ryba w wodzie. Dwa razy była naszą przewodniczką po Szanghaju, pokazując nam w nim to, co najlepsze. Dzięki niej zobaczyłam to miasto takie, jakie jest dla lokalsów, a nie turystów z Europy.

A kiedy potem zaczęłam obserwować jej poczynania na YouTube i Instagramie, to okazało się, że w internecie robi dokładnie to samo – pokazuje nam Chiny od środka, ze wszystkim, co w tym kraju jest dobre i złe. Jej powrót do Chin w trakcie trwania epidemii był godny podziwu, poleciała do Szanghaju z bardzo wtedy bezpiecznej Europy, żeby jej dwa koty nie umarły w Chinach z głodu. No, a potem okazało się, że Szanghaj w trakcie epidemii jest jeszcze bardziej niesamowity. Bardzo polecam zarówno jej kanał na YouTube, jak i Instastory!


A skoro jesteśmy już przy blogach i tworzeniu w sieci, to chciałam wszystkich obecnych i przyszłych twórców zaprosić na konferencję online TWÓRCA: NEXT LEVEL!

Jest to zupełnie nowa konferencja, na której najlepsi prelegenci będą opowiadać o tym, jak tworzyć i zarabiać w internecie. Będzie o blogowaniu, podcastach, social mediach, tworzeniu treści video, ebookach, webinarach i wszystkim tym, co jest tworzeniem w sieci.

Bardzo serdecznie zapraszam (ja będę tam mówić o afiliacji, czyli o tym, jak zarabiać na wiarygodności), bo to jedyne takie wydarzenie w Polsce, i być może jedyna konferencja dla twórców internetowych w tym roku (oby nie!).

Wszystkie informacje na temat programu i biletów znajdziecie TUTAJ. Dla moich czytelników mam zniżkę 50 zł, na hasło MAMYGADZETY, więc tym bardziej zachęcam do udziału w konferencji!

Do zobaczenia!

Zobacz
więcej

Bezpieczna droga do żłobka, szkoły i przedszkola

Bezpieczna droga do żłobka, szkoły i przedszkola

Już za chwilkę będziemy znowu odprowadzać swoje dzieci do szkoły, przedszkola czy żłobka. Zapewne jeśli pogoda pozwoli, to będziemy chodzić pieszo, czy jeździć rowerem, ale jeśli mamy daleko, albo pogoda zacznie zawodzić, to prawdopodobnie zaczniemy w tym celu używać samochodu.