Stick Storm – moje nowe odkrycie

Stick Storm – moje nowe odkrycie

Świetna gra zręcznościowa dla dzieci i dorosłych. Rozwija zdolności manualne, ćwiczy cierpliwość i kreatywność. Dla dzieci od 6/7 roku życia. Cena zestawu startowego ok. 48 zł
4.8
Wygląd
5
Jakość
4.5
Cena
5

Rzadko kiedy na widok jakiejś zabawki mówię: „wow, ale to jest super”. Większość produktów, które są dostępne w sklepach to powielanie tego, co już znamy. Miliony różnych klocków, puzzle, samochodziki, figurki, pociągi, lalki – niektóre ładniej i lepiej wykonane, inne tandetne. Dlatego jak uda mi się znaleźć coś, co wychodzi poza te zabawkowe schematy, to się w tym zakochuje. Tak właśnie było ze Stick Storm, czyli zabawką, którą niełatwo wrzucić do jakiejś kategorii zabawek. 

Stick Storm to połączenie układanki zręcznościowej z dominem. Ale to twórca decyduje o tym, jak ta układanka będzie wyglądać. W pudełku (my mamy podstawowy zestaw startowy) znajduje się specjalna plastikowa „łapka”, która jest początkiem układanki, kilkaset drewnianych patyczków (jak po lodach, ale znacznie większe) i kilkanaście różnych plastikowych łączników.

DSC_1937

Ponieważ opisywanie tego, co trzeba robić i co się dzieje z układanką na koniec jest dosyć żmudne, to zapraszam do obejrzenia mojego filmu:

Robi wrażenie, prawda? Ja się w tym zakochałam. To jest zabawka, którą zaczynasz od zestawu startowego za niecałe 50 zł, ale jak się rozkręcisz, to wydasz na niego znacznie więcej, a patyczkowe węże będą biegły po całym waszym domu. Zresztą na YouTube można znaleźć naprawdę imponujące filmy ze Stick Storm.

DSC_1916.00_00_24_24.Still004 DSC_1916.00_01_02_19.Still005

Zestawy Stick Storm są przeznaczone dla dzieci powyżej 6/7 roku życia, ale ja się bawię nimi z młodszymi dziećmi. Oczywiście jeszcze nie do końca wychodzi im układanie patyczków, ale świetnie sprawdzają się w roli planujących trasę i burzycieli :) Ja za to rozwijam swoje zdolności manualne i ćwiczę cierpliwość tak przydatną rodzicom :) Do wyboru jest dużo różnych zestawów, ale ten nasz (dobry na początek kosztuje około 50 zł).


Zobacz
więcej

Podpisane.pl – sposób na podpisanie rzeczy

Podpisane.pl – sposób na podpisanie rzeczy

O podpisane.pl usłyszałam w telewizji śniadaniowej — pomysł na sprzedawanie naklejek i naszywek na rzeczy maluchów był odpowiedzią na ciągłe gubienie się rzeczy dziecka w żłobkach i przedszkolach.

Chicco Next2Me Forever — czyli dostawka nie tylko dla niemowląt

Chicco Next2Me Forever — czyli dostawka nie tylko dla niemowląt

Kiedy zobaczyłam dostawkę Chicco Next2Me Forever po raz pierwszy, miałam w domu noworodka i planowałam, że z dostawki do naszego łóżeczka będziemy korzystać maksymalnie 6 miesięcy, więc nawet nie myślałam, by taka duża dostawka, jak model Forever, sprawdziła się u nas w domu.