Zapraszam na wiosenną Mamy Giełdę!

Zapraszam na wiosenną Mamy Giełdę!

Na serio ja już przebieram nogami, spakowane worki za małych rzeczy krzyczą na mnie w szafie, a niedopinające się na Heli body błaga o litość. Ale już za chwileczkę, już za momencik będzie kolejna szansa na super miłe spotkanie towarzyskie, pozbycie się za małych ubrań i uzupełnienie braków w dziecięcych garderobach zupełnie za darmo :) Mamy Giełda rusza w pierwszą sobotę kwietnia!

Jeśli macie ochotę na przedpołudnie w miłym towarzystwie i zdobycie góry ubrań, książek i zabawek dla swoich dzieci to serdecznie zapraszam! Dla wszystkich nowych i starych bywalców, krótka ściąga z tego, jak to będzie wyglądało :)

1.

Mamy Giełda jest to wymiana ubranek, zabawek i książeczek, których wasze dzieci już nie potrzebują, a wam zalegają w szafach i na strychach. Na pewno powodzeniem będą cieszyć się również ubrania ciążowe i książki o ciąży i rodzicielstwie :) Osoby, które nie mają rzeczy do wymianki, ale chcą przyjść coś zabrać też są mile widziane, prośba tylko o zaznaczenie tego podczas rejestracji.

2.

Wymiana odbędzie się 2 kwietnia w kawiarni 8 stóp na warszawskiej Pradze. To jest bardzo przyjemne miejsce blisko wejścia do warszawskiego Zoo (dokładnie na skrzyżowaniu ulicy Ratuszowej i Wybrzeża Helskiego). W kawiarni jest duża sala i kącik dziecięcy, więc jeśli nie będziecie mieli możliwości zostawienia dzieci w domu, to możecie je ze sobą zabrać. Ale z mojego doświadczenia wynika, że łatwiej jest na takich spotkaniach, jeśli możemy w całości poświęcić się szukaniu fajnych rzeczy, piciu kawy i plotkowaniu :)

3.

Początek planowany jest na godzinę 11.00 i wtedy możecie zacząć rozkładać rzeczy :) Kończymy o 14.00, bo po 3 godzinach wśród ciuchów prawdopodobnie wszyscy będziemy wykończeni. Byłoby super gdyby wszyscy byli punktualnie, żeby nie robić w połowie wymianki zamieszania z dorzucaniem nowych ciuchów, ale oczywiście wszyscy mamy (lub będziemy mieli) dzieci, więc wiemy jak jest :)

4.

Na wymianę można przynosić ubrania, zabawki (ale nie jakieś ogromne) i książeczki dziecięce. Wszystko powinno być czyste i co najmniej w stanie dobrym. Powinny być to rzeczy, które bez płaczu oddacie komuś innemu. Przy wymianie dziecięcych rzeczy nie bardzo możemy liczyć na wzajemność, bo dzieci mamy w bardzo różnej liczbie i różnym wieku. Zapraszam więc osoby, które nie będą nastawione na konieczność wymiany ubrania za ubranie, ale raczej będą otwarte na dobrą zabawę bez skrupulatnych wyliczeń co do wniesionych i wyniesionych ubrań. Oczywiście zawsze możecie się wymienić na kawę, ciasto czy naleśnika. Chciałabym uniknąć rozliczeń pieniężnych, bo to nie ma być targowisko, ale nie mam w planach kontrolowania tego, co ustalacie między sobą :)

5.

Na wymiance będziemy mieć do dyspozycji stojące wieszaki na ubrania, ławy, stoliki i podłogę. Wszystkie ubrania chciałabym posegregować rozmiarami, żeby łatwo było nam szukać czegoś dla naszych dzieci. Jeśli więc będziecie mieć ubrania w różnych rozmiarach, to będą musiały zostać rozdzielone ;( Przynieście swoje wieszaki i oznaczcie je, żeby po wymiance wiadomo było, które są wasze (widziałam już na wieszakach kolorowe wstążeczki, kropeczki namazane markerem i naklejki).

6.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie będziemy zrzucać się na stojące wieszaki, mamy sponsora! Sklep mamagama ufunduje nam 15 stojaków na ubrania, przygotuje kody rabatowe dla wszystkich uczestników i kilka gadżetów, które rozlosujemy wśród wszystkich uczestników!

7.

Wejściówka będzie płatna 10 zł (płatna przy wejściu), ale ma na celu tylko wynagrodzenie właścicielom „8 stóp” faktu, że przyjmują nas pod swój dach. W związku z tym wejściówka jest równocześnie talonem na kawę/herbatę i ciastko :)

8.

Fajnie by było gdyby każdy przyniósł jakiś identyfikator/naklejkę z własnym imieniem. Nie wszyscy się znamy, a głupio wołać do kogoś „Ej, Ty!” ;)

9.

W bliskiej odległości od kawiarni może nie być łatwo zaparkować jeśli będzie ładna pogoda (bo wtedy w Zoo może być gęsto), ale w okolicy jest sporo miejsc do parkowania. Jeśli nie planujecie zabierać ze sobą całego kontenera rzeczy, tylko zmieścicie się w dużej walizce na kółkach, to możecie podjechać też komunikacją publiczną :) A w samej kawiarni oprócz tego, co dostaniecie w ramach wejściówki można zamawiać przepyszne napoje oraz jedzenie, więc nie ma obaw o śmierć głodową :)

10.

Rzeczy, które nie znajdą nowego właściciela, będzie można oddać potrzebującym. Rzeczy dla niemowląt zostaną przekazane do Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. Rzeczy dla starszych dzieci będę przekazywać potrzebującym rodzinom wielodzietnym (mam 2 na oku). Zastrzegam też możliwość ograniczenia ilości rzeczy, które zostaną przekazane dalej – zależy to od tego, czy nie przesadzimy z ich objętością, bo muszę to zmieścić do samochodu :)

 

Jeśli te 10 punktów was nie zraziło i nadal jesteście ze mną, to zapraszam do rejestracji! Wejściówek będzie 50, z czego 15 będzie przeznaczonych dla osób, które nic nie przynoszą, ale chcą coś wynieść :) Ogromna prośba o wydrukowanie biletu z systemu rejestracyjnego i przyniesienie go na wymiankę, to pozwoli nam się łatwiej zorientować w tym, ile osób przyszło, bilety posłużą też w trakcie losowania upominków od mamagama.

Dodatkowe informacje o wymiance będą zamieszczane na Facebooku na stronie tego wydarzenia oraz wysyłane zarejestrowanym uczestnikom na maila :)

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, to pytajcie!

No, to jeśli jesteście chętni, to zapraszam do rejestrowania się :) Ja już nie mogę się doczekać spotkania :)

TU SIĘ REJESTRUJEMY: www.mamygieldawiosna2016.evenea.pl

PS. Przed wymianką jadę do Ikei po stojaki, więc jeśli ktoś chciałby TAKIE wieszaki to mogę kupić (ale to po przedpłacie i po mailowym dogadaniu się :)

Partner Mamy Giełdy:

mamagama

Zobacz
więcej

Rodzinne wakacje w Arłamowie, czyli relaks dla każdego

Rodzinne wakacje w Arłamowie, czyli relaks dla każdego

Nasze tegoroczne wakacje rozpoczęły się z przytupem, bo zaczęliśmy je rodzinnym wyjazdem na kilka dni do hotelu Arłamów. Gdyby dwa lata temu ktoś mi powiedział, że zakocham się w tym miejscu, to bym nie uwierzyła.