Chicco Next2Me Forever — czyli dostawka nie tylko dla niemowląt

Chicco Next2Me Forever — czyli dostawka nie tylko dla niemowląt

Świetne łóżeczko 3w1, które sprawdzi się przy noworodku i czterolatku. Może być dostawką do łóżka dla rodziców dla tych maluchów, które potrzebują więcej bliskości. Tradycyjnym łóżeczkiem niemowlęcym lub łóżeczkiem podłogowych dla samodzielnych kilkulatków. Świetny produkt, który będzie służył nam latami! Cena 1899 zł.
4.1
Wygląd
4
Jakość
4.5
Cena
4

Kiedy zobaczyłam dostawkę Chicco Next2Me Forever po raz pierwszy, miałam w domu noworodka i planowałam, że z dostawki do naszego łóżeczka będziemy korzystać maksymalnie 6 miesięcy, więc nawet nie myślałam, by taka duża dostawka, jak model Forever, sprawdziła się u nas w domu. Tymczasem Fela ma już ponad rok, Chicco Forever jest już z nami kilka miesięcy i dopiero ostatnio i to przy okazji zdjęć do tego wpisu zamieniliśmy dostawkę w łóżeczko i odsunęliśmy je od naszego łóżka. Zakochałam się w tej dostawce dokumentnie i uważam, że warto rozważyć jej zakup, szykując się na powitanie w domu potomka!

Dostawka i łóżeczko Chicco Next2Me Forever to tak naprawdę rozwiązanie 3w1, które sprawdzi się i w przypadku niemowląt i kilkulatków. Jest to rozwiązanie na długie lata, więc warto sobie przemyśleć, jakie macie plany lokalowe dla waszego dziecka nie tylko na czas tuż po narodzinach, ale na kilka lat do przodu. Być może decydując się na zakup Chicco Next2Me Forever dla bobasa będziecie z niego korzystać nie przez pół roku czy rok, ale przez 4 lata!

Dostawka dla najmłodszych

O tym, że dostawki to absolutnie najlepsze rozwiązanie dla niemowlaków pisałam wielokrotnie. Ja odkryłam je dopiero przy trzecim dziecku, więc teraz każdemu polecam dostawkę, już przy pierwszym dziecku, bo nie każdy chce mieć ich trójkę i ma czas na takie odkrycia!

Rodzicielstwo, szczególnie na samym początku, polega głównie na tym, że się mało śpi. Bez względu na to, jak bardzo chce się spać w nocy, to trzeba wstawać i karmić, czasem przewijać, a czasem po prostu przytulić. Im dalej od nas będzie spało dziecko, tym większym wysiłkiem będą nocne pobudki, więc powinniśmy mieć bobasa pod ręką. Są tacy rodzice, którzy lubią spać z dzieckiem w łóżku, ja nie jestem fanką, bo wtedy więcej czuwam, niż śpię. Dostawka, czyli osobne łóżeczko dla dziecka z opuszczonym bokiem, przysunięte do materaca naszego łóżka, to rozwiązanie idealne. Dziecko jest w zasięgu ręki, nie trzeba do niego wstawać i w miarę łatwo można je odłożyć do tego łóżeczka.

Chicco Next2Me Forever jest w jednej ze swoich odsłon taką dostawką — jeden z boków jest opuszczany, można go dosunąć do naszego łóżka, a następnie przy pomocy specjalnych pasów zamontować do ramy naszego łóżka. Jest to konieczne, by przypadkowo nie odsunąć dostawki od naszego materaca. W zasadzie tę dostawkę można zamontować przy większości łóżek. Bez względu na to czy macie pod łóżkiem szuflady, czy pustą przestrzeń, czy łóżko ma wystającą ramę, czy materac kończy się dokładnie tam, gdzie rama. Trzeba tylko sprawdzić, czy wasze łóżko nie jest za niskie lub za wysokie, albo czy rama nie wystaje za bardzo poza materac. Żeby łatwiej było wam to sprawdzić, wklejam poniżej fragment instrukcji:

To, co jest w Chicco Next2Me Forever wspaniałe to możliwość ustawienia łóżeczka aż na 11 różnych wysokościach, bardzo się to przydaje przy dopasowywaniu dostawki do naszego łóżka. Taka regulacja pozwala też na ułożenie materacyka dostawki w lekkim pochyleniu, co jest wybawieniem przy ulewających niemowlakach. Mnie się taki ulewający niemowlak ostatnio trafił, więc przez wiele miesięcy materacyk był właśnie lekko pochylony.

Opuszczany bok (przy zamontowaniu Chicco Next2Me Forever jako dostawki) można podnosić i opuszczać w zależności od potrzeb. Opuszczanie i podnoszenie jest proste, wystarczy do tego jedna wolna ręka. Da się też to zrobić praktycznie bezgłośnie. Jednak przy zatrzaskiwaniu boku wiele zależy od naszego wyczucia, bo można to zrobić prawie bezgłośnie, ale można też trzasnąć tym bokiem tak, że obudzimy ledwo odłożone dziecko.

Ze względu na wielkość materaca (110 × 58 cm) i wysokość boków (52 cm) nie musimy się martwić, że bobas nam z łóżeczka wyrośnie, albo wypadnie, jak nauczy się siadać czy wstawać. Jest to duża przewaga nad mniejszymi dostawkami, z których należy przestać korzystać, gdy niemowlak zacznie siadać. Wielkość łóżeczka może być też postrzegane jako wada. Po pierwsze trzeba mieć na nie miejsce w sypialni przy naszym łóżku (zewnętrzne wymiary Chicco Next2Me Forever wynoszą 121 × 74 cm), po drugie łóżeczko może się nam wydawać zbyt duże dla noworodka i małego niemowlaka. Faktycznie takie maluszki dobrze się czują w mniejszych przestrzeniach, ale po pierwsze dzieci szybko rosną, a po drugie mniejszą przestrzeń można zorganizować, używając rożków, otulaczy czy gniazdka niemowlęcego, które bez problemu zmieści się w tym łóżeczku.

Największą zaletą łóżeczka w wersji dostawki jest to, że można w nim spać i noworodek i czterolatek, jeśli więc macie w domu takiego malucha, któremu bardzo trudno przeprowadzić się do własnego pokoju, to Chicco Next2Me Forever będzie przynajmniej gwarancją, że będziecie mieć w nocy miejsce dla siebie, albo na własnym materacu, albo chociaż w tej dostawce ;)

Łóżeczko dla nieco starszych

Kilka tygodni temu nasze Chicco Next2Me Forever przestało być dostawką, a zaczęło być łóżeczkiem. Kiedy robiliśmy sesję zdjęciową do tego wpisu, to musiałam zaprezentować łóżeczko w tej wersji i tak już zostało! Był to świetny ruch, bo Fela ma już ponad rok i bardzo mi zależało na tym, żebym chociaż przez część nocy mogła spać bez niej. Własne łóżeczko niedaleko mojego łóżka wydłużyło znacząco jej sen i sprawiło, że dopiero kiedy się budzi nad ranem, trafia do nas do łóżka. Ostatnie tygodnie spania w dostawce wyglądały tak, że Felka w zasadzie przez pół nocy sobie wędrowała po swoim i naszym łóżku.

W tej konfiguracji nie możemy opuścić boku łóżka (co jest zrozumiałe ze względu na bezpieczeństwo malucha), natomiast możemy nadal regulować wysokość łóżeczka, czy nachylenie materacyka. Bardzo mi się to podoba, bo ja lubię kiedy łóżeczko jest wysoko — mniej się wtedy trzeba schylać, a i maluch stojący w łóżeczku widzi wszystko nieco lepiej niż z poziomu podłogi.

Łóżeczko dla starszaków

Jeśli nasze dziecko ma już 1.5 roku, to możemy zdemontować nogi łóżeczka, odpiąć opuszczany bok i postawić łóżeczko na ziemi. Jest to idealne rozwiązanie dla nieco bardziej samodzielnych maluchów, które same decydują o tym, co będą robiły o 5 rano i zupełnie nie chcą w te swoje poranne sprawy mieszać rodziców. Powiem szczerze, że jest to super opcja i Felka, która zobaczyła to łóżeczko, była zachwycona możliwością wchodzenia i wychodzenia z łóżeczka bez konsultacji ze starszymi domownikami. Myślę, więc że kiedy całkiem niedługo Fela będzie się wyprowadzać z nasze sypialni, to Chicco Next2Me Forever powędruje razem z nią.

W tej wersji opuszczany bok demontuje się zupełnie, więc łóżeczko jest już na stałe bez jednego boku. Dzięki temu, że łóżeczko stoi na ziemi, to nie ma obaw, że dziecko z niego wypadnie, bo nawet jeśli w nocy wydostanie się z łóżeczka, to nie będzie to upadek, ale płynne przejście z materaca na podłogę :)

Jeszcze kilka słów o Chicco Next2Me Forever

Jedną z wielu zalet tej dostawki jest to, że jej boki są materiałowe — dzięki czemu maluch, który w ciągu nocy robi sto milionów obrotów, nie cierpi podczas uderzania nogami i rękami o boki. Po drugie te boki są w dużej mierze uszyte z siateczki, dzięki czemu i powietrze lepiej cyrkuluje i lepiej widać co się dzieje w łóżeczku. Jeśli boki się zabrudzą, to można je ściągnąć i wyprać, nie jest to jakieś super proste, ale raz na kilka miesięcy można całość zdjąć i wrzucić do pralki.

Bardzo fajne jest też to, że dostawka jest na kółkach, dzięki czemu przestawienie jej z jednego miejsca na drugie jest łatwe. Po ustawieniu dostawki w miejscu docelowym kółka należy zablokować.

Jedynym minusem, jaki znalazłam w tym łóżeczku, jest materac, który jest dość twardy, co nie każdemu będzie odpowiadać. Ale jest na to rozwiązanie. Na Allegro można znaleźć dodatkowe materace produkowane specjalnie do Chicco Next2Me Forever — zwiększają komfort dziecka, ale są na tyle cienkie, by nie zmniejszać za bardzo odległości między materacem a bokiem łóżeczka (zbyt wysoki materac mógłby powodować, że sprawny maluch dałby radę wypaść z łóżeczka górą). Jeśli więc będziecie mieli wątpliwości, czy oryginalny materac nie jest zbyt twardy, poszukajcie po prostu dodatkowego materaca dopasowanego do Chicco Next2Me Forever.

Chicco Next2Me Forever można kupić w 4 wersjach kolorystycznych — jasnoszarej (tę mamy), ciemnoszarej, beżowej i morskiej. Wszystkie są bardzo ładne, mniej najbardziej kusiła ta morska, ale zdecydowałam się na najbardziej uniwersalny jasnoszary kolor. Głównie dlatego, że nie miałam pojęcia, w jakich kolorach będzie przyszły pokój Felki, wolałam więc nie dopasowywać całego pokoju, do koloru łóżeczka.

Ile kosztuje Chicco Next2Me Forever

Chicco Next2Me Forever nie jest najtańszym łóżeczkiem, jakie przyszło mi testować. Ale biorąc pod uwagę to, jak długo można z niego korzystać, to wcale nie wychodzi drogo. Łóżeczko kosztuje 1899 zł i najłatwiej jest je kupić na Allegro. Warto rzecz jasna polować na jakieś promocje i zniżki!

Ja polecam to łóżeczko z całego serca, bo naprawdę jest to dostawka, która ułatwi wam nocną opiekę nad maluchem! Nie wyeliminuje nocnych pobudek, ale na pewno je uprości, no i sprawi, że nie będziecie musieli rezygnować ze wspólnego spania z dzieckiem szybciej niż byście chcieli :)

fot. Agnieszka Wanat


Zawarte w tym wpisie linki, to linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli klikając w nie, dokonasz zakupu, to ja otrzymam z tego tytułu drobną prowizję. W żaden sposób nie wpływa to na cenę, którą Ty zapłacisz, ale dla mnie będzie sygnałem, że cenisz moją rekomendację :)

Zobacz
więcej

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Jeśli sami w dzieciństwie uwielbialiście tworzyć konstrukcje z kartonu, to będziecie zachwyceni tą zabawką! Zestaw narzędzi do konstruowania Makedo, to zabawka, o której marzyliście w dzieciństwie i którą zapragniecie kupić swojemu dziecku!

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly to najnowszy model holenderskiego producenta, który ma być miejskim wózkiem przyszłości. Jeśli w związku z tym spodziewacie się, że lata i sam zajmuje się małym pasażerem, to niestety nic z tego.