Mądra Mysz „Mam Przyjaciela”

Mądra Mysz „Mam Przyjaciela”

Z powodu miłości do książek nagle odkrytej u moich dzieci, otwieram na blogu nowy dział, który będzie zwany Czytelnią. Do tej pory zainteresowanie książkami ograniczało się u Franka i Lili do ciągłego czytania wiersza „Daktyle” oraz do krótkich bajek o Autach, ale od kilku tygodni Lila co chwilę przynosi książki do czytania i jeśli nie może nas o to czytanie się doprosić to prosi Franka, który z chęcią opowiada jej o wszystkich obrazkach. W ten sposób przez ostatnie dwa tygodnie przeczytaliśmy kilkanaście różnych książek, które do tej pory kurzyły się na półkach. To, co będę chciała wam w Czytelni pokazać to książki, które Franek i Lila lubią najbardziej, które mają wyjątkowe walory edukacyjne, które są ciekawie wydane, lub których historia powstania jest niezwykle ciekawa.

collmmmmmmZaczynamy od najnowszego Frankowego nabytku, który od razu przypadł mu do gustu, czyli „Mam przyjaciela kierowcę ciężarówki” z serii „Mądra Mysz”, którą dostał w przedszkolu na Mikołaja. Szczerze mówiąc, w mało której książce dla dzieci jestem w stanie przeczytać jakieś nieznane mi informacje. Mądra mysz bardzo zaskoczyła mnie w tej kwestii, bo po lekturze tych kilkunastu stron stałam się specjalistą od samochodów ciężarowych. Jest to idealna książeczka dla dzieci, które namiętnie zadają pytanie „dlaczego?”. Antek i jego przyjaciel kierowca ciężarówki udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania związane z samochodami ciężarowymi. Ja już teraz wiem ile biegów ma samochód ciężarowy, ile waży ładunek przewożony na wywrotce, jak w środku wygląda betoniarka, co to jest zagęszczarka, ile litrów paliwa mieści się w baku ciężarówki i dlaczego niektóre koła ciężarówek nie dotykają podłoża.

„Mądra Mysz” to 60 książeczek w 4 różnych seriach (o zawodach, o maszynach i pojazdach, o Zuzi i o Maksie). W serii o zawodach możemy się dowiedzieć wszystkiego o 23 różnych zawodach, jeśli więc wasze dziecko jest żądne informacji w temacie pracy policjanta, śmieciarza, pielęgniarki, pilota, piłkarza ekstraklasy (!), bądź zwykłego piłkarza to znajdziecie w tej serii coś dla was.

Książeczka jest mała i cienka, więc jest idealna do czytania w całości przed snem, albo w trakcie podróży. Ponieważ seria jest duża, to może być idealnym prezentem od odwiedzających nas dziadków, czy innych gości. Na stronie wydawnictwa książeczkę można kupić za 7 zł.

Jeśli macie w domu małego dociekliwca to sprezentujcie mu Mądrą Mysz, a gwarantuje, że nie tylko wasze dziecko się czegoś nauczy :)

Zobacz
więcej

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Jeśli sami w dzieciństwie uwielbialiście tworzyć konstrukcje z kartonu, to będziecie zachwyceni tą zabawką! Zestaw narzędzi do konstruowania Makedo, to zabawka, o której marzyliście w dzieciństwie i którą zapragniecie kupić swojemu dziecku!

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly to najnowszy model holenderskiego producenta, który ma być miejskim wózkiem przyszłości. Jeśli w związku z tym spodziewacie się, że lata i sam zajmuje się małym pasażerem, to niestety nic z tego.