Mądra Mysz „Mam Przyjaciela”

Mądra Mysz „Mam Przyjaciela”

Z powodu miłości do książek nagle odkrytej u moich dzieci, otwieram na blogu nowy dział, który będzie zwany Czytelnią. Do tej pory zainteresowanie książkami ograniczało się u Franka i Lili do ciągłego czytania wiersza „Daktyle” oraz do krótkich bajek o Autach, ale od kilku tygodni Lila co chwilę przynosi książki do czytania i jeśli nie może nas o to czytanie się doprosić to prosi Franka, który z chęcią opowiada jej o wszystkich obrazkach. W ten sposób przez ostatnie dwa tygodnie przeczytaliśmy kilkanaście różnych książek, które do tej pory kurzyły się na półkach. To, co będę chciała wam w Czytelni pokazać to książki, które Franek i Lila lubią najbardziej, które mają wyjątkowe walory edukacyjne, które są ciekawie wydane, lub których historia powstania jest niezwykle ciekawa.

collmmmmmmZaczynamy od najnowszego Frankowego nabytku, który od razu przypadł mu do gustu, czyli „Mam przyjaciela kierowcę ciężarówki” z serii „Mądra Mysz”, którą dostał w przedszkolu na Mikołaja. Szczerze mówiąc, w mało której książce dla dzieci jestem w stanie przeczytać jakieś nieznane mi informacje. Mądra mysz bardzo zaskoczyła mnie w tej kwestii, bo po lekturze tych kilkunastu stron stałam się specjalistą od samochodów ciężarowych. Jest to idealna książeczka dla dzieci, które namiętnie zadają pytanie „dlaczego?”. Antek i jego przyjaciel kierowca ciężarówki udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania związane z samochodami ciężarowymi. Ja już teraz wiem ile biegów ma samochód ciężarowy, ile waży ładunek przewożony na wywrotce, jak w środku wygląda betoniarka, co to jest zagęszczarka, ile litrów paliwa mieści się w baku ciężarówki i dlaczego niektóre koła ciężarówek nie dotykają podłoża.

„Mądra Mysz” to 60 książeczek w 4 różnych seriach (o zawodach, o maszynach i pojazdach, o Zuzi i o Maksie). W serii o zawodach możemy się dowiedzieć wszystkiego o 23 różnych zawodach, jeśli więc wasze dziecko jest żądne informacji w temacie pracy policjanta, śmieciarza, pielęgniarki, pilota, piłkarza ekstraklasy (!), bądź zwykłego piłkarza to znajdziecie w tej serii coś dla was.

Książeczka jest mała i cienka, więc jest idealna do czytania w całości przed snem, albo w trakcie podróży. Ponieważ seria jest duża, to może być idealnym prezentem od odwiedzających nas dziadków, czy innych gości. Na stronie wydawnictwa książeczkę można kupić za 7 zł.

Jeśli macie w domu małego dociekliwca to sprezentujcie mu Mądrą Mysz, a gwarantuje, że nie tylko wasze dziecko się czegoś nauczy :)

Zobacz
więcej

Podpisane.pl – sposób na podpisanie rzeczy

Podpisane.pl – sposób na podpisanie rzeczy

O podpisane.pl usłyszałam w telewizji śniadaniowej — pomysł na sprzedawanie naklejek i naszywek na rzeczy maluchów był odpowiedzią na ciągłe gubienie się rzeczy dziecka w żłobkach i przedszkolach.

Chicco Next2Me Forever — czyli dostawka nie tylko dla niemowląt

Chicco Next2Me Forever — czyli dostawka nie tylko dla niemowląt

Kiedy zobaczyłam dostawkę Chicco Next2Me Forever po raz pierwszy, miałam w domu noworodka i planowałam, że z dostawki do naszego łóżeczka będziemy korzystać maksymalnie 6 miesięcy, więc nawet nie myślałam, by taka duża dostawka, jak model Forever, sprawdziła się u nas w domu.