MAM – smoczek świecący w ciemnościach

MAM – smoczek świecący w ciemnościach

Smoczki świecące w ciemności ratują nas przed długim poszukiwaniem smoczka w nocy. Szczególnie przydatne kiedy śpimy z dzieckiem w pokoju z dużą ilością współlokatorów. Cena: 24 zł
4.6
Wygląd
4.5
Jakość
4.5
Cena
5

Smoczek jest przedmiotem rodzącym zdecydowanie najwięcej problemów w życiu młodych rodziców. Problem numer jeden pojawia się, gdy dziecko drze się w niebogłosy całymi dniami, ale smoczka nie akceptuje i wypluwa go w celu kontynuacji płaczu. Zatroskane matki i ojcowie kupują wtedy zwykle kilkadziesiąt smoczków o różnym kształcie, wykonane z różnych materiałów, w nadziei, że wśród całego zbioru smoczków znajdzie się ten jeden akceptowalny. Problem numer dwa pojawia się wtedy, kiedy dziecko zaakceptuje smoczek, płacze, a po smoczku wszelki ślad zaginął. Zazwyczaj jest tak, że smoczek gubi się wtedy, kiedy go potrzebujemy, a odnajduje się wtedy, gdy kupiliśmy nowy. Każda smoczkowa rodzina ma w ciągłym użyciu kilkanaście smoczków na zmianę gubiących i odnajdujących się. Trzeci problem pojawia się wtedy, kiedy dziecko jest już na tyle duże, że smoczek w jego buzi powoduje szepty i pojękiwania wśród innych mam na placu zabaw, ale oczywiście nasze dziecko nie zamierza wyciągać smoczka z buzi nawet na chwilę, nie wspominając o porzuceniu go na zawsze.

Obecnie jestem na drugim etapie smoczkowej przygody z Lilą, więc napiszę o gadżecie, który zaskoczył mnie tym jak świetnie działa. Smoczek świecący w ciemnościach nabyłam drogą kupna dawno temu w celu zrobienia zapasu smoczków w domu. Czekał on dość długo na swoją kolej, ale w końcu wszystkie poprzednie smoczki się zapodziały i wyciągnęłam go z opakowania. Zazwyczaj Lila nie używa w nocy smoczka, ale ponieważ spędzaliśmy weekend w 9 osób w małym dwupokojowym domku nad jeziorem to postanowiłam zadbać o komfort współwczasowiczów i uciszać Lilę w nocy przy użyciu smoczka.

To było absolutnie niesamowite, bo okazało się, że smoczek nie tylko natychmiast ucisza dzieci, ale rzeczywiście świeci w ciemności. Kiedy Lila zaczynała marudzić, ja otwierałam jedno oko, znajdowałam smoczek, wkładałam go jej do buzi i zamykałam oko. Genialne! Tak, te wszystkie noce, kiedy przekopywałam jej łóżeczko w celu wymacania smoczka w pościeli były absolutnie bez sensu. Gdybym wcześniej wyszukała taki smoczek to pewnie suma mojego snu w ciągu życia wydłużyłaby się o kilkanaście godzin!

Drodzy rodzice wszystkich płaczących w nocy, smoczkowych dzieci, radze wam żebyście jak najszybciej zaopatrzyli się w taki świecący smoczek. Nie uchroni on was przed zgubieniem tuzina smoczków, ale na pewno sprawi, że wasze noce będą milsze! Smoczek Mam Baby Night kosztuje około 24 zł.

Zobacz
więcej

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Makedo — narzędzia do konstruowania DIY

Jeśli sami w dzieciństwie uwielbialiście tworzyć konstrukcje z kartonu, to będziecie zachwyceni tą zabawką! Zestaw narzędzi do konstruowania Makedo, to zabawka, o której marzyliście w dzieciństwie i którą zapragniecie kupić swojemu dziecku!

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly — wózek stworzony do miasta

Bugaboo Dragonfly to najnowszy model holenderskiego producenta, który ma być miejskim wózkiem przyszłości. Jeśli w związku z tym spodziewacie się, że lata i sam zajmuje się małym pasażerem, to niestety nic z tego.